|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2012 0:34:17   
Mariya
Ja dajem president ili biser mladi sir i nekad, možda 1-2 puta nedeljno trapist, edamer ili šta već imamo kod kuće, ili štapić sira da gricka ili joj narendam na bolonjeze. Dajem joj kremsi, ne znam da li se i to računa kao sir?user posted image Htela bih i onaj meki beli sir (kvark), ali do sada sam našla samo subotičku ellu a ta je nemasna. Kad odemo za Mađarsku nakupujem se njihovih sireva,(zovu se "kremturo") divni su, sa ukusom vanile , natur ili sa keksom, mljac, to volimo obe. Musli joj ne dajem,to ću kad bude htela da žvaćeuser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2012 12:44:04   
Christabel
dao jutros mm abc krem sir, taj je bio u frizideru. Ne znam ni sta se gleda kod odabira sireva za bebu.
A za musli sam mislila da izblendam kad nabubri, jedino ne znam da li tako sme za bebu ili se zitarice moraju skuvati

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.8.2012 0:27:53   
Mariya
Ja gledam da sir bude od pasterizovanog mleka, da nema previše soli i E - svačega i naravno, da ne sadrži nešto što još nismo uveli.
A za musli, pa ja bih ga prokuvala, mislim da su te žitarice tako sirove teške za jedan bebeći stomak,ali ja sam manijakuser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.8.2012 9:27:53   
Christabel
cuti, nisi sigurno toliki manijak kao ja, ali posto sam duze vreme gledala svakakve njene stolice, odlucila sam da je bolje da neke namirnice proba kasnije. Gledala sam sinoc gotove muslije, svaki ima nesto sto nisam davala. Tako da cu kupiti posebno i sama pomesati. Za sad ima nestle 8 zitarica ali ne voli bas nesto. Mada za retko sta bi se moglo reci da voli...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.8.2012 20:08:56   
Anoniman
zapljunuli se !!
stala sam kod 76 strane, idem da okupam dete i dovrsim do kraja pa se javim

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 0:05:32   
Mariya
Cristabel, vidim da pišeš da mala ne voli da jede. Znam da zvuči surovo, ali jesi li probala nju da izgladniš malo? Ja sam tako bila sa mojom Lu, neće da jede, neće i neće. Onda sam je pustila na miru i čekala da ona ogladni. E, tad sam skontala da više neće da jede na 3 nego na 4 sata i sad super klopa. Naravno ono što voliuser posted image . A za muslije, ja sam više za gotove bebeće kašice, što su obogaćene sa Fe, vitaminima, bifidusom i tako to nego za obične pahuljice.
Danas smo napravili super ručak sa cveklom: krompir, cvekla, šargarepa i paradajz. I ubacila sam joj žumance. Sve je smazalauser posted image Juče sam joj kombinovala kelerabu, grašak, cveklu i belo meso, jes' da je pojela ali meni je bilo bljak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 0:10:41   
Mariya
Da li dajete vašim bebama paštetu i salamu? Imamo nekoliko beba u okruženju koje su istog uzrasta kao i mi, i one sve jedu salame i paštete i još se čude kada ja kažem da mi to ne jedemo, ispada da sam ja ludauser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 8:21:25   
Anoniman
To im nije neophodno u ishrani uopšte, ali ti daj ako želiš... Moje dete je počelo sa prerađenim proizvodima posle prve godine (ali napominjem i da je išao u jasle do 15 meseci, a tamo ne možeš kontrolisati, nažalost, šta im daju)
I danas pojede možda dve Argeta Junior paštete u mesec dana...

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 8:25:42   
minavb
Kod nas u kući se to ne jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 9:01:08   
Anck Su Nmaun
Ja sam Tari tek oko 13-14 meseci dala pastetu mislim, a li bebi da dajem pastetu user posted image

Mislim svi mi znamo da su i pastete i salame i virsle "smece" od hrane pa ih vecina jede, ali ako mogu da odlozim sa uvodjenjem toga, naravno da hocu.
T i ne forsiram sa salamama, vise volim da pojede neku pecenicu, suvi vrat il slicno nego salame, ( ni ja ih ne jedem)
A pastetu voli, to povremeno rucka.

A beba je probala suvi vrat

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 17.8.2012 9:03:42 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 9:12:59   
Anoniman
Nevena ima 14 meseci i ako joj salame, viršle i paštete ne daj4u u vrtiću, neće ih ni jesti. U kući ih vala neće probati. kad malo poraste pa ode negde neću braniti ali dok ja mogu da utičem na to šta se jede, na meniju ovih stvari neće biti.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 9:34:20   
Anoniman
Mi smo evo samo domaće suhomesnato davali Mićku, u izuzetno malim količinama. Moj svekar je posebno sušio slaninu i pravio kobasicu da njemu odgovara, tako da je to jedino suhomesnato što je jeo u kući i to sa nekih godinu dana.

A kad sam ga odnela u jasle, ona žena je deci od 11 meseci do 18 davala za doručak čajnu kobasicu i eurokrem što je za mene bilo totalno ludilo i morala sam da naglašavam da to moje dete ne jede!

< Poruku je uredio n i n a -- 17.8.2012 9:36:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 13:15:57   
Christabel
Ni moja beba to ne jede, i po mom misljenju nece jesti jos neko vreme. Isto ne mogu da vam opisem kako mene gledaju kao da sam neki ludak sto ne dajem bebi za dorucak, virskle, za uzinu eurokrem ili cokoladu i Boze moj - kakva sam ja to mama koja bebi ne daje kravlje mleko! Jadna moja beba, pije Bebelac Znaci zamalo juce nisam iz koze iskocila, ali resila sam da ili ne obracam paznju ili im odgovorim na neki 'fini' nacin.

Mariya, moja odavno ne jede na 3 sata, otprilike izmedju dorucka i rucka prodje 4-4.5 sata, pa do uzine jos 4 sata, onda je vecera za 2h pa mleko jos za 2 sata ali i veceru i mleko se ne buni jer oba obroka pije na flasicu. Juce spremim za uzinu jabuku sa posnim keksom, nije htela ni da omirise, drala se kao luda! A pre je jabuku tamanila. Otkud znam, takav joj je ukus, dosta toga joj se ne svidja. Znam da ce proci ta faza, samo se nadam uskoro. Jutros je jela komadice hleba i sira (a sir sam morala da zamaskiram unutra jer cim joj sir prvo dotakne jezik odmah se zgadi... Joj a sir prelep!)

Znaci, cveklu mogu da kombinujem sa raznim povrcem? A koje vi gotove cerealije dajete bebama? Mi smo uglavnom jeli nemlecne, nestle 8 zitarica, humana jabuka griz, cokolino i rizolino. Sad bih neku mlecnu, ali ne znam koje su ukusne a da imaju vise zitarica u sebi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 13:21:03   
Christabel
uh greska, dupli post

< Poruku je uredio Christabel -- 17.8.2012 13:23:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 13:48:40   
Anoniman
U vrticu im se ne daji ni virsle, ni pastete, osim riblje jednom nedeljno, proverena info, jer u vrticu ima istaknut jelovnik za celu nedelju, bar je ovde kod nas u Borci, Krnjaci tako :) A eurokrem takodje ne dobijaju ..

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:00:59   
vonavoj
od sutra smo i mi u ovoj temi...citala sam unazad i dalje nemam predstavu sta da joj novo uvodim i menjam u dosadasnjem rasporedu hraneuser posted image ...tj,kako da joj spremam hranu osim sto joj sve kuvamuser posted image ..konkretno za rucak!
jedino sto sam zanimljivo nasla jesu "palacinke" od zumanceta!user posted image
u sta stavljate maslinovo ulje, jednu kap? u bilo koji rucak,ili se vezujete za posebno povrce (ala sam napisala,ko razume shvatice)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:22:53   
Lilla
Von, ja H maslinovo stavljam u skoro sve, doduse onda kad ne stavim neslani maslac. Kako kad, nekad jedno a nekad drugo.

Probali jutros Lino rizolino jabuka i komorac i ne svidja mu se user posted image A ja bas mislila da ce da mu se dopadne, kad cvrc. Samo pljuje i prci usne uz grimase, iako je bio bas gladan. Poslije sam mu dala Nestle 8 zitarica i kakao i pojeo je. Ostalo mi je jos par kutija koje sam donijela odozdo, poslije cemo da se snalazimo sa ovim sto ima ovdje. Od pahuljica koje imauju dole jedino uvoze Cokolino, a njega mu nesto nemam volju dati, bar ne jos uvijek.

Inace, za rucak je njupao spagete sa sosom od mocarele, tikvica, mrkve i paradajza. Spagete su bile u komadicima duzine 1 cm i mislila sam da nece htjeti, ali valjda je bio gladan pa je pojeo skoro sve. Za veceru cemo piletinu, rizu, tikvu, tikvicu i slatki krompir.

Ni ja mom ne planiram da dajem salame i cuda, za sad su mu na hljebu dovoljni pavlaka i krem sir. Umjesto eurokrema moze vocni jogurt ili kvark. Ovdje su u obdanistima super po pitanju ishrane, stvarno vode racuna sta daju djeci i obicno sva djeca bas tamo nauce da jedu vise voca i povrca.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:24:59   
Mama.Veki
Vonavoj , i ja ne znam sta se kod nas bitno promenilo. Jos uvek sve kuvam, meso i povrce i u svaki rucak pred da mu dam stavim jednu supenu kasiku maslinovog masla, a ne jednu kap. Tako su me savetovali u savetovalistu.
Eto ribu sam mu jednom dala, hippovu teglicu, a bas juce sam kupila zamrsnute filete oslica, pa cu jedan dan da ih skuvam sa nekim povrcem isto kao meso.
Cak imam par puta malo proprzeno na ulju luk i sargarepu, meso malo prodinstam pa dalje dodajem namirinice i kuvam, ali samo je malo masnije, pa zdravije je kuvano u svakom slucaju. A to po receptima sto sam nasla na netu i to od pedijatra.
Vec mu sve dajem sto se tice povrca i voca (sem jagoda).

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:26:56   
Anck Su Nmaun
Hhehe sad seset__ih kad Je T bila oko godine i kod drugarice mi ,i ona me pita hoce ona Eurokrem, a ja kazem ne jede ona to. A ona pocela da se semeje do besvesti kao da sam blesava, pa kaze boze nedajes joj to hahahahahah.
Zato meni sad kaze kako su moja deca mrsava, (citaj normalna ) a njena debela...da sigurno od zdrave ishrane user posted image

Deca joj popiju po 5 flasica soka na dan, slatkise tovare li tovare... blago njima!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 17.8.2012 15:29:14 >

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:31:32   
Mama.Veki
Juce je za rucak imao zelenu boraniju sa teletinom i povrcem (luk, sargarepa, krompir i paradajz). Krompir obicno stavljam da mi malo zgusne rucak. Stavila sam malooo vegete i persuna pred kraj, i na kraju maslinovo.

A danas sam skuvala pileci batak, izvadila, ocistila i isekla meso na komadice, pa vratila u vodu, dodala crni luk, sargarepu, brokulu i pirinac. Kuvala dok se ne zgusne, malo zacina i na kraju maslinovo ulje.

Lilla, gledam da za veceru dajes malom isto ko za rucak. Nije mi palo na pamet. Ja obicno zitarice, ili bilo sta drugo sto dajem i za dorucak.

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:35:24   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Mama.Veki

Vonavoj , i ja ne znam sta se kod nas bitno promenilo. Jos uvek sve kuvam, meso i povrce i u svaki rucak pred da mu dam stavim jednu supenu kasiku maslinovog masla, a ne jednu kap. Tako su me savetovali u savetovalistu.
Eto ribu sam mu jednom dala, hippovu teglicu, a bas juce sam kupila zamrsnute filete oslica, pa cu jedan dan da ih skuvam sa nekim povrcem isto kao meso.
Cak imam par puta malo proprzeno na ulju luk i sargarepu, meso malo prodinstam pa dalje dodajem namirinice i kuvam, ali samo je malo masnije, pa zdravije je kuvano u svakom slucaju. A to po receptima sto sam nasla na netu i to od pedijatra.
Vec mu sve dajem sto se tice povrca i voca (sem jagoda).

Mene su savetovali da ne dajem detetu te zamrznute filete,valjda zbog te glazure.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:36:06   
Anck Su Nmaun
Da li jos pasirate sve?

Moja H nece da jede domace kasice vise user posted image

Nema sanse, evo vec nedelju dana joj nisam kuvala rucak jer sve bacim. Ona sad voli da pojede onako krupno iz naseg rucka krompira,mesa, tikvica...hleba ,pavlake,sirnog namaza, maslaca...

Pa sad malo kombinujem kupovne kasice malo od naseg rucka user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:39:31   
cockic
magnetik ima i onih fileta cela riba ociscena nema nikakvu glazuru nije to panirani oslic.
nego obicna riba samo zamrznuta,pa ja sam samo takvu i kupovala u ribarnici,i njima dolazi zamrznutauser posted image

mora da si ti mislila na panirani oslic?user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:44:11   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: cockic

magnetik ima i onih fileta cela riba ociscena nema nikakvu glazuru nije to panirani oslic.
nego obicna riba samo zamrznuta,pa ja sam samo takvu i kupovala u ribarnici,i njima dolazi zamrznutauser posted image

mora da si ti mislila na panirani oslic?user posted image

da, nema nikakve glazure, samo je ociscenja i isecena na krugove.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:44:13   
magnetic
Da ima tih oslica bez glave samo zamrznuti,mislila sam da su svi fileti u glazuri......mozda gresimuser posted image

Sve u svemu prve ribice koje sam dala D su bile sveze,na moje oci ''''chuknute'''' u glavuuser posted image

< Poruku je uredio magnetic -- 17.8.2012 15:45:47 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Trudnoća po nedeljama
guppy RR

Koristite li Ringerajin kalendar trudnoće?

Da, PREDIVAN JE! (63%)

Da, ali ima i boljih (6%)

Ne, nisam trudna (26%)

Ne (iako sam trudna) (6%)


Ukupan broj glasova: 35

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here