|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:11:47   
Anoniman
Prstohvat soli je dovoljan da začini jelo odraslog čoveka, prstohvat soli za bebu je katastrofa, i ako se soli bebino jelo ne bi trebalo stavlajti više od par zrnaca mada je bolje ne soliti uopšte. Ja ne solim ni nama jelo, mm sebi dosoli a Nevena i ja jedemo bez soli. Vegeta je smrt u šerpi, koliko goda da je staviš.

A što se industrijskog kajmaka tiče, najbolji je onaj subotički al ga ja nigde u Bg ne nađoh, kupujemo ga u Prnjavoru kad odemo kod ujaka mm.

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:14:43   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Prstohvat soli je dovoljan da začini jelo odraslog čoveka, prstohvat soli za bebu je katastrofa, i ako se soli bebino jelo ne bi trebalo stavlajti više od par zrnaca mada je bolje ne soliti uopšte. Ja ne solim ni nama jelo, mm sebi dosoli a Nevena i ja jedemo bez soli. Vegeta je smrt u šerpi, koliko goda da je staviš.



E dobro sad zavisi koliki ti je prst user posted image
Salim se, podrazumevala sam nekolku zrna, a te morske soli bas mozes i izbrojati user posted image
I tako... ubiste me u pojam sa ovom vegetom, vise i kad je pogledam imacu grizu savesti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:18:46   
Anoniman
Bolje nemoj ni da je gledaš ja ne pamtim kad sam kupila vegtu poslednji put, nisam godinama sigurno. Imaš sušeno povrće bez aditiva u nekim radnjama zdrave hrane, dodaš to i posebno posoliš i voila, začinjen ručak bez žutog sra*a. user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:22:40   
Olga75
Mama Veki , postoji kulinatov finese povrtni zacin , slican je vegeti ali nema glutamata i toliko soli u njemu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:39:38   
PoisonEve
A moze i da napravis sama vaegetu, ima dosta recepata na netu.
BB, ala-kajmak je iz Sabacke mlekare. Ja se ne uzdrzavam od soli, nema sanse da bi pojela neko neslano kuvano jelo. Ne preterujem, ali ipak solim.
Mm preterujeuser posted image
E, da nama je pedijatar rekao da sa ribom, belancetom i svinjetinom sacekamo do 1. godine

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 14:21:05   
Anoniman
ja kupujem vegetu, imam je sto zbog napada ukusa (sve mi se jede i mora da se jaaako osete zacini, nemam pojma sta mi je - mozda kontra napad PMS-a kad mi se jako jede slatko user posted image ) a uglavnom zbog devera jer on vegetu koristi kao normalan svet so i biber, ja posolim supu a on stavi kasicicu vegete, ako prelijem meso sa sosom, on ce preliti sa kasikom vegete ...
u slucaju da jos nisam jasna - kao kod vasih muzeva kecap i majonez, e on trosi vegetu user posted image
tako ce dok se ne razboli, kao sa koka-kolom, toliko je kole pio dnevno da mu je dr rekla da smesta mora da ostavi alkohol jer mu je jetra unistena. inace, ne pije i nikad nije pio a ona je mislila da laze dok nisu skontali da jedina tecnost koju unese je koka-kola ...
da ne budemo off ... razumem te, sa vegetom je ukusnije, ali mozda onda stvarno da napravis domacu varijantu?
moram negde recept da iskopam ....
juce je jeo i POJEO paprikas (bez papriku, nisam jos uvela), dopalo mu se. mozda mu se nije svideo prosle nedelje sa piletinom, sad sam pravila sa junetinom pa zato ...
danas sargarepa, tikvica, karfiol, kukuruz secerac i zumance, sa kukuruzom ne mogu da pogresim. uspela sam da mu napravim obroke tako da ne jede krompir, sargarepu i tikvice vise od 3 puta nedeljno, pitaj svet sta cu da radim kad dodje zima ...

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 14:33:26   
Anoniman
sabacka mlekara ! - ovde sad dodje smajli sto se lupa po celu - ceo dan pokusavam da sse setim koji kajmak kupujem, ambalazu bi mogla napamet da ti nacrtam ali imena da se setim ...
to sme da jede? jesce moj kajmak?!?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 0:36:30   
Mariya
BB, a kakav je to paprikaš bez paprikeuser posted image
Mi smo danas jeli guščetinu, slučajno. Ja sam bila ubeđena da su to bili ćureći karabataci, kad mm kaže nema šanse da je ovo ćuretina. Neplanirano smo uveli guščetinu. A planirano mrvicu kuvanog belog luka. Ne znam kad se on uvodi, ali kontam da kuvan ne može da škodi. A kašica za ručak sa guskom i belim lukom je bila prste da poližeš, Lu je smazala više nego što jede inačeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 1:20:02   
Anoniman
bice da je papri-bez user posted image
sacekacu sa paprikom jos mesec dana, bice je i tada a on ce biti malo zreliji
gde si nasla guscetinu?

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 1:36:21   
Lilla

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

bice da je papri-bez user posted image



user posted image

Zene, jedno njub pitanje. Kako dajete djeci paprikase i ostalo sto vi jedete, mixate im?

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 9:32:44   
Anoniman
i dalje sta god da napravim propustim kroz blender, samo malo krace vremenski da ostanu komadici

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 17:48:44   
vonavoj
sta dajete deci za uzinu,izmedju rucka i vecere? ranije je sisala u tom periodu,al sad slabo?
kupila sam krem vocni jogurt sa ukusom banane,breskve-kruske..campina? ali ima secera u sebi,naravno,ona ga obozava..ali da li smem da joj dajemuser posted image user posted image ..
videla sam da ima Nestle bas kao dezerte za decu,isto sa ukusima..mozda oni nemaju secer?user posted image
da li bi mogla puding da joj spremam? idem u sredu kod dr,pa cu je sve pitati,a do tada...da li neko zna?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 19:09:49   
Anoniman
Ja sam davala te Nestle dezerte, imaju šećera al su ipak prilagođeni bebama.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 20:19:45   
PoisonEve
I Mini voli te vocne jogurte ali ja ih izbegavam, bas su slatki. Izgnjecim voce pa joj dam breskve, lubenicu, dinju. A posto Mini ima probelam sa stolicom, cesto joj dam i suve sljive i kajsije skuvane.
Jel dajete bebama pavlaku za kuvanje?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 20:22:16   
Anoniman
Pa može voćni jogurt i u kućnoj radinosti user posted image Mešano voće sa običnim jogurtom, ja sam znala da ubacim i malo 7 corn da zgusnem i uvek je ostao prazan tanjir... Pavlaku za kuvanje retko koristim, ali običnu je jeo u ovom uzrastu

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 20:44:20   
PoisonEve
Da ja joj takodje pomesam voce i obicnu pavlaku, jer bi sa pavlakom i suvu krpu smazalauser posted image
Hvala Ninauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 22:46:15   
vonavoj
moja nece jogurt,..samo pavlakuuser posted image ...a desi se ponekad da nemam ni voca u kuci,koje bi mogla da smiksam tako brzo popodne..moja je stalno gladnauser posted image
necete verovati sta je pojela za rucak,i posle 2 sata je smazala vocni jogurt..a kakila je 5 puta u toku dana..eto,zato je mrsava!user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:11:49   
ica82
Jao von blago tebi, nisi ni svesna koliko si srecna, ovo moje cudo ujturu nece da doruckue, animiram ga za svku kasicicu, oko 11-12 nece voce, isto se lazemo, oko pola 4 ruca (to nekako i pojede malo lakse, naravno animacija za svaku kasicicu neophodna, nakon svake trece ide voda), nista ne jede do 7 i 15 kada vecera neke  zitarice mlecne koje obozava, ali prvih par kasicica a onda opet laganje. Posle kupanja mleko popije bez problema. Kaze mm da ce biti da sam ja losa kuvarica user posted image , posto kupovne teglice jede bez problema i vocne i slane, ali ih retko dobija

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:18:58   
vonavoj
znam kako ti je,i sestra ima problema,..necu nista da kazem,da je ne ureknem..ali jede kao mecava!!
jutros je sikila,malo,i odmah joj dala da popije oko 110ml mleka. 10h..pa u 12 pojela 100ml vode,3 kasike 7corn i malu teglicu sljive...u pola 3 rucala,dzigericu,krompir,sargarepu i malo hleba..oko 5 vocni jogurt,125g..u 19 150ml pirincanu kasu,Milupa..i pre spavanja oko 110ml mleka..najgore pije mleko..ali i siki!user posted image
ah,kupovne ne voli,bas nece da ih jede!user posted image ..nekad mi bas bude tesko,svaki dan kuvanje!user posted image
ma samo neka jede..mislim da joj je ovih dana skok u razvojuuser posted image

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:30:31   
Anoniman
ajd da se prijavimo i ovde, mada mi mozemo i da budemo u temo 3-6 m, posto ona meso i zumance nece da jede

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:43:18   
Anoniman
aaaaaaa vegi una user posted image !!!
jesce mila, verovatno kao i moja seja - jedino meso koje je htela je slanina, i to tako sto su je nasli jedno jutro u spajzu sa sve dubkom kako visi sa table slanine user posted image

os da ti dam prdavcev omiljeni recept za rucak? mozda upali ....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:48:03   
Yula

IZVORNA PORUKA: vonavoj

sta dajete deci za uzinu,izmedju rucka i vecere? ranije je sisala u tom periodu,al sad slabo?
kupila sam krem vocni jogurt sa ukusom banane,breskve-kruske..campina? ali ima secera u sebi,naravno,ona ga obozava..ali da li smem da joj dajemuser posted image user posted image ..
videla sam da ima Nestle bas kao dezerte za decu,isto sa ukusima..mozda oni nemaju secer?user posted image
da li bi mogla puding da joj spremam? idem u sredu kod dr,pa cu je sve pitati,a do tada...da li neko zna?user posted image


Ja mislim da je potpuno bespotrebno bebama davati bilo sta sa secerom. Ti kupovni deserti se secere bas da bi ih bebe prihvatile.

Mislim da mozes sama da napravis puding i da uopste ne dodajes secer, ja cu upravo sada da skuvam bebcu za sutrasnju uzinu. Ipak, i u pudinzima ima neke hemije, ali rekla bih da je to podnosljivo.

Vocne jogurte sam spremala i sada ih spremam kuci, kupim jogurt i voce, izmiksujem i malac super jede. Inace voce obozava, ali mozeda i zato sto mu je to jedini slatkis. Ni sutlijas, ni griz, nista ne secerim. Ni med ne stavljam. I ja sam sve to probala i zaista nije bljutavo, jednostavno sladi samo od sebe.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.8.2012 23:54:23   
Sanjica26 RR
Von mi smo svi davali te vocne campina. Tako da slobodno mozes da das povremeno kad ne stignes da napravis..user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 19.8.2012 23:55:15 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
20.8.2012 0:01:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

aaaaaaa vegi una user posted image !!!
jesce mila, verovatno kao i moja seja - jedino meso koje je htela je slanina, i to tako sto su je nasli jedno jutro u spajzu sa sve dubkom kako visi sa table slanine user posted image

os da ti dam prdavcev omiljeni recept za rucak? mozda upali ....



vegeterijanka mamina....user posted image
daj draga, da probamo jos i to, probala svasta ne ide, nekad pojede oko 5-6 kasicica, a nekad nista, necu vise da joj kuvam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
20.8.2012 0:03:32   
Anoniman
mi jedemo campina jogutice za uzinu, obozva ih, posebno onaj sa mangom.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here