|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 17:34:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nensi27

Pa meni moja dr kaze da su Ginipral i Partusisten isti,da je samo drugi proizvodjac,ali nemaju isti sastav user posted image



Koji je sastav giniprala?

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:27:56   
Snelle
Na uputstvu giniprala ne piše do kada treba da se pije, a ni sastav nije isti, mada ima zajedničkih komponenti.
Aktivna supstanca: heksoprenalin, a pomoćne: kukuruzni skrob, laktoza monohidrat, kopovidon, talk, magnezijum stearat, glicerol palmitostearat, dinatrijum edatat.

@Smeškice, piše li na uputstvu da se Partusisten ne sme primenjivati u trudnoći?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:30:50   
Anoniman
Ne...bash pishe da se koristi u trudnoci od 20 do 37 nedelje....bash sam to pisala na prethodnoj strani....

Na ginipralu pishe????user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:38:57   
Verus
Efficacy Calcium-channel blockers and an oxytocin antagonist can delay delivery by 2–7 days.[5] Otherwise, tocolysis is rarely successful beyond 24–48 hours because current medication do not alter the fundamentals of labor activation.[6] However, just gaining 48 hours is sufficient to allow the pregnant women to be transferred to a center specialized for management of preterm deliveries and give administered corticosteroids the possibility to reduce neonatal organ immaturity.

Kaze da je uspesnost davanja lekova za usporavanje kontrakcija retko uspesno posle 24 do 48 sati.....meni nisu nista dali u bolnici osim infuzije, jer su "cuvali" lek za najgoru situaciju-da mogu da "kupe" bar jos ta dva dana duze, da beba ostane u meni i da mi se da jos kortikosteroida za sazrevanje pluca....takodje su mi rekli da nisu bezazleni lekovi i da mogu biti stetni za dete-mada, vidim da puno majki koji to koristi primeti i lose simptome na sebi (srce, pritisak itd.). 

Ne znam....ja se prvo sekirala sto mi nista nisu dali, ali sada vidim da znaju sta rade....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:45:26   
Leki 77
Ja sam Partusisten pila od kraja sedmog meseca do pocetka devrtog. Dr mi je rekao da cim udjem u 9. mesec prestanem, s'tim sto sam primila kortikosteroide (za sazrevanje pluca, mozga itd) pred kraj 7. meseca, za svaki slucaj. Svaki dan je bebi dragocen u maminom stomaku i doktori se toga pridrzavaju. Dosta mojih prijateljica je pilo Partusisten/Ginipral do 38. nedelje i nisu imale problema sa porodjajem. Ja sam imala dugo kontrakcije, oko 24h pred porodjaj su krenule, pa se moze reci da sam se sporo otvarala (iako sam se za 15min porodila kada su me napokon stavili na sto), ali vecina lekara ne pravi vezu izmedju tog leka i sporijeg otvaranja. Ako nista drugo, cini mi se da nakon 24h ili tako nesto, vise nije prisutan u organizmu pa ne moze ni uticati na porodjaj.

(odgovor članu irenica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:45:40   
Snelle
Smeshkice, ne, ne piše ni na ginipralu.
Venus, i mene to brine - štetnost lekova. Zato i pitam da li partusisten sme da se pije tokom dojenja, jer ako su lekovi štetni tokom dojenja, kako onda nisu u trudnoći, kad se sve supstance preko majčine krvi izlučuju u posteljicu user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:52:27   
Leki 77
Amerikanci su vazda druga shkola u svemu, pa i u ovome. Dok sam pila Partusisten citala sam da se u SAD-u ta terapija napustila devedesetih jer nisu nasli zadovoljavajucu vezu izmedju tog leka i sprecavanja prevremenog porodjaja. Moja drugarica ga je u Francuskoj pila od 6. meseca. Iako sam skroz protiv krkanja lekovima u trudnoci, pa sam i ovaj pila sa zebnjom i svakodnevno pratila bebin HR, meni se americka medivina uopste ne dopada. Imam utisak da je sve kontra onome sto je u Evropi priznato. Samo moj utisak, nista vise.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 18:56:13   
Verus
Kad sam krenula da se poradjam pre 10 tak dana, i zavrsila u bolnici, prvo su davali samo infuziju i pratili mene i bebu na monitorima, da vide da li ce to smiriti kontrakcije.  Objasnili su mi da taj lek ima najvise uticaja u prva 24 do 48 sati, posle ne, i da moze da skodi bebinom srcu i cirkulaciji: bebine komore nisu odvojene dok je u materici.  Zato sto sva cirkulacija i kiseonik tada ide preko pupcane vrpce.  Kad se beba rodi i udahne, pregrade srca se "zatvore" i sva cirkulacija se tada preusmeri sa vrpce, na pluca i srce.  rekli su mi da ako se lek pije vise od ta dva dana, MOZE (a i ne mora) da izazove prerano zatvaranje srca jos u materici, sto onda i indirektno utice na bebinu cirkulaciju.  Tako da su opciju davanaja lekova "cuvali" bas za najgoru situaciju.  Tako da ja sada nista ne pijem osim magnezijuma, i striktnog mirovanja, da sto duze beba ostane u meni.  Tokom ta dva dana u bolnici sam vec primila steroide za sazrevanje pluca, u slucaju da se ona ranije rodi....

E sad, mislim kod nas to toliko ljudi koristi i deca su OK, pa onda mozda i nije tako opasno?  Moja dr NISTA ne daje olako....cak mi je i mokracu cesce pratila, umesto da mi samo da antibiotik ako je mozda infekcija....i ja volim sto me ne krka hemijom...


Naravno i kazes da pise da se to ne sme davati posle 37 nedelje trudnoce...opet, srce je razlog...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:00:33   
Verus
Jeste, SVE je drugacije!  Zato i pratim sta se desava kod nas, imam vise poverenja....Al vidis, jedna stvar mi nije bila jasna, pa sam s toga skontala da ipak u ovome ima malo istine:  Amerikanci za SVE daju tablete!  Sta god da ti se desi odmah recept i u apoteku.  Sve se vrti oko farmaceutskih kuca, i da sto vise para zarade...bas zato volim sto moja dr. ima malo drugaciji pristup stvarima, jer ja sam vise okrenuta prirodi, organskom, ne upotrebi hemikalij, sto u hrani, sto u kuci, kod ciscenja itd.  Znas, muka me hvata od poroda, i kako mi svi ser** sto hocu prirodno, sto necu da budem indukovana (ako apsollutno ne moram itd).  Nek me puste da radim sta zelim! Davanje indukcije je postalo ko dobar dan, da bi se sto pre porodila, sto krace ostala u bolnici i sto pre isla kuci (da moze da dodje neko drugi-sve zbog love i zarade bolnice)....Al dobro...sa obzirom da mi je rani porod rizik, moguce da cu i CR da zavrsim.  Samo neka mi dete bude dobro....
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Amerikanci su vazda druga shkola u svemu, pa i u ovome. Dok sam pila Partusisten citala sam da se u SAD-u ta terapija napustila devedesetih jer nisu nasli zadovoljavajucu vezu izmedju tog leka i sprecavanja prevremenog porodjaja. Moja drugarica ga je u Francuskoj pila od 6. meseca. Iako sam skroz protiv krkanja lekovima u trudnoci, pa sam i ovaj pila sa zebnjom i svakodnevno pratila bebin HR, meni se americka medivina uopste ne dopada. Imam utisak da je sve kontra onome sto je u Evropi priznato. Samo moj utisak, nista vise.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:07:48   
ana77
Verus nisam te pratila od pocetka trudnoce na forumu ali da li si ti u SAD radila double i triple test zato sto sam ja cula da se u zapadnoj evropi i u SAD to polako napusta kao potpuno nepouzdana metoda zbog gomile lazno losih rezultata? Da li je to samo trac ili je stvarno tako :D! Izvinjavam se zbog uzurpiranja prostora na ovoj temi :D ali posto i ja pijem ginipral onda smem :D! 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:13:55   
Verus
Ana, radila sam double u 12 nedelji, sa ekspertnim UZ....pa onda u 16 nedelji samo AFP, alfafetal protein.  Sve je bilo u normali....da nije, slali bi me na amniocentezu, tako rade i kod nas koliko ja znam.  Istina je da ima puno laznih rezultata, ali i dalje "vodi" lekare na neki nacin, da odluce ko ce na amnio a ko ne...naravno, gledaju jako i porodicnu istoriju oca i majke, ako ima genetskih poremecaja, ili mentalnih problema, retardacije, onda isto se lakse odluce na daljnja genetska testiranja...jer naravno, amnio je ipak rizicna procedura....

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:18:38   
ana77
Rizicna i skupa :D. U svakom slucaju hvala, dakle, ipak je trac :D!
Gledam mnogo zena (pa i sebe) koje su se zive nasekirale zbog toga i na kraju nista... Mozda je ipak najbolje uraditi onaj genetski test do 10-te nedelje i onda zavrsiti sa svim sekiracijama :D!

Pozdrav i nadam se da si dobro i da mirujes :D!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:21:17   
Verus
Jeste! Puno puta rezultati losi a sve dobro i obrnuto....dobro sam mirujem ko bubica i 'ocem da poludim!user posted image Al ne smem da dam ovom chedu jos da se rodi!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:25:25   
ana77
Ne daj joj :D!!! Brzo ce to da prodje. Meni se cini da mi je najsporije proslo prvih pet meseci, nikad uci u sesti, a od tad uzasno brzo i sve brze i brze :)! Ali da ne uzurpiramo dalje temu hihihi :D! Pozdrav!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:25:36   
lothroniell
Joj Verus sto se tog mirovanja tice, ja te razumem skroz, evo sad ce tri meseca kako samo mirujem... Uzasno me nervozi to... user posted image Jedva cekam pregled u ponedeljak da mi kaze doca sta je i kako je...

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:50:35   
Verus
uf lothroniell, meni vec dosta...al mora se.  Moja dr. kaze prvo zlatno doba je 28 nedelja, pa sada kaze 32, ako se tad rodi-sa danasnjom nego ni ne smatraju ih vise nekim previse malim novorodjencetima....kaze mi ako je sve super posle 32 ako hocu da se vratim da radim mogu....

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 19:55:25   
lothroniell
Verujem da ti je dosta! I meni je... UF! Cula sam i ja za tu teoriju ali koliko god ja zelim da njega sto pre uzmem u narucje, neka ga unutra ususkanog do ulaska u termin a onda nek izlazi kad oce! user posted image Nego sto se posla tice, vrati se samo ako ti je frka zbog para a ovako sta te briga... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
22.1.2010 0:06:53   
Verus
dobijacu neki novac, ne ono sto inace zaradim mesecno, ali izvuci cemo se-ona je sada najbitnija, ja mislim da cu da cekam do 37 nedelje.  Pa ako se suuuuper osecam mozda odem malo da radim, nedelju-dve.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
22.1.2010 1:04:29   
lothroniell
Naravno da je ona najbitnija zato ti i kazem, lepo ti lezi, odmaraj... Znam da je strasno i dosadno, i da ces neroviti puno ali jbg. Ja cim krenem s tim pomislim zbog cega je sve to i odma mi lakse! user posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

ali izvuci cemo se-ona je sada najbitnija, ja mislim da cu da cekam do 37 nedelje.  Pa ako se suuuuper osecam mozda odem malo da radim, nedelju-dve.


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.2.2010 14:42:26   
Jeca*
juce sam u kutiji sa lekovima nasla kutiju part. i ver. I procitala uputstva. Partusisten se koristi bas u trudnoci i to do ulaska u 9 mesec i prati se puls majke itd. itd. A verapamil bas ako je potrebno i nadjoh ono sto je mene uplasilo i zbog cega ga nisam pila a to je da prolazi kroz placentu!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.2.2010 14:48:02   
lothroniell
Da prolazi kroz placentu, i ubrzava i bebin puls, zato je jako bitno da lekari svim trudnicama koje piju partusisten redovno regulisu i bebino srce.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.2.2010 14:49:03   
Jeca*
da, to je jasno, ali i verapamil prolazi kroz placentu i zato nije bas pozeljan da se pije, ako ne mora. Cak i u kontraindikacijama pise trudnoca i dojenje

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.2.2010 14:56:22   
lothroniell
Joj ja nisam dobro procitala mislila sam da pricas o partusistenu... user posted image Ja sam verapamil popila samo par puta ali to sam morala jer mi je puls uzasno skakao, poslednji put kada sam ga popila pre nekih mesec i po puls mi je bio 148 mislila sam da ce mi se srce otkinuti i morala sam popiti verapamil da mi se smiri.

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 20:07:49   
Dora
Da li neko zna šta znači termin:

Placenta Inserta Inferior

user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:31:01   
Lilly*
Ju Dora, hajde da ti probam na tarzan latinskom rastumačim user posted image placenta je smeštena niže, nisko user posted image Jel ti dr išta rekla? Hajde pogledaj u ovoj temi Položaj posteljice

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here