|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:34:00   
Dora
Draga, ne brini, to mi je lažna dijagnoza, to me moja dok. spremila za komisijuuser posted image user posted image user posted image pa reko, da znam šta je ako me pitaju. A i zanima me šta to znači, prvi put čujem.


(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:37:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Da li neko zna šta znači termin:

Placenta Inserta Inferior

user posted image



Draga , nisko - napred . Ka tvom pupku, ne ka kičmi ... user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:39:25   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, ne brini, to mi je lažna dijagnoza, to me moja dok. spremila za komisijuuser posted image user posted image user posted image pa reko, da znam šta je ako me pitaju. A i zanima me šta to znači, prvi put čujem.



Jao Dora ženo, pa što nisi tako odmah napisala nego me isprepada tu!!! user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:48:08   
Dora
Izviniuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:48:36   
Lilly*
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 21:50:04   
Dora
user posted image
Kako si mi ti? Što ideš na amino? Jel piješ ove lekove?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:07:24   
Lilly*
Idem na amnio jer se nije slagao neki parametar na dabl testu. Pijem od danas Partusisten do utorka i onda idem da me čika bocka, uf

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:14:11   
Dora
Formalnost. A?
Meni je dok. rekla da se ti parametri često ne slažu, da je to čista procentualna verovatnoća i nije precizan pokazatelj. Ja sam mesec dana razmišljala dal da radim te testove, oni ranije nisu ni postojali, a ja sam sklona teorijama zavereuser posted image pa sam projektovala priču o tome da neko radi masovna istraživanja na trudnicama, po kojima će se kasnije donositi statistički zaključci. Pošto veliki broj trudnica radi te testove, oni imaju dovoljno besplatnog materijala...

Ceo film sam o tome imala u glavi i odlučila sam da odustanem jer bih izludelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:18:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

pa sam projektovala priču o tome da neko radi masovna istraživanja na trudnicama, po kojima će se kasnije donositi statistički zaključci. Pošto veliki broj trudnica radi te testove, oni imaju dovoljno besplatnog materijala...





A kakve veze ima i da rade neka istraživanja u smislu da izvlače statistiku? Pa kako bismo inače znale da bi žene posle 35te trebale na amnio, da nije tih statistika?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:31:51   
Dora
Nemam ništa protiv izvlačenja statistike, ali imam protiv Aminocenteze na koju se olako šalje, i to sve na osnovu tih testova.

Zašto žena ispod 35, ajde, pa i ispod 30. koja je zdrava, prava, nema u familiji bla bla bla...i ima jedno ili dvoje zdrave dece...zašto bi išla na amino?user posted image A znam ih jako puno takvih.
U tom smislu sam protiv, i doktori znaju da je to nepotrebno a ipak se to masovno radi.

Zato sam ja razvila tezu o potrebi za prikupljanju podataka što uopšte ne bi bilo tako strašno da se ne završava tako što isprepadana ženica kojoj se "parametri ne slažu" ide na amino da bi čula da je sve u redu.

< Poruku je uredio Dora -- 4.3.2010 22:33:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:36:35   
Anoniman
OK, sa tim se delimično slažem. Zašto delimično? Zato što trudnicino zdravlje, zdravlje njenog muža njene dece, uže i šire rodbine, godine, i sl nisu garant da je sa detetom sve ok. Naravno, šanse da nešto nije ok su mnogo manje nego kod onih kojima fali neki od navedenih faktora, ali do deformiteta ploda može doći i samo pogrešnim spajanjem neznamčega prilikom oplodnje.
Ja poznajem ženu koja ima troje dece, srednje je zaostalo u razvoju, a svi ostali zdravi... user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:41:18   
Dora
Pa putem amino se ne mogu utvrditi svi deformiteti, samo mal broj. A do bebinog rođenja beba se razvija i u svakom trenutku može doći do neke vrste deformiteta. To kakvo će se dete roditi ne može niko da garantuje. To je moje mišljenje, daleko od toga da sam protiv razvoja nauke i novih otkrića...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:43:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Pa putem amino se ne mogu utvrditi svi deformiteti, samo mal broj. A do bebinog rođenja beba se razvija i u svakom trenutku može doći do neke vrste deformiteta. To kakvo će se dete roditi ne može niko da garantuje.


Slažem se.

Odoh da legnem malo.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.3.2010 22:44:25   
Dora
Ja da kokam kokiceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 12:20:05   
Anchy_Ljuba
Zeneeee treba mi vasa pomoc!!!!
Pre 3 meseca sam dobila da pijem partusisten i verapamil, kada sam popila po jednu tabletu, bilo mi je mnogo lose.... Tresla se kao prut sve me je svrbelo, unervozila se..I onda odlucila da prestanem da pijem.. I nisam vise pila..Na svakoj sledecoj kontroli dr me pitala jel pijem ja sam nas=ravno rekla da ne, smeta mi i to je to... Nije previse brinula zbog toga verovatno jer nije toliko bilo potrebno. Cak je sve bilo ok.
Na zadnjoj kontroli mi je rekla da ih sada obavezno pijem, jer sam otvorena jedan prst i imam kontrakcije one lazne ali bolne. Ledja karlica donji stomak...Na 6 sati partusisten i verapamil na 12 sati....I juce kad sam krenula da pijem opet isto kao i prvi put...Bas mi je lose,popila sam 2 partusistena sa razmakom na 6 sati i 1 verapamil na 12 sati....
I opet sam prekinula zato sto mi je lose....
Udavi ja sa ovolikom pricom, al mi stvarno treba savet. Neznam sta da radim, a nisam razmazenica...
Unapred hvala na svakom odgovoru i savetu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 12:25:02   
Anoniman
Pa svima je bilo tako u pochetku...za par dana se organizam navikne.... meni je npr verapamil vishe smetao...pa njega nisam pila...partusisten ti je bitno da pijesh... nemoj da se igrash sa tim... nije dobro za bebicu da trpi kontrakcije...user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 12:25:16   
mejra81
Ja sam pila partusisten i isto sam se tresla kao prut...Bitno je da taj verapamil pijes pola sata pre partusistena da bi smirio drmanjeuser posted image
Valjda ti je to dr objasnila... I meni je bilo lose ali sam pila...Ja se ne bih igrala sa time da ne pijem...
Ako je dr rekao da mora onda mora...
Popijes,legnes i nista drugo nema da se radi...gledas tv dok to ne prodje i tako svaki put...

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 12:30:05   
Anoniman
Mada...mozesh da probash i bez verapamila....meni je eto on smetao... bilo mi je 2 puta loshije kad popijem i njega nego sam partusisten....

Meni se i sad ponekad javi drhtavica od partusistena....al to kad mi je malo prazniji stomak...a inache ni ne primetim da sam ga popila....

Prvi put kad sam popila partusisten...toliko sam se tresla..i toliko mi je lupalo srce....da je mm legao pored mene i chvrsto me zagrlio...jer sam mislila da tju umreti....user posted image

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 14:22:57   
SandraSd
IZVORNA PORUKA: Anchy_Ljuba

Zeneeee treba mi vasa pomoc!!!!
Pre 3 meseca sam dobila da pijem partusisten i verapamil, kada sam popila po jednu tabletu, bilo mi je mnogo lose.... Tresla se kao prut sve me je svrbelo, unervozila se..I onda odlucila da prestanem da pijem.. I nisam vise pila..Na svakoj sledecoj kontroli dr me pitala jel pijem ja sam nas=ravno rekla da ne, smeta mi i to je to... Nije previse brinula zbog toga verovatno jer nije toliko bilo potrebno. Cak je sve bilo ok.
Na zadnjoj kontroli mi je rekla da ih sada obavezno pijem, jer sam otvorena jedan prst i imam kontrakcije one lazne ali bolne. Ledja karlica donji stomak...Na 6 sati partusisten i verapamil na 12 sati....I juce kad sam krenula da pijem opet isto kao i prvi put...Bas mi je lose,popila sam 2 partusistena sa razmakom na 6 sati i 1 verapamil na 12 sati....
I opet sam prekinula zato sto mi je lose....
Udavi ja sa ovolikom pricom, al mi stvarno treba savet. Neznam sta da radim, a nisam razmazenica...
Unapred hvala na svakom odgovoru i savetu user posted image user posted image user posted image



Ovo mi je bash chudno. Ja sam pila Gynipral na 6 sati i Verapamil i kao shto su devojke iznad rekle, Verapamil pola sata pre Gyniprala. On utiche na rad srca, smiri ga, pa onda ovaj drugi lek ne izaziva velike drhtavice.
Ja sam solidno podnosila lek, nije mi mnogo smetao, samo su mi na nekoj kontroli, neposredno poshto sam popila Verapamil, izmerili pritisak 70/50 i svi se mnooogo prepali user posted image

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.5.2010 16:27:44   
Anchy_Ljuba
Hvala vam drage moje na savetima user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu SandraSd)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
1.6.2010 23:54:02   
cipiripi
Jaoooo zene ja sam ga popila u 19h - Partusisten user posted image user posted image user posted image user posted image
Znaci..haos..noge mi se odsekle...nemogu da drzim viljusku user posted image user posted image user posted image user posted image koma user posted image user posted image user posted image user posted image
Grozan jeeeeeeeeeeeee user posted image user posted image user posted image user posted image
Treba da ga pijem nedelju dana zbog amneo...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
1.6.2010 23:54:42   
cipiripi
e da sledeci pijem u 01, a inace doza mi je pola tablete na 6h!

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.6.2010 0:58:27   
gina
Cipiripi uzimaš li Verapamil uz Partusisten?

Ja sam ga koristila od 18. nedelje do par sati pred porođaj. Tresla sam se kao narkomanka!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.6.2010 15:48:18   
Anoniman
Meni danas ukinuli partusisten.... znachi pila sam ga od 16-te do 36-te nedelje.... Sretna sam shto se konachno rastajemo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.6.2010 22:11:33   
cipiripi
Gina, nisu mi dali taj drugi lek jer ovaj moram da pijem samo nedelju dana preventivno..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here