|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 14:31:13   
ana77
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Imam jedno pitanje.... za nedelju dana pochinjem da pijem partusisten sa verapamilom...

Prepisan mi je verapamil od 40 mg... a ja kutji imam zalihe za 2 meseca onog od 80 mg... neznam jel smem taj od 80 da prepolovim? Poshto moram da pijem 2 dnevno.... taman tju jednu tabletu od 80mg troshiti na dan...ali na dva puta....

Pitatju dr kad odem...al eto da znam unapred...ili da se obezbedim onim od 40mg user posted image



Zar ti lekar-ka nije dao-la recept za te lekove?
Ja pijem ginipral za koji kazu da je slican kao i partusisten i nemam nikakve tegobe (na cemu sam veoma zahvalna). Cula sam da je partusisten izaziva vise kontraindikacija nego ginipral ali mozda bi mogla da pokusas bar jednu bez leka za srce da vidis kako ces reagovati, pa ako bas ne mozes da izdrzis onda uzmi lek za srce. Tako sam ja uradila kad sam pocinjala i eto, ispostavilo se da ne moram da pijem taj verapamil.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 15:05:34   
Anoniman
Ja sam pitala dr ako mi ne bude trebao verapamil dal da ga pijem, kaze...bolje ga uzimaj....

Nije mi dala recept....nisam chula da je iko ikad dobio recept od privatnog lekara...user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 15:40:41   
Jeca*
ne slažem se sa tvojom dr, a ni svi lekari oko mene. Zato sto se verapamil pije bas ako ne mozes da podneses partusisten, a ja ti garantujem da ces uspeti da se naviknes na isti. Ja sam se prvi put kad sam popila part. tresla kao prut, a posle 5 dana vise nisam pila verapamil. Moj stav je, sto manje lekova to bolje. Takodje, procitaj uputstvo za verapamil, ako se ne varam pise nesto da moze da utice na plod...ne bih da lupim, pokusacu da nadjem. Kad sam za to pitala mog dr on mi je rekao, zato je bolje da ne pijes i to, ako ne moras

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 16:23:35   
lothroniell
Slazem se sa Jecom, na pasrtusisten ces se nakon par dana navici, u pocetku je prilicno ne prijatno, ali ti se organizam navikne. A ako puls skoci jako i ako treskavica bude ne izdrziva onda popij verapamil, ako uspes da prevazidjes tegobe, mislim da je bolje da izbegavas pijenje puno tableta!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 16:59:28   
Anoniman
A koliko bebi treba da se navikne na lupanje srca i treskavicu??? Jer ako moj organizam tako reaguje na partusisten...kako li ce bebin....???


(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 17:06:50   
Leki 77
i ja se slazem sa Jecom, ali mislim da nije sve tako jednostavno. Ja sam mesec dana pila Partusisten, ni jednom nisam uzela Verapamil. Samo sam prvo vece imala blazu drhtavicu i manju aritmiju, ali sam cvrsto resila da dodatno ne trujem dete. To je znacilo da sam svaki dan u pocetku, a kasnije 2x nedeljno isla kod ginekologa da bi pratio HR bebe, jer to sto meni nije smetao Partusisten, ne znaci da nije smetao bebi. Secam se da je beba tokom moje terapije imala 20-30 otkucaja srca u min vise nego pre terapije, ali je to valjda sve bilo u granicama normale. Mozda ima razloga zasto je gin rekao da ipak pije Verapamil, samo sam to htela reci. Da ipak ne treba neke stvari korigovati na svoju ruku, vec uz dogovor sa dr. Napomenucu samo jos da sam ja bila u 8. mesecu, tj. mozda je drugacije za manju trudnocu.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 17:13:17   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam pitala dr ako mi ne bude trebao verapamil dal da ga pijem, kaze...bolje ga uzimaj....

Nije mi dala recept....nisam chula da je iko ikad dobio recept od privatnog lekara...user posted image



Ja sam dobila recept za oba al u ambulanti,a verapamil sam popila samo dve tablete i posle mi nije trebao!Sad sam navikla,pijem 4 dnevno nista mi se ne desava!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 17:19:46   
Anoniman
Pa dobro...mozda i meni dr kaze da za nedelju dve mogu prestati sa partisustenom...ali kontam da ima neke veze i sa mojim pritiskom i pulsom...jer ja imam nizak pritisak (80-90 sa 40-50) a puls mi zna biti i preko 90....

Pa dobro....ja nisam dobila uput jer idem privatno...

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 17:50:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa dobro...mozda i meni dr kaze da za nedelju dve mogu prestati sa partisustenom...ali kontam da ima neke veze i sa mojim pritiskom i pulsom...jer ja imam nizak pritisak (80-90 sa 40-50) a puls mi zna biti i preko 90....

Pa dobro....ja nisam dobila uput jer idem privatno...



Htela sam da napishem verapamilom...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 19:17:02   
ana77
Nisam znala da ides privatno, zato mi je i bilo cudno da ti lekar nije napisao recept.
Ako tvoj puls nije povecan, onda mislim nije ni bebin, a neko je na nekom forumu pisao neku gornju granicu pulsa kod majke koja ne smeta plodu. Nesto mi je 140 u glavi ali mi sad to deluje nesto bas mnogo... ali sigurno znam da je bio preko 100, cak i 120.
I meni je puls preko 90 ali to je normalno za trudnocu, a posebno za nizak pritisak.  Kad krene da ti pada pritisak samo popi dve case vode i odmah ces da zivnes :D :D :D!

Ako krenu treskavice onda nemoj da se mucis ali probaj jedan bez leka za srce cisto da vidis kako ces reagovati, kazem ti, ja nemam bas NIKAKVE probleme sa ginipralom koji je slican lek osim ujutru kad nisam bas dobro najedena ponekad ali to nije nista strasno. I da, nemoj nikad gladna da ga pijes.


Moja snaja je pila partusisten i ona je imala lupanja srca ali svako je prica za sebe...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
12.1.2010 20:34:05   
Anoniman
Ja od pre trudnoce imam nizak pritisak i visok puls....mogu sad da zamislim koliki mi je puls...ne setjam se koliko mi je bilo kad su mi merili u bolnici...

Uostalom....verujem mojoj doktorici....poslushatju je za pochetak...ali tju naravno pitati da li smem da prestanem sa verapamilom...s obzirom da vetj imam problema sa posteljicom...necu da dovodim u opasnost svoje bebe...

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
13.1.2010 0:59:27   
lothroniell
Ma u sustini to ti je najpametnije da slusas doktora! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
17.1.2010 23:24:40   
Anoniman
U subotu ujutro u 6h sam popila prvu tabletu partusistena bez verapamila....i ne mogu opisati koliko sam se tresla...kao da stojim na minus 20 u gatjama....uzas....uopshte nisam mogla da kontrolishem pokrete....a puls mi je bio 120, pritisak 130 sa 50 (meni je normalan 90 sa 50 sad u trudnoci ide do 100) naravno....preko jorgana sam mogla da vidim kako mi kuca srce....uzasan osetjaj.....
U 12h sam popila drugu dozu...sa verapamilom... prvih sat i po nishta...a onda mi je krenula drhtavica i lupanje srca...ne tako jako...al primetno... tako da mislim da meni verapamil samo odlaze simptome partusistena....

Sutra idem kod doktorice....pa tju videti shta mi kaze na ovo.... ja mislim da nema smisla da ga pijem...kad nema efekta...user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
18.1.2010 0:50:44   
engimengi
Meni su rekli verapamil pola sata pre giniprala,da pocne da deluje!!Al svaki organizam drugacije reaguje,eto meni se ne tresu ni ruke,nit mi puls mrda nije vise od 84...user posted image ,bez verapamila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
18.1.2010 1:16:14   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: engimengi

Meni su rekli verapamil pola sata pre giniprala,da pocne da deluje!!Al svaki organizam drugacije reaguje,eto meni se ne tresu ni ruke,nit mi puls mrda nije vise od 84...user posted image ,bez verapamila


I meni je rekla da pijem Verapamil pola sata pre Giniprala,ali ja pocnem da se tresem oko sat vremena posle Giniprala,znaci sat ipo posle Verapamila...I rekla mi je da izbacim Verapamil ako se i pored njega tresem,da se ne kljukam bezveze ako mi ne pomaze...

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
18.1.2010 1:17:45   
Nensi*
A da,puls sam merila i nije mi bio veci od 85,a pritisak mi je 120/70...
I sto Smeshkica kaze,lepo preko odece vidim kako mi lupa srce...Ne lupa brzo,ali lupa jako...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
18.1.2010 13:00:01   
lothroniell
Meni je jedan dan puls skocio na 147, mislila sam da ce mi se srce otkinuti, popila sam Verapamil i za nekih pola sata pao je na 120... A doktorica mi je rekla da Verapamil pijem posle partusistena, ako bas ne budem mogla da izdrazim... user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
18.1.2010 22:28:35   
Anoniman
Isprobavala sam da pijem i pre i posle verapamil...al fazon je shto ja na njega chudno reagujem.....

Evo danas ga uopshte nisam pila....i nisam imala ni drhtavicu, ni lupanje srca, a i pritisak mi je u granicama normale (moje normale) ..... tako da meni izgleda verapamil pravi rusvaj....i zato ga vishe ne pijem...uz dozvolu doktorice....user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
20.1.2010 21:09:27   
irenica
Cao. veliki pozdrav svima. Da li neko zna do kada se pije ginipral. Po savetu lekara ja sam pocela da ga pijem u 35 nedelji trudnoce jer sam imala kontrakcije i primila sam infuziju da bi sprecili prevremen porodjaj.  Ovde kod nas je situacija cudna. Neki lekari tj oni koji rade samo u porodilistu kazu da se ginipral pije do kraja trudnoce da se beba ne bi mucila prilikom laznih kontrakcija i da kada dodje vreme za porodjaj nijedan lek ga ne moze zaustaviti, sto bi znacilo da je ginipral dobar za bebu. Dok sam lezala u bolnici pile su ga sve trudnice kojima je prosao termin porodja i kao od sale su se poradjale prirodnim putem. Sve bi mi bilo jasno da moj lekar koji radi u svetovlistu za trudnice kaze drugacije da se ginipral pije do devetog meseca. Koga ja sad da slusam. Da ne bude zabune kod  nas u domu zdravlja u savetovalistu rade samo dva lekara a u porodilitu su 5 i nemaju veze jedni sa drugima. Izvinite mozda sam malo preopsirna, user posted image  pa bih volela da cujem vasa iskustva. Pozdrav svimauser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
20.1.2010 21:15:18   
Anoniman
Pa moja prijateljica je u 35-toj prestala da pije partusisten...i evo...proshla je termin u chetvrtak...i josh se ne otvara....a to je od partusistena....

Stvarno neznam koja je logika pocheti u 35 nedelji....ok...da se prekinu kontrakcije....infuzijom....al u principu....mogla si bez problema i da se porodish....user posted image

Mozda ja lupam...nemam iskustva...samo neke moje zakljuchke koje sam pokupila od informacija okolo....user posted image

(odgovor članu irenica)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 8:27:58   
Jeca*
Ja mislim da cak u uputstvu pise da se pije do devetog meseca. Smehski, posto imas partusisten kod kuce, pogledaj da li se dobro secam da pise u uputstvu. Takodje meni je dr rekao da se prestaje u devetom mesecu i to mi je logicno. Isto mi nije jasno koja je logika poceti u 35-oj nedelji.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 17:20:53   
Anoniman
U uputstvu pishe:

"Partusisten se koristi za inhibiciju prevremenog porodjaja posle 20. i sve do pochetka 37 nedelje trudnoce, ili sve do sazrevanja pluca fetusa...."

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 17:24:09   
Nensi*
Smeshkice,ajde molim te kad vec imas Partusisten,napisi mi sadrzaj tableta da vidim da li je isti kao kod Giniprala...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 17:27:11   
Anoniman
aktivna supstanca: fenoterol-hidrobromid
pomocna supstanca: laktoza,kukuruzni skrob,silicijum-dioksid,koloidni, stearinska kiselina

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
21.1.2010 17:33:06   
Nensi*
Pa meni moja dr kaze da su Ginipral i Partusisten isti,da je samo drugi proizvodjac,ali nemaju isti sastav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here