|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
27.12.2011 21:58:19   
jovicaa
 bice ok, samo gledaj sad da lezis sto vise, dok se to ne smiri.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 19:21:04   
crazymama
mene danas opet boli, iako pijem partusisten od juce ujutru... juce je prestalo, a danas oko podne opet pocelo, iako danas bas mirujem...
ne znam da li da zovem dr veceras? posle koliko vremena su se vama smirile kontrakcije od pocetka uzimanja terapije? mozda je rano da mi skroz isceznu..?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 21:48:15   
crazymama
zvala sam dr, kaze da ne sme da me boli, povecao mi je dozu na 4 sata po 1 partusisten i rekao mi da uzmem palitrex 2x2 i da lezim... i ako me i dalje bude boleo da dodjem u front... nadam se da nece biti potrebe!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 21:59:52   
Jeca.V
CM,ma jel si ti sigurna da su to kod tebe kontrakcije?user posted image Ono kako si opisivala da te boli meni bas i ne lici na to.Klasicne kontrakcije su kad te steze i popusta bol a uz to ti se i ceo stomak stegne i bude jako tvrd pa popusti.Naravno da trebas da slusas tvog doktora,a ja cisto malo da te utesim,jer po tvom opisu stvarno mislim da to nisu kontrakcije pa zato i lek ne deluje bas.user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 22:31:03   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: crazymama
.
ne znam da li da zovem dr veceras?


Kada god imaš dilemu da li da zoveš dr ili ne, zovi! Bolje da ga 100x nepotrebno pozoveš, nego jednom ne pozoveš a trebalo je.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:05:56   
crazymama
leki, u pravu si!

jeco, meni se ne grci stomak, bol je u potpunosti ista kao blagi menstrualni bolovi... nisam pametna, valjda dr zna bolje nego ja, a on juce posle ultrazvuka rece da su kontrakcije, sta znam... evo utoplila sam se, pisem sa laptopa, i bolje mi je, skoro da ne boli uopste.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:08:56   
Vika
Moje kontrakcije su bile bas takve- poput blagih menstrualnih bolova. Nisam ni znala jer nisu ličile na one koje su ovde žene opisivale.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:10:51   
crazymama
kako si ih se resila? :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:14:12   
Vika
Moja prica je poduza. Ukratko, bila sam na tokolizi (partusisten i verapamil venski) nedeljama i prevremeno se porodila ali to je sve izazvala operacija slepog creva krajem šestog meseca trudnoće.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:18:09   
crazymama
aha, vazno je da se dobro zavrsilo! nadam se da ce i meni biti ok.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
28.12.2011 23:19:39   
Vika
Naravno da hoće! user posted image  Slušaj doktora i lezi.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
1.1.2012 21:35:44   
crazymama
da ne cuje zlo, u NG sam usla bez bolova, navikla sam se na terapiju i skroz sam ok... nema drhtavice ni ostalih nuspojava, a stomak ne boli vise... hvala Bogu.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
1.1.2012 22:45:29   
Ana RR
CM, samo miruj, to je baš bitno. Ja sam od 17. nedelje pila gynipral zbog kontrakcija i vrlo brzo su mi prestali bolovi u stomaku, a umeli su da budu baš, baš jaki. Verapamil sam jako retko pila, mogu na prste da nabrojim koliko puta. Pomagalo mi je da pre leka pojedem kockicu čokolade i nisam imala drhtavicu. Jedino mi je smetala vrućina, čim izađem na sunce srce mi lupa sto na sat. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.1.2012 12:22:46   
crazymama
mislis da je pametno da izbacim verapamil, ako mogu?
ja pijem po pola verapamila i po 1 partusisten 6x dnevno... nisam puno izlazila, pa ne znam da li mi smeta sunce, ali od mirovanja me bole zglobovi, prepone, ledja... sinoc smo prosetali krug oko zgrade i prijalo mi je...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.1.2012 17:27:26   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

CM, samo miruj, to je baš bitno. Ja sam od 17. nedelje pila gynipral zbog kontrakcija i vrlo brzo su mi prestali bolovi u stomaku, a umeli su da budu baš, baš jaki. Verapamil sam jako retko pila, mogu na prste da nabrojim koliko puta. Pomagalo mi je da pre leka pojedem kockicu čokolade i nisam imala drhtavicu. Jedino mi je smetala vrućina, čim izađem na sunce srce mi lupa sto na sat. 


I ja sam vremenom prestala da pijem Verapamil jer sam provalila da se ne tresem od Gyniprala kad pojedem nesto slatko pre nego sto ga popijem.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.1.2012 20:26:09   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: crazymama

mislis da je pametno da izbacim verapamil, ako mogu?
ja pijem po pola verapamila i po 1 partusisten 6x dnevno... nisam puno izlazila, pa ne znam da li mi smeta sunce, ali od mirovanja me bole zglobovi, prepone, ledja... sinoc smo prosetali krug oko zgrade i prijalo mi je...


Pa ne znam, zaista. Kada sam rekla doktorki da ne pijem verapamil pitala me da li SIGURNO ne osećam nikakve tegobe i rekla je da ga obavezno popijem ako osetim lupanje srca. Kad se desi da mi je loše ja ga popijem ali u principu mi nije trebao.
Znam, ja sam mirovala 4 meseca, i dan danas me boli levi kuk user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
2.1.2012 23:47:43   
Sanjica26 RR
crazymama meni je isto u trudnoci dr dala verapamil. Primetila sam da mi nista ne pomaze i prestala sam da ga pijem. Na sledecoj kontroli mi je dr rekla da mogu slobodno da ga ne pijem ako mi nista ne znaci. Vazno je da pre leka obavezno jedes. Obicno kad sam jela nije me hvatala drhtavica. I da odmoris pola sata kad popijes. Barem sam ja tako radila.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 0:00:15   
MarijaBg
Ja sam bila na tokolizi u bolnici nekoliko puta po par dana, tad sam pila verapamil i treslo me strasno. Kad sam pila gynipral u tabletama, na 4 sata, nisam pila verapamil, uopste nisam osecala drhtavicu, lupanje srca, nista. Dr mi je odmah rekla da ne pijem verapamil ako dobro podnosim gynipral, cak je bolje da ne pijes, cuvaj zeludac, trebace ti user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 1:07:36   
crazymama
u kojim slucajevima je neophodna tokoliza, kako prepoznati taj trenutak..?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 23:06:18   
crazymama
izbacila sam danas popodne verapamil, nemam nikakve nuspojave kad popijem samo partusisten user posted image , normalno se osecam!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 23:08:48   
Ana RR
Odlično user posted image i tačno je ovo što Sanjica kaže, obavezno klopaj pre leka i odmori posle. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 23:12:37   
dejana007
to ti je super! ja pila oba leka u trudnoci, toliko se plasila da ne smeta bebi ali sve je proslo o.k i on je dobar user posted image

s tim sto mi rekli da cu da izguram ceo 9 a ja se porodila treci dan od prestanka terapije....

sto se tice tokolize i nju primala, na osnovu merenja kontrakcija, otvorenosti - doktor preporuci.

< Poruku je uredio dejana007 -- 3.1.2012 23:17:08 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
3.1.2012 23:33:09   
crazymama
hocu hvala ;)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 10:20:04   
Ana RR
Da, ja sam se porodila 5 dana posle završetka terapije user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Partusisten i Verapamil za opustanje mate...
4.1.2012 10:27:16   
crazymama
znaci, da se ne iznenadim ako dr kaze da ga pijem do kraja trudnoce...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here