|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:30:00   
veselicaa
Eco to nisam znala.Nisam znala ni da se vazdusni jastuk moze iskljuciti,pretpostavljala sam da sme samo u vozilima koja nemaju vazdusni jastuk.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:35:22   
Sanjalicaaa
Da, air bag se u tom slucaju mora obavezno iskljuciti. Mi nikada nismo postavili sediste napred. Nekako mi deluje bezbednije pozadi.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:37:37   
serpica

IZVORNA PORUKA: veselica

Eco to nisam znala.Nisam znala ni da se vazdusni jastuk moze iskljuciti,pretpostavljala sam da sme samo u vozilima koja nemaju vazdusni jastuk.




Vesi postoje auta u kojima i ne moze da se iskljuci airbag,kod mene u autu ne postoji to,ili ja ne znam da postoji...mozda kod starijih automobila ne postoji ta opcija,ja recimo ne mogu ni da zakljucam automatski sva vrata iznutra,nego moram posebno svak vrata.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:45:44   
Sanjalicaaa
Srpice, postoje automobili koji nemaju tu opciju. Auto mog tate isto nema. U tom slucaju se mora ici u ovlasceni auto servis da se iskljuce. Ali bezbednije je lepo voziti dete pozadi, a air bag da uvek bude ukljucen.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 22:55:32   
wivern

IZVORNA PORUKA: veselica

Maraj sedista iz grupe 0 se postavljaju u suprotnom smeru od smera voznje jer strucnjaci smatraju da se deca smeju voziti u smeru voznje tek kada sede samostalno i imaju preko 9 kg.Koliko ja znam nikako nije preporucljivo da se sediste montira na suvozacevo mesto zbog opasnosti od aktiviranja vazdusnog jastuka.Sto se tice montiranja sedista iz ostalih grupa najbolje je postaviti ih na sredinu tj,na sediste iza u sredini ali moze i iza vozaca ili suvozaca,kako odgovara mami.


Air bag moze da se iskljuci, a sto se tice smera mislim da se ne radi o kilazi vec o starosti. U pitanju je razvijen vrat kao sto rece Sanjalica.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
16.5.2016 23:17:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Srpice, postoje automobili koji nemaju tu opciju. Auto mog tate isto nema. U tom slucaju se mora ici u ovlasceni auto servis da se iskljuce. Ali bezbednije je lepo voziti dete pozadi, a air bag da uvek bude ukljucen.




Bas tako,ja sam bebca i onako vrlo kratko vozila napred,jedva mozda dva puta,sad svakako sedi pozadi i ne razmisljam da iskljucim airbag..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 0:25:33   
veselicaa
Na nasem automobilu,iznad vrata suvozaca ima tablica na kojoj jasno pise da se sediste ne sme stavljati napred zbog vazdusnog jastuka.U svakom slucaju ja nisam stavljala sediste napred vec pozadi a nisam bas ni za iskljucivanje vazdusnog jastuka.I na samom sedistu pise da u slucaju da automobil ima vazdusni jastuk,sediste se ne sme postavljati na suvozacevo mesto.
Znam da je postavljanje sedista u suprotnom smeru od smera voznje povezano i sa staroscu deteta i razvijenoscu vrata zato sam i napisala da se postavljanje sedista u smeru voznje preporucuje tek kada dete samostalno cvrsto sedi.

< Poruku je uredio veselica -- 17.5.2016 0:29:32 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 4:33:46   
isidora88
Ja ne vozim decu na prednjem sedistu.mnogo je bezbednije pozadi. Kod mene ima opcija da sama iskljucim airbag ali onda nije bezbedno po mene, zato je bolja varijanta da su deca pozadi. Jedino ne znam da li bocni airbagovi mogu nekako da naskode deci pozadi?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 6:30:33   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ja ne vozim decu na prednjem sedistu.mnogo je bezbednije pozadi. Kod mene ima opcija da sama iskljucim airbag ali onda nije bezbedno po mene, zato je bolja varijanta da su deca pozadi. Jedino ne znam da li bocni airbagovi mogu nekako da naskode deci pozadi?




Isi,ja mislim da ne mogu,jer samo autosediste ima sa strane one tzv stitnike koje stite dete od udarca glave,a i sediste je malo iznad mesta gde je airbag pa mislim da nema opasnosti po dete ukoliko se aktiviraju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 6:56:09   
vocicana
Najvaznije od svega je pravilno postavljanje sedista, naravno nazad, dete treba da sedi pozadi, air bag-ovi trebaju uvek biti ukljuceni, a garancija da ce sve biti super nakon udesa, nema.' Sreca, ugao udarca auta, brzina pri kojoj nastaje, ne garantuju nikome od putnika da ce proci dobro. Da li su putnici osim vozaca naravno budni, dremaju, vrat je u mlitavom polozaju, da li ce silina udarca i jacina vrata izdrzati...
Naravno najvaznije je misliti unapred i obezbediti sigurnu, laganu voznju za malisane i nas. Zato se slazem sa prethodno ispisanim postovima. Svaka preventiva je pola kurative.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 8:03:50   
nikiteki
U pravu si vocicana! user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 8:05:39   
veselicaa
Koliko ja znam bocni vazdusni jastuci se nikad ne iskljucuju jer nikako ne mogu da povrede dete u sedistu.Oni su ionako tanki tj.kao zavesa i ne ispaljuju se kao prednji.Tako sam bar cula neka me ispravi neko ako gresim.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 8:17:56   
Trcosava
Meni je najvći hit roditelja ''nismo ni mi imali autosedišta pa nam ništa ne fali''

Da dođu da vide mene kako nisam sva svoja user posted image Tada automobili nisu razvijali brzine koje razvijaju sada (prvo i osnovno), a kad sam bila mala sam ispala iz auta i to na glavu.
Meni oba deteta od rođenja u autosedištu. Prvo jaje, posle klasično, uzrastu odgovarajuće autosedište. Starija ćerka i dalje ima kompletno autosedište (sad samo dok je baba tu smo ostavili buster, ali kad ode stavljamo kompletno opet), mali je sve nasledio od sestre.
Pored bezbednosti deteta, ovde se plaćaju i ooooogroooomne kazne, tako da mi ne pada na pamet da odem ni 5km dalje od kuće a da nije u sedištu. Za 6.5 godina NI JEDNOM nije sedela napred i vozila se (osim ako nas neko nije pokupio po pljusku ili kijametu od snega sa autobuske stanice)

Ha, kad već pričam o autobusu - trebalo bi obezbediti neka sedišta za autobuse, jer u kakvom su stanju autobusi u Bg-u, trebalo bi neka ultra sedišta namestiti za bebe. Nemaju svi luksuz auta, ili dva auta. Mnogo puta sam išla busom do Ljubljane (recimo) sa ćerkom dok je bila beba.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 8:24:47   
serpica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ha, kad već pričam o autobusu - trebalo bi obezbediti neka sedišta za autobuse, jer u kakvom su stanju autobusi u Bg-u, trebalo bi neka ultra sedišta namestiti za bebe. Nemaju svi luksuz auta, ili dva auta. Mnogo puta sam išla busom do Ljubljane (recimo) sa ćerkom dok je bila beba.




Da se nadovezem na pricu,kad putujete autobusom primera radi na more i imate malo dete/bebu isto drzite u krilu nema autosedista za bebu koje se montira na sediste u busu..
ove godine trebalo bi da idemo na more,posto nemamo dovoljno veliki auto moracemo kombijem,i tu je obavezno sediste za decu. Zasto je bus "bezbedniji" pa deca nemaju svoje sediste?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 8:38:22   
Sanjalicaaa
Ja sam par puta isla sa starijim sinom kada je bio beba kod mojih busom. Nekih 2-2.5h voznje, ali jako je nezgodno drzati ga toliki put. Jos se secam jednom kada je bio malo veci, isto mi je sedeo u krilu, zakoci vozac naglo i svi poletimo i ja se udarim i on udario glavicu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:10:23   
isidora88
I mene zanima koliko je bezbedno voziti se busom ili taksijem gde nema autosedista i pojasa za malu decu i bebe.
A sa tim pricama sta je nama falilo mi se zeludac okrece, ja sam pala u autu dok sam spavala na zadnjem sedistu i imala iscaseno rame, jel sam brzu hranu stalno pa sad imam problem sa gastritisom... tako da ono sto se ne manifestuje odmah za koju godinu sigurno hoce.
I ono sto je jako bitno NE STAVLJATI PESKIRIC I SLICNO U BEBINO AUTOSEDISTE, vecina je u fazonu da je bebi neudobno, da nije ok za kicmu...ali ako se stavi bilo kakva potpora bezbednost deteta je ugrozena. Polozaj u tzv.jajetu je fetus polozaj i odgovara za novorodjencad i zato bez brige kad stavljate bebe u "sedeci" polozaj. Sva sedosta prolaze strogu kontrolu i ne bi se nasla u prodaji da nisu prosla rigorozne kontrole kvaliteta i bezvednosti.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:19:51   
Sanjalicaaa
Bas sam pre neki dan videla reklamu za taxi koji je prilagodjen maloj deci i bebama, sa autosedistima.
A sto se tice busa, nije bezbedno uopste.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:20:16   
Trcosava
E a to ''fetus položaj'' meni i dan danas ne pije vodu. Nije mi ni onda bilo logično, nije ni sada. Decu jesam držala, ali sam svaki put gunđala. Meni je to položaj sedenja, barem ono jaje koje mi imamo. Ok kad je jaje na kolicima, ali kad je u autu, meni je to položaj sedenja. Kada pređemo na veće ono ima položaj ''ležanja'' da tako kažem i onda mi ne izgleda toliko kao da sedi.

Sada već imaju korpe za novorođenčad koje se fiksiraju isofix-om i to mi je mnogo bolja varijanta od jajeta. PA nek' je sto puta fetus položaj.

Čak sad kad sam uzimala druga kolica sam se oduševila jajetom/korpom, ali na žalost se nije iskazalo kao ok varijanta jer treba sto godina da se namesti u autu, plus one kaiševe nikako nisam mogla da namestim da su mu ok kad sedi. Da ne pričam da je moje dete jako brzo poraslo i ne može ni lepo da sedi, a ni leži.

A za buseve se slažem u potpunosti - obezbediti sedišta koja idu na one makar putničke buseve

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:20:47   
Didy
Prijatelji nisu imali auto i kad god bi išli autobusom, stavljali bi auto-sedište u autobus i vezivali dete. Em udobnije, em bezbednije. E, sad, to baš i nije opcija kad ideš taksijem ili gradskim i posle moraš nešto po gradu da obavljaš, šta ćeš posle s auto-sedištem...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:29:34   
Sanjalicaaa
Trco, nase jaje je lezece. Bebac je u fetus polozaju i bas lezi. Mada ima jos dva polozaja, polusedeci i sedeci.

Treba obratiti paznju i na kaiseve jer se roditelji stave dete a kaiseve koji treba da drze dete ostave labave. Mi smo bili u nedoumici koliko treba zategnuti te kaiseve, plasili smo se da nisu labavi ili da ne stegnemo dete previse. Na kraju nam je jedan prodavac bebi opreme objasnio da je dete dobro vezano ako izmedju tela deteta I pojasa moze da stane samo jedan prst. Kod beba koje se voze u suprotom smeru od smera voznje zategnutost pojasa se proverava kod ramene kosti, a kada dete sedi okrenuto u smeru voznje proverava se zategnutost kaisa kod grudne kosti.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 17.5.2016 9:43:27 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:41:51   
Maraj
To za kontra voznju tj u suprotnom smeru.... kazu do 9 kg , moj bebac uma 7 i po meseci i ima priblizno 9 kg. Ja bi ga vozila u kontra smeru ali mm insistira da se vozi kao i mi , u smeru voznje.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:48:46   
isidora88
Moje sediste za bebu ima lezeci zavaljen polozaj, vozi se naravno u suprotnom smeru voznje i kad se pravilno postavi uopste ne sedi beba.
Maraj mislim da je rano da se vozi u istom smeru voznje jer beba treba sto duze (sad su preporuke cini mi se do 4 godine u supeotnom smwru, bas sam skoro citala, samo na je neizvodljivo jer ne vozimo kombi pa nema prostora za noge kad dete toliko poraste)sa se vozi u suprotnom smeru jer im vratni misici jos nisu dovoljno jaki i u slucaju udesa moze doci do fatalnih posledica jer beba ne moze da zadrzi glavu. Prilikom udesa glava leti napred i zbog toga je opasno, kad je beba okrenuta suprotno od smera voznje nema taj rizik od lomljenja vrata.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 9:54:24   
suzi kju
Nama su sedišta iza vozačevog i iza suvozačevog. Ja se vozim pozadi sa njima i jedva stanem između a ne sme ovako malene, Još kad idemo na dalji put, da ih ostavim da same budu.
Moj muž je profesionalni vozač i on insistira da uvek budemo vezani.
Decu obavezno većem, ja nekad sedne i ne vežem se ali onda onaj đavola toliko počnemo da pišti da mora da se vežem htela ne htela.
Čini mi se da je Trca napisala da ljudi komentarišu šta će nam sedišta, nije ih bilo ni kada smo mi bili mali. Muka me je od tih priča!!! Nije bilo bi ovakvih "besnih" automobila a ni besnih vozača.

A ne znam šta bih rekla za vožnju busom, nemam komentar. Nije bezbedno ni za nas a kamoli za decu (bebe). Mi nismo imali priliku da s E vozimo besom, nemam predstavu kako bi to izgledalo user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 10:03:59   
Sanjalicaaa
Mi smo starijeg vozili u suprotnom smeru do nekih 10-11m jer mu je postalo tesno.

Inac mi smo bili u nedoumici i kada prebaciti dete u vece sediste. Jer mi imamo malo meseci, a mnogo kilograma. Sada recimo 6m, a sigurno 9kg najmanje. Po kilogramima moze da predje u sledece sediste, ali on jos uvek ne sedi samostalno, a ta veca sedista su sedeca uglavnom ili polusedeca. Isto nam je prodavac objasnio da se sediste ne menja ako nogice strce (mi smo odmah poleteli da kupimo novo sediste jer su nogice izasle iz sedista), vec kada glavica, tj. usi predju gornji naslon sedista.



< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 17.5.2016 10:04:59 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 10:06:07   
Trcosava
JA ja, ježim se od tih komentara.

Elem, Maraj sedenje u suprotnom pravcu - neko je beše napisao već, a New Mom objasnila baš u temi o sedištima - od 10 mesca (čini mi se) deca mogu da sede u smeru vožnje zbog vrata, tada su im mišiću dovoljno čvrsti i jaki da drže glavu. Džaba ti što ga ti držiš u sedištu i zategnutog i sve ako se naglo zakoči ode glava, tj vrat - otud i vožnja u suprotnom pravcu.

U da, Suzi. To htedoh da napišem.
Sa Anom sam sedela pozadi dok je imala možda max 3 meseca. Od tad - ja napred ona sama pozadi. Sa Lukom ni jednom nisam sedela pozadi user posted image nema teoretske šanse da se moja guzica uvali između dva sedišta, mislim ok ima sada, ali onda ja ne mogu da se vežem user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 17.5.2016 10:08:39 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here