|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 8:22:02   
Sanjalicaaa
Da, Service, samo jedan prst. Mi to na početku prvi nismo znali i nismo puno zatezali pojaseve.

Pre par meseci smo gledali neku emisiju gde su pričali o važnosti vezivanja, ali su dali i primere gde se ljudi nisu vezali i preživeli su sudar, a da je bilo suprotno, da su se vezali, ne bi preživeli. Sami su rekli nikad se ne zna, ali je veća verovatnoća da ćete preživeti vezani.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 9:01:06   
serpica
Na Aksinom sajtu ima video kako se postavlja sediste za bebu/decu i tu pokazuju izmedju ostalog da taj prostor obuhvata samo jedan prst,ja sam tu videla odavno,inace popustim kaiseve na sedistu ako dete nosi zimsku jaknu pa je neizvodljivo da se zakopca,ali opet samo malo,za taj jedan prst..user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 9:15:25   
isidora88
Koliko sam u ovoj temi nocas sam sanjala da vozim decu bez autosedista i da nisu nikako vezana i ja placem da stanemo jer sam gledala onaj snimak gde beba izlece. Uf zivot mi se skratio od tog sna. Mene nervira recimo sto se moj nuz ne vezuje osim ako nisam i ja u autu pa ga nateramuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 9:22:32   
Sanjalicaaa
Serpice, kad vec pominjes zimsku jaknu, savetuje se da se deci u toku voznje skidaju jakne jer zbog jakne ne moze na odgovarajuci nacin da se smesti u sediste i mogu lako da ispadnu iz sedista ako dodje do sudara. Isto se savetuje i odraslima, da skinu jaknu cim udju u auto. Ja deci svakako skinem jakne jer se i bez njih preznoje u sedistima.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 18.5.2016 9:23:18 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 11:01:11   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Serpice, kad vec pominjes zimsku jaknu, savetuje se da se deci u toku voznje skidaju jakne jer zbog jakne ne moze na odgovarajuci nacin da se smesti u sediste i mogu lako da ispadnu iz sedista ako dodje do sudara. Isto se savetuje i odraslima, da skinu jaknu cim udju u auto. Ja deci svakako skinem jakne jer se i bez njih preznoje u sedistima.




Skidam im jakne kad putujemo na duze,ali recimo kad je bas hladno a idemo do vrtica ili doma zdravlja onda ne skidam,blizu je a opet dok ih posle obucem oni izadju iz auta pa se plasim da se ne prehlade.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 11:52:09   
isidora88
Da to za skidanje jakne znam, praktikujem kad nije jako hladno u autu. Kad je bas bas hladno ne mogu da skinem dete da se smrzava dok se auto ne zagreje, a i to su krace relacije do vrtica i nazad, da idemo na duze stala bih posle par minuta kad se zagreje auto pa nas raskomotila. Inace kad stavljam pojas preko jakne malo je jace stegnuto jer ipak je jakna debela pa da popustim imalo bi lufta, ovako bude taman 1 prst sa se provuce koliko se i savetuje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 12:04:28   
Sanjalicaaa
Bas me zanima zasto se savetuje da se skine jakna, ako lepo namestis pojaseve, lepo zategnes kako se i savetuje? Zasto zbog jakne dete moze lakse da ispadne iz sedista ako je lepo vezano?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 12:08:35   
isidora88
Samjalice bio je bas snimak na rts-u zasto je bitno da je dete bez jakne, jakna je klizava i moze da spadne pojas tj.da ne stoji preko ramena nego da se pomeri jer je materijal jakne klizav i onda nije garantovana bezbednost jer samim tim dete nije vezano po propisu. Jako ne neprakticno to sa skidanjem jakne, jedino da se krene ranije pa da se sedi u autu par minuta dok se zagreje, onda skinuti dete i vezati i tek onda krenuti.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 12:12:07   
Khaleesi
I ja uvek skinem jakne, pa i kada nisu zimske, u autu je uvek malo toplije. Ali zato imamo malo cebence u autu pa ako je potrebno, pokrijem ih...
A i ja sam citala negde da ako dete nosi deblju jaknicu treba da se skine pre vezivanja, jer nema sediste istu funkciju, tj ne moze da je ima...user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 12:15:10   
Sanjalicaaa
Gledala sam i ja neki snimak gde pokazuju sta bi se detetu dogodilo u toku voznje od 30/h. Ali nekako na snimku deluje da oni pojasevi sto idu preko ramena nisu lepo namesteni, nego su spusteni malo ispod ramena.
Da, nezgodno je to sa jaknama, pogotovu ako ides nesto blizu. Vise ces provesti u skidanju i oblacenju jakne nego u voznji.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 12:21:22   
Khaleesi
Haha jeste, a objasni bebi oblacenje i skidanje... moje ni jedna nisu volele da se oblace, otpevaju dok ih oblacim, dok svlacim a i ljute u toku puta uh user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 15:58:56   
Maraj
To sa skidanjem jakne je bas nezgidno. Pogotovo zimi , kad cvokocemo svi u kolima. Ja nikad zimi sebi ne skidam jaknu , ne znam kako cemo sa bebcem nardne zime sto se toga tice. Ne verujem da cemo ga skidati. Provriste dok ih obuces , jos da ih odma svlacis u kolima...malo zeznuto...opet ne mozes ni da pregrwjes auto , pa da ih tako zagrejane iznosis napolje...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 20:53:14   
veselicaa
IZVORNA PORUKA: serpica

Ovo sam trazila celo popodne da ubacim,sve lepo i kratko i jasno napisano. Na kraju teksta imate video ja sam plakala kao dete dok sam gledala,ako vas mrzi da citate onda samo pogledajte video nikada,ali nikada vise necete voziti dete van sedista... ( ovo "vi" mislim na roditelje koji voze decu van autosedista )
http://ltablice.com/saveti-za-vozace/116-voznja-dece-u-automobilu

Uh pogledala sam video i bas mi je tesko pao.Nazalost cest primer za videti,mama i tata vezani,sediste u kolima a bebica u narucju ili sedi pored mame.
Sto se tice jaknica,ja sam mojima skidala jer nam je grejanje mnogo jako u kolima,i ja i suprug skidamo jakne dok se vozimo,ali zimi muz uvek prvo zagreje auto kada krecemo negde.

< Poruku je uredio veselica -- 18.5.2016 20:54:34 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 20:56:35   
serpica
Ja bih volela da se ovaj tekst i video u sklopu teksta stalno provlaci kroz temu i da procitaju/vide i ostali clanovi RR pa cak i oni koji su tu samo da nesto procitaju,da makar na taj nacin podignemo svest o bezbednoj voznji dece.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 21:05:05   
veselicaa
U pravu si,slazem se jeste tesko za gledanje ali nekad samo ovako teske scene mogu da podignu svest.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 8:39:55   
suzi kju
Aaaaa video je jeziv!!!! Ali realan. Serpi slažem se da ovaj video - link(tekst) treba stalno privlačiti kroz temu, ne samo ovde već i inače, da nesavesni roditelji vide.
Uh naježih se!!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 8:48:08   
isidora88
Mislim da bi cestim emitovanjem ovog videa se sigurno podigla svest kod roditelja. Dosta njih ni ne zna funkciju sedista osim da ih nece kazniti policija i samo zbog toga ih stavljaju u auto. Neki nece da citaju o vaznosti sedista, a oni koji i citaju se ipak nadaju da im nikad nece zatrebati i da nema potrebe da se strogo pridrzavaju nekih pravila. Ali kad bi ovaj video do vecine takvih roditelja, sigurno niko vise vozio dete u rukama ili van vezanog u sedistu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 8:59:03   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88

Mislim da bi cestim emitovanjem ovog videa se sigurno podigla svest kod roditelja. Dosta njih ni ne zna funkciju sedista osim da ih nece kazniti policija i samo zbog toga ih stavljaju u auto. Neki nece da citaju o vaznosti sedista, a oni koji i citaju se ipak nadaju da im nikad nece zatrebati i da nema potrebe da se strogo pridrzavaju nekih pravila. Ali kad bi ovaj video do vecine takvih roditelja, sigurno niko vise vozio dete u rukama ili van vezanog u sedistu.




Da,zalosno je sto u nasoj zemlji ljudi pre svega misle na kazne i kako da ih izbegnu,nego na bezbednost dece...deciji zivot nema cenu,neplacanje kazne ne znaci i sacuvati deciji zivot...a ja vrlo cesto kazem,jedna kazna je koliko i jedno autosediste..i zasto rizikovati uopste.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 9:10:56   
isidora88
Ni meni nije jasno to ponasanje ljudi. Sve se gleda kroz kazne, ne misli se na bezbednost. Isto kao sto i odrasli ne vezuju svoj pojas ako negde nema policije, ja ne mogu da krenem bez pojasa, prosto osecam kao da mi fali nesto.u autpskoli su nas ucilo da se pojas stavlja cim se sedne u autu, pre nego sto se kljuc uopatw ubaci i pokrene auto.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 9:33:21   
Sanjalicaaa
Mislim da ljudi pre krecu od onog "nece se to nama destiti". Na zalost shvate tek kad se desi njima ili bliznjima.
Generalno se malo prica o tome. Ja recimo o tome nisam imala pojma kad sam ostala trudna, niti sam o tome razmisljala dok nismo trebali da iznesemo bebu iz porodilista. Ne bi bilo lose da se u skolici za roditeljstvo ili u skolicama za trudnice prica i o toj temi.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 9:56:47   
isidora88
To si u pravu, mogli bi malo vise da pricaju o tome u skolicama za trudnice. Recimo jedan grad (cini mi se Sombor) je poklanjao bebama autosediste na izlasku iz porodilista, odlicna kampanja grada da se probudi svest o bezbednosti dece. Takodje i u skolama bi mogla deca biti malo edukovana da je vazno da budu morna tokom voznje, vezana, da ne skacu po autu... sve se to uci od malih nogu, a ako krenu u skoli da uce o tome kad porastu ce im biti potpuno normalno da svoju decu pravilno vezu u autu. Danasnje generacije jos polaze od toga da su se i oni i njihovi roditelji vozili bez sedista i da im nista nije bilo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 10:02:43   
Sanjalicaaa
Svaka cast za Sombor, to je super akcija, ali na zalost u nasoj drzavi tesko da moze da potraje ili zazivi. Pa oni su i one pakete sto dobijaju bebe u porodilistima smanjili na minimum minimuma, a kamoli da daju nesto tako vredno. Ali recimo, ne bi bilo lose da u tim paketima koje dobijamo u porodilistu stave flajere, knjizice gde se roditelji mogu informisati o vaznosti autosedista i o pravilnom koriscenju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 12:00:09   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: isidora88

Ni meni nije jasno to ponasanje ljudi. Sve se gleda kroz kazne, ne misli se na bezbednost. Isto kao sto i odrasli ne vezuju svoj pojas ako negde nema policije, ja ne mogu da krenem bez pojasa, prosto osecam kao da mi fali nesto.u autpskoli su nas ucilo da se pojas stavlja cim se sedne u autu, pre nego sto se kljuc uopatw ubaci i pokrene auto.

Jer drugačije ljudima se teško nešto dokaže osim debelim udarom po džepu. Daću sopstveni primer. Dok sam bila u Bg-u, kao suvozač se skoro nikad nisam vezivala, dok onog trenutka kad sednem na mesto vozača se momentalno vezujem. Još ni auto ne upalim, a vezala sam se.
U Srb nisu toliko drastične kazne čini mi se. Ovde su paprene. Skoro sam pisala za kaznu za prekoračenje kolika je.
I uopšte nije poenta u tome da si ti siguran u svoju vožnju, ne možeš nikad biti siguran u TUĐU! Nikad ne znaš šta može da se desi drugom vozaču, možda je on pažljiv ali mu pozli u autu, može da ga strefi srčka (teča mi je poginuo i unakazio drugi auto jer ga je strefila srčka u vožnji).

Decu nikad nisam skidala pre stavljanja niti ću. Da, vezujem ih ali šta kad je dete u skafanderu? Još beba, pa nema čizme nego je skafander iz jednog dela sa sve stopalima?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 12:03:46   
Khaleesi
Mislim da je Smederevo poklanjalo autosedista...user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
19.5.2016 12:17:55   
Dora89
Licno smatram da, ako su strucnjaci preporucili odredjena sredstva i pravila ponasanja, to treba postovati. Naravno da svaka majka najbolje poznaje svoje dete, pre svega njegove navike i zelje, ali smatram da ne treba ciniti ono sto strucnjaci izricito ne odobravaju, posebno ne u situacijama koje se ticu bezbednosti dece. Konkretno u ovoj situaciji, postoje jasno argumentovani stavovi zbog cega treba koristiti autosedista i zbog cega ih treba bas na taj nacin koristiti, kao i posledice do kojih dovodi neadekvatna upotreba ili uopste nekoriscenje autosedista. Zbog toga me nerviraju pitanja tipa "Moze li dete da se vozi na prednjem sedistu?" ili "Zasto moram da koristim autosediste, kad mogu da drzim svoje dete na krilu?". Mi majke, zbog majcinskog instinkta i hormonskih bura, mislimo da sve znamo bolje od bilo koga drugog i da mozemo zastititi svoje dete bolje od bilo koga i bilo cega drugog, te zbog toga imamo potrebu da decu previse vezujemo za sebe. Tako da, kad bi majka koja vozi automobil stavila dete na prednje sediste, ona bi se slabije koncentrisala na voznju, jer bi cesto skretala pogled ka detetu. A majka koja dete drzi na krilu mogla bi, u slucaju sudara, da svojim telom prignjeci dete, pa bi detetu nanela vecu stetu nego da ga nije drzala. Prosto, nemojte da se pravite pametne, nego prihvatite zakljucke do kojih su dosli pametniji! Ja svoju bebu uvek stavljam u autosediste i propisno vezujem sigurnosnim pojasem, cak i na krace udaljenosti u okviru istog grada, jer zaista ne zelim da jednog dana zalim zato sto me je mrzelo da utrosim jos pet minuta svog vremena da lepo obezbedim dete. Otkud znam sta moze da se desi? Ako se putuje automobilom s bebom, najbolje je za polazak sacekati momenat kad je beba sita i kad joj se spava, a majke uglavnom umeju da prepoznaju taj momenat. Najbolje bi bilo da pored bebe sedi neka poznata osoba, pre svih majka, koja ce bebu u toku puta zabaviti igrackom, pricom ili pesmom, utesiti dodirom i tako joj pruziti osecaj sigurnosti. A ako je u pitanju malo starije dete, znajte da ono upija svaki vas postupak i da uci iz vasih dela vise nego iz vasih reci. Ako vi ne budete vezali sigurnosni pojas, kako cete naterati svoje dete da prihvati da njemu vezete pojas? Samo ako pokusate da par puta vozite dete van autosedista, necete vise moci da nagovorite dete da sedne u autosediste. I kako u buducnosti mozete ocekivati da dete postuje vas ili bilo koju drugu osobu kao autoritet i da uradi onako kako mu se kaze ako vi prvi to ne radite?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here