|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
10.6.2016 16:07:49   
Sanjalicaaa
Lepo napisano Šerpice.
Verujem da će se vremenom aktivirati više organizacija koje će se baviti promocijom upotrebe autosedišta kao i da će biti više savetnika za njihovu upotrebu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
10.6.2016 23:27:31   
Sanjalicaaa
Na pocetku teme smo skoro sve napisle da smo ostavljale bebe u auto-sedistu umesto ljulje. Svetska zdravstvena organizacija upozorava da bebe ne treba ostavljati u autu-sedistu zbog par slucajeva gde su zdrave bebe na zalost umrle. Jedna od njih je i mali Separd koji je imao 11 nedelja kada ga je mama ostavila u sedistu da spava, glavica mu je pala napred i zatvorila disajne puteve. Posto su im tada misici vrata slabi nije mogao da podigne glavu i oslobodi disajne puteve Link user posted image
Nazalost to nije jednini slucaj.
Bebe nikako ne ostavljati same bez nadzora u sedistu. Cak i u autu treba proveravati da li beba lepo lezi i lepo dise.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
10.6.2016 23:34:50   
serpica
Ja sam sigurna da sam do sada uradila sve za bezbednost svoje dece,onako kako kaze zakon i propisi,i verujem mnogo vise od toga. Verovatno sam i napravila po neki propust nesvesno,ali sam sigurna da nikada svesno ne bih dovela u pitanje deciji zivot. Ponekad znam da budem i paranoicna,retko ali desi se,ako recimo nisam proverila kaiseve koji drze sediste,gotovo svaki put probam pre nego stavim dete u AS da li se mrda,da li se pomerilo sa mesta i slicno.
Dok vozim,pogotovo starije dete stalno pricam sa njim,ne vidim ga u retrovizoru,znam da je vezan i da ne moze nista da dohvati,ali eto volim da mu cujem glas da znam da je sve ok. Na semaforu se uvek okrenem da ga vidim,pruzim mu ruku..ne znam mozda i preterujem ali to je jace od mene...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 4:54:14   
isidora88
Moja beba je danas vristala u autosedistu, jedva sam vozila koliko je plakao, to je vec 3 put da mi tako place u autosedistu u poslednjih par dana, ali naravno da mi ne pada na pamet da ga odvezem ili drzim u rukama.
Inace je stariji sin u toku voznje otkopcao pojas jer je hteo da dohvati igracku koja mu je ispala, istog momenta sam stala i opet ga vezala. Prosto ne mogu da vozim ako znam da oni nisu pravilno vezani i sigurni.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 6:15:17   
Sanjalicaaa
Ne znam da li sam ucinila sve, ali znam da sam se trudila i trudicu se da moja decu uvek budu sigurna i obezbedjena u toku voznje. Recimo, da sam bila bolje informisana, da sam znala da se svake godine rade testovi, uzela bih drugo auto sediste. Zahvaljujuci ovoj temi i nagradnoj igri saznala sam dosta nekih stvari koje nisam znala.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 8:50:11   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ne znam da li sam ucinila sve, ali znam da sam se trudila i trudicu se da moja decu uvek budu sigurna i obezbedjena u toku voznje. Recimo, da sam bila bolje informisana, da sam znala da se svake godine rade testovi, uzela bih drugo auto sediste. Zahvaljujuci ovoj temi i nagradnoj igri saznala sam dosta nekih stvari koje nisam znala.

Nemoj ni da razmišljas da li si uradila sve ili nisi.... Roditelj zeli najbolje za svoje dete, a da li ponekad pogresi ili nesto ne uradi je sasvim normalno, ljudi smo.
Nas tek ceka kupovina auto sedista, za sad imamo jaje. Auto sediste u kom se sin vozio smo dali prijateljima.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 9:06:32   
isidora88
Ivana svakako biste morali kupiti novo autosedoste jer je to vasem od starijeg sina istekao rok trajanja. Pisali smo ovde i o tome, da sedista imaju rok trajanja. Ja sam sigurna da se svi mi trudimo da bidemo dobri roditelji i da zastitimo nasu decu koliko god mozemouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 9:23:07   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: IvanaSK


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Ne znam da li sam ucinila sve, ali znam da sam se trudila i trudicu se da moja decu uvek budu sigurna i obezbedjena u toku voznje. Recimo, da sam bila bolje informisana, da sam znala da se svake godine rade testovi, uzela bih drugo auto sediste. Zahvaljujuci ovoj temi i nagradnoj igri saznala sam dosta nekih stvari koje nisam znala.

Nemoj ni da razmišljas da li si uradila sve ili nisi.... Roditelj zeli najbolje za svoje dete, a da li ponekad pogresi ili nesto ne uradi je sasvim normalno, ljudi smo.
Nas tek ceka kupovina auto sedista, za sad imamo jaje. Auto sediste u kom se sin vozio smo dali prijateljima.


Baš sam se smorila kad sam videla da je naše Chicco sedište baš loše prošlo na tim testovima. A platili smo ga dosta. A ima dosta jeftinijih koji su u vrhu liste. Eto, da znaš kad budete kupovali.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 9:39:03   
Maraj

IZVORNA PORUKA: serpica

Devojke jeste li iscitale temu ispocetka?
Citarani postovi skinuti sa neta se ponavljaju iz stranice na stranicu,sve jedno te isto...popunjavamo temu istim postovima,licno sam prepoznala u nekim postovima ono sto sam ja postavila. To govori jedno: da se ne cita ono sto pisemo ovde,a to nije cilj. Cilj nam je da svojim iskustvom,savetom i eto po nekim zvanicnim dokumentom podignemo svest o bezbednoj voznji dece.
Dajte da umesto ponavljanja postova pozovemo jos ljudi da se ukljuci u debatu do kraja ove kampanje i da razmenimo savete/iskustva sa jos nekim,a i da mi jos nekom pomognemo na neki nacin.


Sa ovim se slazem u potpunosti. Zato ako ste primetile nisam postavila ni jedan link. Sve sto otkucam sam ja napisala , ne kopiram nista.



nego , kakvu funkciju imaju oni zastitni jastuci na pojasevima za vezivanje , oni sto idu preko ramena deteta. Da li da ih skinem , da ostanu samo one trake. Pretpostavljam da je to da ih mozda ne zuljaju one trake . Ako je samo zbog toga , mozda bi skinula te jastucice. Jeste li ih vi skidale? Isto pitam i za kolica, jeste li ih skinule u kolicima?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 9:45:27   
serpica
Maraj,tacno da bi stitili od zuljanja,ja ih nisam skidala....a mozda imaju i jos neku funkciju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 9:46:49   
Sanjalicaaa
Pretpostavljam da ih ne žuljaju kad se pritegnu kaiševi. I da drži čvrstinu. Ja ne bih skidala na sedištu. Mi ih imamo i u jajetu i na velikom sedištu. U kolicima ih nemamo. Tu bih vec skinula.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 11.6.2016 9:48:52 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 10:00:33   
wivern
Mozda je neko vec postovao, ali cisto kao info a i nije zgoreg ponoviti se OVDE imate sve o autosedistima, tj ovo je najboji sajt za info o autosedistima.
Pre kupovine nije zgoreh=g malo prelistati kako je koje sediste proslo na njihovom kras testu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 10:04:37   
isidora88
Ja ne skidam te jastucice. Mislim da oni znaci u toku udarca da se dete ne povredi, jer kad su samo pojasevi mogu da nazuljaju i da se usecaju u kozu prilikom udara. Ja nigde ne skidam, ni na sedistu, ni u kolicima.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 11:18:54   
Sanjalicaaa
Meni je nekako samo po sebi nelogično sa se bilo šta dodaje ili skida sa sedišta. Jer da tako treba sami proizvođači bi to uradili.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 11:34:32   
serpica
Vreme je godisnjih odmora,leti se cesce putuje i to su obicno dalje destinacije.Mnogi roditelji ni u voznji po gradu i blizim mestimane koriste AS,ali ako se na put krene u inostranstvo moze se desiti da nam ne dozvole ulazak u zemlju ili da naplate visoke novcane kazne ukoliko se dete vozi nepropisno. Deca su bezbedna jedino u AS,a pored toga osecaju se prijatnije i voznja im je udobnija nego da se voze bez AS.
Leti je zbog godisnjih odmora saobracaj gust,vece su guzve na putevima pa je samim tim i veci rizik od saobracajnih nezgoda.
Zato je to razlog vise da na put krenemo bezbednii da decu samo i jedino vozimo u AS.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 13:30:56   
isidora88
Iako sebe smatram dobrim vozacem u saobracaju nisam sama i ne mogu uticati na greske drugih. Jedino sto mi roditelji mozemo da ucinimo za bezdednost svih nas je da svi budemo adekvatno vezani zastitnim pojasevima, a deca u autosedistima koja odgovaraju njihovom uzrastu i tezini. Tako uticemo na bezbednost u saobracaju, i kad bismo se svi pridrzavali ovog pravila sigurna sam da bi broj zrtava u saobracajnim nesrecama bio vise nego duplo manji.

< Poruku je uredio isidora88 -- 11.6.2016 13:32:01 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 14:15:55   
Canja
Ja moju beku stalno ostavljam u sedistu da spava. Nisam znala da to može biti opasno. user posted image
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Na pocetku teme smo skoro sve napisle da smo ostavljale bebe u auto-sedistu umesto ljulje. Svetska zdravstvena organizacija upozorava da bebe ne treba ostavljati u autu-sedistu zbog par slucajeva gde su zdrave bebe na zalost umrle. Jedna od njih je i mali Separd koji je imao 11 nedelja kada ga je mama ostavila u sedistu da spava, glavica mu je pala napred i zatvorila disajne puteve. Posto su im tada misici vrata slabi nije mogao da podigne glavu i oslobodi disajne puteve Link user posted image
Nazalost to nije jednini slucaj.
Bebe nikako ne ostavljati same bez nadzora u sedistu. Cak i u autu treba proveravati da li beba lepo lezi i lepo dise.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 14:25:48   
Sanjalicaaa
Canja, dosta nas ostavlja bebe u sedištu da spavaju. Ali eto, ne preporučuju stručnjaci zbog gušenja i drugih nezgoda. Nikako je ne ostavljaj bez nadzora.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Canja)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 14:54:32   
Canja
Bolje je neću više ostavljati u sedištu da spava.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 15:07:01   
Sanjalicaaa
Jutros je u jutarnjem programu bio Mirko Alvirović. Pred sezonu odmora skrenuo je pažnju vozačima da vezu pojaseve, voze decu u odgovarajućim sedištima i poštuju propise. Njegov savet je takođe putovati preko dana, a ne tokom noći kako obično ljudi putuju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Canja)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 15:11:27   
isidora88
mi uvek danju putujemo, tad je koncentracija ipak najbolja, bar ja ne mogu da spavam danju da bih nocu bila odmorna za voznju.
nama sedista stoje u autu, tako da beba ne spava u njemu, ako budemo isli na more ja i muz cemo se verovatno smenjivati na zadnjem sedistu sa decom, jer nam beba place dok se vozi. samo da joj ne bude muka u putu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 15:16:20   
Sanjalicaaa
Mi jos uvek nismo odlučili hoćemo li autom ili avionom. U svakom slučaju ako idemo autom isto ćemo ići tokom dana.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 15:22:44   
Canja
Mi razmišljamo da li uopste da idemo sa malom bebom na more?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 15:27:30   
Sanjalicaaa
Canja, zašto ne? Ne znam koliko je vaša beba stara. Naša beba ima 7m i ići ćemo sigurno. Tako smo i sa starijim sinom. Ako je zbog puta, možete da pravite više pauza, i dok je beba pravilno smeštena u sedištu nema sta da brineš.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 11.6.2016 15:28:17 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Canja)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
11.6.2016 16:22:10   
isidora88
Mi smo isli sa bebom od 8 meseci na more, sve proslo super, sada ako budemo isli beba ce imati 6 meseci. Ja ne vidim zasto ne biste isli sa bebom, meni je beba super bila, i lepo je jela na moru, nikakav problem nismo imali.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Šta sve treba da zna četvorogodišnje dete
Sa četiri godine dete kao da odjednom poraste, kako tvrde mnoge mame i tate. Nema više toliko noćnog buđenja, jurcanja, ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here