|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 15:35:36   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: isidora88

Maraj a sto tm insistira da sedi u smeru voznje? Koji su mu argumenti?

Boze , smejacete se kad vam kazem argument....
kaze , i njemu bi bilo muka da se vozi unazad user posted image


Argument je bezveze kad se pogleda bezbednost deteta sa druge strane. A bebi nece sigurno biti muka, meni odrasloj je muka nekad a ne vozim se u suprotnom smeruuser posted image
Bebe dok su male nemaju razvijen taj centar u mozgu koji utice na izazivanje mucnine. Do mucnina nastaje jer unutrasnje uho registruje da se auto krece ali oci ne, bebe to ne mogj tako male da registruju jer nisu svesne ni gde su

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 15:45:28   
Maraj
Isidora nema mi druge nego da mu kazem da iscita temu , i vidi da gresi.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 15:52:31   
Sanjalicaaa
Maraj, slatko se nasmejah za argument user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 15:54:59   
isidora88
Nemoj da cita moj komentar, naljutice se user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 15:58:22   
veselicaa
Maraj gde se setio toga tvoj mmuser posted image Podseti ga da u vozovima ima sedista koja su u suprotnom smeru od smera voznje i nikom nije muka.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 16:45:37   
Mariya
Meni jeste muka kad sedim u sedištu suprotno od smera kratanjauser posted image A razlog je upravo onaj koji je isidora88 navela.
Odmah ću da napomenem da ja neću da se takmičim za sedište jer već imamo 4kom., 2 u našem autu i 2 kod svekrve. Ona je baš loš vozač iako ima vozačku 30 godina i vozi svakodnevno user posted image (naglo koči i ubrzava, naglo skreće,neoprezna je)i mene je strah kada ona vozi devojčice pa sam insistirala da i ona ima 2 sedišta u njihovom autu i obavezno da ih vezuje kada su u vozilu.
A 2 sedišta su u mom autu,iza vozača je H sedište a iza suvozača L,s tim da kad vozim samo H stavljam je u L sedište,baš zato da je vidim. L je imala jedan period kada nije htela u sedište ali je kratko trajalo. Ona baš voli da se vozi i uvek je za to da idemo negde(na koga li jeuser posted image ) sa H nikad nismo imali problem sa sedenjem u sedištu. A koliko je to moje malo dete blesavo govori to da ona neće da sedi nigde u autu,osim u svom sedištu!

< Poruku je uredio Mariya -- 17.5.2016 16:46:58 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 16:49:23   
Mariya
Ja npr stavljam njih dve na prednje sedište kada ih vraćam od svekrve ali ih obavezno vežem. To je relacija od 700 m gde i da hoću ne mogu da vozim brže od 40km/H i to je jedina situacija kada nisu u svom sedištu. Znam da to ne treba takouser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 17.5.2016 16:51:55 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 17:47:18   
veselicaa
Maraj najbolje da objasnis muzu da sediste mora u suprotnom smeru od smera voznje zbog nerazvijenosti vrata a i da mu kazes ono sto je Isidora napisala,da tako male bebe nemaju osecaj za pravac i da im to ni najmanje ne smeta.
Inace sva sedista iz grupe 0 su dizajnirana da se postavljaju u suprotnom smeru od smera voznje,nikako drugacije.
Mariya eto tebi smeta kada se sedis u suprotnom smeru od smera voznje a cula sam i da nekome smeta da cita dok se vozi tj.da mu citanje tokom voznje izaziva mucninu.Moja starija cerkica ponekad u toku voznje cita knjigu ili decije novine i nije se zalila da joj smeta.

< Poruku je uredio veselica -- 17.5.2016 17:51:30 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 18:09:22   
vocicana
Moram samo sebe da dopunim, dete u sedistu napred, da, ali sa iskljucenim airbag-ovima, okrenuto kontra od sofer sajbne. Bas sam curka. Bezbednosti nikada kraja.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 18:21:53   
Aisha
"Vezi se, vezi, bez obzira na sve", nas je moto. Praktikuje se po ulasku u auto. I to vazi za sve. Nema pokreta, ukoliko nisu svi vezani. Tata, mama, stariji sin I bebana. E, da je lako, bas I nije. Sina stalno zulja pojas a bebana bi da se mazi sa mamom. E, pa nece da mozeuser posted image Sin se u toku voznje odveze I jos bi da se igra otvaranja vrata. Procedura je: zaustaviti auto, vezati dete, zakljucati vrata, smiriti ga igrackom. Beba je prica za sebe. Tu je plakanje, cicanje, ritanje... Ali mama je imuna I naoruzana 101 muzickom igrackom... I tako... Sa nama u autu je uvek veselo. :) Sve za bezbednost;)

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 18:29:08   
isidora88
Veselice meni je muka kad sedim recimo na suvozacevom mestu i kad se okrecem nazad, tako sam pola puta do cene gore bila okrenula i druzala Mateji glavu dok spava, nismo imali gde da stanemo dobar deo puta, jedva sam izdrzala da ne povracam.i meni smeta da citam u autu, tj.smeta mi svaka radnja ukoliko ne mogu da pratim put sok se vozim. Kad ja vozim onda mi nista ne smeta i nije mi muka, valjda sam skoncentrisana na voznju pa mi zato nije muka.
Marya a sto nisu u svom sedistu i tih 700m? Istrazovanja pokazuju da uoravo na manjim relacijama najcesce dolazi do saobracajnih nezgoda. Bolje spreciti nego leciti.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Aisha)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 18:32:05   
veselicaa
Voci moze ali i ne mora napred da se postavi sediste iz grupe 0.Ja nisam stavljala jer imamo vazdusni jastuk nisam ni znala da se moze iskljuciti,mada citam sada da se iskljucivanje treba raditi samo u servisu.Nekako mi je ipak lakse postaviti sediste iza,obicno u sredini ali moze i iza vozaca ili suvozaca.

(odgovor članu Aisha)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 20:33:32   
Sanjalicaaa
Savetuje se da se sedište postavi najpre u sredinu, ne zna zašto. Verovatno da može da bude lako vidljivo i vozaču i suvozač.
Ja na žalost znam slučaj gde je dete skakalo po auto, nije bilo vezano, tata posao da isparkira auto, naglo zakačio dete padne,nezgodno se udari i ostane invalid. Nisu još ni bili u vožnji.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 20:55:28   
serpica
Ovo sam trazila celo popodne da ubacim,sve lepo i kratko i jasno napisano. Na kraju teksta imate video ja sam plakala kao dete dok sam gledala,ako vas mrzi da citate onda samo pogledajte video nikada,ali nikada vise necete voziti dete van sedista... ( ovo "vi" mislim na roditelje koji voze decu van autosedista )
http://ltablice.com/saveti-za-vozace/116-voznja-dece-u-automobilu

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 21:03:04   
Maraj
Veselice ja kada se vozim u kolima nesmem da citam , posto mi izaziva vrtoglavicu I mučninu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 21:08:19   
isidora88
Veselice neka auta imaju prekidac na komandnoj tabli i iskljucike se kljucem, a nek nemaju i ona moraju u servis da idu da se iskljuce.
Serpi snimak je strasanuser posted image
Najveci paradoks je sto se otac vezuje a dete neuser posted image , a i najveci broj vozaca pojas stavlja da ne bi platio kaznu, nazalost kod nas uopste nema svesti o tome koliko je opasno po zivot ako nisi vezan.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 21:14:47   
Sanjalicaaa
Meni se čini da se u u manjim mestima deca više ne voze u autosedištima nego recimo ovde u Beogradu. Ovde ne znam nikog ko vozi dete van sedišta, u mom rodnom gradu ima dosta primera. Često se svađam sa tatom oko toga. To je tamo tako normalno da je zabrinjavajuće. Mi ovde i u svekrovim kolima imamo autosedište jer s vremena na vreme pokupi G iz vrtića.
Mislim da bi se ljudima u provinciji trebala podići svest o tome.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 21:39:46   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88

Veselice neka auta imaju prekidac na komandnoj tabli i iskljucike se kljucem, a nek nemaju i ona moraju u servis da idu da se iskljuce.
Serpi snimak je strasanuser posted image
Najveci paradoks je sto se otac vezuje a dete neuser posted image , a i najveci broj vozaca pojas stavlja da ne bi platio kaznu, nazalost kod nas uopste nema svesti o tome koliko je opasno po zivot ako nisi vezan.





Bas tako Isi,sediste stoji prazno na snimku a mama drzi bebu,uzas.. ja vezujem pojas odmah po ulasku u auto,mislim da jos ni vrata ne zatvorim tako sam oduvek i dok sam polagala za auto instruktor me je stalno opminjao da vezem pojas.znali su da obore na vozackom ako ne vezes pojas a upalis auto...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 22:04:16   
Sanjalicaaa
Pre par dana sam citala clanak o razlikama izmedju roditeljstva u Kini i recimo kod nas. Jedna od stavki je da se bebe kod njih voze kod roditelja u krilu. Oni smatraju da je to bezbednije.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 22:08:49   
isidora88
Ne znam samo kako misle da je to bezbednije, u momentu udara ne stoze covek da odreaguje ni sebe da zastiti sto bi trebalo refleksni, a ne dete da uspe da spasi. Ja pretrnem svaki put kad idem tudjim autom iako vezem dete nazad, ali ipak nema ni buster ni sediste biti potrebnu visinu, i znam da nije bezbedan tako, ali bolje i to nego da nije vezan.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 22:24:32   
veselicaa
Meni je muka kada se vozim a sedim iza,pogotovo sada kada sam trudna.
I meni nije jasno da se roditelji vezuju a decu voze van sedista cak ih i ne kupuju jer smatraju da nisu potrebna ili ih postave nepravilno,ne vezu dete pojasem ili stave dodatne jastuke ili neko cebence u jaje cime mu narusuju funkciju skroz.
Jednom je mm naglo zakocio,malo je falilo da udarim o kontrolnu tablu tj,onaj deo ispred suvozaca a dete mi je bilo uredno vezano u sedistu i nije ni primetila to kocenje.To nam je bas potvrdilo koliko je sediste vazno i koliko stiti dete.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 22:37:07   
Sanjalicaaa
Meni nikada nije muka kada se vozim autom, meni se obavezno prispava, posebno ako se duze vozimo user posted image

Veselice, ili ih jednostavno stave u sediste cisto da ispune formu, a ne vezu ih kako treba, i ostave kaiseve labave.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
17.5.2016 22:59:51   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa



Veselice, ili ih jednostavno stave u sediste cisto da ispune formu, a ne vezu ih kako treba, i ostave kaiseve labave.

Da,Sanjalice vazno je da se dete cvrsto veze,cini mi se da si ti bas pisala koliko sme da bude prostora izmedju ramena deteta i pojaseva i grudnog kosa i pojaseva.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 7:11:09   
serpica

IZVORNA PORUKA: veselica


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa



Veselice, ili ih jednostavno stave u sediste cisto da ispune formu, a ne vezu ih kako treba, i ostave kaiseve labave.

Da,Sanjalice vazno je da se dete cvrsto veze,cini mi se da si ti bas pisala koliko sme da bude prostora izmedju ramena deteta i pojaseva i grudnog kosa i pojaseva.




Prostor da stane jedan prst,znaci vrlo malo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
18.5.2016 7:28:25   
Trcosava
Ovo pišem samo zbog Maraj tj njenog muža. Moja sestra (rođaka) je imala udes. U udesu su najgore prošli ona (sedela je na suvozačevom) i onaj koji je sedeo iza vozača. Dakle po dijagonali.
Sestra nije bila vezana, od siline udarca je izletela, ne kroz šoferku, već kroz prozor! Onaj koji je sedeo iza vozača je preminuo. Sestri je butna kost prošla kroz karlicu, slomljena ključna kost.
Poenta priče je i zašto za Maraj - zbog vrata. Ona koja je tad već bila odrasla i dovoljno jake mišiće - da je bila vezana vrat bi joj pukao i bila bi na mestu mrtva.
Slobodno daj ovo da pročita tvoj muž - zašto se bebe voze u suprtonom pravcu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here