|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
22.5.2016 21:55:35   
Sanjalicaaa
Ne palimo ni u kuci. Retko, veeeomaa retko upalimo preko leta. Mi imamo neku teoriju da je tako prirodnije, da hladnoca na visokim temperaturama usporava user posted image Mada, upalimo klimu da radi kao ventilator da vrti vazduh.

Maraj, verovatno da ima i vecih i manjih, ali nekako mi se cini da su sva slicne velicine. Bas cu sutra pogledati i raspitati se pa cu javiti.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 22.5.2016 22:02:00 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
22.5.2016 22:24:39   
choopa choops
Ma i mi palimo klimu, crkli bi bez nje. Umjereno naravno, nekada i samo ventilaciju.

Isidora ima da se kupi (ne ebay recimo) retrovizor koji montiraš pored običnog i na taj način možeš da vidiš pozadi djecu npr.
KLIK
a za bebe okrenute u suprotnom smjeru imaš isto "ogledalo" ne pravo da ne bi puklo, nego kao plastično, koje se montira na sjedište i tako da ti na svom retrovizoru vidiš bebin odraz u tom ogledalu npr.
KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
22.5.2016 22:40:39   
serpica
Chupa prava stvar na sve su ljudi mislili samo da dete sedi bezbedno u sedistu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
22.5.2016 22:47:55   
Sanjalicaaa
Choopo, ovako nešto, kao ovo prvo ogledalce imamo i mi. Samo sami smo ga napravili, imali smo jedan držač za kameru viška pa smo stavili ogledalce. Nije loša ideja, ako nekog mrzi da naručuje sa eBay-a user posted image

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 22.5.2016 22:49:03 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 0:47:50   
choopa choops
hahah Sanjalice odlična ideja user posted image MM ima jedan vakuum držač za mobilni u autu, koliki je, mogli bi zidno ogledalo da montiramo na njega user posted image Taman se i to može iskoristit za "retrovizor" user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 23.5.2016 0:48:29 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 1:17:40   
Sanjalicaaa
Choopo, pa to je taj držač.user posted image Ja to zovem držač za kameru ali može i telefon. Mm se set_io toga da bi mogao da ih gleda dok vozi.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 23.5.2016 1:20:05 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 2:22:47   
isidora88
Odlicna ideja, moram nabaviti tako nesto, valjda ima i kod nas se kupi, ne narucujem preko e bay-a.
A za te navlake ja sam videla samo jedne, nisam videla da ima po velicinama.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 2:32:02   
isidora88
Ako nekog zanima evo osnovne smernice kako da znate da je sediste pravilno pricvrsceno:
rukama uhvatite auto sedište u blizini gde sigurnosni pojas prolazi kroz njega. 
Ne bi trebalo da se pomera više od dva centimetra levo, desno ili napred. Ukoliko to nije dovoljno cvrsto jos zategnite sigurnosni pojas automobila.
*proverite da li je bebin pojas dovoljno zategnut, greska koju roditelji cesto cine jeste da pojas unutar auto sedista ne stezu dovoljno, smatrajuci da ce detetu biti neudobno. Ukoliko izmedju deteta i pojasa i dalje mozete provuci sve prste, pojas je previse labav.
*Ne okrecite sediste napred pre vremena
Polozaj pri kome je auto sediste okrenuto u suprotnom pravcu od smera kretanja vozila je dosta bezbedniji za dete do dve godine starosti. Naime, kada beba sedi ledjma okrenuta od pravca kretanja vozila, u slucaju sudara ili naglog kocenja sile se rasporedjuju duz njenih ledj, a zadnje sediste automobila u tom slucaju predstavlja bezbednosni jastuk za dete.
Najsigurnije mesto za dete do dve godine starosti u automobilu je na zadnjem sedistu, u kome je auto sediste za bebu okrenuto u suprotnom smeru od pravca kretanja automobila.

izvor

< Poruku je uredio lesica RR -- 12.6.2016 22:44:55 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 6:58:56   
serpica
Bas tako,autosediste nema nikakvu funkciju ukoliko se ne postavi kako treba,to je prvi korak ka bezbednoj voznji.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 10:03:19   
Sanjalicaaa
IZVORNA PORUKA: isidora88

Odlicna ideja, moram nabaviti tako nesto, valjda ima i kod nas se kupi, ne narucujem preko e bay-a.
A za te navlake ja sam videla samo jedne, nisam videla da ima po velicinama.



Ne znam da li ima bas to da se kupi, ali moze da se napravi lako sa drzacem i ogledalcetom.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 23.5.2016 10:04:13 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 10:30:22   
Maraj
O choopo super su ti retrovizori
meni delovalo logicno da ima vise velicina tih navlaka. Za npr sediste do 9 kg i 36 kg ne bi trebalo da je iste velicine. To samo pretpostavljam. Ja nisam videla te presvlake i ne znam kako izgledaju. Da l se montiraju na celo sediste , ne samo na uzglavlje , kakvih su dezena ? Il su jednobojne? Nisam nikad to videla

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 10:37:39   
Sanjalicaaa
Maraj, nisam ni ja. Koliko sam se ja raspitivala jos pre nema nekog posebnog izbora. Izgleda ovako. E sad, mozda postoji i za svako sediste posebno. Mozda nije univerzalno.

frotirska navlaka
univerzalna

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 23.5.2016 10:45:31 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 10:46:58   
Maraj
Pa da , pretpostavila sam da tako izgleda. Verujem da je prijatnije za sedenje. Cudo nisu malo "ušarenili" te presvlake user posted image deca bas vole kad je sarenije. Al dobro , moramo ga kupiti svakako. Ove platnene pelene kada se postave na sediste , "šetaju" ne stoje lepo na sedistu.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 11:06:17   
Sanjalicaaa
Da, u pravu si, bas cudno da su tako obicne.
Ja sam proslog leta, umesto na sediste tetru uvlacila ispod majce, i onda je izvucem pre nego sto izvadim dete iz auta.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 11:31:53   
isidora88
Mozete i same sasiti navlaku sa dezenom po izboru. Moze da se upotrebi i stara majica, jasticnica, samo makazama isecete proreze za pojaseve. Jedna zena na fb pravi razne navlake sa autosedista i kolicauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 11:36:18   
isidora88
Nasla sam na netu to ogledalce za decije sedisteuser posted image videcu kad muz dodje da ode da pogleda po gradu a ako nema da porucim

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 11:56:34   
Sanjalicaaa
Bilo bi super kad bi neko pravo te navlake od bambusa. On je super mekan, nežan, odlično upija.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 12:24:14   
isidora88
mozda moze i da se poruci od zena koje siju one perive pelene od bambusa.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 16:14:19   
Sanjalicaaa
Mi i koristimo te pelene, zato sam se i setila.

Inace, juce mi je jedna komsinica rekla da oni voze cerku u sedistu do 36kg ali ne moze da se spusti u lezeci polozaj, nego postavljaju neki peskir ili sta vec, da bi nakrivili sediste. E sad, sediste jeste pricvrsceno, dete lepo vezano, ali da li stvarno bezbedno voziti tako dete?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 16:15:22   
Maraj
Ako ne , eto ideje za novi biznis user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 16:21:12   
Maraj
E pa to sanjalice. To se i meni ne svidja. Ne mozes u istom sedistu voziti dete od 9 meseci i 9 godina. Koliko ja znam ta sedista do 36kg , ne mogu se zavaliti u polulezeci polozaj. Onda bebi glava pada lada zaspi. A i koliko znam nemaju mogucnost montiranja u smeru suprotnom od smera kretanja.
Ljudi pokusavaju da ustede , pa kupe jedno sediste , misleci da su time resili problem kupovine swdista do detetovuh 36 kg. E a dete od 36kg ima otprilike 9 godina! Lako onda mozes bebu od npr 5 meseci voziti u istom sedistu kao i dete od 9 godina. Ja sam pre za kupovinu sedista od 0-9 pa od 9-18 i tako dalje , nego kupiti jedno koje nece biti udobno za dete. Tj bebi ce padati glava svaki put kad zaspi u sedistu koje je namenjeno do36kg

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 16:36:07   
Sanjalicaaa
Mi za starijeg sina imamo cikovo sdiste do 36kg i moze u polusedeci polozaj. Ali to je jako mali nagib, dovoljan da mu glava ne pada napred. Ika sada ima 9kg najmanje, po tome on vec sada moze u to sediste, ali s druge strane ne moze jer jos ne sedi. Njemu sada odgovara jaje. Tako da mislim da se mora gledati vise faktora. I da bi proizvodjaci trebali da navode i mesece i kilograme.
A ovo sto postavljaju ispod sedista, po meni uopste nije bezbedno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 16:55:57   
Maraj
Sanjalice sa 6 meseci imate preko 9kg user posted image
sad ce ti on jos malo u sedeci user posted image
jesi li planirala onda buster za starijeg

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 17:06:03   
isidora88
Zasto buster kod male dece? Buster ne stiti od bocnih udara, necu starijeg stavljati u buster sigurno jos 3, 4 godine.
A to za podmetanjeni krivljenje sedista u polulezeci sigurno nije bezbedno. Pisala sam koliko je vazno da sediste stoji pravilno postavljeno i da je dete pravilno vezano.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 17:18:53   
serpica
Za buster postoji odredjena starosna granica za decu kao i visina deteta. Mislim da je i taj polusedeci polozaj bezbedan inace ne bi proizvodili sedista sa vise polozaja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here