|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 17:33:27   
Sanjalicaaa
Maraj, još je mali za buster. Mada to stalno nešto menjaju. Po najnovijem, ne može buster za dete ispod tri godine. A i on često još uvek zaspi u autu, pa bolje mu je u sedištu u poluležećem položaju. A i sigurnije jer nije zaštićen od bočnih udaraca.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 19:06:18   
serpica
http://www.vodiczaroditelje.rs/strana/auto-sedista-obaveza
evo ovde pise da se buster koristi za deco od 22kg pa nadalje..
http://www.telegraf.rs/vesti/1446869-od-1-juna-obavezna-sedista-za-decu-procitajte-da-li-cete-i-vi-morati-da-kupujete-ovo
a ovde je ono sto sam pisala o starosnoj granici tj o visini dece

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 21:04:32   
isidora88

IZVORNA PORUKA: serpica

Za buster postoji odredjena starosna granica za decu kao i visina deteta. Mislim da je i taj polusedeci polozaj bezbedan inace ne bi proizvodili sedista sa vise polozaja.


Jeste bezbedan kad smo sediste ima taj polozaj, ali bije bezbedno kriviti sediste i podupirati jastucima i slicno da bi se dobio polulezeci polozaj.
I nije mi jasno zasto se zuri da deca predju u buster? Vec sa 2, 3 godije vidim da stavljaju decu u njega a niti imaju visinu niti kilazu potrebnuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 21:19:52   
Maraj
Aha sanjice ja sam mislila da ti je on stariji

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 21:41:00   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: serpica

Za buster postoji odredjena starosna granica za decu kao i visina deteta. Mislim da je i taj polusedeci polozaj bezbedan inace ne bi proizvodili sedista sa vise polozaja.


Jeste bezbedan kad smo sediste ima taj polozaj, ali bije bezbedno kriviti sediste i podupirati jastucima i slicno da bi se dobio polulezeci polozaj.
I nije mi jasno zasto se zuri da deca predju u buster? Vec sa 2, 3 godije vidim da stavljaju decu u njega a niti imaju visinu niti kilazu potrebnuuser posted image




Ja sam i mislila na sediste koje ima fabricki ugradjene polozaje sedenja,pa kakvo podupiranje i krivljenje,onda sediste gubi svaku svrhu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 21:59:48   
Sanjalicaaa
Moja deca su jako krupna i visoka -dugačka, a nisu debeljuce. Stariji sad ima 19kg. On će možda uskoro i imati kilažu za buster, ali još je mali. Čim uđe u auto zaspi. Ne znam kako bi bilo da je busteru.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 22:34:30   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ako ne , eto ideje za novi biznis user posted image


Ovo sa previdela. Hahajha, lepo zboriš. I ovako razmišljam šta da radim kad I. porasteuser posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
23.5.2016 23:25:41   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: serpica

Za buster postoji odredjena starosna granica za decu kao i visina deteta. Mislim da je i taj polusedeci polozaj bezbedan inace ne bi proizvodili sedista sa vise polozaja.


Jeste bezbedan kad smo sediste ima taj polozaj, ali bije bezbedno kriviti sediste i podupirati jastucima i slicno da bi se dobio polulezeci polozaj.
I nije mi jasno zasto se zuri da deca predju u buster? Vec sa 2, 3 godije vidim da stavljaju decu u njega a niti imaju visinu niti kilazu potrebnuuser posted image


Slažem se.

Ja sam mojima (starijima) kupila buster tek prije nekoliko i to se u busteru voze samo kroz grad i na razdaljinu do 50km, zbog manjka prostora, jer teško montiram AS, a muž mora zbog posla često da ih vadi, pa mi je lakše da malu stavim u 9-36kg a njih u bustere. ALI, kad idemo dalje (do sada j tako bilo, ali mala više ne može u to svoje 0+ AS), oni se oboje voze u AS 9-36kg, a I se do sada vozila u AS do 13kg. I onda njihove i uglavim nekako, ali mi je nezgodno nju da montiram jer nemam bazu za tu sjedalicu a da samo kliknem, nego se sipotežem sa pojasevima najstrašnijeuser posted image Ja sam uvijek za sjedalice, dijete mi fino odmori, nasloni glavu, odspava ni ja ne razumijem zašto buster ako ne mora?user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 6:00:33   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Moja deca su jako krupna i visoka -dugačka, a nisu debeljuce. Stariji sad ima 19kg. On će možda uskoro i imati kilažu za buster, ali još je mali. Čim uđe u auto zaspi. Ne znam kako bi bilo da je busteru.


Ne gleda se tezina nego visina, dete je za buster kad predje 120 cm,savetuje se tek posle 6.godone, pre toga samo sediste. Dete se prebacuje u buster kada mu glava predje visinu naslona sedista, tj.kada mu usi bidu u visini vrha sedista. Mi imamo sediste 9-36kg i u njemu moze da se vozi do 12.godine ako ne predje gornju granicu za visinu tj.ako mu usi ne budu u nivou vrha sedista.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 6:04:13   
isidora88

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: serpica

Za buster postoji odredjena starosna granica za decu kao i visina deteta. Mislim da je i taj polusedeci polozaj bezbedan inace ne bi proizvodili sedista sa vise polozaja.


Jeste bezbedan kad smo sediste ima taj polozaj, ali bije bezbedno kriviti sediste i podupirati jastucima i slicno da bi se dobio polulezeci polozaj.
I nije mi jasno zasto se zuri da deca predju u buster? Vec sa 2, 3 godije vidim da stavljaju decu u njega a niti imaju visinu niti kilazu potrebnuuser posted image




Ja sam i mislila na sediste koje ima fabricki ugradjene polozaje sedenja,pa kakvo podupiranje i krivljenje,onda sediste gubi svaku svrhu.


Sanjalica je pitala da li je bezbedno alo se autosediste pricvrsti i podupre necim da se malo naslon obori. Zato i kazem da to nije bezbedno, nikakvo podupiranje ni u sedistu ni ispod njega ne dolazi u obzir.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 6:22:15   
serpica

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Moja deca su jako krupna i visoka -dugačka, a nisu debeljuce. Stariji sad ima 19kg. On će možda uskoro i imati kilažu za buster, ali još je mali. Čim uđe u auto zaspi. Ne znam kako bi bilo da je busteru.


Ne gleda se tezina nego visina, dete je za buster kad predje 120 cm,savetuje se tek posle 6.godone, pre toga samo sediste. Dete se prebacuje u buster kada mu glava predje visinu naslona sedista, tj.kada mu usi bidu u visini vrha sedista. Mi imamo sediste 9-36kg i u njemu moze da se vozi do 12.godine ako ne predje gornju granicu za visinu tj.ako mu usi ne budu u nivou vrha sedista.




U pravilniku pise preko 135cm sto odgovara detetu od 12 god. Mada moja najstarija cerka ima 11 god i visoka je oko 150cm...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 7:50:13   
isidora88
Neki prosek je 11 godina, naravno da ima dece koja odstupaju od toga i onda treba prilagoditi sediste visini deteta. Ona je sa visinom od 150cm kao redovan putnik, tj.je treba joj buster jer pretpostavljam da joj pojas ne stoji preko vrata, kod mene u autu ima 3 nivoa podesavanja visine pojasa.
Svuda nalazim razlicito za buster, ali cinjenica je da dokle god detetu ne vire usi iz sedista ne treba da prelazi u buster osim ako nije bas krupno dete pa dau je sediste usko.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 8:36:15   
serpica
Ne,ne stoji joj pojas preko vrata,bas ide kako treba,ali svakako sedi pozadi vezana dok ne napuni 12god mada i tada mislim da necu da je vozim napred sem u slucajevima kad bas mora,obzirom da nema mesta za sve u autu/.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 8:48:24   
Sanjalicaaa
Ne znam sta bih rekla o busteru. Cini mi se da nema sigurnih informacija. Na internetu sam nasla dosta textova sa razlicitim informacijama kada moze dete da pocne da ga koristi. Ne znam da li je zakonom nesto odredjeno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 8:58:49   
isidora88
bez obzira na zakon dokle god dete moze u autosediste mislim da je to najbolja opcija jer je tako najsigurnije, sa prelaskom na buster ili vezivanje samo pojasom je bezbednost sve manja. naravno kad deca dodju u odredjene godine kao serpicina cerka recimo, mora da koristi smo pojas jer vec ima visinu kao neke odrasle osobe, ali bitno da je ona vezana.
mi smo kupili veci dok sam bila trudna jer nam u stari ne bi mogla kolica stati. a i ovaj auto moze stati i trece autosediste ako se odlucimo na jos jednu bebuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 9:04:20   
Sanjalicaaa
Slazem se Isidora. Sediste je najbezbednije. Mi cemo se voziti u sedistu sto duze mozemo. Posebno sto cesto putujemo pa da bi klinci mogli da dremaju.
I mi imamo dovoljno mesta u autu, taman za jos jednog bebca user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 9:29:39   
isidora88
meni je jedina muka ostala gde da nadjem neki drzac za glavu da ne pada, videla sam na netu da postoje neke trake za glavu ali kod nema nigde, a ne znam da porucujem sam e-bay i ostalih sajtova.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 9:42:55   
Sanjalicaaa
Isidora, jako se lako naučuje. Ako imaš deviznu karticu možeš odmah i da platiš, ako ne, možeš da platiš i kad ti stigne. Mi stalno naručuje nešto.
Jel vaše sedište nema poluležeći položaj?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 11:14:04   
isidora88
Nemam deviznu. Kako se placa pouzecem? Prvi put to cujem da strani sajtovi dozvoljaju takav vid placanja.
Nase nema polulezeci pokizaj jer je sediste od 9-36kg, ne znam ni jedno sediste u tom rangu da ima polulezeci polozaj, znam za sedista 0-18 i 9-18 kg da imaju vise polozaja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 12:39:49   
serpica
http://shop.aksa.rs/britax-romer-auto-sediste-evolva-plus-9-36kg-1-2-3-chilli-peper.html
Isi evo sedista u tom rangu sa vise polozaja..ima ih jos dosta u aksi..cena jeste visoka ali verujem da opravdava kvalitet i bezbednost.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 13:02:00   
isidora88
Sediste je odlicno, kao i uostalom sva sefista marke britax romer. Kad sam ja kupovala sediste pre par godina nisam videla takvo sediste, a nisam ni znala da moze da se obara naslon, nissam uopste bila informisanauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 14:58:09   
Sanjalicaaa
Danas sam pogledala sediste koje smo koristili za G pre, pa smo ga prebacili kod svekra u auto je od 0-18m. Inace nasledili smo ga od klinaca mm brata. Bas sam se zacudila. Koliko sam ja gledala sada nema tih sedista od 0-18, uglavnom su od 0-13kg. Stavila sam Iku u njega i stvarno mu odgovara, ja sam bila ubedjena da je to sediste od 9-18kg.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 15:26:56   
muzicarka
Citajuci komentare ostalih, na ovu temu, mogu reci da je situacija kod nas slicna. Naime, starije dete nam ima 4 godine i ima svoje sediste. Od pocetka se vozio u sedistu, u startu se bunio, nekada plakao ali je sada navikao. Drugo dete, beba od dva i po meseca, za sada, se vozi u popularnom " jajetu" tako da ce nam trebati uskoro jos jedno sediste. Generalno, mislim da deca treba da se voze u sedistima i da ih tome naucimo od pocetka. Lakse je i bezbednije. Uvek starije dete vozim u sedistu, iako po sadasnjem nasem zakonu ne mora. Takodje, zelela bih da istaknem da su cene sedista, za nase uslove, prilicno visoke. Mi smo, npr. kupili polovno sediste za starije dete. Ovom prilikom, posebno bih pohvalila neke opstine koje, svakoj novorodjenoj bebi, poklaljaju sediste

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 16:22:45   
Mariya
Kod nas se obe voze u sedištima 9-18 koja imaju poluležeći položaj zato što obe spavaju u kolima. L je to sedište odavno prerasla ali ga koristimo jer ona,nakon što sedne u auto zaspi u roku od 10 minutauser posted image
Inače imamo sedište za njen uzrast ali je isti problem kao što je već neka mama pisala, to spavanje a sedište se ne obara. Ne može dete da spava sedeći.user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Osvoji Britax Römer autosedište Trifix (9...
24.5.2016 16:33:52   
serpica
IZVORNA PORUKA: muzicarka

Citajuci komentare ostalih, na ovu temu, mogu reci da je situacija kod nas slicna. Naime, starije dete nam ima 4 godine i ima svoje sediste. Od pocetka se vozio u sedistu, u startu se bunio, nekada plakao ali je sada navikao. Drugo dete, beba od dva i po meseca, za sada, se vozi u popularnom " jajetu" tako da ce nam trebati uskoro jos jedno sediste. Generalno, mislim da deca treba da se voze u sedistima i da ih tome naucimo od pocetka. Lakse je i bezbednije. Uvek starije dete vozim u sedistu, iako po sadasnjem nasem zakonu ne mora. Takodje, zelela bih da istaknem da su cene sedista, za nase uslove, prilicno visoke. Mi smo, npr. kupili polovno sediste za starije dete. Ovom prilikom, posebno bih pohvalila neke opstine koje, svakoj novorodjenoj bebi, poklaljaju sediste




Kako ne mora???? Dete ima cetiri godine,i te kako mora da se vozi u sedistu,unazad smo pisale i o deci sa 11 i 12 god koja moraju da imaju svoje sediste.
A sto se cena autsedista tice i nisu toliko visoke,mislim da moze da se nadje sediste za svaciji dzep,uostalom ako pogledamo cene nekih drugih proizvoda koje deca brzo prerastu ili prestanu da koriste,sediste i nije skupo obzirom da cuva zivot deteta.

< Poruku je uredio serpica -- 24.5.2016 16:36:29 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li dopustiti penjanje uz tobogan, i zaš...
Ja dopuštam, čak i podstičem, penjanje po toboganu jer sam shvatila da, uprkos lošem glasu, ima brojne prednosti za decu...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here