|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
10.1.2017 13:48:52   
krin 40
Hahaha..Zemunja ti ćeš biti lujka do kraja ko i ja.Meni stomak narastao,jos nedelju ipo i ulazim u šesti ali i dalje kad pričam o bebi ja kažem"ako OVO sve bude ok".A na poslu odlazem da kažem,sve još ova kontrola,pa još ova...a svi me čudno gledaju u šljampavim širokim stvarima,a ja pre uvek dotegnuta i sredjena.Cirkus.Sad stvarno čim prodje kontrola zovem moju direktorku.Kako sam kenula,reći ću joj 2 dana pred porodjajuser posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 10.1.2017 13:49:56 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
10.1.2017 13:59:23   
Zemunka85
Kako uspevas da sakrijes i dalje user posted image pa bas se vidi. Ide ti u prilog sto je zima ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
10.1.2017 15:57:49   
Bunnyca
Evo drage trunice i ja da se prijavim ovde, 17 nedelja, drugo dete
Uzasno me muci kiselina, grickam rutacid, ali bas mi slabo pomaze, uvece ne mogu da se namestim koliko me muci

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
10.1.2017 16:38:53   
krin 40
Bunnyca dobro došla:).Pa Zemunka meni se do pre 2 nedelje slabo video stomak.Ovo na slikama je u zadnjih deset_ak dana naraslo:).Nosim neke šire tunike pa šalove i marame preko,pa jakna oko stomaka kada sedim..i niko ništa nije provalio.Bila ludnica od posla do NG.Sad ne može više da se sakrije.Ma ne bih ni krila dosad,ali sve sam čekala da budem sto posto sigurna da je sve ok(kao da može da se bude sigurno) i eto,prodje vreme.Sad ću još malo u šesti.Bilo mi bzv da se istrčim sa objavom,pa da mi nadju odmah zamenu a ono da se desi nešto(daleko bilo).Ja sam direktor maloprodaje,nije mi se ispuštalo radno mesto a da nisam sigurna da je dobra trudnoća.Sad sa ove distance mogu ti reći da nisam normalna i da za milion e ne bih imala snage ovo da ponovim.Sad je lako kad sam ok,ali kada se set_im povraćanja na poslu 4 meseca,pa pospanost dok sam primala progesteron depo..ma užas.Ne znam ni sama kako sam pregurala.Ima i prednosti jer su mi proleteli dani.Kući bih umirala od brige i jedva izdržala od kontrole do kontrole.


< Poruku je uredio krin 40 -- 10.1.2017 16:39:35 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
10.1.2017 16:43:37   
Bunnyca
Ja sam u 17 nedelji, doktor mi je odavno otvorio bolovanje, a ja jos nisam rekla na poslu i radim, stomak mi se jos uvek ne vidi, iako je druga trudnoca
Nikako da kazem, a vec bi trebalo, ako nista drugo da polako nadjem zamenu i da je obucim za rad, sto je najteze, a inace radim u drzavnom organu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 0:14:17   
Mariya
Veče user posted image
Nama stigao krevet na sprat, mm i ja smo ga sastavili popodne i evo devojčice spavaju u njemuuser posted image
H je bila malo uplašena,pa sam ležala sa njom, L je govorila kako ne može da zaspi,kažem ja njoj da je to od uzbuđenja i novog kreveta,ali evo zaspale su obe.
Micinam, reci zaovi da ne svirauser posted image Misliš da će to što ćeš kupiti nekoliko bodića za svoju bebu uticati na njen razvoj i zdravljeuser posted image čuj,ne valja! Kupuj slobodno ako nađeš nešto što ti se dopadne, mani se glupog sujeverja!
Jao žene, ja sam svaki put nakon pozitivnog testa odmah nazvala šefa, saopštila da odlazim na trudničko, odradila što sam bila raspoređena i ćaouser posted image Ja nisam nezamenjiva, radiću ceo život,treba iskoristiti kad već imam priliku da ne radim,a za istu platuuser posted image
Zamislite, danas me nije boleo želudac! Sad baš pazim šta,kako i koliko jedem i ima efekta. Crkavam od gladi doduše, i sad bih jela svašta ali suzdržavam se. Inače pijem kamilicu ili nanu, sa nekoliko zrna kima i cvetićima lavande, prija mi.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 1:13:35   
Skockica
Zemunka, jesam u Svici nesto malo vise od godinu dana. Imam ovde puno rodbine koji tu duže žive. Jeste lepo i bolje mego u Srbiji ali moram reci da je pre bilo mnogo lakše i za posao i za sve. Sad ako ne znaš dobro jezik teško da mozes bilo kakav posao naći. Postoji varijanta da ti biro plati kurs jezika ali moraš biti aktivan u traženju posla. Tako sam ja tražeći posao naucila jezik toliko da mi nisu hteli platiti kurs. Taj napredni nivo moram sama finansirati.
Isto tako za zaposlene majke nije baš najbolje jer trebaš raditi skoro do samog kraja trudnoce a posle si sa bebom samo 16 nedelja. Zdravstveno osiguranje je skupo i moras plaćati i kad nisi zaposlen tj placa moj muz a ne njegova firma kao što to biva u Srbiji.
Kazem opet mnooogo je bolje nego u Srbiji, ali nije ni Svajcarska ono što je bila.
Zumbulicu hvala na lepim zeljama user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 1:17:05   
Skockica

IZVORNA PORUKA: krin 40

Hahaha..Zemunja ti ćeš biti lujka do kraja ko i ja.Meni stomak narastao,jos nedelju ipo i ulazim u šesti ali i dalje kad pričam o bebi ja kažem"ako OVO sve bude ok".A na poslu odlazem da kažem,sve još ova kontrola,pa još ova...a svi me čudno gledaju u šljampavim širokim stvarima,a ja pre uvek dotegnuta i sredjena.Cirkus.Sad stvarno čim prodje kontrola zovem moju direktorku.Kako sam kenula,reći ću joj 2 dana pred porodjajuser posted image


Tako sam i ja krila do 5. meseca da sam trudna ali pošto sam tek pocela da radim htela sam da mi barem probni period dodje do kraja, i čim je to prošlo otisla sam na trudnicko.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 1:23:47   
Skockica
Bunnyca, dobrodošla i cestitam user posted image
Mariya super za krevetic, sad će devojke imati više mesta za igru. I super za želudac. Ja sam pre par dana imala blokadu, povracala, boleo me stomak, želudac, mislila sam crci cu, ko će izdržati još dva meseca ovako. Veliko dete pa pritiska i creva i želudac ali pazim da ne jedem masno i zacinjeno i da nikako ne lezem posle jela, onda ide nekako.
Ovo moje dete jako slabo veceras jeo a i dalje se budi da povraća i boli ga stomačić. Videcu kako će ujutru biti stanje ako bude isto moraćemo kod dr.
Laku noć user posted image

< Poruku je uredio Skockica -- 11.1.2017 1:28:04 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 1:32:38   
MicinaMama
Bunn do rodosla!

AnaAna,Krin,nadam se da necu oticati...hocu ako se ugojim jao prase.Za sada sam ok sa ishranom ali ipak jedem fino.Nadam se da necu dobiti mnogo kg. u ovoj tridnoci.

Mariya pa verovatno da cu uzeti evo gledala sam sada preko neta nema cega nema na snizenju.Ono sto mene zanima su bodici na preklop(beli,zbog masinskog otkuhavanja).Oni su inace skuplji a sada su po 50% snizeni.To su sigurno da uzmem.

Meni mladja cerkica ima stomacni virus.Ponovo je prvo nju napao virus...rasturi je diarea i povracanje.Dobila je i temperaturicu.Nista mi ne jede zlato moje.

Moram da joj kupujem sto vise voca da jede ili bar vitaminski sirup malo da ojaca.Sigurno joj je bas oslabio imunitet cim tako lako kupi viruse.
Nadam se da nece preci meni.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 10:12:51   
krin 40
Jutro devojke moje..Ja opalila do pola deset_. Ne pamtim da sam toliko spavala. Cera mi otisla u prvu smenu, sama uzela pare iz novcanika za dorucak. Vidi dete da od mene neko vreme nema vajde, ahahah. Da Vam kazem iskreno, putovala sam solidno za danasnje vreme I uslove.
Zaova mi zivi u Luxemburgu, stric mog muza docekao penziju u Kanadi, sad se vratio u Srbiju posle 50 godina zivota tamo. Nema decu, ima samo nasuser posted image Poenta price, svuda prodji, svojoj kuci dodji. Ako vec mogu da biram, vise volim da zivim ovde a da imam nekog tamo da mi salje pare kada
zagusti, ahahaha. Naravno da nemam strica punog kao brod, I da deca nemaju tetku punu kao brod I mi bi mozda pre deset_ godina otisli trbuhom za kruhom. Sada, nikada. U Beogradu ima sve sto ima tamo. Kada odem u Luxemburg u shooping nema razlike izmedju Beograda. Plata mi je dobra,
muz isto lepo zaradi. Dace Bog da se ova Srbija I u unutrasnjosti sredi I da vise niko ne mora da ide. E moj sin koji inace ume da ne mrdne po pet dana I da me izbezumi, sinoc se razigrao u stomaku. Nisam verovala, prvo sam mislila da su creva.Mariya samo cajice I proci ce. Moras bukvalno dijetalno da se hranis. Ja ako nesto pojedem posle 19h ma to je uzas kako me muci.Jos 6 dana do kontrole

< Poruku je uredio krin 40 -- 11.1.2017 10:14:41 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 10:45:05   
Zemunka85
Dancic i od mene user posted image .
Bunnyca dobrodosla user posted image

Juce me zovu da kazu da je moja DR bolesna (inace sam sa njom na Viberu stalno i znam da je bas zaglavila, ali ne i kada ce poceti da radi .. ne zna ni ona tacan dan) i da moramo da otkazemo UZ za sledecu nedelju, tj jedan dan od ponedeljka. Ja kazem javicu se, samo da se prekontam kada sam slobodna jer mi je u Ponedeljak ispit u Utorak mami operacija. I shvatim da je najbolje Utorak jer kada nju odvezemo u bolnicu ja vise nemam tu sta da radim i pomazem, tako da mogu pola sata da odvojim svakako. I zovem sad da to i saoptim njima, kad "Ne zna se kada ce DR poceti da radi" aoooooo user posted image . Msm dani su u pitanju ali nzm da li nju da cekam (a bas je volim i verujem joj) ili da odem drugde, makar za prvi put?

Sto se tice zivota negde i ovde, uh ja sam zaaaaaaaaaaaaaaakleti obozavalac Zemuna. Znaci Ze mu na. Patila bih bilo gde drugde i u BGu da ne pricam van BGa ili Srbije. Jednostavno nisam taj tip. Nikada ne bih mogla otici. Obozavam ovu zemlju i ljude koji me okruzuju. Moj zivotni moto je "Nikad ne reci nikad" za bas sve u zivotu, pa tako i za ovo - ok, u nekim ekstremnim slucajevima (nebitno kojim), kada to ne bi bio izbor ili moranje - ali obozavam sto sam ovde i ne mrdam nigde user posted image .

Nisam ni nesto puno putovala - ove okolne zemlje plus nekoliko daljih, sve u svemu Pariz mi je NO1 zelja, pa Micina da kuvas kafu user posted image

Mariya koji je njima sada hit u tim kreveticima. Uvek sam zavidela deci koja to imaju, kada sam bila mala.

Odoh da ucim user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 12:12:07   
krin 40
Zemunka preporucila bih ti mog dotora, mislim da je TOP, medju 5-6 the best, ali stvarno. Medjutim ja kod njega idem privatno I haos je od guzve, a u Klinickom, tamo je nacelnik odeljenja visokorizicnih, tek je guzva. Prvi put kod njega sam zvala, npr 2-gog da bi me ubacili 17-tog na pregled.
Sada lakse dolazim do termina ali I dalje je guzva. Drugi koji bi ti se garant svideo je moj Cacanin, ja sam Cacanka u BGD-u, Dejan Dimitrijevic. Do njega mozes da dodjes. Radi privatno u ordinaciji Ristic kod Vukovovg Spomenika I u Narodnom Frontu

< Poruku je uredio krin 40 -- 11.1.2017 12:13:47 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 13:32:53   
MicinaMama
Dobar dan zenice

Zemunka dobrodosla si!user posted image

Ja sam danas jako lose,sinoc sam imala prejke kontrakcije koje su isle i u stomak i u ledja.Probudila sam se u goloj vodi sa bolovima.Verujte mislila sam da se poradjam.Otrcim i uzmem spasfon i popijem dva,ali nista nije uradilo.Legnem,ma kakvi!Bolovi su me rasturali.Jedva se dignem po tabletu protiv bolova i popijem i nekih 20 min sam setala po kuci,tako mi bilo lakse.Nekako su se malo bolovi smirili,legnem u polu sedeci polozaj i zaspim.Ne da se stomak zatezao i grcio bila sam ubedjena da je nesto poslo po zlu.

Danas sam jako iscrpljena i bolucka me jos stomak,kad ustajem i sedam i hodam.Malo-malo pa me zaziga sve do vagine da izvinete.

Ne znam da li bih trebala otici do porodiljskog da me pregledaju.Ipak sam sama sa decom,mm je na terenu u Kanu.Sta ako me opet uhvati veceras,gde cu!

Sto se tice zivota ovde,lepo se zivi i zaradi,ali sve je mnooogooo skupo tako da bas ne ostaje previse sa strane.So se tice te finansijske strane
Sto se tice zivota i ljudi super mi je,bolje nego u Bosni.Ovo je sada moj dom i nikada se nebih vratila u Bosnu.Deca ovde idu u skolu i ovde im je sve.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 13:49:40   
krin 40
Micina Mama ja bih na tvom mestu odmah otisla kod doktora. Nije to za zanemarivanje. Moze da ne bude nista, a moze da bude I da ti hitno treba neka terapija. Ja se ne bih igrala sa tim I cekala noc

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 14:51:20   
Skockica
Micinam tako se nesto i meni desilo u 18./19. nedelji. Pre spavanja sam isla na wc i od napinjana izasla mi neka sluz. Probudim se oko 3 jedva odem do wc od bolova i posle ne mogu da zaspim od istih mislila sam da mi porodjaj krenuo i utripovala da je onaj sekret sluzni cep. Isli u hitnu tamo pregledali kažu dovoljno plodove vode , ne otiče, nemam kontrakcije, beba ok, i pošto ta sluz nije sadržavala krv to ne može biti sluzni cep. Dali mi neke tablete da zvacem i magnezijum da opusti zidove materice jer sam navodno bolove imala zato što se sve to širi.
Mozes za početak zvati u bolnicu tako sam i ja i opisi simptome pa vidi sta ce reci. Ja sam imala srecu da mi je brat bio ovde da čuva Vasilija pa sam mogla priuštiti sebi taj "luksuz" da celu noć budem kod dr.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 18:56:41   
MicinaMama
Otici cu sutra do hitne ako nastavi.Ja ceo dan imam kontrakcije,bas me boli stomak i tvrd je.Mnogo boli i kada ustajem i sedam.Jedino sto mi bol ne dolazi u pravilnim razmacima da bih se zabrinula.Sutra cu otici cisto da provere grlic...i to samo ako nastavi da me boli.

Ni sa M mi nije ispao nikakav sluzni cep kamo li krvav a bila sam otvorena u 7-om mesecu 2 cm

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 19:26:29   
AnaAna1
Dobro veceee :) ja se ceo dan raspadam od dosade, nije da nemam sta da radim, kuhinja puna sudova, nego me uhvatila neka mrzovolja :) muz radi nesto duze danas, a kad on ostane duze na poslu meni dan traje kao vecnost... mi smo vezani kao creva, kao i pre 10 godina user posted image

Mene ova moja mala beba sutira posteno vec danima i to sve u istu tacku... pitam se da li ce da se pomakne malo, okrene, ili planira samo da bije nogama uvek isto mesto, 10-15cm levo od pupka, na desnoj strani se nije oglasila danima, predpostavljam da su joj ovamo noge a da rukama ne moze toliko jako user posted image al mi je logika... haha

Sutra idem da vadim krv, da vidim da li je ostalo neko crveno krvno zrnce i za mene posto sam pre 2 meseca bila na donjoj granici user posted image isto vazi i za gvozdje i za jos neke stvarcice :) e da, idem da uradim i toksoplazmu cisto onako... preventive radi, da budem mirna... sama sam trazila uput...

Dobrodosla Bunnyca! :)

MicinaMama idi sutra do doktora obavezno, ja bih na tvom mestu vec odavno otisla...nemoj da se igras, bolje da odes i da ti kazu da nije nista nego da cekas da prodje i da rizikujes...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 20:16:49   
Skockica
MicinaMama nije ni meni prvi put ispao sluzni cep samo sam čitala da ubrzo posle toga krenu kontrakcije pa sam se istripovala.
Jel bebu osećaš normalno?

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
11.1.2017 21:28:01   
MicinaMama
Osecala sam je do prekljuce,sada je ne osecam.Nadam se da se samo umirila malo.Pokusacu malo kada legnem da je prodrmam da vidim reakciju opet je lakse ako se mrda.Bar cu znati je li dobro.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
12.1.2017 0:38:48   
Mariya
Veče user posted image Mi smo kasno došli kući,samo sam ih brzo istuširala, namazala i u krevet. Zaspale su za sekund od umora. Bili smo kod druga mm da vidimo bebca a posle kod drugarice na rođendan.
I ja sam preumorna, odoh da spavam,sutra ću vam pisati.
Laku noć.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
12.1.2017 8:03:34   
Zemunka85
Micina, kako si? Kako bebac?
Ipak bi trebala da odes do DR ako i dalje imas smetnje, nisi ti pred porodjaj pa je "sve normalno". Pogotovo ako se nastavlja i ne osecas bebu.
Naravno da je vrv se ok, ali da ne cuje zlo.
Ja sam imala jednom strasne bolove, pisala sam, ali ja sam otisla do DR tad.
Drugacije je kada nemas dete, pa sto napisa neko, imas taj "luksuz" i po lekarima da visis. Ovako kada su deca kod kuce, pa ih jos nemas kolme deeeebeela organizacija treba, sve te razumem...

Javi kako si user posted image

Ostale - lep dan zelim

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
12.1.2017 8:55:31   
krin 40
jutroo...MM nadam se da si ok I da si resila da odes do DR. Mala je to trudnoca da bi osecala bebu svaki dan, to najmanje treba da te brine. Moj se nekada ne oset_i ni po tri-cetiri dana. Prosto treba da odes da proveris grlic da bi znala sta I kako. Mozda moras da mirujes I sl. Ja posle ovog godisnjeg necu moci
da se probudim na vreme za posao. Bukvalno spavam kao onesvescena. Jedva cekam kontrolu u utorak da I to pregrmimo. Ako bude sve ok, planiram da radim jos februar, I odoh na bolovanje. 23.1 ulazim u sesti mesec, odradim februar, ulazim u sedmi.."od koga je dosta je". Naravno, to ja fantaziram.
Moze da se desi da mi na kontroli kaze da vise ne smem da radim. Ma samo da je bebac ok..Zemunka sta si ti odlucila za kontrolu

< Poruku je uredio krin 40 -- 12.1.2017 8:57:08 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
12.1.2017 9:12:46   
Zemunka85
Krin, tvoj posao nije fizicki tezak? Ako se ti dobro osecas i DR ima imasto misljenje, sto da ne.
Ja da radim, ja bih kao Maryija 100% user posted image .
Ovako, moj posao je za sada od kuce, sa kompa, za muza. U sustini mogu da idem gde god, onda nosim lap top i zavrsavam sve.
Moj posao nije veliki, ali moram stalno da sam kraj kompa jer malo malo ima nesto da se azurira i prosledi, a sve mora redovno da se radi.
Ali kazem, to mogu da radim gde god da se nalazim.
Ima prednosti kada radis za sebe, ali i mnogo mana.
Mi nemamo ni letovanja ni zimovanja u pravom smislu te reci, jer i na plazi i na sankanju, mi moramo odlaziti u sobu da azuriramo mailove.
Ok nije bas da prekidamo aktivnosti zbog toga, ali nema ni opustanja, cim udjemo u sobu svako odradi svoj deo, a dok smo u sobi lap top je stalno upaljen pa virkamo.
Sve u svemu, ne zalim se. Saaaaasvim savrseno user posted image .

Ja nisam nista odlucila za DR. Veliki problem je sto ja nisam vozac. Zaiiiista mi se ne mrda sem dve ulice pored, kada pomislim da cu isto to raditi i na +40 u julu i avgustu.
Svesna sam ja da ova moja DR nije najbolja na svetu, cak je njena koleginica tj DR cija je to ordinacija, mislim mnogo veci strucnjak, ali ja u ovu imam poverenja puno, vucem dobro iskustvo iz prve trudnoce, volela bih da i sada to gradimo od prvog do poslednjeg dana i najznacajnije mi je sto je tu za mene 24/7. Iskreno, razmisljala sam da sada vodim trudnocu kod DR koga planiram da izaberem i za porodjaj (i prosli put sam, ali ej otisao na odmor :D), on isto radi i privatno. Ali nisam sigurna da bi mi on bio "na usluzi" 24-7 a to mi kod nje bas znaci kada zagusti pitam je i za misljenje i savet, prosli put mi je bas bila glas razuma i smirivala za sve ... tako da, zovem sutra, tako su mi rekli - da vidim da li pocinje da radi od ponedeljka, ako da - to je to, ako ne, javicu joj da cu prvi pregled obaviti kod njene koleginice. Nije frka, nego sam ja nestrpoljiva. Ja sam PM imala 3.12. tj ja sam tek 6. nedelja, skroz je OK da i sledece nedelje idem.

Jaoooooooooooj sta doruckovati?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/17 chat
12.1.2017 9:37:40   
krin 40
Pa imaš vremena.Ja sam otišla tek u osmoj nedelji da bih bila sigurna zbog srcane radnje da se ne desi da me vrate i kazu da dodjem za sedam dana

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here