|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 21:15:06   
krin 40
Dobro veče.Zemunka ima tema za TORCH,u to se ne razumem.Ana ljubi bebca.Micina m evo došla sam sa UZ.Na početku 35 te beban ima 2450 što je super.Radio mi je i ctg.Vaginalno nije i neće.Kaže nema potrebe da me čačka kad nemam tegoba nikakvih.Od sada idem na jedan CTG sedmično.Sledeći mi je u sl.sredu.CTG odličan,nema kobtrakcija.E sad...ima jedan problem i SMORILA SAM SE!!Beban je do sada na svakom uz prednjačio glavom što je super a sada u 35 toj se okrenuo karlično.Ima desetak dana fore da se vrati inače mi ne gine carski rez.Užas.Sad molim Boga da se okrene

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 21:47:14   
MicinaMama
Anaana ljubi curu od mene!!! :*

Ja sam samo na bokovima-ispod nabacila krofnice hehehe,nisam nista na ledjima i zadnjici.

Krin jesi li videla lopuze male sto te zeza user posted image .Super za mereuser posted image

Ne spominji carski rez,ja imam fobiju od toga.Ovde u opste i ne uspavljuju pffff....nadam se da ce sve ici glatko da se i ovaj put porodim prirodno.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 22:06:31   
krin 40
Ništa mi ne spominji.Dvoje dece sam normalno rodila i ovaj sad našao da se okrene na zadnjicu.Popizdela sam.A sve je krupniji.Taj ako se ne okrene sl.sedmice nece se ni okrenutiuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 22:20:18   
Zemunka85
Zene, zna li iko da mi protumaci ovo? Niiiista mi nije jasno ...

user posted image

user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 22:21:18   
Zemunka85
Jaooooj Krin ne zezaj, pa uzas!

Meni ej beba bila prosli put karlicno i zainteresovalo me je sve to, citala sam dosta o tome.
I iako je prerano, bas sam razmisljala, kako je iako carski rez ne bih htela ni u ludilu, u slucaju karlicnog polozaja, ne bih smela prorodno.
Ma sta god, ali dogovorila bih se sa DR za CR ma koliko mi to van te situacije nije ni na kraj pameti.
Opet, citala sam puno situacija gde se bukvalno na porodjajnom stolu beba okrene. Naravno ta neizvesnost ubi.

Pisala sam da sam ja od prvog dana bila karlicno i tako sam ostala do kraja, mrdnula se nisam. Tako sam se i rodila.
Mama o porodjaju prica kao o bezbolnom i brzo je proslo, ali ja sam imala kilo i po.

Sve u svemu, bas se smor da se pred kraj oko toga cimas, ali bice to ok. Kako zeki malisa.

Ana, uzivaj sa princezom, svi to jedva cekamo!

Micina ja u prosloj nisam imala neke velike bolove, sem te menstrualne tako da bas ne znam ...

Zene, odoh u krpe, gotova sam.

Laku noc.
Net mi je los, pa smajlice ne ucitava ,,,

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 22:40:45   
Zemunka85
Izvinite ..
Nzm sta mi je vcrs, kao pijana.
Net mi je nesto prespor, par minuta otvara jednu str i onda sam htela da ubrzam, otvorila ovu temu i "torch" pisala paralelno i nesto zeznula :(.
Neka prebaci ko moze ...

Toliko mi nista ne radi da ni smajlice nece d aucita ...


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Zene, zna li iko da mi protumaci ovo? Niiiista mi nije jasno ...

user posted image

user posted image


BTW moj DR mi ej napisao "Koliko vidim sve je OK, Svi IgM su negativni...a oni ukazuju na svezu infekciju". E sad a sta ej sa ovim IGG sto su pozitivni?
Da li to znaci da sam to nekada imala?
Ok rubeolu jesam i HSV. Ali sta je citomegalo? To nzm ni sta ej, ni da sam imala ....


< Poruku je uredio Zemunka85 -- 24.4.2017 22:46:05 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
24.4.2017 23:56:15   
Mariya
Veče drugarice!
Mališu probudio nos pa sad pokušavam da ga uspavam ali sumnjam da ću pre ponoći uspeti da ga spustim...
Inače napunili smo 2 meseca!

Zemunka, da ti i ja odgovorimuser posted image
1. Normalno je da bebi osećaš nisko jer ti je materica negde ispod pupka.
2. To kad će Žgaravica početi je individualno, imala sam je u sve 3 trudnoće, ali u ovoj trećoj je jaaako rano počela,čini mi se pre 20.nedelje i ubijala me je, izgorela sam. Ima i kod nas Gaviscon, ja pijem Rennie jer on može sigurno i u trudnoći i za vreme dojenja.
A toj ženi što ti je rekla da ne prekrštaš noge si trebala da kažeš da se brine za sebe a ne za to kako ti držiš noge user posted image Čuj! Što volim takve izjave, kao kad su meni rekli da ne treba da nosim farmerke u trudnoći user posted image jer kao stežu i smanjuju dotok krvi do bebe.
3.pij gazirano ako ti prija, pogotovo donat.

Ana,drago mi je što vam ide sisanje, i još mi je draže što uživate u bebici, tačno se oset_i iz tvog posta sreća i euforija! Super ti je muž, pa dobio je svoju princezu!

Zumbule, u sigurnoj zoni siuser posted image ušla si u 9.sad možeš bilo kad da se porodiš i da ne brineš!

A sad se Micina uprpala user posted image
Krin, pa kako je bezobraznik mali sad našao da se okrene! Radi vežbe za okretanje. Meni je dr pokazao jednu, spustiš se na sve 4, pa na podlaktice, spustiš glavu na ruke i mrdaš tj ljuljaš guzom i kukovima levo desno. 3x dnevno nekoliko minuta. Nađi na netu neke vežbe. Inače taj isti dr mi je rekao da nije problem poroditi dete karlično. Kod prvog porođaja možda, ali drugi i treći kaže da nije.

< Poruku je uredio Mariya -- 25.4.2017 0:12:15 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 8:15:52   
IvanaSK RR
Zemunka, prebacila sam poruke u temu Klik
Krin, meni je beba celu trudnocu bila okrenuta poprecno i pred kraj se okrenula, nemoj da brines, mozda se okrene jos. A ni carski nije toliko strasan :)
U prvoj trudnoći sam sticajem okolnosti zavrsila na hitnom carskom, al za drugi porodjaj sam bila spremna, a i zelela carski.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 25.4.2017 8:18:26 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 8:17:06   
krin 40
Dobro jutro😃Zemunka vidi u temi ja mislm da to kada pise pozitivno da si to preležala.Mariya znam za vezbe.Pokušaću.Neće moj dr ni da diskutuje o karličbom porodjaju jer ja u avgustu punim 42.I ovako ima milion potencijalnih rizika.Pokušaćemo da ga vežbama okrenemo pa šta bude.Ne plašim se ja ni carskog samo mi muka od tog oporavka posle,ali šta ću.Zemunka ako se ne okrene
za 2 nedelje u 38 mi odmah zakazuje carski jer neće da čeka da u tom položaju krene prirodno.Tako da ništa"od okretanja na stolu"😃E ovo vam je dokaz da ništa u životu ne treba planirati unapred.Šta ima novo kod vas?Zumbule?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 9:06:28   
Bunnyca
Zemunka, Igg si prelezala, a Igm pokazuje trenutnu infekciju, tako da su tebi rezultat dobri. Citomegalo ima slicne simptome kao grip, tako da ces tesko znati kada si prelezala, ali dobro j sto jesi,opasan je za plod.

Krin draga, ja danas idem na UZ, moj bebac je i dalje karlicno, nije se mrdao, doktor mi je juce na pregledu rekao da mi je grlic ocajan, skroz razmeksan skracen, da izdrzim do 01.06. bice dobro, i ako se ne okrene ,onda isto carski. Prvi put sam se poradjala prirodno, a carski mi sada uopste nije bio u planuuser posted image Jedina trenutna olaksavajuca okolnost je sto je karlicno da ne pravi glavom pritisak na grlic, da ga ne otvara.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 9:49:49   
Zemunka85
Hvala zene na odgovorima user posted image

Inace, kako se sve brzo zaboravi. Do skoro sam trubila na Forumu kako je meni KS ostala savrsena do kraja. E trt, nije. Sad tek vidim da sam u junu dobila i ja gvozdje user posted image . Isto tako "secam se" da je L od pocetka bila okrenuta glavicom, kad juce citam izvestaj od kraja Maja - karlicno. Tako da, ima puno slucajeva da je bebica karlicno, a opet, cini mi se ne bas puno da tako ostane do rodjenja. Sem eto ja user posted image .
Sve u svemu, nadam se da ce nam se okrenuti decica, taj karlicni meni i zvuci uzas, a kamoli da rodis tako ...

Ljudi lep je dan, mi cemo danas na kej malo,a do tada radim diplomski, sutra predajem majko moja.

user posted image

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 10:00:48   
krin 40
Bunnyce bitno je da je zatvoren.Razmekšsn nije strašno.Moj je razmekšan od prvog dana.U 9 nedelji je bio 1,5cm.Zato doktor neće da me čačka uopšte i nije
me ginekološki pregledao od 9 te nedelje.Ne brini.Ako budem morala na carski pitaću ga da idem na spinalnu anesteziju,da bar budem budna.Osećam bebana
kako gura celo jutro.Ceo stomak mi je izobličen.Tačno se oseća da bi se vrteo a nema mesta.Bukvalno mu se glava ocrtava😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 25.4.2017 10:03:44 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 10:12:05   
MicinaMama
Jutro zene!Ako se tako moze recu i 10huser posted image

Ja odvela decu u skolu pa otisla u market i svratila u apoteku.Istovarila kurs,unela u kucu,presvukla se i sada doruckujem.

Danas jedva disem i slaba sam.Sinoc su me non-stop budili veliki bolovi vislje u ledjima.Uzasno!sada boli uvek a bolovi su prejaki.Boli i kada popijem paracetamol od 1000mg.

Pretpostavljam da je od tereta na ledjima,nemam pojma sta bi drugo moglo da bude.

Mariya hahaha jesam Boga mi!user posted image

zemunka i ovde rade te testove na imunologiju i na bolesti...ja samo pogledam zakljucak sta pise i to je to.user posted image Ne razbijam glavu sta,cega,koliko...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 10:37:36   
jekiki
Caos trudnjace user posted image

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Jekki user posted image sta kazes skakuce po besici!Jao neka je,ova moja je lencuga teska.Samo se malo zamigolji i to je sve.Malo stuca i to je to.

Skakutala je, ustvari i sad to voli, ali sad i razvlaci stomak na sve strane ovako mala, dr jedva uradi uy, stavi onaj stap na stomak ona sutne, dr pomeri ona rukicama gurne i tako u krug se jure hahahaha

Sto se nabacivanja krofnica tice kod mene stomak pooveliki, kukovi se bas razvukli i guza ne zaostaje, ali to je kod mene tako user posted image user posted image


O pa ipak nisam najstarija , a bila sam ubedjena da jesam user posted image

< Poruku je uredio jekiki -- 25.4.2017 10:40:12 >


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 13:52:32   
Bunnyca
Micina, obecala si slikuuser posted image

Moj mali se okrenuo glavom dole, ali toliko pritiska grlic, koji je ionako skracen i mek, da mi je uveo od veceras utrogestan da izdrzim jos 5 nedeljauser posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 14:20:30   
krin 40
Bunnyce blago tebi😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 14:36:56   
MicinaMama
Bunnyca,ma i zaboravila sam na sliku.Kod mene je beba okrenuta otkad vec.Kada stuca osetim dole kako "kucka"user posted image .Bila je okrenuta vec u 25-oj nedelji.

Krin ma verovatno ce se i on okrenuti ponovo.Nadajmo se hehe...Imaju nekakve vezbice koje pomazu bebici da se spusti u zdelicu.To sam videla skoro na netu.

Sada sam se probudila,bas me bude bolovi u kostima.Ledja i ruke.Izgleda da mi se uklestine kakav zivac u kicmi gore,posto pod prstima osetim zadebljano tu na kicmi.


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 15:30:36   
krin 40
Micina m ja sam ti "naopaka" kao ovaj moj sin u stomaku😃 Ja sam čula da se beba NE OKRENE ali još nisam čula sa bude 35 nedelja u dobrom polozaju pa se okrene naopačke,xaxa.Juče sam se nervirala danas mi smešno
Osećam ga ceo dan kako ispod pupka bućka nogicama a glava mu "iskočila" levo kod rebara,xaxaxa.Pa znaš šta kako ide ona narodna izreka "ko ne plati na balvanu plati na ćupriji".Mene ne muči ništa što vas boli i tišti,moralo je nešto da bude😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 17:03:48   
zumbulcic
Dan debeljuce, evo i mene jos uvijek 2u1.
Ja cekam al on nikako da krene.
Malo sam pratila sinoc kontrakcije, pa trajale su 3 sata na svakih 15min stomak se stvrdne ma 2min i tako u krug. Poslije apaurina se smirile.

Lopov jedan nece sad napolje kad sam sve sredila po stanu. Dode mi da se i posexam user posted image al kad bi mogla samo naci neku pozu od ovih bolova u kicmi i karlici.



_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
25.4.2017 18:55:37   
MicinaMama
Ja mislim da bi mm izgubio svaku zelju kada bih jauknula od bolova u kicmi...kakav crni sex.To je zadnje sto bi mi sada prijalo hahahah


(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
26.4.2017 7:17:02   
krin 40
Jutroo.Ja poranila(jedva).Hoću da odem da napravim i overim po pet kopija svih silnih dokumenata koje sam pripremila za prijavu bebe,roditeljski,dečiji itd.Ko
zna za šta će još trebati.Kad se vratim perem bebeće stvarčice.Imam dosta posla danas.Planiram i da sastavimo krevetac.Pa nek stoji dušek u celofanu dok se
ne porodim.Šta se kod Vas radi?

< Poruku je uredio krin 40 -- 26.4.2017 7:19:35 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
26.4.2017 7:28:51   
zumbulcic
Jutro i od mene
Ja evo pijem caj, muzek ode na posao a ja evo ko zombi. Nikako nisam spavala. Zene ne znam vise sta da radim, pa ne mogu vise user posted image
Sutra idem na kontrolu, dr mi je dezurna i tako bi voljela da sutra zavrsimo s ovim vise.
Krin sretno s dokumentacijomuser posted image
MM ma nije ni meni do sexa ali bi i to da znam da pokrenut porodaj

Ja bi trebala otici uzet sebi dva grudnjaka ili one potkosulje s umetcima. Nisu mi nesto narasle grudi ali zuljaju me ovi grudnjaci sto imam. Samo ne znam kako da odem, blizu mi je ali mi lijeva noga otkazuje

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
26.4.2017 7:39:49   
krin 40
Polako zumbuliću,strpljivo.Daleko je maj.Tebi je beše oko 2o tog termin?Meni ako se beban ne okrene zakazuje doca carski izmedju 15 tog i 21 vog maja❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 26.4.2017 7:42:17 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
26.4.2017 8:46:58   
MicinaMama
Jutro zene!

Ja standard,odvela decu u skolu pa sada malo doruckujem.Spavala sam osrednje.Cesto sam ustajala u wc ali nije bilo nekakvih jakih bolova.Malo sam masirala sinoc ledja i nasla ugodan polozaj.San mi i nije bio nesto narocito ali hajde.

Zumbulcic razumem te potpuno.Noc je za spavanje i odmor a ne dan pa kada jednu noc ne otspavas,to moze samo biti katastrofa.Ja preko dana ako zaspim ne mogu lepo da se odmorim,probudim se jos vise napeta i nervozna.Jos gore mi je kada se probudim u goloj vodi.

Pa sam jedan period zamenila dan za noc,naspavam se preko dana pa uvece kao sova.

Krin samo ti polako pripremaj,blizi se!!Meni su D rucno okrenuli u stomaku hehe...mada ona je bila popreko,ne karlicno.

Ponovo nisam otisla da uradim urin,mrzi me stvarno!Nadam se da cu otici do sledece nedelje.




(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice (1-42) nedelja,04/17 [chat]
26.4.2017 9:57:09   
Zemunka85
Jutro.

Zumbulcic, ja sam se prosli put podoila u 38+0 i uopste ne mogu da zamislim kako izgleda jos 2 najteze nedelje biti trudan, sto je mnogo, mnogo je, zaista,\Jos je to bio Avgust 2012, po prognozama, najtopliji mesec zadnjih mnogo godina. Zaista nije lako.
Tako da te svi razumemo, sem Ane user posted image , ona je nekako lavovski izdrazala do poslednjeg dana, mada i kod nje beka poranila koji dan.

Ja se stalno pitam sta li mene ceka, vidim ovde ko god je nesto planirao, nista od toga, pa da ne planiram ja user posted image .

Ima nas raznih. neke zene zaista umeju da uzivaju u trudnoci od prvog do zadnjeg dana, moja mama je jedna od njih. Iako se iznenada porodila dosta ranije, nzm kad ali imala sam kilo i po, ona je uzivala u trudnoci i na porodjaju user posted image , obzirom da sam jedinica, nzm da l prica istinu user posted image aaahhhaa

Salim se ja, ali zaista je vecina vas jako blizu. Drz te se user posted image

Danas napokon letooooo user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here