|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 15:40:48   
Rosita
Ja sam u obe trudnoće trudna u isto vreme. Nešto razmišljam, ko zatrudni početkom proleća, lakše mu je mnogo za oblačenje. A tek jelo... Idu trešnje, breskve, lubenice, sladoledi, šetnje... A ne kao mi udri po slaniniuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 15:48:49   
Misha i Ljisha
Ja bas razmisljala o tome. Najbolje je zatrudneti u aprilu i poroditi se u decembru na pocetku decembra. Onda preskocis slave,beba ima grceve i td. I onda taman bebac poraste za uvodjenje cvrste hrane kad ima svega svezeg.
Mi danas nismo otiali do mojih. Septicka nam.puna i zagusila.nam se wc solja. Haos. Ceo dan se drndamo i nista uradili nismo. Mene boli stomak. Umorila sam se. Sutra mi stize Heather. Katastrofa kako cu da je docekam i da joj kazem e nemoj da idea u wcuser posted image

Strasno. Mm nervozan sad sam i ja vec nervozna. Dete mi je mislilo da ce danaa sa uziva aa babom i dedom i bracom i komsijama bivsim. Bas mi se razocarala ali razume ona sve. Srce moje. Onako grozan mi bas dan.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 15:53:59   
Maraj
Pa ja sam prosli put zatrudnela u januaru. Najgore vrucine me uhvatile. Jun/jul/avgust, nesnosan je bio koliko su vreli dani bili. Jos mi tad renovirali kupatilo user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 16:58:15   
Maslacak15
I ovde je stiglo prolece. Bila sam dva sata sa njima napolju, isli smo na sladoled- od mene dosta. Za to vreme muz je ovde montirao regal i krevetac i psovao pretpostavljamuser posted image . Ne voli poslove tog tipa ali sta da mu radim.

Ja sam u prvoj trudnoci imala tu varijantu, zatrudnela u martu porodila se 15. decembra. Pa ne znam bas ima li prednosti, meni je iskreno sve jedno. Malo je smor imati i bas malu bebu po najgoroj cici zimi. iako sam ja i izlazila i setala sa njim ali kad bas udari -15 a bas te zime 2012 je bio talas u februaru od 20 dana gde je okovalo skroz ne mozete bas da ludujete satima napolju. Lalkse je kad krenete da setate u aprilu i maju....

A sto se hrane tice ovde je to i onako u svako doba godine manje vise istouser posted image user posted image . U Srbiji zbog zelene pijace i ima neke razlike. Ja evo redovno jedem sveze maline i nar proteklih nedelja...Ne zanosim se da je poseban kvalitet ( imam sumnje i u njihove bio etikete) ali svaka vocna znaci pa makar bila i iz spanskog staklenika.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 17:04:58   
Maraj
Ma i u Bg-u pocelo da cele godine ima sveze povrce. Ispada da je lud ko stavlja tursiju. Mi uveliko jedemo krastavac, paradaiz, z.salatu. Paradaiz je iskreno bolji sad nego neki u sezoni

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 17:13:14   
Maslacak15
a kad smo kod slanine moze ona i u juluuser posted image user posted image Ja se cesto salim da je S zacet uz podrsku Zlatiborca. Bili smo u Beogradu u julu 2012, ja sam uvek zeljna dobre slanine, toga ovde i nema ja ne volim sto italijani pa i austrijanci uvek strpaju i poneki zacin kad suse. Mislim da sam samo zivela tih dana na hlebu slanini i svezem pardajzuuser posted image . Kad smo se vratili za Berlin cekao me je pozitivan test ( a ja bebu od sedam meseci hhahhaha).....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 18:42:54   
vonavoj
Maslacak.kao da pricas o mm..i on uvek psuje kad nesto radi tog tipa...i obavezno nesto krene po zlu..covek voli samo intelektualne posloveuser posted image
Ja sam danas bila vredna.usisavala..ribala..vesa kao u veseraju..sad cekam decu i mm..T se skijala,presrecna je..to su poslednji trzaji snega na stazi..
Sutra u 10h imam savetovaliste..tezina,pritisak i pregled..lele..sta li ce vaga da kazeuser posted image ..pritisak mi je pu pu..
Maraj.super za garderobu..ja sam kupila 2 para helanki,debljih i 2 para farmerki..jos na pocetku..jer radim,pa sam morala..tako da cu imati do kraja.a gore ulazim u sve staro..i ssd sam preko fb narucila trudnicku haljinu 1100dinuser posted image ..pamucna,do kolena..i 3/4rukavi..kad dodje lepo vremeuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 20:06:47   
Rosita
Ja sam kupila rastegljive haljine i to sam non stop nosila na posao, imam ih 4-5, plus kombinacije helanki i tunika, to je to. Te haljine mi ostaju za posle zbog rastegljivosti. Ne volim klasičnu teudničku garderobu.
Ljišo, baš bezveze za te probleme :(
Može slanina i u junu, može :). Ali ne pretekne. A baš u radnji da kupim leti, retko.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 22:14:22   
Maraj
Evo i mene. Ceo dan smi bili napoju. Predvece nam dosli mm sestra sa decom. Kuca u haosu pose decije igre....L se bas nauzivao i naigrao danas. Sad je zaspao.
Ja za rucak pekla skušu .mm kupio smrznutu frikomovu. Evo i meni i njemu nije dobro. Ne mogu je svariti. Sad sam jela skusu i nikad vise.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 22:57:02   
Rosita
Uuu, skuša je i meni preteška. Ne jedem a volim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
11.3.2018 23:19:33   
Misha i Ljisha
Cak i moje dete koje je izuzetno probirljivo voli skusu. user posted image pojede jednu celu sama. Verovali ilo ne. Ustvari ona jaaaakooo voli ribu s kostima. Tako da nam je riba cesto na meniju. I ona sama kaze da je riba za mozak heheh... Pa je bas bas voli. Juce smo bas jeli sarana.

Ja ne verujem kakvi su ljudi. Na svakom pakocanju vlaznih maramica pise ne bacati u kanalizaciju. Moje dete od 5 godina zna da wc papir ide u wc solju a vlazne maramice u kantu. Danas smo mm i ja odgusivali odvod i izvadili pumu plasticnu kesu vlaznih maramica. A da ne pricam da smo naisli i na plasticne delove igracaka. Ma strasno kako neko nema obzira prema bilo cemu. Njih boli uvo oni su na spratu a mi smo u prizemlju. Njih ne dotice zagusena cev (bar ne jos uvek kolilo nas) i bolr ih briga
Zena danas zna da je zagusena ceb i ladno ukljuci ves masinu. user posted image no koment.

Heather mi sutra dolazi. Valjda ce mi majstor doci odmah ujutru. Pre nego sto oni stignu.

Nego ne javlja nam se Isi. Kako li je? Bas mislim na nju ovih dana puno.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 1:12:09   
isidora88
Kako ste trudnice? Ncotuckam vas ali ne stizem da kuckam. Mi smo super, bebac siki kao blesav, mnogo mi je drago da oboje uzivamo u tom cinuuser posted image
Jos samo da se nocu ne budi na 2,3 sata bilo bi idealnouser posted image
A mi haos pravi, sve zivo baca i lomi ako mu nesto nije po volji, nemam pojma kako to da sankcionisem. Totalni mi je haos sa dvojicom starijih, stalno neki cirkus prave i ne znam vise sta da radim sa njima, nista ne slusaju.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 6:53:51   
Misha i Ljisha
user posted image Isi

Joj ne znam kako sankcionisati takvo ponasanje kod dvogodisnjaka, jer verovatno je to njegova reakcija na bebu. Bas mi je drago da si se javila, ali kad sam videla u koje vreme odmah me muka uhvatila user posted image

Ja ustala pijem kaficu, cekam da dodje ovaj sa cisternom da isprazni septicku pa da vidim da li ce se odgusiti cevi kad padne nivo u septickoj (mada sam skepticna al ajd)

PReskacemo danas trening, nazalost. Al dobro danas cemo se druziti sa Heather i njenim muzem. Jedva cekam da ih vidim.

Kuca mi u haosu i prljava od juce tako da se nadam da ce ovaj covek doci barem do 9 da to obavi da ja stignem do 12 da sredim user posted image

Idem da vidim sta se kuckalo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 7:27:15   
Maraj
Jutro drage.
Ja ustala gladna pa sam uzela malo smokija sto je ostalo od sinoc. Ja u zivotu nisam jela smoki. Gusi me njegov miris. Sad ladno u trudnoci projedoh i smoki....
Stavila sam meso da se kuva za rucak, upalila masinu....

Isi i moj L ima 2 god i 5 meseci. Bas baca stvari. Malo se igra i cim nije po njegovom on krene da baca. Nekad i kad mu se spava kreme da baca stvari. Ja pokusavam da sankcionisem. Pretim mu varjacom, nekad ga i nalupam sa njom. I on opet.... onda probam da ignorisem. E tada on ceka moju reakciju i cim ustanem on sedne (da sacuva dupe jer ocekuje da cu ga lupiti) .... i tako.... kod mene beba nije stigla al L baca stvari ... sta ce biti kad stigne...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 12:26:30   
Maraj
3 put me uzastopce izbaci rr...sta je ovo...necu sad ni da pisem

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 12:44:43   
veselicaa
Maraj i kod mene bas otvara sporo,treba dosta da ucita temu ili objavi post.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 14:25:16   
vonavoj
Evo i mene..jutros sam bila na pregledu..sve analize su mi dobre,grlic ok..samo mi je pritisak prvo bio 170/100.pa posle 150/100..ali sam krenula sa posla...direktor me iznervirao..pa sam daleko parkirala..peske dosta isla..merila sam ga jutros 120/80..takp da ne panicim..uvek mi je tamo visi..
Sledeci uz mi je 26.3 i 30.4 krecem na ctg i to je touser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 14:37:54   
Maraj
Super von. Trebali su da te puste da se "izduvas" pa tek onda da ti mere pritisak. Mada i meni je uvek visi kod dr. Valnda ona neizvesnost , sta ce mi reci .
Ja sutra radim nifty. Presekla sam.
Nego, jel se znojite vi? Ja se secam kad sam se porodila sa L. Dojim ga i znojim se. Sama sebi sam smrdela. Sad cini mi se , osecam sebe i u trudnoci. Da l je zbog hormona. Tusiram se naravno, al malo prodje ja osetim sebe, nekako drugacije...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 14:42:09   
vonavoj
Smejacete mi se.meni se samo gace znojeuser posted image ..uvek su mi mokre..kad ustanem ono trag..da odlepim..
Ugojila sam se 3kg za 6 nedelja..7kg od pocetka.sto je extra!😁😁

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 14:56:18   
smeško
Von, bravo za kilograme! Prijaju ti palacinke.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 15:29:30   
Maraj
Von bravo za kilograme user posted image
Ja 10kg nabacila za nepunih 5 meseci...
Pa mene nekad uhvati napad vrucine. Skidam carape koliko mi je vruce. Evo sad su mi dlanovi skroz mokri. Al najgore mi sto se istusiram, i ubrzo osetim sebe ispod pazuha.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 16:13:56   
vonavoj
Treci put vec pisem poruku...
Mrtva sam...ramena me bole..moja boljka...izmerila dam pritisak 120/80..
Izgleda da mi prija sto radim..u pokretu sam.pa se nisam ugojila..dok ne ostanem kod kuce..pa krenem od dosade da jedem..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
12.3.2018 16:23:45   
Rosita
Ja ove nedelje postim da se pričestim. Malo ću izmeniti jelovnik.
Ceo dan sam na nogama, ovamo, onamo.
Von, super za tebe. Meni niko ne govori ništa za grlić. Ali u prvoj trudnoći vaginalno su me pregledali tek u 40oj nedelji.
Ja se nikad ne znojim, ni trudna ni netrudna :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 7:18:48   
Misha i Ljisha
Dobro jutro mame.

Ja sam sinoc bila premorena vec u 9 i kotrljala sam se u krevetu do 23h, nisam mogla da zaspim. Pa sam se standardno budila dva puta. Siznem na samu sebe sto ne mogu da spavam.

Bila mi je Heather juce sa svojim suprugom. KAze mm da mu je jako cudno sto su dosli na popodne u fazonu "Evo m svratili iz Amerike na kaficu pa idemo" user posted image . Navikli smo se da ostanu kod nas. Bili su i da mi odguse cevi i da isprazne septicku juce, ispraznili su pre nego sto su stigli gosti a dosli su da odguse kad su vec ovi moji dosli. AL bitno da sam sve stigla. Posle smo otisli na rucak. Ponosna sam na svoju D kako lepo zna da se ponasa, ni u jednom jedinom trenutku u restoranu nije trazila bilo kakvu elektroniku za zabavu, ja sam mislila da ce se smoriti pogotovo sto pricamo engleski ali nije, bilo joj je bas onako zanimljivo. Da je na kraju kad su odlazili rekla svojoj tetka HEather "I love you"user posted image . Uglavnom iz restorana smo dosli kuci, nisu hteli tamo da uzmemo dezert pa sam napravila palacinke uvece i popili kaficu i oni nastavili na put.

Sef mi poslao gomilu stvari user posted image i sve je bilo upakovano u onu pucketajucu plastiku sa vazdusnim baloncicima, kaze D "Ovo je sve sto sam IKAD ZELELA" user posted image (uzgred sef je poslao i dva decija tableta sa igricama i to joj nije bilo ni priblizno zanimljivo. My simple child)

Obradovala se poklonima naravno ali ta pucketajuca zastita joj je def bila omiljena ahahha ..Ono sto je super dobila je i rukavice za hokej i pak i silikon za zastitu vilice user posted image

Ja danas nastavljam sa svojim aktivnostima, ves i td. A imam i da postavim sad novi sistem za sefa, poslao mi toliko kablova i telefona da prosto ne znam gde cu sta da stavim user posted image

Elem sto se tice znojenja ja kao i Maraj. Znojim se, tusiram se vec sad dva puta na dan a sta ce biti na leto pa ne znam. I ja sam se jako znojila dok sam dojila. E sad idu lepo pripreme za bebce. Drugarica iz Irske mi salje tommee tippee flasice, odlicne su i kad je D bila beba mi ih je poslala ali mislim da sam u medjuvremenu videla i da ima kod nas da se kupe. No ona hoce opet da posalje pa neka...user posted image Primamo rado poklone.

Odoh D da spremim za vrtic eno pojela je palacinke od sinoc.

U nove radne pobede

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 7:26:43   
Maraj
Jutro.
Ljiso bas vam je fin dan juce bio. Zar komsije iznad ne ucestvuju u praznjenju septicke , ili oni imaju svoju?

Ja cu za nekih sat do laba.
Inace jedva disem, koliko mi je nos zapusen.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here