|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:13:59   
Misha i Ljisha
Saskice dobro nam dosla. Koja si nedelja?

D i ja bile napolju. Navozala se na rolerima. Trkala se sa jednim.malim on na biciklu ona na rolerima i idu istom brzinomuser posted image Dunja Munja

Evo molim se Bogu da krene. Da radim. Poslala sam sefu poruku. I cekam da ukljucimo nas novi sistem

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:37:35   
Maraj
Von pa sta cete?user posted image
Jel spada T?

Ljiso user posted image za Dunju Munju user posted image
Mi rucali, L spava. Zamutila sam za palacinke pa cu ih posle ispeci

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:38:41   
madre
maraj, suvu sodu namazem user posted image jess, jesi, ti si me spasla smradauser posted image
von, pa sta ces da radis sa njom sutra?user posted image
saskice, dobro nam dosla! citala sam o tvom problemu i verujem da si prestravljena, ali tesko je davati bilo kakve prognoze i garancije i u zdravim i urednim trudnocama, a tek mozes zamislilti koliko je tesko u ovim drugim slucajevima. veruj, nadaj se najboljem i miruj, pa navijamo da sve bude u najboljem reduuser posted image
i B ovih dana ne izuva rolereuser posted image sada planiram da mu kupim novi, veci bicikl, pa malo i to razgledam...
danas je bio stolar, montirao fioku ispod njegovog kreveta, a sutra stize dusek, pa cemo polako da selimo T kod bate u sobuuser posted image svasta nesto planiram, da pozavrsavamo sve dok ne stigne bebauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 13.3.2018 17:40:27 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:42:31   
vonavoj
Spala joj je temp.jako brzo..eno je igra se..ponasa se skroz normalno..gledala sam joj grlo,sve je ok..samo sto kaslje,ali jos uvek suvo..ne slini..nista..
Nisam pametna..mozda je neki virus..
Zamolila sam sestru da dodje ujutru,ona radi popodne u skoli..pa da ja izadjem u 12huser posted image ..ako ne zavrsim..moracu uvece da se vratim na posao..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:42:32   
Rosita
Saškice, dobro došla.
Bravo za roleraše!
Vonuser posted image
Ja sam svašta stigla, pa i u školu za trudniceuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:43:40   
Maraj
Jao madre pa super za prelazak u drugu sobu? Jel do sad spavao sam? I mi smo mislili da kupimo L krevet. Gledali smo Jela Jagodina. A dusek...mozda i njega u simpu...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 17:48:48   
madre
pa dobro je, von, da imas opciju!
nije, maraj, spavao sam i iskrena da budem, ne znam kako ce to da ispadne, nadam se dobrouser posted image
rosi, sta trenutno radite u skolici?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 18:13:07   
madre
htela sam gore napisati, da bih manje strahovala kada bi trebalo da ga prebacujem u sobu da spava sam, ovo sto ih spajam mi izgleda da ce biti cirkusa! ko je spajao decu neka pise kako je to proslo, kako ovom mladjem objasniti da nema igre, da bude tih i da ne smeta bati koji ujutru ide u skolu, nego da zmuri da spavauser posted image
isiii, pisi kako steuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 18:17:11   
vonavoj
Uj.madre..tesko objasniti..i moje spavaju zajedno od proslog leta...mala ne zatvata usta..uvece nece da spava..pa i njaceuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 19:36:42   
Maraj
Moj L za sad spava sam u francuskom lezaju. Al ja legnem pored njega dok se ne uspava , onda ustanem. Sinoc se recimo probudio i ustao. Nije znao gde mj spavamo, pa je otisao u dnevnu user posted image mm ga vratio u krevet i legao pored njega dok nije zaspao.
E sad ne znam kako bi izgledalo kada bi spavao u krevetu 90 cm sirine. Kako bi mi legli pored njega dok se ne uspava

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 19:44:05   
Saskica23
Hvala Vam za dobrodoslicu jako ste fine. Ja sam na pocetku 14 nedelja i 4 dana. I ne znam sta da kazem, za one koje ne znaju meni su na uz otmrili separaciju amniona. Odvojio se amnionski ovojak ( to je valjd adeo posteljice) od ploda. Prva nam je bebica i bas smo klonuli duhom. I znam da trebam biti pozitivna ali nesto mi je jako tesko. Sebe tesim mlada sam, desava se. I ako ne dao Bog ne uspe...verovatno cu se mnogo rastuuziti ali...idemo dalje. Nisam ni prva ni poslednja sa rizicnom trudnocom. Pa kako Bog da.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 19:59:27   
Rosita
Saskice, kakve su prognoze, moze li se tako nastaviti razvoj ili se to moze "spojiti", ili?
Madre, sve slično, disanje, napinjanje, spustanje i podizanje bebe, vezbamo malo- treniramo-user posted image , malo teorija. Povremeno su predavanja. Najviše me zanimalo da odem na patronažu da obnovim, ali nisam stigla.
Pravila neke posne grickalice sa belim vinom i semenkama.
Dete usta ne zatvara. Šta ću sa njim kad dođe beba, mila majkouser posted image
Uvažila sam da bude 1 dan bez crtaća, nisam odolela, haha.
Mm sam napisala šta da uradi u roku od 2-3 dana i gotovo. Ja svoje završavam, on još nije. Krevetac, kupovina dušeka, Tv-a, unos polica , preslagivanje njegovog ormara sa nekim papirima. Videćemo ekspeditivnostuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 20:02:52   
Saskica23
Clanica maslacak mi je rekla da moze da se to spoji do 16te nedelje( sto je tesko kod mene. Imam jos 7 dana a juce sam bila na uz. Nista se ne menja u odnosu na 12tu nedelju kada je otkriveno). Ako se ne spoji mora bas da se miruje da bi se ako uuspe trudnoca iznela do kraja. Bukvalno si na iglama svaki dan...i kad legnes pomislos da li je beba dobro. .kad ustanes isto...bas bezveze.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 20:11:32   
smeško
Dobro nam dosla, Saskice.user posted image
Zasto te nisu primili na odeljenje? Nije to početak, to je drugi semestar. Bravo za stav! I jeste stresno i tesko, ali samo polako i optimisticno! Drzimo palceve!
Ja sam danas obukla vesele boje, dosta mi sivih, crnih i braon dzempera! I tako mi je popravilo raspoloženje. Za vikend su nas zvali da nam doteraju krevete. I mi se spremili, odusevila se deca. I pola sata pre nego sto ce doci, javljaju se i kazu da to nisu nasi kreveti i da je neki novi magacioner, mlad, pogresio. Aaaaaa. Tako da jos cekamo.user posted image

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 20:14:50   
Maslacak15
Saskice ne samo da moze da se spoji do 16. nedelje nego se spaja izmedju 14 i 16. nedelje- kod svih trudnica. Taj period je svugde u raspolozivoj literaturi naveden kao normalni raspon. Zato mi to nije ni najmanje cudno sto nisu smatrali za posebno bitnim u 12 oj nedelji da nije spojeno posto verovatno nije spojeno i kod drugih trudnica. Kazes i sama da Dr u DZ nije posle toga videla nista neobicno i sve baziras na proceni tog doktora od juce koji kaze da jos vidi da je razdvojeno.
Nebih da negiram da problem mozda postoji, ali je u najmanju ruku prerano za donosenje zakljucaka....Mirovanje ti nece stetiti, ali probaj da se strpis i nema razloga za depresiju barem ne na osnovu cinjenic akoje si ovde iznelauser posted image .


p.s. Nece da je prime na odeljenje Smesko kad po njima njoj nije nista.... Kao sto rekoh prerano je za dijanozu razdvojenih amnionskih ovojaka.



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 13.3.2018 20:16:06 >

(odgovor članu Saskica23)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 20:15:32   
Saskica23
Pa nisu zato sto ne mogu nista. Nema leka za to. Osim mirovanja i klasicno vec Utrogestana. Tako da...to je sto je. Sad treba izdrzati mirovanje. Lezim danas ceo dan i vec me jako hvata nervoza.
I da Maslacak hvala na ispravi to htedoh i reci d ase spaja do te 16te nedelje. Nego dok ja pojasnim. A sto se tice doktorke h domu zdravlja, bas je nezainteresovana. Prelazim privatno. U svakom slucaju saznacemo za 3 nedelje da li problem resen ili je ostao. Do tad bi trebalo da se poveze ako dodje do toga...a nadam se da hoce.

< Poruku je uredio Saskica23 -- 13.3.2018 20:17:38 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 20:29:32   
Maraj
Mi klopali palacinke. Sad mi L trazio pomfrit , pa sam mu przila....
Stomak me bolucka. Sedela sam napolju na klupici i osetim posle da mi hladno ma zadnjici, valjda se nisam mnogo nazimela. Ne zna covek vise sta da obuce napolju. Za zimsku jaknu mi nije a u nekoj tanjoj/kracoj se eto nazimeh...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 22:10:34   
Rosita
Saskice, bice dobro, sad bi trebalo da se desi resavanje tvog problema.
Ja ludim od mog gadljivog deteta. Dajem mu propomucil. On umesto da pljune šlajm on se zakašlje i povrati. Naravno, povrati mukom unetu hranuuser posted image . Ovo je za negativu. Danima se to dešava. Malopre natezanje oko večere. Onda dođe iz kupatila, ciči kao tata mu jako pere zube, pa traži vodu- čitaj muka mu- i celu tu večeru izlije po tepihu. Što nije prvi put. Ne znam da l se više nerviram zbog povraćanja ili zbog ruiniranja kuće. Pri čemu zna da se to obavlja u kupatilu ali njemu kad dođe gađenje, nema odlaganja. Izvinite za off.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 22:44:25   
MasnaMasnica
Madre ne brini za prelazak bice to super. Meni N spava u svojoj sobi u velikom krevetu sa Unom od oktobra, kada smo se vratili kuci i super je prihvatila.
Saskice drzim fige da sve bude super i bice.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
13.3.2018 23:36:03   
Sanjica26 RR
Imamo temu brat i sestra zajedno u sobi. Mozete tu da pisite. KLIK

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
14.3.2018 8:30:05   
Maraj
Jutro drage.
Sta je ovo da se ljisa nije prva od jutros javila?!?!
Ljiso jesi ziva user posted image
Ja ustala oko 7. I L sa mnom. Toliko sam gladna bila da sam vec doruckovala. Sad cu kaficu da popijem user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
14.3.2018 11:43:34   
Rosita
Dobar dan. Malo raduckamo pa ćemo D i ja napolje. Imamo rođendan za vikend , naš u utorak. Meni se nešto smanjio apetit pa me hvata trip da ne smršam, meni nikad ugoditi, ne bih da bebi fali. Pa jedem ipakuser posted image . Valjda sam u spidu i više jelo nije u fokusu. Inače, isprobah neku suknju i bluzu koju bih obukla za D rođendan, u tome izgledam mršavo baš, samo stomak.
Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
14.3.2018 12:06:57   
Maslacak15
Dobar dan evo i mene. Bejah na poslednjem pregledu kod moje Dr. Zadrzala sam se zbog male nevaljalice koja je provela sat vremena skacuci na CTGu i bezeci od sonde user posted image . Mislim CTG je bio odlican, kad su uspeli da snime uopste posto kako sestra namesti sondu i ode ona se okrene i pobegne. Al eto valjda joj je dosadno. Inace situacija je mirna, kontrakcija nema ( ni ne osecam ih) grlic je jos skoro 4 cm. Tako da nebi trebalo da bude iznenadjenja do sledece nedelje. Ultrazvuk trenutno procenjuje 3600 g ali moje iskustvo kaze da nista ultrazvuku ne verujem posle 35 nedelje u slucaju moje dece. To danas je mislim najvece merenje koje sam ikad imala za svo troje a decai su se rodili sa 4,350 i 4,100. Ne mislim da ce ona obavezno da bude preko 4 , to je najmanje bitno samo ultrazvuk laze cim zine ako mene pitate user posted image user posted image .

Sad cu da spremim moje omiljeno jelo, makarone sa sirooooooom :):)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
14.3.2018 12:10:25   
veselicaa
Maslacak imala sam i ja jednu nemirku,jedva bi dr izmerila sta trebauser posted image Bas su ti krupne bebe,moja treca beba je najmanja,mislim jesu u pitanju grami ali eto ne mora da znaci da je svaka sledeca beba veca od prethodne.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
14.3.2018 12:22:09   
mama Jo
I meni su obe bebe bile krupne, ali druga manje od prve, prva 4,170 a druga 3,900 😊 i obe tezine su bile iznenadjenje, uz ih je merio ,,oko 3600" i jednu i drugu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Pomozite za odabir imena
anajid

Cekamo blizance i dvoumimo se oko imena.Dajte nam svoje misljenje.

Aleksa i David (50%)

Damjan i David (20%)

Aleksa i Damjan (29%)


Ukupan broj glasova: 206

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here