|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 7:33:01   
Maraj
Dobro jutro.
Evo ljiso mene user posted image
Pa to ti je tako , ni ja nisam mogla da spavam pred porodjaj sa L. Al zato kad je L dosao kuci, on bi nocu da vileni a meni dusa spava...
Ja sam mislila przenice za doricak. Al probacu u rerni da ih napravim, anarr mi dala recept. Probacu. Ne mogu ove sto se prze u ulju, cela kuca mi se umirise. Ne mogu 3 dana da izluftiram kucu od njih.a juce sam prala zavese...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 7:49:34   
vonavoj
Jutro!
Ljisha.ti bas malo spavas? I ja sam se probudila rano..dosta sam spavala..doruckovala sam..ne mogu da spremam ujutru nista,odmah sam gladna..nego sta nadjem u frizuuser posted image
Maraj...posto.ce opet biti prirodno,za 48h idem kuci😁toliko bi mi samoca prijala...
Ja sam se ok oporavila od porodjaja.mene samo grudi koce..zbog njih sam ogranicena vremenski,pa nemq skitnje i setnje..jedino sa kupusom u brusuuser posted image ..a kako li cu sad,posto ce biti toplo...pojma nemam..onako obucem duks i lagano..😁

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 8:31:39   
Misha i Ljisha
Dobro jutro.

Jao da inace ne spavam mnogo al sad jos.manje. zbog posla kasno lezem a ustajem.uglavnom u pola 7. A evo sad kao vestica.

Ja bila na pijaci. Jaooo sto volim pijacu. Potrosila novaca. Lupila i paprike i rotkvice i ljute paprike i paradajzauser posted image ja kad vidim sveze povrce siznem. A onakp nije usahnulo kao u velikim marketima ovde. Kupila i cvarke i Dunji pogacicu s cvarcima.i kobasice kupila i tako svasta. Hihi da se dobro jede. Jaoo Boze kolko nama para ode za hranu. Al sta ces kad volemo.

Maraj nas ceka renoviranje kuhinje i kupatila ovog leta. Jedva cekam novu i funkcionalniju kuhinju sa masinom za pranje sudja eheh...na salasu mi je kuhinja bila mala ali izuzetno funkcionalna. Ja je osmislila i rekla kakonda mi naprave. Stvarno bila idealna.

Jao ja imam sad neku sansi da predstavim onaj poslovni prostor nekoj firmi. Sve se nadam da ce da me pogleda srecna zvezda da to prodam. A sad sam se setila. Ove nedelje mi crna macka presla put bar 4 putauser posted image evo necu reci da je baksuz vec sreca hahaha...mislim.koja verovatnoca u istoj nedelji 4 puta. Ja inace volim crne mace.

Sve smo obavili i sad odmaram posle dorucka. U pola 10 stize djak. Jedan divan decak.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 8:34:02   
vonavoj
Ljisha.da znas..i mi puno para u dupe😁😁
Volim salatu da jedem uz sve..prosto volim..user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 8:47:13   
Misha i Ljisha
Maraj da ne mislis da sam siznula s pominjanjem kuhinje. Poenta bese da treba da kupim neki haj tek aspirator jer isto kad pravim przenice ne mogu nikako da izluftiram hehhe...

Von ovde u obliznjoj prodavnici mi se non stop smeju. Ja svali dan kupujem voce i povrce. Mene pabika hvata kaf vidim da nam je ostala jedna jabuka i jedna banana i jedna narandza u casi za voce. Tacno se unervozimuser posted image pre neko vece me mucila kiselina i ja obicno smlatim bananu, pomaze mi kad ono...user posted image user posted image nema banana. Ju ujutru sam brzinski do prodavnice otisla hahahh... I kad sam prvi put zivela sama zarekla sam se da cu uvek imati voca u kuci i uvek lesnika i sl za grickanje. Evo uspevam ehhehe... Nadam se da cu usaditi i deci to.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 9:05:03   
Rosita
Jutro. I ja volim voce. D doručkuje, ja ću da nas opeglam pa na rodjendan. Meni je najteze da ustanem. Neka tezina mi se navali na glavu i udove. Sva sqm smlaćena jedno 15 minuta.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 9:50:12   
smeško
Dobro jutro! Pijemo kafu i planiramo dan. Juce su nam stigli kreveti na sprat. Deca su oduševljena. Nismo imali srca da izbacimo Nikijev stari, jer je potpuno nov i trebace nam za godinu, dve. Kupili smo im i novu posteljinu za njih. Ali smo se umorili dok smo sve sredili kako smo hteli. Malo se jos plasim da ce Niki pasti odozgo, ali mama ko mama.
I mene ceka peglanje, pa kod drugara na Cerak.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 12:27:23   
smeško
Ode mi ceo post.user posted image
Poenta je da ja sa tim da sam uvek tu za decu nisam mislila na bolesno odgajanje dva muskarca. Vrlo su samostalni za svoje godine i tek treba da se osamostaljuju. Ali, ja ne znam drugacije nego da im jednog dana budem neizistavna podrska. Moja mama je ostala bez majke sa osam godina. I kada je nas dobila, ceo svoj zivot nam je posvetila jer je znala koliko je patila. Ceo zivot su moji roditelji tu za mene. Bar za savet i ,,casicu" razgovora. Ne znaci da ne umem sama. Nego da ne moram uvek sama. I to mi puno znaci. Valjda je to vec stvar vaspitanja. Hocu da se deca sa mnom osecaju slobodno. Kome cu pomoci ako ne njima.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 12:42:29   
milicicak
Smesko, slicno razmisljamo :) i ovo citirano je poenta svega

IZVORNA PORUKA: smeško
Ne znaci da ne umem sama. Nego da ne moram uvek sama. I to mi puno znaci.


Ali to znaci i da moji roditelji nista ne moraju sami. Tatu od 19-e godine vodim po lekarima i bolnicama. Nekad mu zvog toga bas i nisam najomiljenija osoba na svetu ali zna da to radim zbog njega i njegovog zdravlja. Kad se mama razbolela ni na jedan pregled nije otisla sama, mesec dana posle operacije rucak nije spremila. Ne zato sto nije mogla nego zato sto nije morala. Meni je to sustina porodice, ne moramo uvek oko svega da se slazemo ali znamo da smo uvek tu jedni za druge.

Ja jutros peglala, pa malo sredivala po stanu i sad mi se place od bolova... Vec neko vreme me nocu budi bol u tacno odredjenoj tacki u donjem stomaku, kao da me neko nozem probada. Boli me i preko dana kad duze sedim ili hodam. Moram pitati dr da li mi je tu miom...
Danas stizu mama i tata da mi pomognu oko priprema za rodjendan. Dzaba pricam da mi ne treba, mama ko mama, insistira.
Zaboravih, da li je moguce da ja u 16-oj nedelji osecam bebu? Ne pokrete nego mi se stomak ispupci i stvrdne na par minuta. Inace je ravan skroz, nista se ne vidi.

< Poruku je uredio milicicak -- 18.3.2018 12:45:37 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 12:45:34   
Sanjica26 RR
Trudnice, uzivajteuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 13:21:31   
Maslacak15
Samo da mahnem. Na zapadu nista novo. Idemo jos malo u bioskop. Poslednji vikend kao cetverac. Sutra anesteziolog. Sigurno 2-3 sata cekanja. Pojesce me nervoza. I tako.....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 13:27:10   
Ana RR
Milicicak, Smesko, suze ste mi naterale na oči. Znam o čemu pričate, mi smo toliko toga teškog pregurali preko leđa ali najbitnije je da smo i dalje zajedno kao porodica. To je suština svega.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 14:23:22   
smeško
Anci, spucali nas hormoni.user posted image
Milicicak, bravo za tebe i ponasanje prema roditeljima. user posted image
To sto se stomak ispupci i stvrdne su kontrakcije, spomeni to ginekologu. Moguce je oset_iti bebu tako rano, jer nije prva trudnoca. Ja sam Makija prvi put oset_ila u 14. nedelji, a Nikija kao prvog, tek sa 18,19.

< Poruku je uredio smeško -- 18.3.2018 14:24:04 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 15:48:52   
Rosita
Devojke, zvirnite u temu šarlah.
Maslačak, drži seuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 22:24:40   
vonavoj
Gde ste trudnice?
Legla sam i citam "Ne tako savrsena mama"..Sara Tarner..lagunino izdanje..odlicna knjiga za buduce mame..hahha..opisuje misli koje nas strefe kad se beba rodiuser posted image smejem se i secam se tacno situacija...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 22:33:25   
Rosita
Super von. Opuštajuća literatura.
Ja sam počela pre ihaj da čitam Murakamija Kafka na obali mora. Sviđa mo se, ali problem je što pročitam par strana pred spavanje, a knjiga ima 600 stranauser posted image
Ja malo po netu. Sutra da se pozabavim D rezultatima i vodim kod dr. Popodne mi stiže torta, da kupim materijal za salate. Preslišavam seuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
18.3.2018 22:42:17   
vonavoj
Bas tako Rosita..opustajuca literatura..pripremai podseca sta nas sve ceka..ali napisano na skroz smesan nacin🤣 smejem se sama sa sobom,a zaista je tako...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 3:56:41   
smeško
Evo, ja kontrolisem Nikija kako spava i koja mu je pozicija u krevetu.user posted image
Jos nisam opustena. Gledala sam tenis i zaspala kao top sve do sada.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 6:15:24   
Misha i Ljisha
Dobro jutro trudnice moje. Jel se trudimo? user posted image

Ja sam mislila da ce mi nocas poceti porodjaj. Jao sto sam se nekako "uspanicila" jer nisam spremna i spakovana. I onda kao ajd Ljiljo smiri se usput ces se spakovati,na putu do bolnice ces kupiti to i to bla bla ceo plan sam.smislila. pre nego sto krenem ukljucicu masinu. Pa ovo ono ceo plan za svaki slucaj. U prevodu DANAS cu SVE da sredim pa da sam mirna. Ustajem nocu da obavljam veliku nuzdu, pa me zateze stomak pa ne mogu da spavam. Haos. Nocas sam 4 puta ustajala.

Vodim danas D na trening i nakpn treninga idemo nas dve odmah u soping da kupim sta mi treba. Operem ispeglam i spakujem sve i onda cu.mozda.mirnije spavatiuser posted image
Strasno.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 7:57:32   
smeško
Ljisho, zasto tako rano?user posted image
Ode Niki u školu, Maki i ja peglamo posto juče nismo.user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 8:20:33   
Maslacak15
Jutar. Samo polako Ljiso. Kad Bude bice. Ko Sto Sam ti rekla Nije to sad vise toliko vazno. Bilo bi lepo da saceka Jos nedelju dana, ali Nije neki Problem i kad bi stvarno krenulo.
Ja osim Sto Sam poblesavila nemam mnogo promena. Mozda mozda ima nekih znakova...Po neka kontrakcija (jedna na pet sati hahah). Pa me sinoc drzalo deset minuta da boli, zateze i Vice ka krstima..Ali uglavnom je sve mirno. I dalje mislim da Samo pucanje vodenjaka moze da izmeni plan. Inace sreda ujutro stoji upisana. Ako ne pobegnemuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 8:55:15   
vonavoj
Jutro!
Ljisha..to te telo ubrzava,cim budes sve spremila smirice se😁 Jel ti je prvi porodjaj ranije krenuo?
Ja nesto kontam kako su bili prethodni porodjaji,da ce tako i biti..tipa,nekome pukne vodenjak ranije..neko se otvori... Ja se npr.otvaram bez nekih specijalnih znakova..ali nikad nije krenulo pre termina i bez indukcije..pa se nadam da ce i sad tako biti.
Inace,zeeeneee pijem kafu u miru..mm odveo decu,spremila nam dorucak,on ode na posao..a ja lepo zalegla i pijuckam..pa cu lagano,orman po orman..imam silne planove,svasta sam ostavila da radim kad prestanem da "radim"..user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 9:20:50   
Maraj
Evo i mene. Sad doruckovala palentu.
Ljiso, pa i nocu si pocela da kakis...meni to neki siguran znak da ce uskoro user posted image
Ja sam prošli put pred kraj 8.meseca pocela torbu da spremam. Ja volim sve ranije da spremim i zavrsim. Na kraju sam i zaboravila sta sam sve spakovala user posted image al verujem u sebe da je sve u toj torbi i tako je i bilo. Tacnije ja sam spremila 2 torbe. Jednu za odlazak h bolnicu a drugu koju ce mi mm doneti kada se porodim (sa pelenama, pavlovicevom....)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 9:24:58   
smeško
Von, napokon da i ti malo odmoris.user posted image
Maraj, sta ce ti pavloviceva za porodiliste?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/18
19.3.2018 9:29:28   
Rosita
Dobro jutro. Ljišo, i meni su krenule stolice. Imam ih po nekoliko dnevno, čak i kasno uveče, što mi se ne dešava inače. I preseče me stomak. Imam i kontrakcije. Stalno vičem ne joošuser posted image
Ja odvela D do laba. Dali kks, crp, urin i bris. Do 12 rezultati pa cemo valjda stici kod dr, prva je smena. U slučaju loših rezultata razmišljam i privatno da li bih da vodila. Samo je promukao :(. Sutra mu rođendan, sve organizovali.
Pozdrav.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here