|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 17:50:54   
Maraj
Smesko ma mogla si i sledeci urin da das. Ja ne znam sta u trudnoci znaci prvi jutarnji?!?! Ja idem po 3/4/5 puta u wc tokom noci. Tako da dam taj kad ustanem na analizu. Al ja za 15 min mogu opet da piskim...
Koliko je u trudnoci merodavan taj lrvi jutarnji kad malo malo piskimo

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 18:00:28   
lesli
Smesko odnesi sutra urin negde privatno, gde ti je najblize. I mislim da ne mora biti prvi jutarnji. Moja dr bar tako kaze.

Mene uzasno boli zeludac. Ne znam sta vise da radim, nista ne pomaze :(
Razmisljam da idem sutra kod lekara ako ne prodje, jer pocinjem da sumnjam da je od hrane. Mada mm je jeo isto sto i ja, a njemu nista...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 18:28:47   
milicicak
Da bi bio validan za analizu, urin mora da bude koncentrovan, odnosno da prodje min 4sata od prethodnog piskenja. Smesko, mozes i privatno da uradis urin, meni su rezultati iz Aqualaba stigli za 3 sata.
Von, ljiso, vi ste zene zmajevi user posted image
Mini buba i ja bile u dz po inekciju, po najvecoj kisi naravno, gospodjica je uzivala, sljapkanje po baricama, plesanje po kisi, bas joj je bilo super.
Sutra konacno dolazi majstor da nam sredi prozore, ne mogu da verujem da ce i to biti gotovo.
Maraj, bravo za platu, nemoj odmah sve da potrosis user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 14.6.2018 18:30:53 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 19:24:50   
Maraj
Jao mili danas smo hteli odmah da idemo do akse i delte
...al se ja preforsirah sa peglanjem.... pa cu morati drugi dan.
Ko da sam dobila sedmicu na lotouuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
14.6.2018 22:29:45   
Dragce86
Zene, jel imala neka od vas problem sa visokim pulsom ovih dana? Meni je ranije bio normalan ali ovih prethodnih 3-4 dana mi je ludeo, isao i do 110/min a pritisak 90/60 ili 90/50, kako koji dan. Uz kiselu vodu mi se podigne na 110/60 i to je to, al puls ostane oko 98/min a i to mi smeta. Pre trudnoce mi je uvek bilo 110-120/70-80mmHg a puls normalan (oko 80/min ) a na pocetku trudnoce mi se ovao desavalo ( al tad sam pripisivala sve stresu koji sam imala ) Sad se nista posebno ni novo nisam sekirala, standardno oko 16-mesecne kcerkice svaki dan sto imam obaveze, nista drugo. Srecom, proslo nje spontano juce. Nedavno sam radila hormone stitne zlezde i uredni su, tako da nije ni to ( lako su povisena antitela al endokrinolog kaze da je beznacajno ). Kod mog ginekologa imam tek za 3 nedelje kontrolu. Inace, 25.nedelja trudnoce sam. Sta mislite? Jel se kome desavalo slicno i sta vam je pomagalo?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 7:30:36   
Maraj
Jutro drage.
Mi smo ok spavali. S tim sto sam se ja probudila u 4 i nisam mogla da spavam. Posle me uhvatio grc u listu noge. Bas me sad boli noga. Ćopam....
Trrba da odem do dz da dam krv a ne znam hocu li izdrzati da ne jedem
Ako izdrzim...idem....user posted image

Dragce meni je stalno povecan puls u trudnoci. Pritisak mi je ok. Ja ne preduzimam nista. Jednostavno je toliki u trudnoci. Zamaram se vise. Teze disem
Smetaju mi vrucine. Ja svemu ovome pripisujem moj puls u trudnoci

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 7:34:46   
Maraj
E da i da dodam . Srce je opterecenije u trudnoci jer mora vise krvi da pumpa pa je i zbog toga povecan puls u trudnoci

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 10:03:25   
milicicak
Jutro :)
Dete u vrticu, ves sredjen, sad malo da iskuliram do drugog dorucka user posted image
Za rucak cu grasak malo kasnije da skuvam.
Dragce, nemam iskustva sa ubrzanim pulsom

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 12:30:31   
Maraj
Ja sad sela.....bila mi mama...kupili smo neku stazu za kuhinju i mama dosla da mi oriba kuhinju
Na kraju je i frizider pomerala. Ja oko nje koliko sam mogla...sva sam se preznojila. Cekala da se ohladim pa se istusirala. I nisam otvorila cokoladu ne pamtim. Sad je otvorim, gricnemi gospodjica u stomaku krene sou da pravi. Covece kako secer utice na njih! Isto i sladoled dok jedem. Hoce iz stomaka da mi iskoci

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:15:17   
smeško
Sve zavrsila jutros! Sada samo da stignu rezultati, pa kod interniste. Juce sam isla i na ctg. Ok je. Sada me za vikend ceka spremanje torbe za mene i Nikija. Da mogu da vidim sta jos fali. Brinem kako ce sam u kamp, ali bice ok. Bolje nego da me iscekuje kod kuce.
Ja ne piskim toliko cesto nocu i uopste, zato mi je problem kada ispraznim besiku. Nije mi u interesu da zabusavam.
Sto se tice pulsa i meni je ponekad ubrzan, internista mi je dao verapamil, kardiolog rekao da pijem ako mi smeta. Ne smeta mi toliko da bih pila lekove, pa ignorisem tu tahikardiju. Sto je nizi pritisak, puls je sve brzi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:31:53   
Maraj
I ja retko kad osetim puls. Nekad malo teze dolazim do vazduha kada pricam. Ali to mi je bilo i sa L.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:42:51   
smeško
Maraj, jesi li isla u kupovinu?
Lesli, moji ukucani su imali neki virus koji je svako podneo razlicito: mm je imao stomacne probleme, stariji sin isto uz dodatak temperature, a mladji je imao sve to i bol u grlu. Jedino meni nista nije falilo.user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 15.6.2018 13:44:33 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:44:30   
Maraj
Nisam
Peglala sam juce oko podneva. I bas me posle boleo stomak . Ja rekla mm , da sam znala da ce leci plata, ne bih peglala. Ovako se zamorih peglanjem
Za vikend cemo user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:45:25   
smeško
user posted image user posted image
I ja peglam danima. Danas sam konacno zavrsila!user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 13:47:32   
Maraj
Jel te boli stomak posle. Ja se bas zamaram i posle me stomak boli. Juce sam peglala oko 40 min...i eto posle prelezah dan... koliko sam mogla...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 14:00:29   
smeško
Nista me ne boli, osim nogu, ali to je razumljivo. I sinoc sam zaspala u 21h, kao da me neko zveknuo maljem.user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 14:28:19   
Maraj
Jao smesko pa super. Meni se svaki manji napor zavrsi sa bolovima. Evo i asad me boli zato sto sam malo sredjivala kucu . A ustvari mi je mama sve pobrisala i usisala.
Ja ni ne spavam . Probudim se nocu kao vampir i ne mogu da spavam. Nocas od 4 nisam spavala. I pre toga sam se budila

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 14:30:41   
Dragce86
Hvala, zene, znam da je vece opterecenje i da se ubrzava u trudnoci ali mi u prvoj nije isao do toliko i nije me gusilo :( Al bila sam mladja 2 godine :) Bas ima dana kad mi jako smeta, ne mogu da disem, gusim se bukvalno, zavrti mi se u glavi a sama sam sa malom kcerkicom pa me jos vise uhvati frka ( i dodatno ubrzava ). Valjda ce proci nakon trudnoce i nadam se da cu izdrzati bez th dok sam u drugom stanju...Kuckacu ako bude i dalje problema a svakako cu videti i sta kaze moj ginekolog kad dodje red na kontrolu.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 14:32:44   
Maraj
Dragce mozda ti je bila zimska trudnoca? Leti je sve teze

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 14:36:33   
smeško
Dragce, meni je to pocelo tek u osmom mesecu. Ako je tebi tesko vec sada, mozda ti terapija i ne bi bila losa ideja. Zasto bi rizikovala da ti bude tesko bas kada si uz tako malo dete. Ne znam. Pitaj ginekologa. Ja sam imala ubrzanje rada kada sam isla uzbrdo, uz stepenice i sl. Sada to izbegavam i ok je.
Maraj, ja se gotovo ni na sta ne zalim u ovoj trudnoći. Ni u jednoj me nije boleo stomak, pa ni sada. I to je stvarno super, nisam uplasena zbog toga i nisam ogranicena u kretanju i radu.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 15:58:21   
Maraj
Super smesko. Meni gotovo dan ne prodje da me stomak ne boli. Od pocetka trudnoce me boli. A ja se zamaram iha od kad.... nekad kad pricam telefonom jedva dolazim do daha i to je mozda pocelo u 4/5 mesecu

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 16:08:20   
smeško
Maraj, u kojoj temi pises o nalazima krvi? Malo mi je povisen aptt.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 17:15:46   
Maraj
Smesko evo ovde klik

Mene.bas boli stomak user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 17:24:56   
vonavoj
Dragce.meni je ginekolog rekao da je do 105 normalan u trudnoci..
I meni je oko 100bio..90..ali mi nije smetalo puno..ali bolje uzmi verapamil,moze samo da ti pomogne. Idu do opsteg lekara.neka ti urade ekg i oni mogu da prepisu verapamil.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
15.6.2018 17:31:56   
smeško
Maraj, nisam uspela da otvorim. Kako se zove?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here