|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:56:42   
Maslacak15
Bice OK! Mislimo na tebe i javljaj seuser posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 19:10:09   
Ana RR
Smeško user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 19:44:24   
lesli
Smesko user posted image
Dobro je sto si tamo, pod nadzorom... Bice sve ok! Javi nam se!

Jaoj maslacak pa skroz mi je nebitno da li cu da "ostanem na operacionom stolu" zbog komplikacija ili cu da dobijem sepsu od perforiranog slepog creva user posted image Na takve sam situacije mislila da ne vidim svrhu deklamovanja cele gomile stvari koje mogu da podju naopako...Stavise, operacija ma kakve rizike da nosi mi daje sansu da prezivim i ne vidim zasto bih ja ili moja porodica u toj situaciji tuzili nekoga.

< Poruku je uredio lesli -- 21.6.2018 19:47:32 >

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:05:50   
Maraj
Meni isto nije ok da te "plase" pred cr.
Mislim tu si. Lred svrsen cin i sta sad ima da pricaju o rizicima. Svako seckanje stomaka je rizik jel da. Kad ne sad zena dosla 3.put da se poradja sta ima da joj pricas kojekakve rizike. Ne mkze da se okrene i ode jel da. Mora se poroditi.

Ja sad dosla sa prvog ctg-a. Gospodjica se uspavala pa idem i u utorak.
Smesko u kom smislu nije dobar? Jel i tebi beba bila uspavana?


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:36:09   
lesli
Smesko, ima li nekih novosti?

Maraj, ides kod Ivanovica ili u dz na ctg?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:37:48   
milicicak
Smesko, bice sve dobro user posted image mislimo na tebe. Javljaj se user posted image
I ja mislim da je lekar duzan da objasni sve rizike procedure ali jezikom koji je razumljiv za pacijenta, bez unosenja dodatne panike i nejasnoca. S druge strane, jako je bitan ton i nacin na koji se to radi a svim nasim lekarima (a imala sam kontakte sa lekarima raznih specijalizacija) definitivno fali obuka za komunikaciju sa pacijentima, jer o tome sta i kako kazu uopste ne vode racuna. Pa se tako moze cuti i sledece : Jao, gospodine, mozak vam je kao svajcarski sir. Ili: Znate, gospodjo, rupe u mozgu su nasledne...
Meni je danas uzasan dan, bas mi je tesko. Jedva disem i osecam se kao pijana curka... Ubi ovo vreme.
Dunja, u pravu je lesli, trudna si ti samo jos ne znas user posted image
Odoh u krevet, ne mogu oci da drzim otvorene

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:42:37   
Maraj
Lesli u dz idem. Ne znam da Ivanovici rade. U prosloj trudnoci sam radila i u Frontu i u dz. Sad ne mogu da idem u Front po ovim vrucinama
A i ogromne su guzve tamo. Po par sati cekas na ctg

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:45:41   
lesli
Dok sam u par navrata cekala dole da se kod Goce rascisti guzva i da me posalju na sprat, ubedjena sam da su neke zenice dolazile na ctg.

A slazem se sa Mili da nasi lekari uglavnom nemaju takta.
Odmori nam se milicicak.

< Poruku je uredio lesli -- 21.6.2018 20:47:22 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 20:46:23   
Maraj
E pa ne znam. Moguce...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 23:10:56   
vonavoj
Smesko, gde si?
Sta im to znaci ctg nije dobar..to ne znaju da objasne,a znaju da uplase zene sa raznim rizicimauser posted image
Ok.shvatam sta je duznost lekara,ali opet neki takt da imaju..i mene je sad mladi dr porodjao, smeska se i bodri me..bio je na porodjaju i sa T.pre 7 godina,ali na specijalizaciji,i on me tad usivao...a stariji dr nije hteo..kai zarascr samo..a on uzeo i kaze, mlada si sto da ti bezveze zaraste i zjapiuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 23:24:03   
smeško
Dremuckala sam. Istusirala se. Ovde je tako sparno i vruće. Smrdi nam kanta za đubre, napunile smo je do vrha. Niko vise ne prica ništa. Sutra konzilijum, pa cu znati datum. Za ctg me isto vise nisu zvali. Bas mi je dan onako naporan. Uplasilo me je to sto, po recima ove dr, nisam ni trebala ponovo da zatrudnim. Da sam na svoju ruku pa ajde, nego smo otisi kod dr koji je radio prosle cr i pitali. Radila sam kompletan pregled i konsultovala se sa njim. I sada...kada vise nemam neki izbor. Ali, ajde, bice sve ok! Ja cu davrazmisljam pozitivno, bice kako je Bog rekao.
Inace, ispada da cete samo vi i mm znati datum koji mi sutra odrede. Moje zene od poverenja.user posted image user posted image Majci nema sanse da kazem, pa da dozivi srcku dok ceka. A kad njoj ne kazem, onda ne kazem ni ostalima i to je to. Prethodna dva puta sam joj rekla da je dan kasnije.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 23:40:05   
lesli
E upravo o tome ja pricam, a i Maraj je na slicno aludirala.
Ti trenutno nemas izbor. Svaka prica je shodno tome trenutno suvisna.
No, probaj da se ne obazires user posted image

A za ovo cutanje si blesava. Reci ovaj put bar 2 dana kasnije, provalila ti je sigurno sablon do sada user posted image

Kada je konzilijum sutra? Javi nam se obavezno!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 23:50:36   
smeško
Rekla joj ja da sigurno nece do sledeceg petka, ali posto sz konzilijumi sredom i petkom, onda sutra odlucuju. Bas sam pametna! user posted image Uglavnom su oko 11,12h.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 5:54:39   
smeško
Dobro jutro!
Ide novi ctg! Dobih fobiju od njega.user posted image
Obradovala mi se sestra. Pratim je po odeljenjima: sa prvim sinom na kontroli fertiliteta, sa drugim na hr i sada u vrt-u.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 6:16:40   
vonavoj
Kakav je sad ctg?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 7:21:09   
smeško
Beba opet spava. Ne znam stavse desava od kada smo ovde. Opet ce cimanje popodne.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:05:27   
Maraj
Jutro drage.
Smesko i moja beba se bas umirila poslednjih par dana
Nije da je nema. Ali je slabije aktivna. Juce na ctg-u ona spava. Sestre mi drmusaju stomak, 2 puta rade...gospodjica se uspavala. A dok sam cekala da me dr primi ona bila aktivna.
Mislim da ovo vreme utice na bebe da su pospanije.
Kupi neku cokoladicu pa pre nego ti rade taj drugi ctg, ti je pojedi.

Nego, ja ustala. Grlo i dalje zacepljeno ko i nos. Pocelo onako da mi puca u grlu kad kasljem.... stavim 2 puta dnevno tantum verde. Ujutru i uvece prsnem po 2 puta. Nece mi nista biti od toga....al valjda ce vec jednom da prodje pa da prodisem....

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:20:59   
lesli
I moja je manje aktivna. Juce u toku dana se malo meskoljila i lupala tek da ne dobijem nervni slom, ali je zato od 9 krenula igranka.

Navijam da novi ctg bude dobar user posted image
Drzi nam se, stize dasa uskoro user posted image

Maraj jesi li probala sa inhalacijom? I ne znam da li da ispiras to grlo necim (zalfija)?
Ozdravi brzo! A mozda i da skoknes kod lekara, koliko te to vec drzi?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:31:21   
Maraj
Les trebalo bi da se inhaliram....al nikako. Imam i L inhalator. Al eto...
Inace juce sam se pozalila gin na grlo. Ona mi rece da idem kod dr opste prakse. Nista mi drugo ne rece ni sta smem sta ne smem...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:34:07   
vonavoj
Maraj.a opsta praksa ce reci.javi se ginekologu.
Ali idi.mozda ti treba antibiotik..vec dugo vuces.
Smesko,i M je spavao na poslednjem ctg..puls 135..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:34:20   
lesli
Pa i ja mislim da treba da ides kod dr opste prakse, bar na osnovu toga sto pises. Drzi te vec par dana i deluje da ti nije bolje. Neka te posalje da uradis bris grla, mozda si pokupila neku bakteriju...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:35:55   
Maraj
Ma nemam ni glasa. Glas mi je katastrofa. Juce me cuo komsija i umro od smeha...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 8:50:34   
milicicak
Smesko, 100 lekara 100 misljenja. Bitno je da je tvoj lekar optimistican i upucen u sve. A nije ni cudo sto se gospodin uspavao, ovo vreme je samo za spavanje user posted image drzi se i samo pozitivno razmisljaj.
Maraj, uradi bris grla za svaki slucaj. Ne treba ti nelecena bakterijska infekcija pred porodjaj. A sa brisom i ginekolog i lekar opste prakse mogu da ti prepisu ab ako treba.
Meni jutro katastrofa, opet me migrena tresnula nisam mogla ni mini bubu u vrtic da odvedem. Usput sam morala da resavam kriznu sitauaciju uzasnog razocarenja jer zbog ove kise danas najverovatnije nece biti casa jahanja... Odoh da probam da iskuliram malo pa da vidim sta cu danas

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 10:39:52   
Maraj
U subotu idem da vadim krv. Taman bi onda mogla i bris grla da dam. Jel ni vodu ne smem da pijem pre brisa?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
22.6.2018 10:42:06   
Ana RR
Maraj, ni voda ni pranje zuba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here