|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:08:27   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Sve deluje ok....odlicno sto su ti dali da uradis sve analize. Jesi uradila prenatalni? 
Tek u sredu šalju uzorke pa ću tada  a čeka se do nedelju dana. ..


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:13:30   
Beca.t
Jel ostajes ili ides u Svedsku? 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:15:38   
Maslacak15
beba definitivno dosta kasni. Jesi u ovoj istoj ordinaciji radila sa 16 nedelja ultrazvuk gde se beba u dan slagala sa poslednjom mensturaijom. Imas li taj izvestaj slucajno ?? Osim toga ti si jadna skroz sludjena, sto nije ni cudno....user posted image ovde pise da ima sasvim dovljno plodove vode . Ali isto tako pise da bebina cerebralna i vaskularna cirkulacija ima problema i da ukazuje na suboptimalnu oksigenaciju.

Kao sto sam napisala gore, ako pretpostavimo da je beba hromozomski zdrava i da je problem placenta ili nesto drugo ja stvarno ne razumem zasto se ceka sledeca nedelja da se nesto preduzme. Ako je rezultat testa nedaj boze los onda ok ali u suprotnom mi je strategija nejasna. Ali ti nemozes glavoom kroz zid- ne znam....

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:19:52   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Jel ostajes ili ides u Svedsku? 
Pa ne znam pošto nemam osiguranje ovde .. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:22:57   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

beba definitivno dosta kasni. Jesi u ovoj istoj ordinaciji radila sa 16 nedelja ultrazvuk gde se beba u dan slagala sa poslednjom mensturaijom. Imas li taj izvestaj slucajno ?? Osim toga ti si jadna skroz sludjena, sto nije ni cudno....user posted image ovde pise da ima sasvim dovljno plodove vode . Ali isto tako pise da bebina cerebralna i vaskularna cirkulacija ima problema i da ukazuje na suboptimalnu oksigenaciju.

Kao sto sam napisala gore, ako pretpostavimo da je beba hromozomski zdrava i da je problem placenta ili nesto drugo ja stvarno ne razumem zasto se ceka sledeca nedelja da se nesto preduzme. Ako je rezultat testa nedaj boze los onda ok ali u suprotnom mi je strategija nejasna. Ali ti nemozes glavoom kroz zid- ne znam....

Maslačak ja sam nemoćna. Što se nas kao roditelja tiče činimo sve u svojoj moći ali više se nema gde. Sada moram da čekam rezultate testa. A doktorka mi jutros kaže da nema svrhe pokušavati nešto dok se ne sazna da li je beba zdrava. Ako nije mora da se prekine trudnoca.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:23:50   
Maslacak15
Poslednja recenica glavnog teksta : ispitivanje cerebralne i sistemske cirkulacije govori o komprimitovanoj vaskularnoj rezistenciji i fetalnoj oksigenaciji.

znaci ima jasnih pokazatelja da nije sve ok. Nazalostuser posted image

Ma znam Maruska da si nemocna. Samo mi je jako zao. Ali ta mi je odluka njihova izuzetno neogicna. Ako beba nije hromozomski zdrava, sve je jasno ali ako je u redu kariotip znaci oni dalje odlazu da joj pomognu u periodu koji je dramaticno vazan za razvoj. I to znaci mozda jos deset_ dana.lako je prekinuti terapiju. ali retroaktivno lecenje nije moguce. zato diskutujem i ostajem pri stavu da nema razlike. ja bih isla u svedsku.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 7.10.2019 17:27:53 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:27:01   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Poslednja recenica glavnog teksta : ispitivanje cerebralne i sistemske cirkulacije govori o komprimitovanoj vaskularnoj rezistenciji i fetalnoj oksigenaciji.

znaci ima jasnih pokazatelja da nije sve ok. Nazalostuser posted image

To sam razumela ali volela bih da znam ima li tu pomoći? Ako nema,da prekidam ovu agoniju.. Za mene je ovo psihicko mučenje. Mnogo sam loše.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:31:21   
Maslacak15
ne znamuser posted image user posted image ali ako ima onda je svakako imperativ da pocnu sto pre. Meni stvarno nije bitno da li su svedjani, Srbi ili kinezi zato sam predlagala i da i ides u Dansku i u Beograd. Ali sa zaloscu konstatujem da ocigledno nema razlike.




(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 17:41:51   
vonavoj
I ja bi otisla u Svedsku,ako vec tamo imas osiguranje,sacekas rezultate testa i onda ces znati. Ni ovde te ne leci niko,nemas terapiju,a pri tom ne znam ni ko bi ti ovde i radio prekid trudnoce..to ide preko Komisije (ako nesto nije ok),i to se ceka..a pri tom nemas ni zdravstveno.Sta je tebi doktor konkretno rekao danas? Da i dalje cekas?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:07:40   
Maruska15
Doktor je rekao da sačekam rezultate prenatalnog. Ako ima sindrom da se izvrši prekid. Ako ne da se hospitalizujem i da se pokuša očuvanje trudnoce. Ali je jasno naglasila da su šanse 50/50.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:15:24   
lesli
Cekaj bre, ovde pise da protoci nisu bas dobri? I da ima dovoljno plodove vode. 
Sto maslacak kaze, sta ih kosta da krenu sa spasavanjem trudnoce odmah? Mnogo je veca steta da ne preduzmu nista i da cekaju 7-10 dana nifty ako se ispostavi da je beba hromozomski ok.

A sta je sa doktorom koji te je poradjao? Sta on kaze?


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:17:33   
Maruska15
Doktor je u Madjarskoj na nekom kongresu. Pa kako da spašavaju,kad mi nije knjižica overena... ne znam

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:24:52   
lesli
Jedino sto mi jos pada na pamet je da ganjas vezu za Front ili Visegradsku? Ali tu je problem sto ne mozes osiguranje da sredis. Jedino da se vidi da hospitalizacija bude o vasem trosku?
Opcija su i privatne bolnice belmedic, medigroup (i ne znam da li ima jos neka), ali je to tamo sigurno papreno skupo. Ako imate novca i zelite da platite lecenje mozda da ih kontaktiras i izneses problem, da cujes njihovo misljenje... Znam da i jedni i drugi imaju odlicnu ekipu lekara sa iskustvom, pokupljenu iz raznih drzavnih bolnica...
Sta kazu tvoja mama i muz? Svi ste sigurno sludjeni, ali pretpostavljam da su oni bar malo pribraniji...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:26:24   
lesli
Do svog doktora ne mozes nikako? Bar neki sms da mu posaljes?


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:29:34   
lesli
D-dimer nisu trazili od analiza? Ni crp?
Ako nisu, mozda ne bi bilo zgoreg da uradis na svoju ruku. Maslacak, sta ti kazes?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:30:28   
Maslacak15
naplatice joj svetog petra kajganu, osm toga to znaci mesecima terapija, vrlo verovatno prevremeni porodjaj itd. potreba neonatalogije itd a u svedskoj joj je sve za dzabe. i niko nike rekao da oni nebi bili voljni da pokusaju. 

 ali inace je lesli lepo shvatila sta sam htela da kazem. kolike god da su sanse sigurno su znacajno umanjene ako se ceka jos deset_ dana. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:35:17   
lesli
Pa hoce maslacak, to ce mnogo kostati... Ali sam mislila da plate troskove za te dane dok ne stigne nifty. Ako nifty kaze da je beba ok, da ganjaju osiguranje ovde ili da se vrati u svedsku (cini mi se da je isti rizik da putuje avionom sada ili za 10 dana)

Maslacak i da ne kazes, kada se sabere 1 i 1 jasno je da je ako je beba zdrava nepopravljiva steta ucinjena. Pogotovo sto ona sada vec dosta kasni. Prolongiranjem situacije, bice samo gore.

< Poruku je uredio lesli -- 7.10.2019 18:36:55 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:40:11   
Maslacak15
a to mislis samo do rez niftija?  to da. to mozda njje losa ideja. bitno ne samo da nesto pocne da se desava brzo jel je beba suboptimalno snabdevena koji god da je uzrocnik....


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:45:48   
Maruska15
Bog nek mi dragi oprosti,ja osećam ne opisuju tugu,to stoji. Ali kad već stvari nisu kako treba ja bih volela da se ovo što pre završi ne mogu više. Ubija me ovo čekanje,a znam i svesna sam da ot toga nema ništa.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:48:22   
Maruska15
Ne znam da li da odem večeras u kliniku i da me zadrže tamo,što verovatno hoće kad vide kakvo je stanje. Pa valjda ne mogu da me odbiju bez obzira na isteklo osiguranje...


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:53:00   
lesli
Mislim da bi kod privatnika racun za 10 dana bio oko 2000-2.500€. Evo gledam medigroup, njihov bolnicki dan je 20.000. Belmedic je verovatno nesto skuplji jer su im i pregledi u ordinaciji skuplji u odnosu na medigroup.
U drxavnoj, kontam da suma mora biti manja.
Sad ne znam kakve su njihove mogucnosti...


A sta kazes za to sto nije uradjen d-dimer? Ni crp?
To mi deluje skandalozno imaju trudnicu kojoj dijagnostifikuju slabe protoke i bebu koja kasni i ne posalju je da se uradi bar d-dimer? A da ne pominjem ostale analize u vezi sa sumnjom da je trombofilija u pitanju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:56:10   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Ne znam da li da odem večeras u kliniku i da me zadrže tamo,što verovatno hoće kad vide kakvo je stanje. Pa valjda ne mogu da me odbiju bez obzira na isteklo osiguranje...




Maruska mozes da probas. Nemas sta da izgubis.

Kako se osecas to samo ti znas. Mi samo mozemo da nagadjamo.
Zelim to da se trenutna agonija resi sto pre! I mozda da predlozim da potrazis pomoc nekog strucnog dok se stvari bar malo ne raspetljaju

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 18:57:11   
Maslacak15
probaj da odes u bolnicu!!!!....mogu samo da zamislim koje to psihofizicko mucenje.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 19:01:35   
lesli
Maslacak verovatno previdjas deo posta...a da iradi d-dimer i crp na svoju ruku?
Ova doktorka to koliko vidim, nije trazila...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 19:29:55   
Maslacak15
sigurno da je relevantno lesli ali ne znam sta joj u ovom trenutku donosi da radi na svoju ruku . Ne moze sama sebi da odradi terapiju. Radi se slozenom ginekoloskom problemu i jednom da tako kazem ipak nesvakidsnjem slucaju. Tako da trebalo bi neko da se pozabavi sistematicno i maternalni sistem koagulacije sigurno je bitan deo price. Ne znam ni sta bi realno mogli da pokusaju sve terapijski. Vdim nije narucila ni TORCH a i odredjene infekcije su u igri.. Ono sto mene buni u prici je da je beba bila napredna i da je odjednom, u drugom tromesecju krenula progresivno da kasni. Izvestaj je malo konfuzam tj tezak za laike. Na primer pise da su sve mere izmedju 10-90 percentila. DA ali za gestaciju staru 18+5. Nije me mrzelo da ubacim parametre u perinatalni calculator na jednom naucnom sajtu, za gestaciju 20+4 prema mensturaciji, a prema recima njenog doktora od poverenja to se u 16 oj nedelji u dan poklapalo, sve mere su danas ispod 2 percentila. Znaci beba je bas u zaostatku i to se desilo u poslednjih mesec dana. Tako da ne verujem da bi jedan aspirin resio problem ako me razumes.
Maruska nemas sta da izgubis. Napravi se blesava. Imas knjizicu, nisi jedina kojoj nije overena. Nisi znala da treba, trudna si, u panici, valjda ima jos humanih ljudi.user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here