|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:51:30   
Ana RR
Da, znam da je u Srbiji. Jbg teška situacija, ne znam zaista šta da kažem. Samo ona zna kako joj je user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 11:15:11   
lesli
Ali maruska rece da se vraca u Svedsku za koji dan i zahtevace taj pregled koji propusta danas. Pretpostavljam da u Svedskoj ta procedura ide brze nego kod nas (gde za sve, pa i za to treba brdo papirologije). A pretpostavljam da ce joj ponuditi i psiholosku pomoc...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 11:24:37   
Maruska15
I u Švedskoj zaseda komisija. Sada smo zvali. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 11:43:48   
Filadendronka
Uh bre Maruska, jako minje zao. Nadam se da ce se uskoro sve razresiti. Kad ce da te prime posto si danas propustila termin?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 11:47:24   
Maslacak15
onda je sve jasno. Mozda nece trajati dugo u Svedskoj kao kod nas. Osim toga nema veze jel u Srbiji se vracamo na pricu o osiguranju. Draga Maruska, koliko god da je tesko nemoj da trazis tu precice. Idi u Svedsku trazi pregled koji si danas propustila i dogovori se sa njima. Skroz te razumem da bi zelela da se sve sto pre zavrsi ali je jako vazno da se ispostuje procedura i da sto je najbitnije sve bude uradjeno kako treba. To je pooodmakla trudnoca, i ozbiljan aksuerski zahvat. Ne smes da rizikujes nekakve "improvizacije". Treba da se uradi tako da nema uticaja na tvoje buduce reproduktivno zdravlje.
Tako da ja mislim da treba da se vratis i udjes u redovnu proceduru a ne da juris po Srbiji ko ce da radi prekid. Narocito sto to jos nece i nesme bez nalaza, bez komisije itd....A na crno je suludo. user posted image user posted image

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 12:06:13   
Bojana05
Mnogo mi je zao Marushka😔😔😔ali slazem se s Maslackom,ipak je  to ozbiljno i mislim da je mnogo bolje da se izvede u Svedskoj,na stranu to sto je to tamo lakse plus imas osiguranje i barem oko toga ne moras glavu da razbijas. Imas zdravo dete kome si potrebna,potrazi u tome neku utehu jer bolje sto je ispalo ovako,zasto doneti na svet bolesno dete i muciti i sebe i njega 😔😔a mora biti bolno....bolno je izgubiti bebu u prvim mesecima a kamoli kasnije...mnogo mi je zao sto moras da prolazis kroz to...saljem ti mnogo zagrljaja💕💕

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 12:14:49   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Maruska15

I u Švedskoj zaseda komisija. Sada smo zvali. 




Mora svuda..a sta kazu,koliko traje? Sta je potrebno od dokumentacije,da li to imas?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 12:28:43   
Beca.t
Devojke, majke, neka traje koliko treba. Ovde ili tamo, sve jedno. A znam da ovde moraju da je prime ali da se ne bi cimala sigurno je lakse tamo.
Maruska ti si jedna hrabra mlada zena! Ustala si kada je najteze, za dan kupila karte, povela dete, muza u Srbiju. Nasla doktora i ucinila nemoguce, veruj mi da bi to malo ko mogao u tvojoj situaciji. A samo imas 26 godina! Zvala bolnice u Svedskoj, isla na prijem, ma ti ces u zivotu biti majka i po!!! Nasla si vremena da pises ovde, javljas, pitas za savete, sve sto si mogla da ucinis, ti si ucinila! 
Znam da ti je tesko, i zelis da ova agonija prodje, ali budi strpljiva, kao sto Maslacak kaze, zarad svog zdravlja pre svega. Izvini sto moram ovo da kazem, ali nije sve gotovo, dok postoji sansa, onda ima i nade. Nemoj molim te da se ljutis sto ovo kazem, ali kada prodju neke godine, shvatis i da je nemoguce moguce. Bice kako mora biti i kako je najbolje za tebe! ❤❤❤

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 13:29:32   
Maruska15
Dobili smo informaciju iz švedske da i tamo zaseda komisija,ukljucuje se čak i socijalno. Pošto zakonski može da se prekine trudnoca samo do 20+2. Ljudi moji. Pa ko je ovde lud??? Znači oni su me prepustili na most i nemilost znajući da beba nema šanse da preživi i bude zdrava a nisu učinili prekid dok je bilo po njihovom zakonu moguće. Malo me Bog pogleda malopre iskreno preko veze i malo mita overila sam knjižicu. Samo da jedem,okupam se i idem u bolnicu da ležim tamo i nadjemo neko rešenje uskoro ha se nadam. Tako da definitivno ostajem  u Srb do daljnjeg.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 13:33:40   
vonavoj
Luda kuca. Aj makar si jednu stvar resila. Srecno!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 14:01:52   
Beca.t
Maruska, super da si se raspitala pre nego da ste posli nazad za Svedsku...ju da ste otisli a da ne mozes nista da uradis....bilo bi strano za tebe. Ovde makar znas sistem i rupe u njemu a i ljude.
Drzimo pesnice da prodje sve u najboljem redu! 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 15:19:47   
lesli
Maruska, ako je verovati wikipediji:
 This states that up until the end of the eighteenth week of the pregnancy, the choice of an abortion is entirely up to the woman, for any reason whatsoever. After the 18th, a woman needs a permission from the National Board of Health and Welfare (Socialstyrelsen) to have an abortion. Permission for these late abortions is usually granted for cases in which the fetus or mother are unhealthy. Abortion is not allowed if the fetus is viable, which generally means that abortions after the 22nd week are not allowed. However, abortions after the 22nd week may be allowed in the rare cases where the fetus can not survive outside the womb even if it is carried to term.[3][4]


Ovde jasno pise da se prekidi rade do 18 nedelja samo po zeninom zahtevu, od 18-22 po dozvoli komisije. Nakon 22 nedelje u slucaju da beba ne moze da prezivi ako i dogura do termina. Ti si trenutno u 21. nedelji. Imas fore jos bar 10 dana. A i posle ce ti verovatno odobriti prekid s’ obzirom na stanje bebe. Nije ova sto te je pregledala sasava da pominje prekid a da zna da ne moze da se izvede.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 15:39:13   
lesli
Proveri jos jednom tu informaciju i dobro razmisli gde zelis da se uradi prekid kad vec mora.U Srbiji si okruzena porodicom i prijateljima (sto je plus). Ali da li tvoj muz mora nazad u Svedsku? I samo razmisli o uslovima. Tamo ce ti sigurno biti pruzena preko potrebna psiholoska pomoc, ovde nece. Postoji sansa da budes i u sobi sa porodiljama ili sa trudnicama sa cijim bebama je sve ok. Znam da nikoga ne mrzis i ne zelis zlo, ali ce ti biti uzasno tesko ako te u tom trenutku smeste u takvo okruzenje.Sto se strucnosti tice verujem da su i jedni i drugi podjedanko ok.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 17:46:00   
Maruska15
Nisam pametna šta  da radim. Imam uput za hospitalizaciju u bolnicu sutra ujutru. A imam i zakazan termin u Švedsku u četvrtak u 8h ujutru da se odradi ultrazvuk pa zatim razgovor sa tom nekom komisijom o prekidu... Verujte mi u glavi mi je bomba,ne znam gde sam...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 18:12:36   
Maslacak15
Pretpostavljas moje misljenje. Idi u Svedsku. kao neko ko zna i jedno i drugo, moje je misljenje da ti je bolje u Svedskoj. Iskreno to mislim. AKo nista drugo barem ces morati da odgovaras na manje glupih pitanja i sazaljevanje okoline. Nasi ljudi su emotivni ali umeju da budu i vrlo napadni u takvim situacijama sa zabadanjem nosa. Mozda ce da ih bude 3 od 30 ali i to moze da ti presedne kad si najranjivija.

Ja sam iskrena. Srpkinja sam i volim moju zemlju. Nisam uzela nemacki pasos na koji imam prava vec 12 godina jer necu da se odreknem srpskog ( blesavo zar ne?) rado dolazim, i vezana sam i cenim nasu zemlju i ljude. Ali do kraja razumem mog muza koji je Nemac je vise puta rekao: "Ako mi se nesto dogodi u Srbiji " zelim da me ADAC transportuje na lecenje u Nemacku. Prosto sistemi zdravstvene zastite nisu za poredjenje. A svako ima pravo na svoje misljenje.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 8.10.2019 18:18:17 >

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 18:15:29   
lesli
Verujemo. Sta kazu tvoj muz i mama? Oni su u celoj prici najvise pogodjeni, osim tebe ali su sigurno i pribraniji.Hospitalizacija u Srbiji isto vodi ka prekidu pretpostavljam? Ili su ti dali neku nadu da ipak moze biti ok (iako ne deluje tako iz tvog jutrasnjeg posta).Mislim da moras da poslosiz sta dobija tamo, a sta ovde. I da saslusas sta misle tvoji najblizi. Krajnja odluka je samo tvoja.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 18:19:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Pretpostavljas moje misljenje. Idi u Svedsku. kao neko ko zna i jedno i drugo, moje je misljenje da ti je bolje u Svedskoj. Iskreno to mislim. AKo nista drugo barem ces morati da odgovaras na manje glupih pitanja i sazaljevanje okoline. Nasi ljudi su emotivni ali umeju da budu i vrlo napadni u takvim situacijama sa zabadanjem nosa. Mozda ce da ih bude 3 od 30 ali i to moze da ti presedne kad si najranjivija.



Ja bih odabrala Svedsku samo zbog tretmana u bolnici - nece biti sa porodiljama i trudnicama u sobi 99% i pruzice joj psiholosku podrsku. Ovde to nece dobiti. A sto se tice zapitkivanja, njegova familija je tamo i bojim se da ga nece izbeci gde god je. Pisala je posle onog uz da su im dolazili jedan po jedan i da joj je jos teze bilo jer je morala da prica sta se desava...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 18:22:43   
branki*
maruska...ne poznajem te..mozda da ipak odes i u svedsku da cujes sta ce oni reci savetovati,pa da odradis ono sto se mora odraditi.da prodje i da se zavrsi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:07:18   
Beca.t
Vazno je gde ces da imas pomoc za dete i sebe. Moje misljenje je da je mnogo teze prekinuti trudnocu na Zapadu jer oni smatraju da je svako dete-dete cak i ako nesto,ne daj Boze, nije u redu. 
Ne vidim sta je ovde problem? Odradice analize,uradiri sta se mora i onda ce otici kuci. Ako se ide ka prekidu, ne vidim sta ce u Svedskoj da dobije sto ovde nece? Psihijatra moze uvek da angazuje. A da se muz ne ljutu, od njih generalno slabe vajde, posao, obaveze tako da cisto sumnjam da ce od njega imati nekev vajde.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:13:11   
Maslacak15
mora da ceka komisiju. po zakonu. znajuci srbiju to moze da bude za nedelju ili za pet. bilo je slucajeva zena koje su posle amniocenteze cekale do 26 nedelje na abortus. treba to izdrzati i ostati normalan.i u svedakoj ima isto procedura ali ubedjena sam da je predvidljivije. moja tetka je cekala na komisiju za hemoterapiji skoro tri meseca od operacije.... to su druge stvari ali sve jedno. poenta je ista.srpski sistem je haotican i nepredvidiv. ona je ranjiva i zeli izvesnost. i muz sigurno mora da ae vrati. nije rekla ali pretpostavljam. jer ako radi , ne moze metar dana sa sedi u srbiji....

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:33:54   
Maruska15
Rekla mi je doktorka da mogu i do mesec dana da budem u bolnicu dok se ne donese odluka. A U švedsku imam uzv u četvrtak pa posle istog dana komisiju za prekid. E sada jedino što mene jede je to sto ce ovde Sve ukupne analize i preglede da odrade pa tek onda prekid ako 100% nije okay. A gore sem ovog što sam rekla ništa. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:34:41   
Beca.t
Ona tamo sama bez icije pomoci nece moci, a mene samo plasi da ce tamo biti duza procedura nego ovde bas zbog ukljucivanja socijalne sluzbe  i prava koje verovatno ima i beba. Nas sistem nije idealan, daleko je od toga znam po silnim VTO na koje sam isla. Kako god da oduci, nece pogresiti. Bice to sve kako treba.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:36:34   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Rekla mi je doktorka da mogu i do mesec dana da budem u bolnicu dok se ne donese odluka. A U švedsku imam uzv u četvrtak pa posle istog dana komisiju za prekid. E sada jedino što mene jede je to sto ce ovde Sve ukupne analize i preglede da odrade pa tek onda prekid ako 100% nije okay. A gore sem ovog što sam rekla ništa. 





Joj kako doneti pametnu odluku.... Mislis da ce tamo brzo komisija da uradi svoj posao? Sta kazu tvoji?

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:41:45   
Maslacak15
ubedjwna sam da svedjani nebi abortirali bebu koja ima sanse da prezivi. ako ima bilo kakvog osnova za optimizam nastavice analize. tome sluzi pregled. ali ako im ne verujes ti cekaj. svakako je tvoj osecaj jedini bitan i najvazniji.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:43:34   
branki*
koje analize,maruska?ti znas da bebica nije ok i da ne bi bila ok definitivno,tako,bubrezi,mozak...?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here