|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 19:35:20   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

sigurno da je relevantno lesli ali ne znam sta joj u ovom trenutku donosi da radi na svoju ruku . Ne moze sama sebi da odradi terapiju. Radi se slozenom ginekoloskom problemu i jednom da tako kazem ipak nesvakidsnjem slucaju. Tako da trebalo bi neko da se pozabavi sistematicno i maternalni sistem koagulacije sigurno je bitan deo price. Ne znam ni sta bi realno mogli da pokusaju sve terapijski. Vdim nije narucila ni TORCH a i odredjene infekcije su u igri.. Ono sto mene buni u prici je da je beba bila napredna i da je odjednom, u drugom tromesecju krenula progresivno da kasni. Izvestaj je malo konfuzam tj tezak za laike. Na primer pise da su sve mere izmedju 10-90 percentila. DA ali za gestaciju staru 18+5. Nije me mrzelo da ubacim parametre u perinatalni calculator na jednom naucnom sajtu, za gestaciju 20+4 prema mensturaciji, a prema recima njenog doktora od poverenja to se u 16 oj nedelji u dan poklapalo, sve mere su danas ispod 2 percentila. Znaci beba je bas u zaostatku i to se desilo u poslednjih mesec dana. Tako da ne verujem da bi jedan aspirin resio problem ako me razumes.
Maruska nemas sta da izgubis. Napravi se blesava. Imas knjizicu, nisi jedina kojoj nije overena. Nisi znala da treba, trudna si, u panici, valjda ima jos humanih ljudi.user posted image



U pravu je Maslacak,ne mogu da te odbiju nikako! Pa ko sve ide u bolnicu bez i jednog dokumenta....trudnicu sigurno nece odbiti. Meni je samo zao sto nisi u Bgu makar, mislim da bi mozda mogli da pomognu vise. Kao sto Maslacak kaze i ja mislim da nije genetski jer bi to odmah izaslo na videlo a ne ovako kasno. Ima raznih slucajeva i uvek vere da beba moze biti ok. Ali pre sve ti i smo ti! 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 19:38:27   
Beca.t


user posted image

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 19:39:13   
Beca.t
Ne vidim prepreku da odes! 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 21:34:18   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

sigurno da je relevantno lesli ali ne znam sta joj u ovom trenutku donosi da radi na svoju ruku . Ne moze sama sebi da odradi terapiju. Radi se slozenom ginekoloskom problemu i jednom da tako kazem ipak nesvakidsnjem slucaju. Tako da trebalo bi neko da se pozabavi sistematicno i maternalni sistem koagulacije sigurno je bitan deo price. Ne znam ni sta bi realno mogli da pokusaju sve terapijski. Vdim nije narucila ni TORCH a i odredjene infekcije su u igri.. Ono sto mene buni u prici je da je beba bila napredna i da je odjednom, u drugom tromesecju krenula progresivno da kasni. Izvestaj je malo konfuzam tj tezak za laike. Na primer pise da su sve mere izmedju 10-90 percentila. DA ali za gestaciju staru 18+5. Nije me mrzelo da ubacim parametre u perinatalni calculator na jednom naucnom sajtu, za gestaciju 20+4 prema mensturaciji, a prema recima njenog doktora od poverenja to se u 16 oj nedelji u dan poklapalo, sve mere su danas ispod 2 percentila. Znaci beba je bas u zaostatku i to se desilo u poslednjih mesec dana. Tako da ne verujem da bi jedan aspirin resio problem ako me razumes.
Maruska nemas sta da izgubis. Napravi se blesava. Imas knjizicu, nisi jedina kojoj nije overena. Nisi znala da treba, trudna si, u panici, valjda ima jos humanih ljudi.user posted image




Istina. Zato i mislim da joj je hospitalizacija neophodna. Eto meni kao kompletnom laiku trombofilija pada na pamet, ali sigurno da ima tu jos faktora osim tog niftyja i trombofilija koje treba ispitati. Izmedju ostalog i taj torch koji ti pomenu. A verovatno i njen problem sa regulacijom secera itd. Nego prosto razmisljam da ako je d-dimer ozbiljno povisen nije samo beba ugrozena, vec i ona.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
7.10.2019 21:50:59   
Filadendronka
Maruska, pratim i drzim palceve da budes najpre ti dobro, a potom i beba. TORCH je sada bespotreban skroz. Ne znam zasto se ne bi napravila luda i otisla pravo u bolnicu sa izgovorom da si ovde na odmoru i da ne osecas bebu. Moraju da te prime kao hitan slucaj, dakle tu niko i ne pita za osiguranje. I ja bih te takodje usmerila na Front. Mada uprkos hladnokrvnosti u Svedskoj verujem da je njihova apararura mnogo naprednija od nase. Mozda i nije lose da se javis tamo gde si vec imala zakazano za utorak. Prosto predocavamo ti svi neka svoja razmisljanja, bitno je najpre da se kako znas i umes malo smiris zbog sebe, bebe i najvise tvog starijeg deteta. 🍀🌸💗Saljem ti veliki zagrljaj! 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 0:03:22   
Bebana17
Maruska, ja znam da ti kao trudnici ne treba overa knjizice, svaki lekar je duzan da te primi i ukaze pomoc, bez obzira na overu. Meni je to moj lekar davnih dana u razgovoru spomenuo, u smislu da dok si trudna knjizica je nebitna. A hitnu medicinsku pomoc ne moze niko da ti uskrati bez obzira da li si trudna ili ne, da li je knjizica uredu ili nije, tada moraju da obrade svakoga. Verujem da vec imas neki plan, koji ukljucuje Srbiju ili Svedsku, od srca ti zelim da bude najbolje za tebe i bebu. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 8:38:46   
emicaa
Maruska nemam nista pametno da ti kazem,nadam se da ce sve biti dobroZnam samo da bih da sam na tvom mjestu,vratil bih se sto prije u Svedsku

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 8:48:30   
Beca.t
Sad su svi za Svedsku a dok je bila tamo, nekako mi se cini sa je vecina bila da se vrati u Srbiju. I u Svedskoj nista nije dobila u odnosu na Srbiju, na zalost. Nisu hteli ni u bolnicu da je prime ako se secate, dali joj 0aracetamol da pije. Zvala bolnice i niko joj nije pomogao. Tako da, kako god da odluci, nece biti neke razlike osim sto su joj ovde i Mama i svi, sigurno joj je psihicki lakse. Nista njoj Svedjani nece pomoci vise nego nasi dr. Prosto, nisu se pokazali u ovoj situaciji vec su je pustili. Sigurno da su i nasi dr mogli vise, ali oni si maiar nesto uradili a svedjani bas nista. Pa cak ni krvnu sliku.

Posto Maruske nema na forumu, verujem i nadam se da je otisla u bolnicu. Cekamo je....

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 8:58:57   
Maslacak15
ja nisam bas bila. i nije to sve tako lako sa porodicom itd. muz treba da se vrati sigurno, da radi, znaci kad joj je najteze treba sa su razdvojeni. sad necu u diskusiju da li je vazniji muz ili majka. osim toga von je lepo rekla  u slucaju loseg ishoda opet se ceka, komisije itd. ....

   nista uradili nisu. nifty nije medicina, nego konsultovanje o abortusu. za njenu bebu jos nista nisu uradili. ja mislim da oni misle isto sto i svedjani otprilike samo nece to tako da kazu.  nadam se i ja da gresim. i jako jako mi je zao zbog torture koju prolazi. 
mozda je u bolnici kad se ne javlja- daj boze.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 9:01:11   
bubulence
Slozicu se sa becom...

Maruska, mislimo na tebe❤️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 9:26:36   
lesli
Ja razmisljah sinoc...
Mozda je doktorka (ipak je doticna primarijus) koja je pregledala videla nesto sto je karakteristicno za genetsku anomaliju na koju se sumnja (edwards) u ovom slucaju, ali mi je cudno zasto je rekla da su onda sanse 50-50 i nista nije ucinila po pitanju pomoci bebi u slucaju da je zdrava (a 50% nije bas mala sansa)?

Ako je toliko sigurna da beba nije ok i zbog toga ne cini nista trebala im je tako i reci. I da je nifty samo potvrda toga sto vidi. A ovako mi se samo cini da im produzava i pojacava agoniju...

Maruska, koji god da je ishod mislimo na tebe (i tm naravno)! Teski su ovo dani za vas... user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 9:38:00   
Beca.t
Devojke, koliko znam, kada sam radila prenatalni, tamo pise ukoliko rezultati budu pozitivni onda se ide na amnio radi potvrde...da je sigurna u hromozomsku anomaliju, onda bi je valjda slala odmah na amnio. Jer sa prenatalnim testom ne moze nista da se uradi bez jos jedne potvrde koliko sam cula. E sad, nisam pametna...
Mi nismo dr pa i ne znamo u stvari nista o tome. Meni je zao sto nije u BGu jer su ovde ipak bolje klinike i strucnjaci...ne znam...
Cekamo je...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 9:58:31   
vonavoj
Beco,to je tacno,ali ona ovde nema zdravstveno,znaci nista nece uraditi. Ako su losi rezultati,onda ide amnio,pa prekid,ne daj Boze,i to sve mora u bolnici.. ako je sve ok,opet ce morati da lezi u bolnici,koliko sam razumela,da izvuku bebu,znaci mora da bude osigurana. Ta prica da je svaka trudnica osigurana je ok,ali se traze dokazi,da bi se ostvarilo pravo,kao i u svakoj zemlji,nju bi primili,ali bi naknadno morala da donese knjizicu,overenu.Znaju dr i u Svedskoj nesto,oni su definitvno opusteniji od nas,kao i za utrogestan i mirovanje,toga na zapadu nema..sta znam,pa opet ima beba.
Cekamo je da se javi.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 9:59:13   
Maruska15
Žene tu sam. Nisam otišla nigde jel nemam gde. Ovih dana se vraćam za Švedsku. Ovde nemam mogućnosti zbog knjižice. Tamo ću da prekinem trudnocu. Ja ovo mučenje više ne mogu. Amnio ne može da se radi jel kako je rekla ima premalo plodove vode i povredice bebu. Ne znam samo što je napisala da je pl . Voda u redu. Ja sam zaboravila prenatalne vitamine u Švedskoj i kad sam je juče pitala koje da uzmem ovde,rekla mi je da ne trošim novac jel nema svrhe za sada dok ne stignu rezultati . A čak i da nije sindrom u pitanju rekla mi je da bebi bubrezi najverovatnije nisu u redu pa je zato premalo plodne vode. Ova bitka je za mene izgubljena. Ne nadjoh spas svom detetu ni tamo ni ovamo. Ja nisam u stanju da čuvam bolesno dete,zbog nedostatka kiseonika tu je i oštećenje mozga.. I ko zna šta još. Jedino što sada želim je da se sve ovo prekine već jednom jel osećam da ću da poludim .


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:04:21   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Žene tu sam. Nisam otišla nigde jel nemam gde. Ovih dana se vraćam za Švedsku. Ovde nemam mogućnosti zbog knjižice. Tamo ću da prekinem trudnocu. Ja ovo mučenje više ne mogu. Amnio ne može da se radi jel kako je rekla ima premalo plodove vode i povredice bebu. Ne znam samo što je napisala da je pl . Voda u redu. Ja sam zaboravila prenatalne vitamine u Švedskoj i kad sam je juče pitala koje da uzmem ovde,rekla mi je da ne trošim novac jel nema svrhe za sada dok ne stignu rezultati . A čak i da nije sindrom u pitanju rekla mi je da bebi bubrezi najverovatnije nisu u redu pa je zato premalo plodne vode. Ova bitka je za mene izgubljena. Ne nadjoh spas svom detetu ni tamo ni ovamo. Ja nisam u stanju da čuvam bolesno dete,zbog nedostatka kiseonika tu je i oštećenje mozga.. I ko zna šta još. Jedino što sada želim je da se sve ovo prekine već jednom jel osećam da ću da poludim .





Maruska, uradila si sve sto je do tebe, bila si tamo, dosla si ovde i tvoja savest treba da bude mirna. Da nisi dosla, pitala bi se da li je trebalo....glavu gore, nista nije gotovo dok se ne potvrdi. Pisi nam! Mislim da zdravstveno nije prepreka jer ga ne moras imati, u to sam sigurna. Ali svakako treba da budete kao porodica u ovoj odluci na istom mestu. Naravno da treba da prekines trudnocu ako sa bebom nesto nije u redu i nemoj da osecas krivicu zbog toga. Budi hrabra i jaka kal sto i jesi! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:09:34   
Maruska15
Beco do sada sam zaista želela da na bilo koji način spasim bebu. Ali vidiš da se jednostavno ne da. A svaki momenat  je bitan,medjutim mnogo vremena je izgubljeno. Dete ne može da bude zdravo u to sam sigurna. I zaista želim da prekinem ovu agoniju i muku. Psihički me je ovo uništilo,ja imam još jedno dete,maltene bebu od 13 meseci kojoj sam potrebna ,a neću biti sposobna ukoliko ovome što pre ne dodje kraj. Zvaću u Švedsku danas da zakazem termin i zahtevacu da se izvrši prekid trudnoce. Što više vremena ide meni je sve gore a i bebi sigurno. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:13:33   
Beca.t
Naravno, ovo sve sto prolazis ce proci i bices samo jaca posle svega. Trebace vreme ali covek sve uspe da prevazdije. Javi nam se molim te..uz tebe smo!!! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:15:24   
bubulence
Maruska potpuno te razumemo. Sve si pokusala. Sa te strane mozes da budes mirna. Nece te muciti pitanje da li si mogla ovo ili ono. Tezak period je ispred tebe, ali izdrzaces. Zbog tvoje cerke. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:15:43   
Maslacak15
Maruskauser posted image .

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:18:16   
vonavoj
Maruska,polako,ne verujem ds bilo gde moze tek tako da se zakaze prekid tako velike trudnoce. Uradi sve sto je moguce,sto pre..zaseda eticka komisija kod nas barem,ne znam kako tamo..ali i za to mora da postoji pokrice... i imas devojcicu,njoj si potrebna svakako. A posle polako,nadji sa kim ces da pricas,psihologa,znam da su devojke pisale da im je to bilo potrebno.Joj,kad se set_im madre,koja je izgubila zdravu bebu bukvalno u 9om mesecu,ne smem ni da zamislim kako je tek to.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:19:21   
AnaTamara
Maruska, uz tebe smo ❤️

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:33:32   
Ana RR
Von, ako sam dobro ispratila, Maruška je danas trebala da ima pregled u Švedskoj i ako ustanove da beba nije u redu, zakazali bi joj prekid trudnoće. Mislim da se samo kod nas čeka mesec dana na tako nešto, zasedanje komisije itd. Dok se žena pati, što psihički što fizički.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:35:20   
blizanac2
Maruska, uz tebe smo svi ❤️ Ne mogu ni da zamislim pakao kroz koji prolazis, pokusaj da budes jaka, koliko je to moguce sada. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:36:55   
lesli

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Žene tu sam. Nisam otišla nigde jel nemam gde. Ovih dana se vraćam za Švedsku. Ovde nemam mogućnosti zbog knjižice. Tamo ću da prekinem trudnocu. Ja ovo mučenje više ne mogu. Amnio ne može da se radi jel kako je rekla ima premalo plodove vode i povredice bebu. Ne znam samo što je napisala da je pl . Voda u redu. Ja sam zaboravila prenatalne vitamine u Švedskoj i kad sam je juče pitala koje da uzmem ovde,rekla mi je da ne trošim novac jel nema svrhe za sada dok ne stignu rezultati . A čak i da nije sindrom u pitanju rekla mi je da bebi bubrezi najverovatnije nisu u redu pa je zato premalo plodne vode. Ova bitka je za mene izgubljena. Ne nadjoh spas svom detetu ni tamo ni ovamo. Ja nisam u stanju da čuvam bolesno dete,zbog nedostatka kiseonika tu je i oštećenje mozga.. I ko zna šta još. Jedino što sada želim je da se sve ovo prekine već jednom jel osećam da ću da poludim .



Maruska, draga user posted image


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 10:50:18   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Von, ako sam dobro ispratila, Maruška je danas trebala da ima pregled u Švedskoj i ako ustanove da beba nije u redu, zakazali bi joj prekid trudnoće. Mislim da se samo kod nas čeka mesec dana na tako nešto, zasedanje komisije itd. Dok se žena pati, što psihički što fizički.


Ana,ali ona je danas u Srbiji..nadam se da tamo ide brze..jee je zaista mucenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here