|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:53:00   
Maslacak15
mesec dana. razmisli. tek je proslo cetiri dana od petka, a ti mozda treba da cekaa jos mesec. mozda i duze. i da saznas najverovatnije vrlo brzo da ne mogu nista da urade (vec su nagovestili). i mozda se potvrdi da beba ima sindrom. i onda ces da lezis u bolnici.nedeljama.i da cekas prekid....neznam sa li je to bolje. ako mislis da jeste - ti si najvaznija.     

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:56:52   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: branki*

koje analize,maruska?ti znas da bebica nije ok i da ne bi bila ok definitivno,tako,bubrezi,mozak...?
Ehh Branki .  Nada zadnja umire,pusta majka. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 19:59:19   
Maruska15
Svedjani kazu da je prekid nasa odluka i zato imamo zakazanu komisiju. A pre toga ultrazvuk verovatno što maslačak kaže da se vidi da li ima ikakve šanse da se spase ili ne. 


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 20:01:10   
lesli
Meni se cini da bi ti ostanak u Srbiji samo produzio agoniju. I sama si rekla da se sumnja na Edwardsov sindrom, a da ako i nije to da beba svejedno ima problem sa bubrezima, a da je upitno i stanje mozga zbog losih protoka hranljivih materija i kiseonika i da ti je doktorka koja te je pregledala rekla da ne bacas novac na prenatalne vitamine. Deluje mi da misli isto sto i Svedjani, samo nije zelela da ti kaze to tako direktno.
Ne znam sta bih ti rekla. Trenutno si u 21. nedelji, na pragu 22. sa jos potencionalnih mesec dana to je 26/27. nedelja. Prakticno vec 3. trimestar.
Kada se vraca tvoj doktor? Mozda bi bilo dobro da cujes jos jedno misljenje. Mada ako odes u Svedsku svakako ces ga cuti...

Nabacah svasta sto mi prolazi kroz glavu, u nadi da cu ti pomoci da odlucis... user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 20:03:36   
branki*
maruska,ja tebe skroz razumem.pazi,ja imam dete sa autizmom.uredna trudnoca.da me sad neko pita da sam znala da ce biti ovako i da izaberem da abortiram,ne znam sta bih uradila.tesko je.ne osudjujem ni ovako,ni onako.to je teska odluka i tu nema osude.ali..ako su ostecenja teska i bez vece pomoci..draga moja...ko sam ja da pametujem,ali,..bice jos bebica.grlim te puno,puno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 20:15:01   
lesli
Maruska, kada se trudnoca komplikuje i treba je odrzavati a znas da je sve u redu sa bebom tesko je to jako psihicki podneti. Veruj mi, ovo pisem iz licnog iskustva. Ne zelim da znam kako je kada ne znas da li je beba zdrava ili cak postoje ozbiljne sumnje da nije kako treba...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 20:26:36   
Maslacak15
Maruska draga koristi prednosti sistema. Vidis kazu prekid je vasa odluka. Na zapadu se uvek pita pacijent. Razumem u petak te je sokirala, nisi znala sta te je snaslo. U cetvrtak mozes drugacije da se postavis. Bice i drugi lekar. Mozes da postavljas pitanja i scenarije. Da li moze nesto da se uradi da li mogu dodatne testove da urade. Krv za nifty svakako dajes ovde sutra? Niko ne moze da te natera na prekid ako ti to neces. Ali iskreno mislim da je situacija prilicno teska jel nalazi dve doktorke u svedskoj i srbiji se slazu. Obe misle da beba ima ozbiljnih problema i da bi bila ozbiljno hendikepirana.

Ali u svedskoj mozes vise da utices na proces nego u Srbiji. Ja kad sam isla da zakazem kiretazu, posto je moja Gin ustanoivla Missed Abortion i poslala me u bolnicu, ja dosla ko pala sa neba a oni me pitaju " I sta vi zelite?" Reko "Ja od ovog ne zelim nista ".... crni humor ali tako je bilo. Ja sam promenila odluku da ne zelim operaciju ( bila je zakazana) nego da ocu da probam medikamentima- dobila sam na moj zahtev.

A nisam imala vezu nit imam specijalno osiguranje. Nekad je tesko navici se na to ali kad znas koristi.... Ako imas sumnje trazi ofazivno da te razuvere. Tj da ti dokazu zasto misle tako kao sto misle.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 20:27:39   
Tiziana
Citala sam malo unazad i zao mi je da zena prolazi kroz sve ovo i iskreno se nadam da mozda moze ipak da se desi cudo i da na kraju ipak sve ispadne ok.
Mislim da poprilicno podcenjujete Svedski sistem i lekare,no dobro, ne bih da se mesam.. 



Sto se tice Edwardsovog sindroma, znam zenu koja se sa tim suocila i znam da je porodjaj obavljen unutar jedne nedelje od kad je saznala. Dakle nije cekala nikakve komisijecitd, verovatno samo konzilijum lekara unutar bolnice. 
Ja drzim ipak fige da u ovom slucaju do toga ipak ne dodje, a nedovoljno znam o svemu tome da bih dala bilo kakav pametan savet. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:38:58   
Beca.t
Maruska, mnogo sam raznisljala i zakljucila da ce biti ok kako god da odlucis. Kako zene koje ne zive u ino, one znaci sve urade ovde a isto tako one koje zive u ino, sve urade tamo. Moja koleginica je isto morala prekid u ovo neko vreme a mozda i kasnije zbog uvtrdjene anomalije i vrli brzo je uradila. Kada su te stvari u pitanju, nema igranja ni u jednoj zemlji. Kao sto mi ne verujemo njima tako i oni koji zive tamo sumnjaju u nas, stvar je subjektivnog osecaja.
Najbolje sta se dogovoris sa svojim muzen pre svega pa i sa ostalima. Naravno da kao majka verujes do kraja, tako i ja mislim. 
Nama je samo sumnju u svedski sistem unelo njihovo ponasanje prema Maruski jer nisu ni prstom mrdnuli, cak su je prepustili cekanju bez da su nju prekontrolisali. A o paracetamolu da ne pricam...ni zdravom coveku koji nije u drugom stanju za stomak se ne preporucuje nista protiv bolova...
Udavismo te draga, mozda te i zbunjujemo...ali sve iz najbolje namere.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:42:25   
lesli
Slazem se sa Maslackom. Ako odes u cetvrtak, dobices i trece misljenje. I to trece misljenje treba da bude kontrola onoga sto je rekla prva doktorka. Ocekujem da potvrdu njene dijagnoze treba da uradi neko iskusniji i strucniji (kao sto je babica pre dve-tri nedelje videla da nesto je stima i zvala strucnijeg od sebe tj. lekara da to proveri). Ako se trece misljenje poklopi sa prva dva, nazalost mislim da su stvari skroz jasne.
Ali i tada sto kaze maslacak mozes da trazis da se uradi bar neka dodatna dijagnostika.

Samo, ne znam da l’ da radi nifty ovde ili da zahteva vadjenje krvi tamo? Prvo nifty ovde ce da ceka do sledece srede, tamo moze biti brze gotov rezultat. A drugo ovde mora da ga plati 650€, a tamo joj moze biti ukljucen u osiguranje.

I na kraju, ne znam kakva je procedura tamo (ovde bi se nakon prekida trazio uzrok) insistiraj da se zna sta je uzrokovalo anomalije kod bebe. Da li je genetska anomalija, da li je nesto poput infekcije toksoplazmom itd.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:49:01   
lesli
IZVORNA PORUKA: Beca.t
Najbolje sta se dogovoris sa svojim muzen pre svega pa i sa ostalima. Naravno da kao majka verujes do kraja, tako i ja mislim. 
Nama je samo sumnju u svedski sistem unelo njihovo ponasanje prema Maruski jer nisu ni prstom mrdnuli, cak su je prepustili cekanju bez da su nju prekontrolisali. A o paracetamolu da ne pricam...ni zdravom coveku koji nije u drugom stanju za stomak se ne preporucuje nista protiv bolova...
Udavismo te draga, mozda te i zbunjujemo...ali sve iz najbolje namere.


Sumnju jeste unelo to sto nista nisu uradili, ali ja je vise nemam u njihov sistem jer ni doktorka ovde, koja je primarijus po zvanju nije nista vise uradila ako cemo realno. Poslala je da uradi Nifty. I svedjanka je uradila nesto ako cemo tako - zakazala joj je kontrolni pregled kod strucnijeg kolege.
A i nalaz doktorke ovde se ne razilazi preterano od onog u Svedskoj sto je postalo jasno kada je Maruska jutros detaljnije opisala razgovor sa doktorkom.

Za paracetamol jesam zacudjena i dalje, ali to ionako nije tema trenutno. A za bolove u stomaku se preporucuje paracetamol trudnicama, ali tek nakon sto se iskljuce ozbiljnije stvari jer se onda sumnja na bol ligamenata i tu paracetamol moze da pomogne.

< Poruku je uredio lesli -- 8.10.2019 21:52:55 >

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:49:11   
Maslacak15
moze da trazi i tamo kao preduslov  za odluku da urade nifty i druge stvari , da prosto sazna sta je uzrok tj dijagnoza. tako moze i da kaze, to je njena odluka  i da bi je donela mora da zna da li je embrion hromozomski zdrav i da se testiraju drugi moguci uzrocnici problema.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:54:11   
Beca.t
Realno, pravi dr je trebao odmah nakon utvrdjivanja problema da pristupi resavanju odnosno pronalazenju uzroka...mozda ni jedna ni druga dr nisu dorasle ovakvoj situaciji...jer ako nesto ne valja, nece samo od sebe da se resi i u svakom sistemu, moraju istog trenurka da se rade analize, ispitivanaja, itd...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 21:58:29   
Maslacak15
sustina je da su obe procenile da je u pitanju defekt koji je nepopravljiv. verovatno na osnovu iskustva. e sad minmozemo da mislimo sta ocemo, ali mi nemamo iskustvo. samo dva nalaza se slazu. to je poruka oba pregleda nazalost. nema razmimoilazenja.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 22:02:19   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

sustina je da su obe procenile da je u pitanju defekt koji je nepopravljiv. verovatno na osnovu iskustva. e sad minmozemo da mislimo sta ocemo, ali mi nemamo iskustvo. samo dva nalaza se slazu. to je poruka oba pregleda nazalost. nema razmimoilazenja.





Ne samo iskustva, nego ni potrebnog znanja...Sa ostalim se slazem.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
8.10.2019 22:04:19   
Beca.t
Slazem se ali zasto onda cekaju i jedni i drugi? Zasto? Time mozda mogu da ugroze zdravlje majke .....
Jedino sto me strasno buni kako je sve bilo ok i odjenom tako krenulo nizbdro...nemoguce da je bilo koja genetska promena.... Neko je izgpeda propust od dr tokon pracenja trudnoce. A sve ce se saznati vremenom.
Ma u pravu si, mi smo samo laici koji srcano zele da pomognu koliko mogu a mozda samo pravimo jos veci haos Maruski sa emocijama.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 8:28:38   
Maslacak15
dobro jutro trudnice. Cekaju Beco zato sto eto, takva je priroda problema- jako delikatna. I onda su doktori uvek na strani "zivota". Prosto oklevaju. Moje licno iskustvo koje nije poredivo po tezini ali ima jako puno primera i ovde na forumu je da lekari jako jako cesto vicu da je u redu sve dok cinjenice ne postanu nepobitne. Evo khaleesi su vikali u redu je iako je beta pala, a plod kasnio. Ja sam imala vrlo slicno iskustvo. Prosto ne umeju da kazu " znate postoje velike sanse da pobacite" nego cekaju " mozda ce sve biti u redu". Uvek je tako. To je verovatno objasnjenje i za situaciju pre 10 dana. Babica se uzbunila, definitivno je videla nesto neobicno ali eto u tom momentu kasnjenje je verovatno bilo jos uvek u nekom "normalnom opsegu". Ali cinjenica da su je zakazali za dve nedelje dokazuje da su smatrali da nije u redu. Jel koliko ja znam posle 12. nedelje, redovni pregledi su u vecini zemalja na mesec dana, do ulaska u neki 8 mesec kad krecu malo cesce.

Inace nije tacno da su iskljuceni genetski poremecaji ako je scan u 12. nedelji ok. samo su neki tipovi poremecaja mnogo manje verovatni. Oni su ovde rekli Edvards, beba moze i da nema edvards ali moze da ima ( spekulisem) tesku insufisijenciju bubrega koja je pocela da e ispoljava onog momenta kad je bubdreg trebalo da pocne da radi.... Zato postoje DVA ekspertska ultrazvuka, i ovaj u 22 nedelji je mozda i bitniji. Osim toga odredjene infekcije kongenitalne, toksoplazmoza, CMV, Rubella mogu da naprave haos. Ona je bila nesto bolesna u jednom trenutku? I to je spekulacija, ali samo ilustrujem mogucnosti.

Maruska javi draga sta si odlucila.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 11:29:13   
lesli
Ako je sve ok, pregledi su na 4-6 nedelja i kod nas, znam po drugaricama cije su trudnoce bile uredne.
Definitivno nije bilo sve sjajno ni pre par nedelja jer je tada babica za pocetak zvala lekara, a onda su joj zakzali i kontrolni uz za 2 nedelje.

< Poruku je uredio lesli -- 9.10.2019 11:30:18 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:07:42   
Beca.t
Kako god, bice kako mora biti a bice sigurno ono sto je najbolje za nju. 
Cekamo da se javi...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:10:03   
Beca.t
Maslacak, koliko znam analize na genetske promene se rade vec od 10. nedelje. Ako je tako kao sto ti kazes, onda neko ko je radio tada i bude mu ok rezultati, onda znaci da treba ponovo da radi kasnije jer moze doci do promene? To mi nije logicno. Ili te nisam razumela sta si rekla.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:12:46   
Bojana05
Stvarno si Marushka u nezavidnoj situaciju i nadam se da ce agonija uskoro zavrsiti pa bilo u Srbiji ili Svedskoj,ali ce se zavrsiti😔😔Popkice,kako su prosli tvoji nalazi,jel ti hemoglobin bolje?!? Meni poceo da pada hemoglobin,nista strasno ali moram da ukljucim neke multivitamine i pojacam malo ishranu... juce bila na UZ,sve je OK ali me brine ova nehomogena posteljica i sta to moze sutra da znaci na porodjaju🙄🙄

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:25:39   
lesli

IZVORNA PORUKA: Beca.t

Maslacak, koliko znam analize na genetske promene se rade vec od 10. nedelje. Ako je tako kao sto ti kazes, onda neko ko je radio tada i bude mu ok rezultati, onda znaci da treba ponovo da radi kasnije jer moze doci do promene? To mi nije logicno. Ili te nisam razumela sta si rekla.


Jeste, radi se double, koji nije nista drugo do statistika - unesu se neki prametri na osnovu kojih se kaze da je verovatnoca da dete ima neki poremecaj 1:x. Sto znaci od x dece 1 ce imati, a ostalih x-1 nece imati odredjeni poremecaj.
Maruskin double ako je tacno ono sto je maslacak iskopala je bio 1:900 sto i nije bas sjajno sa njenih 26.
Primera radi, moj double je pre godinu i po dana /a bila sam 3 godine starija/ bio izrazen kao verovatnoca manja od 1:10000 za trizomiju 21 i manje od 1:100000 za trizomije 13 i 18.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:33:34   
Maruska15
Žene na Gak-u u Nišu sam. Vrlo je loše,radićemo neke osnovne analize i mora prekid da se izvrši. Tako je kako je,molite se za mene da prodjem što lakše i da prebrodim sve ovo. Hvala svima vama na podršci koju ste mi davale danima,mnogo mi je značila svaka reč utehe. Ljubim vas sve.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:35:59   
Maslacak15
Marsuka user posted image user posted image user posted image . Budi jaka.... tu smo uz ttebe koliko mozemo.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
9.10.2019 12:38:18   
Maruska15
Ja sam se pomirila sa sudbinom. Nemam gde iz ove kože. Samo mi je žao što ću pored psihičke i emotivne traume da doživljavam i porodjajne bolove ni za šta. Samo da mi Bog pomogne da ne traje dugo i ne bude mnogo bolno.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here