|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 12:19:17   
vonavoj
Ja ss bojim da oni sad traze crno na belo u cemu je problem..a to nemaju.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 12:27:21   
AnaTamara


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruška, drži se! Nemam šta da kažem... Ne znam šta bih....

Meni je hgb porastao sa 89 na 102. Nije mnogo, ali bitno je da raste. I broj eritrocita i hematokrit. Ubi me u pojam čekanje... AnaTamara, jesi li još uvek 2 u 1? 


Tu sam Popkice, jos uvek 2u1. Dr mi pomerio carski za 16., jos 6 dana. Sinoc sam imala strahovito bolove i dijareju, mislila sam da cu se poroditi. Danas ctg. Kako si ti? 

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 12:34:25   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: AnaTamara



IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Maruška, drži se! Nemam šta da kažem... Ne znam šta bih....

Meni je hgb porastao sa 89 na 102. Nije mnogo, ali bitno je da raste. I broj eritrocita i hematokrit. Ubi me u pojam čekanje... AnaTamara, jesi li još uvek 2 u 1? 


Tu sam Popkice, jos uvek 2u1. Dr mi pomerio carski za 16., jos 6 dana. Sinoc sam imala strahovito bolove i dijareju, mislila sam da cu se poroditi. Danas ctg. Kako si ti? 



Nesto mi se kod vas oduzilo, nikako da se porodite vaa dve 😘 Javljate! 
Maruska, na vezi smo, habra si i i bice sve ok! 

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 12:38:51   
Dora89
Naježih se od ove priče. Kroz isto sam prošla - indukovan pobačaj u 5. mesecu. Bila sam u Frontu, da znaš da ti tamo za epidural treba veza. Nisu hteli da mi daju, a nije bila tu moja dr. Pitala sam ih, rekla sam da imam kontrakcije na minut, a oni su mi rekli da neće pobačaj skoro. 🙄 Naravno da nisu bili tu kad sam pobacila. 😪 Mogu te utešiti samo da epidural stvarno nije bio potreban, jer je plod bio mali, ali bitno je ponašanje prema nekom ko je u takvom psihičkom stanju. Za porođaj je mnogo veći bol, ali ti bar u glavi imaš predstavu da to ide ka nečemu dobrom, a ne ovako. Možda ti neće trebati carski, zavisi od veličine ploda. Ali svakako traži vezu, čisto radi normalnijeg tretmana.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:06:35   
Maruska15
Dva doktora su me gledala na uzv. Kažu da beba ima oba bubrega,mokracnu besiku i sve ostalo razvijeno.  Postoji manjak plodove vode,i manja je beba. Složili su se da ovo nije za prekid i da treba da se prati. Uključili su mi infuzije da se poveća plodna voda ako može. Pa će sutra opet da se obavi ultrazvuk i dogovor ili amniocinteza ili prenatalni test... Nisam pametna više.


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:07:38   
Maruska15
Htela sam da kažem da su saglasni da još uvek nije za prekid. 


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:08:17   
Filadendronka
Maruskina prica je bas teska i za citanje. Nadam se da ce je sto pre osloboditi agonije u kojoj se nalazi. Sve analize mogu da se urade za dan i izvrsi prekid ( posto su sigurni da mora bez obzira na ishod analiza). A rezultati posle kad stignu ce lagano otkrivati sta bi mogao da bude uzrok. Pa nece valjda jadnu zenu ostaviti tako u nedogled kad vec sada znaju da plod nije u redu?!!! Toxopl moze da bude uzrocnik i nikako mi ne ide u glavu da se TORCH ne uvodi kao obavezna analiza uz prvu betu?!! Takodje sam zgrozena cinjenicom da je velika vecima nas tj.vas imala spontane pobacaje. Nisam imala pojma da je to toliko rasprostranjeno. 

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:09:14   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Dora89

Naježih se od ove priče. Kroz isto sam prošla - indukovan pobačaj u 5. mesecu. Bila sam u Frontu, da znaš da ti tamo za epidural treba veza. Nisu hteli da mi daju, a nije bila tu moja dr. Pitala sam ih, rekla sam da imam kontrakcije na minut, a oni su mi rekli da neće pobačaj skoro. 🙄 Naravno da nisu bili tu kad sam pobacila. 😪 Mogu te utešiti samo da epidural stvarno nije bio potreban, jer je plod bio mali, ali bitno je ponašanje prema nekom ko je u takvom psihičkom stanju. Za porođaj je mnogo veći bol, ali ti bar u glavi imaš predstavu da to ide ka nečemu dobrom, a ne ovako. Možda ti neće trebati carski, zavisi od veličine ploda. Ali svakako traži vezu, čisto radi normalnijeg tretmana.
Dora mnogo mi je žao zbog tvog gubitka. Ovo razumeju samo oni koji su prošli kroz to. Nemam reči.


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:14:33   
vocicana
Strasan broj spontanih pobacaja, zao mi je Dora, zao mi je svih vas koje ste prosle to i nikome ne zelim nikada takvu stvar.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 14:17:37   
Khaleesi
Ja se stvarno ne razumem u te testove o kojima pricate...

Ne znam kakvi su doktori u Nisu, ali u Dragisi ima jako dobrih doktora, na VMA je jedan jako dobar ginekolog.... Zasto ne biste tamo probali, ako su vec rekli da ne znaju a da ne cekas 3 nedelje. Na kraju mozda je beba i ok. Ni ti svi testovi nisu sveznajuci. Ne znam. Jako grozno je sve i tesko ali ako si vec potegla do ovde potrazi jos nekog specijjalistu. Hvala nam podrsci drage zenuce, ovo jeste jako dobra ideja ova RR... Na razumevanje sam naisla samo kod drugarica koje su imale missed i koke rade u zdravstvu... To sto sam sa vama ppdelila osecanja i razmisljanja mnogo mi znaci. Grlim vas sve

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 15:11:32   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Dora89

Naježih se od ove priče. Kroz isto sam prošla - indukovan pobačaj u 5. mesecu. Bila sam u Frontu, da znaš da ti tamo za epidural treba veza. Nisu hteli da mi daju, a nije bila tu moja dr. Pitala sam ih, rekla sam da imam kontrakcije na minut, a oni su mi rekli da neće pobačaj skoro. 🙄 Naravno da nisu bili tu kad sam pobacila. 😪 Mogu te utešiti samo da epidural stvarno nije bio potreban, jer je plod bio mali, ali bitno je ponašanje prema nekom ko je u takvom psihičkom stanju. Za porođaj je mnogo veći bol, ali ti bar u glavi imaš predstavu da to ide ka nečemu dobrom, a ne ovako. Možda ti neće trebati carski, zavisi od veličine ploda. Ali svakako traži vezu, čisto radi normalnijeg tretmana.



Dora, mnogo mi je zao sto si prosla takvo iskustvo....mnogo je plemenito sto si se javila kako bi dala podrsku Kelsi i Maruski.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
10.10.2019 15:13:09   
Beca.t
Verujem da je Maruska u pravim rukama i da je donela dobru odluku. Samo korak po korak i sve ce se razresiti. Podrska od srca! 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 7:18:54   
Maruska15
Dobro jutro. Malopre sam pročitala na RR da je članica pod nazivom Alex 87 bila u istoj situaciji kao ja i da je rodila devojčicu. Volela bih ako neko može da stupi u kontakt sa njom da mi se javi i ispriča svoju priču.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 7:57:42   
bubulence
Uh, ako je to alex na koju mislim ona bas dugo nije aktivna... Mozda jedino Ana, dunja ili Sanjica ako je imaju na fb... Ako je to ta alex uopste


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 9:26:58   
Dora89
Hvala Voci i Beca! Zato i postoji ovaj Forum, da pomognemo jedni drugima da lakše prebrode iskustva kroz koja je neko već prošao.Marushka, manjak plodove vode nije razlog za indukciju pobačaja, ako je samo to u pitanju. Dokle god beba može da preživi u tim uslovima i da se pravilno razvija, neće sigurno biti pobačaja. Ali mora da se prati. Taman pomisle da beba neće preživeti, a ona izdrži, i oni odlože intervenciju. Zato se oni toliko premišljaju. I ja sam tri puta prolazila kroz to hoće-neće, i četvrti put je bio presudan. Znam da si sad u agoniji, i najgora istina bolja je od neizvesnosti. Probaj da skreneš misli nekom knjigom, ili radi bilo šta za šta do sada od obaveza nisi imala vremena. Ne vredi razmišljati, ništa ne možeš da promeniš.Sa mnom u porodilištu je bila žena kojoj je pukao vodenjak u 6. mesecu. Morali su da izazovu porođaj, na isti način kao meni, ali su bebu stavili u inkubator. Šta je posle bilo sa ženom i bebom, ne znam.Još ću ti reći, ako se odluče za izazivanje pobačaja, nemoj mnogo da jedeš pre intervencije, samo koliko si gladna. Taj lek za izazivanje pobačaja je venska injekcija, koja takođe izaziva proliv i povraćanje, pa ćeš još uz kontrakcije samo trčkati do wc-a i nećeš više znati na koju stranu će da izađe. Odmah posle treće doze biće gotovo. Najgori dan u mom životu, ali sve prođe. Godinu dana kasnije rodila sam zdravu bebu, bez ikakvih problema u trudnoći. Samo se, eto, još ponekad štrecnem kada me nešto podset_i, ili pomislim šta bi bilo kad bi bilo, inače nikakvih posledica nema. Drži se!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 9:36:42   
Maslacak15
pa beba se ne razvija pravilno. Kasni dve nedelje sto je puno u 21. nedelji i lose je snabdevena kiseonikom. Daleko bilo da zelim bilo kome da unistavam nadu ali smo u uzajamnoj podrsci dosli u opasne vode. ona je ocigledno ranjiva i emotivna. Nisam sigurna da ce joj to pomoci. Maruska sulusaj doktore i nemoj da poredis situacije naraocito sto to ama bas nista ne znaci.

Puno vas pozdravljam trudnice.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 10:08:16   
Beca.t
Svaki slucaj je za sebe, zato je i dobro da sve ispitaju. Ni tri ni pet nedelja nije nista u odnosu na ceo zivot i vaznost odluke. Nikada ne treba otpisivati nekoga dok se ne utvrdi razlog. Zato, Maruska hrabro a bice kako mora biti! 
Uz tebe sam! ❤

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 10:33:55   
lesli
Dora user posted image

3 i 5 nedelja jeste puno, ako ishod nece biti dobar sto smatra vecina lekara koji su je pregledali.
Znam zenu koja je imala pobacaj u 5. mesecu zbog hematoma koji je povukao posteljicu. Primljena je u NF iz bolnice van Bg i doktorka koja joj je bila na prijemu joj je rekla da su je prekasno poslali i da su mali izgledi da se trudnoca odrzi. Njoj i svima nama koji je poznajemo je to grozno zvucalo, ali je doktorka bila u pravu. Pobacila je nekih nedelju, mozda 10 dana kasnije. Kaze da joj je nakon svega laknulo i da je samo molila Boga, ako vec ishod mora biti takav da se to desi dok ne pocne da jace oseca bebu (do tada je osecala tek blage pokrete). I ja joj zapravo verujem.
Sada je ponovo trudna i vodi trudnocu kod te doktorke...

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 10:53:48   
blizanac2

Pozdrav za sve trudnice, posebno za nasu Marusku i Kesli koje prolaze kroz taj pakao. Maruska drzim fige i zaista svaki dan mislim o tome kako li si. ❤️Beko, ja prosto uzivam da procitam sve sto ti napises, neka toplina zraci iz svake tvoje recenice. 💞  Citajuci sve ovo sto se desava devojkama, pocnem da se osluskujem, tripujem.. Jos zbog citavog procesa kroz koji sam prosla, svako bockanje u stomaku izaziva paniku. 😏
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Svaki slucaj je za sebe, zato je i dobro da sve ispitaju. Ni tri ni pet nedelja nije nista u odnosu na ceo zivot i vaznost odluke. Nikada ne treba otpisivati nekoga dok se ne utvrdi razlog. Zato, Maruska hrabro a bice kako mora biti! 
Uz tebe sam! ❤



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:04:31   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: bubulence

Uh, ako je to alex na koju mislim ona bas dugo nije aktivna... Mozda jedino Ana, dunja ili Sanjica ako je imaju na fb... Ako je to ta alex uopste





Možda Anci zna. Ja nju nemam. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:14:34   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2


Pozdrav za sve trudnice, posebno za nasu Marusku i Kesli koje prolaze kroz taj pakao. Maruska drzim fige i zaista svaki dan mislim o tome kako li si. ❤️Beko, ja prosto uzivam da procitam sve sto ti napises, neka toplina zraci iz svake tvoje recenice. 💞  Citajuci sve ovo sto se desava devojkama, pocnem da se osluskujem, tripujem.. Jos zbog citavog procesa kroz koji sam prosla, svako bockanje u stomaku izaziva paniku. 😏
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Svaki slucaj je za sebe, zato je i dobro da sve ispitaju. Ni tri ni pet nedelja nije nista u odnosu na ceo zivot i vaznost odluke. Nikada ne treba otpisivati nekoga dok se ne utvrdi razlog. Zato, Maruska hrabro a bice kako mora biti! 
Uz tebe sam! ❤






Hvala puno! Srce si! 😘 Razumem te potpuno, svi se mi tripujemo...konkretno, poslednja 2 dana manje osecam bebu...bas treba neki polozaj da bi se javila. Pisem dr, bas sam smaracica, a ona kaze verovatno je promenila polozaj i sve dok osecam je ok. Mislim uvek nesto brinemo ali to je sve normalno..posebno vto mame i devojke koje su imale lose iskustvo u prethodnim trudnocama.
Valjda ce neko naci kontakt od Alex za Marusku, ja sam za to da se razmene iskustva, sto da ne....ljubim vas mame puno!!! ❤

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:22:14   
Khaleesi
Cuvajte se mame, mozda sam ja ovu trudnocu olako shvatila jos je treca... Stalno mislim da sam nesto zeznula... Cuvajte se i volite i ne nervirajte. Ja sam imala malo vise stresa... 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:23:06   
blizanac2
I ja sam pisala dr, ali sta cemo, briga je jaca od nas. Mene sve nesto malo probada, kaze normalno je, raste materica, a i moji jajnici jos uvek dolaze u normalu od stimulacije, a vrv ih drma i trudnoca. Jedva cekam dabl sl nedelje, pa mozda malo da odahnem od briga i ovog prvog trimestra. Sve vas ljubim, i molim se za Marusku. ❤️
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: blizanac2


Pozdrav za sve trudnice, posebno za nasu Marusku i Kesli koje prolaze kroz taj pakao. Maruska drzim fige i zaista svaki dan mislim o tome kako li si. ❤️Beko, ja prosto uzivam da procitam sve sto ti napises, neka toplina zraci iz svake tvoje recenice. 💞  Citajuci sve ovo sto se desava devojkama, pocnem da se osluskujem, tripujem.. Jos zbog citavog procesa kroz koji sam prosla, svako bockanje u stomaku izaziva paniku. 😏
IZVORNA PORUKA: Beca.t

Svaki slucaj je za sebe, zato je i dobro da sve ispitaju. Ni tri ni pet nedelja nije nista u odnosu na ceo zivot i vaznost odluke. Nikada ne treba otpisivati nekoga dok se ne utvrdi razlog. Zato, Maruska hrabro a bice kako mora biti! 
Uz tebe sam! ❤






Hvala puno! Srce si! 😘 Razumem te potpuno, svi se mi tripujemo...konkretno, poslednja 2 dana manje osecam bebu...bas treba neki polozaj da bi se javila. Pisem dr, bas sam smaracica, a ona kaze verovatno je promenila polozaj i sve dok osecam je ok. Mislim uvek nesto brinemo ali to je sve normalno..posebno vto mame i devojke koje su imale lose iskustvo u prethodnim trudnocama.
Valjda ce neko naci kontakt od Alex za Marusku, ja sam za to da se razmene iskustva, sto da ne....ljubim vas mame puno!!! ❤



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:30:14   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Cuvajte se mame, mozda sam ja ovu trudnocu olako shvatila jos je treca... Stalno mislim da sam nesto zeznula... Cuvajte se i volite i ne nervirajte. Ja sam imala malo vise stresa... 





Deaga Khaleesi, nemoj o tome da mislis. Sta sve zene rade pa sve bude ok a neke se previse paze pa krene naopako. Pravilo je da pravila nema. Ne treba razmisljati o proslosti vec samo gledati napred. Zivot je suvise kratak i pun briga da bi razmisljali o tome sta je moglo biti drugacije. Da su svi zivi i zdravi i sve se moze🤗 Bices dobro samo da prodje malo vremena, set_aj sa decom ako su prosli bolovi, lepo je vreme narednih 7 dana i idealno je da covek izadje napolje.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
11.10.2019 12:32:55   
lesli

IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Cuvajte se mame, mozda sam ja ovu trudnocu olako shvatila jos je treca... Stalno mislim da sam nesto zeznula... Cuvajte se i volite i ne nervirajte. Ja sam imala malo vise stresa... 





Khaleesi, nisi nista olako shvatila i nisi kriva. Postoje uzroci na koje mi ne mozemo da uticemo. Embrion nije bio kako treba i zato je prestao sa razvojem. Nazalost, desava se. Za tvoje dobro je da sto pre prihvatis da je tako. Grlim te puno 🤗
Imam iskustvo misseda iz prve trudnoce gde se uopste nisam nervirala, bila sam trudna u sred leta (znaci nema virusa i sl) i imala sam jedno smedje mrljanje u toj trudnoci i imala missed. U drugoj trudnoci koja je bila vto sam imala teska krvarenja, zatrudnela na zimu, isplakala more suza milion puta, nervirala se oko raznih gluposti i na kraju rodila zdravu bebu. 

I na kraju krajeva, da se bebe gube zbog stresa, ne bi bilo beba rodjenih u stresnim periodima - ratovi, ekonomske krize itd.

< Poruku je uredio lesli -- 11.10.2019 12:38:10 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here