|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 12:13:57   
Khaleesi
Lesli definitivno da popka drzi predavanja.Ja za prvi porodjaj nisam znala sta me ceka pa sam nekako prezivela. Drugi sam znala sta me ceka i to je bila frka i panika ludnica... 🤣

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 12:17:14   
Khaleesi


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Beco, ali zato kada se vi porodite u februaru, martu, aprilu..... Odmah možete da se šetate. A nas čeka zima u kući... 




Ja sam rodila 2 jesenje bebe. Uzivaj u toj najlepsoj zimi. ♥️♥️♥️♥️🥰🥰🥰🥰🤗🤗🤗🤗

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 14:22:22   
Bojana05
Hahahahaha mislim da je odlicna ideja da Popkica drzi predavanja tinejdzerima hahahahaha ja se najezih kad sam procitala njen opis porodjaja,iako je bila vrlo sazeta😄😄😄Ma znam ja da je frka,nije to mala stvar,ali nekako prodje,mene je to drzalo kroz drugi porodjaj-onaj osecaj kako svaki bol,sve prestane kad beba izadje i samo sam se na to skoncentrisala😃😃i stvarno neverovatno,kao da se nisi previjala u bolovima minut pre toga,nista,beba je tu,ne boli nista,od adrenalina imas osecaj da mozes da poletis🥰🥰🥰🥰samo da sve ide kako treba,to je najbitnije☺️☺️☺️

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 15:28:29   
popkica bebic
Ne bi me tinejdžeri poslušali čak ni da držim predavanja. Nego, ovde sam se raspisala zato jer svaka zna šta je prirodni porođaj. I zato što i ja sama znam, to stvara strah u meni. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 15:33:41   
Khaleesi
Znam popki strah i sve ali ja ne bih dala da me uspavaju. Ja sam ti od onih ukrasce mi dete. Tako da bolje da sam budna i da vidim da je sve ok 🤣


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 15:38:09   
popkica bebic
Ma, ne bih ni ja išla na carski rez ako ne mora. Jedino kada bi moralo. Nego, bezveze panicim. Možda jer su mi oba porođaja dugo trajala i bolelo je. Mislim, svakog boli, ali je lakše kada barem kratko traje. Uh.... Možda vam više nema budem pisala dok se ne porodim. Unosim negativu bezveze.

Gledacu samo kako je Maruška. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 15:44:57   
Beca.t
Ja sam bila na carskom tako da ne znam sta je priorodni porodjaj, ali posle tvoje price ne znam da li bih isla na tu varijantu 😀 Salim se malo. A znate kako boli posle CR? Mislim da je mnogo bolje priordno,jer to prodje i brzo se vracas u formu, ovde ti seku ceo stomak i misice i sve,i nikad ne bude isto vise a oporavak je mnogo tezi. Zato Popki, hrabro!!!!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 15:58:01   
Maslacak15
izgleda da sam ja jedna od retkih koja voli carski, barem je moje iskustvo odlicno. Nebih se menjala. A seckali me 3 puta. I svaki put je bilo sve lakse i lakse :) Nema to veze. Kakav god porodjaj bio, znate kako kazu najvaznije su zdrave beba i majka. Prodje sve to, a normalno je da je pred kraj uzbudjenje i frka.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 16:03:10   
Bojana05
Ma pisi Popki,kakva negativa,ne zezaj,gde ces ako ne ovde. Znqm sigurni da nikome ne mozes da kazes,svi odmah ajde sta ti je,trece je to ,lako ces ti,ne glupiraj se,ovo ono🙄🙄lako je njima,ne poradjaju se oni,strah je normalan. Ja stvarno nemam toliki stah od prirodnog porodjaja ali zato umirem od straha od carskog pa cak i epiziotomije(nisu morali da me seku ni prvi ni drugi porodjaj)☺️☺️

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 16:22:21   
Khaleesi
Mene su na prvom sekli i sve super za 7 dana proslo. Na drugom nisu pa sam popucala na nekoliko mesta. Bolje da seku nego da pukne. Ali i to zaraste kao da nije ni bilo. 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
12.10.2019 21:35:09   
Dora89
Lesli user posted image hvala na podršci!
Khalessi, nemoj sebe kriviti, nema tu nimalo tvoje krivice. Priroda je tako uredila, to se jednostavno dešava. Nema to ama baš nikakve veze sa tvojim ponašanjem. Samo moraš skupiti snage da to preboliš. Ja sam se više čuvala u toj jednoj neuspešnoj trudnoći nego u ostale dve, kada sam rodila zdravu decu.
Marushka, miruj, javljaj nam šta se dešava! Uz tebe smo! user posted image
Joj, vala baš, sve se zaboravi, jedino pamtim onaj pravi iskonski strah da neću preživeti, kad mi kontrakcija blokira disanje. 😲

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 0:22:37   
lesli
Ja ni pre, a ni sad nakon porodjaja nikad ne bih izabrala CR. Moj oziljak je nakon 13 meseci jos uvek crvene boje, naduven, svrbi, zateze, boli, pece... to nije oziljak nego keloid da budemo precizniji. Kako ce me danas-sutra po tom istom seci pojma nemam 😱A obaska sto je steta sto nije islo prirodno obzirom na cinjenicu koliko sam se brzo otvarala 😔
Dora, uvek. 🤗Ti i ja smo zajdno trudnovale, pa si me tesila na koje kontrakcije treba da se strecam, a na koje ne. To ti nikad necu zaboraviti. A i da nije toga, jasno mi je kakav pakao prodje zena koja izgubi bebu u poodmakloj trudnoci 😔

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 1:22:04   
dunja RR

I ja sve isto kao i Maslackonja. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

izgleda da sam ja jedna od retkih koja voli carski, barem je moje iskustvo odlicno. Nebih se menjala. A seckali me 3 puta. I svaki put je bilo sve lakse i lakse :) Nema to veze. Kakav god porodjaj bio, znate kako kazu najvaznije su zdrave beba i majka. Prodje sve to, a normalno je da je pred kraj uzbudjenje i frka.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 3:43:05   
dunja RR
Les, i meni je sada skroz nekako čudan ožiljak, samo što ni ne mogu dobro da ga vidim od stomaka. Ja sam gotovo sigurna da imam dijastazu čak možda i ozbiljno veliku, a uopšte nemam vremena da počnem time da se bavim. Stomak mi je recimo kao da sam 6. mesec trudnoće. možda i 7. ne preterujem, i plašim se da je baš velika dijastaza.
A što je najgore, prošle nedelje sam konačno odradila papa i kolpo posle porođaja (radila sma u bolnici kod mog dr a citologija im celo leto nije radila, i tek sada sam dobila termin, odnosno imala sam regularno po planu zakazanu papa i kolpo u junu, i baš tada sma dobila ciklus, tj. par dana ranije, pa mi je dr rekao da dođem ipak na jesen) i ladno sam prošlog petka zaboravila da ga pitam za dijastazu, dok mi je radio papa i kolpo.

A za ožiljak, nekako mi je čudan osećaj oko njega, kada dodirnem prostor okolo, nemam nikakav osećaj, kao da ne dodirujem sebe, što opet može biti i do dijstaze. Ceo stomak od pupka na dole je kao utrnuo.

A po ožiljku su me sada 3. put sekli. I kada su me pripremali za CR, pitali su me nekoliko puta da li sam već bila na CR, ja kažem da, a par sestara je prokomentarisalo, pa vama se uopšte ne vidi ožiljak. Ja iskreno nisam zagledala godinama to mesto. Ali eto, one kažu da se nije ni videlo ništa, a tada sam bila 2 puta sečena. Sada posle 3. reza mi se čini da je crvenkasto ali kažem, toliko je stomak pao preko, da ni ne mogu dobro da vidim.


IZVORNA PORUKA: lesli
to nije oziljak nego keloid da budemo precizniji. Kako ce me danas-sutra po tom istom seci pojma nemam 😱



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 8:17:22   
Beca.t
Devojke, vi ne spavate nocu😀 Nama bili sinoc gosti, palacinke jeli i onda se komirali od umora. A ceo dan neka akcija.
Meni je CR bio jako bolan, ali vrlo brzo sam se oporavljala, da li zbog bebe ili je to jednostavno bilo tako. Samo znam da mi je nakon budjenja iz anestezije bilo jako bolno kao i prvo ustajanje, srecom bila je tu divna sestra koja mi je pomogla. Inace dr mi je super, imam poverenja u nju. Linija mi je bas tanka i skoro pa se ne vidi ali je istina da na toj tankoj liniji nemam nikakav osecaj kada dodirujem. Svaki CR je za sebe verovatno ali zaista mislim i to ce reci svaki dr na ovom Svetu da je najbolji porodjaj prirodni. Svakako ako to ne moze, onda se ide na CR zbog mame i bebe.
Pojubac mame! 😍

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 8:43:46   
Maslacak15
dobro jutro trudnice. Nema Maruske…..

Sto se porodjaja tice to je vecna tema i ja nemam nista protiv da bilo koja zena ide na prirodan porodjaj. Naprotiv, samo napred. Ono sto mi jako smeta je potreba da se popreko gledaju majke sa CR i izlazu glupim komentarima "jesi morala" , "A sto si morala" do toga da se zene koje su htele carski optuzuju da su "kukavice" i sta ja znam. A ima takvih.
I tacno jeste da je nekomplikovan prirodan porodjaj bolje resenje, ali je caka u tome da je to jako tesko unapred predvideti. Skoro nemoguce.A to sta doktori politicki propovedaju je drugo od onoga sto doktori rade. Da li znate da oko 30% zenskih ginekologa u svetu izabere za sebe ipak elektivni carski. Za sebe licno. Da je ta prica bas tako tacna o ogromnim prednostima prirodnog porodjaja ta cifra nebi bila toliko visoko.
Ja sam u jako dobrom odnosu sa najboljim ginekolozima nemacke, zbog posla kojim se bavim. I znam dve koje su na vodecim pozicijama. Jedna je nacelnica jednog od najvecih porodilista sa petoro dece, a druga je sad vrhunski eskspert za rak jajnika svetskog fomata i od pre par godina u Londonu ima dvoje. Obe su se odlucile za carski rez, za drugu znam da je bio samo njen izbor. I ova prva je svo petoro dobila carskim.
to je bila mnogo dobra fora, nismo se cule neko vreme, znala sam ima cetvoro i pisem joj mejl oko zajednicke publikacije koju sam pisala i kao znas ja uskoro pravim pauzu, trudna sam i treba da se porodim treci put carskim i strah me.....Na to mi stize mejl, hej bez sekiracije ja cu sledece nedellje peti put ( hahhahaha)- nisam imala pojma da je trudna. hahahah Ja ipak necu viseuser posted image

Tako da iz gore prilozenog meni je jasno da nije to bas tako prosto kao sto vam se predstavlja jel nebi zene koje se najbolje razumeju i videle su licno hiljade porodjaja za sebe birale drugacije.

ali da ponovim, nebih nikog da sputavam. Samo trazim pravo za CR mameuser posted image


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:34:32   
Beca.t
Nisam naisla na predrasude vezano za CR, makar u okruzenju gde sam ja. Zasto se neko odlucuje na CR iako bi mogao prirodno, to je vec licni izbor. Mene da neko pita, sigurno bih izabrala prirodni ako je to moguce. Posto kod mene nije bilo moguce a verovatno ni ovaj put nece biti, onda idem na CR u kome vidim prednost u tome sto zaspim i nemam pojima sta se desava i sto je za bebu bezbednije, odnosno ne muci se, samo hop i gotovo.
To sto su se dr odlucile na CR a ginekolozi su, moze da bude to da se mozda ipak plase prirodnog porodjaja i komplikacija jer ih vidjaju svakodnevno a mozda i zato sto ih je sramota da se prenemazu i u vicu u okruzenju gde predstavljaju autoritet u svom poslu. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:37:58   
Bojana05
Eto Maslacak,ko bi rekao,ne da su izabrale carske vec da kod nas usadjeno verovanje da ukoliko odes na carski,vise od dvoje dece ne mozes da radis😒😒😒 znam toliko zena koje su rekle da im doktori ne preporucuju vise od dva puta a one bi htele vise dece 😒😒😒😒nisam nikad razmialjala o tome,ja sam oba puta isla prirrodno,tako je krenuli i to je to,tako da sam i ovu informaciju prihvatila kao nesto tacno jer godinama slusam istu pricu. Ja licno volim prirodno iz razliga sto sam se oporavila nenormalno brzo i sto me je strah da me usovaju i rade ko zna sta dok sam nesvesna😂😂😂na porodjaju nisam nikad imala svog doktora vec koji se zadesi u smeni tako da je i zbog toga. Evo sada zbig ive nehomogene posteljice mogu sve da ocekujem😱😱 znas li mozda Maslacak sta to moze da znaci u poodmakloj trudnoci i sta bih migla da ocekujem?!? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:45:24   
blizanac2
Ja sam primetila da se sve vise zena oko mene odlucuje za carski, i to na svoje insistiranje, jer naravno platis pa sve moze. 🙂 I sve su bile prezadovoljne i brzo se oporavljale. Meni je nesto kao sve rano da razmisljam o tome, tesim se nekad kao lakse je prirodno, brze se oporavis i bla bla, ali kad cujem pojedine kako su prosle, pozelim i sama cr. E sad ne znam da li cu zaista morati, imala sam dve ginekoloske operacije, jedan rez mi je veliki, kao posle carskog, druga je bila laparaskopski i stomak lepo izbuskan na 5 mesta. Ne znam kakva je praksa sa tim i da li uopste ima veze porodjaj sa tim operacijama.. Da li neko imao iskustva? 

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:51:13   
Beca.t
Htela sam samo da dodam da sam se susrela sa mnogo vecim predrasudama u vezi sa sterilitetom i VTO i da gledaju ljudi na to kao da je neka bolest. Ali suprug i ja smo toliko otvoreni i opusteni po tom pitanju da onda svima "zapusimo" usta. Nekada je bilo teze, dok nije stigla beba ali tada i sada otvoreno pricamo o tome jer verujem da znaci ljudima koji imaju isti problem. Znaju da nisu sami i da ima nade.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:54:15   
kamičak
Beco, nisam sigurna da ljudi imaju lose namere kada vto vide kako kazes, pre ce biti da su neupuceni..

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 9:57:22   
blizanac2
Tako je. Ni ja nemam taj problem, davnih godina sam bila svesna da me to ceka, i bila sam spremna. Svom momku sam posle par meseci nase veze, kada smo videli da je to to, rekla da nikada necu moci prirodno da zatrudnim zbog svog zdravstenog stanja. Nazalost sve je veci broj ljudi sa problemima, ali malo ko zeli da prica o tome. 


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:02:28   
AnaTamara


IZVORNA PORUKA: blizanac2

Ja sam primetila da se sve vise zena oko mene odlucuje za carski, i to na svoje insistiranje, jer naravno platis pa sve moze. 🙂 I sve su bile prezadovoljne i brzo se oporavljale. Meni je nesto kao sve rano da razmisljam o tome, tesim se nekad kao lakse je prirodno, brze se oporavis i bla bla, ali kad cujem pojedine kako su prosle, pozelim i sama cr. E sad ne znam da li cu zaista morati, imala sam dve ginekoloske operacije, jedan rez mi je veliki, kao posle carskog, druga je bila laparaskopski i stomak lepo izbuskan na 5 mesta. Ne znam kakva je praksa sa tim i da li uopste ima veze porodjaj sa tim operacijama.. Da li neko imao iskustva? 



Blizanac, ja sam imala operaciju mioma pre trudnoce,cim su mi rekli da moram da skinem miom, rekli su mi da se moram poradjati na carski. Tako da sam bila spremna. Evo proslo je je 5 godina, druga trudnoća i opet carski... 

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:06:32   
kamičak
Devojke, ako ginekolog proceni da vam je potreban carski zbog vase ili bebine bezbednosti-pa poradjace vas na taj nacin. Nema potrebe opterecivati se unapred po meni. Kako su trudnice danas?

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
13.10.2019 10:08:35   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: kamičak

Beco, nisam sigurna da ljudi imaju lose namere kada vto vide kako kazes, pre ce biti da su neupuceni..



Verovatno, sada je nekako to i uslo u usi drugima ali pre 10-15 godina bilo je neprijatnih situacija. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here