|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:50:04   
Mari86
IZVORNA PORUKA: jacagoga

MIIIIRRRRRR!!!!!!! rekla je da je odustala od svoje namere, i da pokusava na drugi nacin da resi svoj problem....
Treba je razumeti, a isto tako nisu psi krivi vec vlasnik



HVALA LEPO draga!! user posted image
I ja sam rekla nisu krivi psi nego vlasnik!!! A on je nerazumni kreten...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:52:41   
Mari86
IZVORNA PORUKA: jacagoga

I da je ovo normalna zemlja, postojao bi zakon, inspekcija kao i udruzenje koje stiti zivotinje, tj vec postoje ali ne rade svoj posao pa ne bi bilo ugrozenih zivotinja a ni ljudi od strane zivotinja


Tako je jaco...ja sam lepo otisla i zamolila da nesto preduzmu,oni su od mene trazili prvo pare,a onda ce izaci da opomenu...Sta ja imam od opomene,ili moje dete (kada ga budem imala user posted image ) koje nece moci da spava od laveza!!!
U zakonu pise dva psa i dve macke,a ne 15!!!


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:56:59   
Anoniman
Mislila sam da necu nigde ovo pisati jer me i dalje boli ali kad vec postoji tema...
Kad sam zivela na Visnjickoj banji sa bivsim imali smo macku Kacu...Divljakusa jedna...bila je najpametnija macka na svetu i najdivnije stvorenje...
Kad bih vam pricala kakva je bila oni koji ne poznaju macke ne bi verovali...
Dovoljno je da kazem da i sada, posle tri godine ja mogu da zaplacem kad se setim te neznosti.

Jedna baba preko puta ju je otrovala dok je bila trudna.Kad sam saznala dozivela sam PRAVI nervni slom...Moj tadasnji decko me je drzao za ruke da je ne ubijem a ja sam
martinkama razbila njenu ogradu (tamo su kuce) i uletela u dvoriste u suzama i vristala:"Otvaraj mamu ti 'ebem, sad ces da vidis.."
Ceo komsiluk je izasao, moj tadasnji decko je pokusao da me zadrzi..nema sanse...Dobila sam snagu kakvu nikad nisam imala...
Nije htela da otvori, gledala me kroz prozor...
I ja sam krenula da joj unistavam cvece i ves koji se susio...i sve vreme sam plakala...

Komsije su zvale policiju i ja zavrsih u policiji...
A to sto je baba otrovala moju macku...e pa nikom nista...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 12:58:20   
Mari86
OTI zalosno stvarno....user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:01:39   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

Mislila sam da necu nigde ovo pisati jer me i dalje boli ali kad vec postoji tema...
Kad sam zivela na Visnjickoj banji sa bivsim imali smo macku Kacu...Divljakusa jedna...bila je najpametnija macka na svetu i najdivnije stvorenje...
Kad bih vam pricala kakva je bila oni koji ne poznaju macke ne bi verovali...
Dovoljno je da kazem da i sada, posle tri godine ja mogu da zaplacem kad se setim te neznosti.

Jedna baba preko puta ju je otrovala dok je bila trudna.Kad sam saznala dozivela sam PRAVI nervni slom...Moj tadasnji decko me je drzao za ruke da je ne ubijem a ja sam
martinkama razbila njenu ogradu (tamo su kuce) i uletela u dvoriste u suzama i vristala:"Otvaraj mamu ti 'ebem, sad ces da vidis.."
Ceo komsiluk je izasao, moj tadasnji decko je pokusao da me zadrzi..nema sanse...Dobila sam snagu kakvu nikad nisam imala...
Nije htela da otvori, gledala me kroz prozor...
I ja sam krenula da joj unistavam cvece i ves koji se susio...i sve vreme sam plakala...

Komsije su zvale policiju i ja zavrsih u policiji...
A to sto je baba otrovala moju macku...e pa nikom nista...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Uprvo zbog ovakvih slucajeva (isto bih postupila) da neki rade svoj posao ona bi dobila povecu novcanu kaznu (ne bi joj vise palo na pamet da truje), a ti kaznu za remecenje javnog reda i mira (1500din vec platila) i problem resen

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:03:52   
LillyT
I biljke su ziva bica, pa i njih mi je zao iskreno.
Ja trenutno mucim muku sa psom iznad mene, ali mi ne pada na pamet da trujem bilo koga (osim mozda to dvoje kretena, ali ne mogu). Nazalost, situacija je takva da ne moze nikome da se prijavi zlostavljanje, sto ljudi, sto zivotinja. Lepo rece OTI, ona u policiju, a baba truje.....Zakoni i postovanje zakona, ovako sve je nazalost prazna prica....tuga....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:04:12   
Mari86
Ona bi dobila po novom 6 meseci zatvora...user posted image
ja opet kazem,ne zelim to da uradim,i borim se...Neka ih odvedu..sigurna sam da ih on voli i sve mi je jasno...
ali taj lavez je nesnosan postao...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:05:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: Mari86

Zaista sam u nekim momentima zelela da ih otrujem,ali nisam mogla da dodjem do otrova.

Zamisljam sta bi bilo da si dosla do otrova.  E sad, druga stvar, ja ne vredjam. Vredjanje je kad za nekoga koristis pogrdna imena, nekoga psujes i govoris mu ruzne stvari. Ja to ne radim, niti takav recnik koristim,pomesala si me sa nekim. Ne shvatam , i nikad ne mogu shvatiti i naci opravdanje za trovace neduznih bica. Jeste , zakon kaze dva psa i dve macke, ali ne treba gradjani da uzimaju zakon u svoje ruke i da resavaju probleme. Postoje nadlezne sluzbe koje ce se, koliko vidim, pozabaviti i tvojim slucajem.

OTI, potpuno te razumem. Da neko povredi moje macke, neduzna mala bica koja nikome ne smetaju i ne mogu da se brane, postupila bih isto kao ti, mozda i gore.

Inace, imam jednu knjigu o mackama , prva recenica glasi ovako:"Porazno ali tacno, najveci neprijatelj macke je covek."

< Poruku je uredio minavb -- 13.1.2010 13:09:38 >

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:07:01   
Mari86
IZVORNA PORUKA: LillyT

I biljke su ziva bica, pa i njih mi je zao iskreno.
Ja trenutno mucim muku sa psom iznad mene, ali mi ne pada na pamet da trujem bilo koga (osim mozda to dvoje kretena, ali ne mogu). Nazalost, situacija je takva da ne moze nikome da se prijavi zlostavljanje, sto ljudi, sto zivotinja. Lepo rece OTI, ona u policiju, a baba truje.....Zakoni i postovanje zakona, ovako sve je nazalost prazna prica....tuga....



Danas kada su mi rekli u veterinarskoj da on njih nije ni vakcinisao ni nista...jos sam odlucnija u tome da mu oduzmu pse...ili neka plati vakcinaciju!!


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:10:25   
minavb
Vakcine ih nece spreciti da te bude nocu.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:10:53   
LillyT
Ljudi, a odakle otrovi u slobodnoj prodaji? Kod nas se lepo sve truje, nesto mi smeta, daj malo totcilina da ubijem stetocinu. Nigde ne postoji kontrola prodaje, a i ako ide na crno, zasto se o tome cuti? Ne znam tacno, ja samo verujem da otrovi ne bi smeli da se slobodno prodaju, ne kazem da bi to smanjilo trovanje, ali eto, i to bi onda bilo neko prekrsajno delo, pa imamo vec dva i da se sudi za oba (za kupovinu i trovanje).

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:11:24   
Mari86
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Mari86

Zaista sam u nekim momentima zelela da ih otrujem,ali nisam mogla da dodjem do otrova.

Zamisljam sta bi bilo da si dosla do otrova.  E sad, druga stvar, ja ne vredjam. Vredjanje je kad za nekoga koristis pogrdna imena, nekoga psujes i govoris mu ruzne stvari. Ja to ne radim, niti takav recnik koristim,pomesala si me sa nekim. Ne shvatam , i nikad ne mogu shvatiti i naci opravdanje za trovace neduznih bica. Jeste , zakon kaze dva psa i dve macke, ali ne treba gradjani da uzimaju zakon u svoje ruke i da resavaju probleme. Postoje nadlezne sluzbe koje ce se, koliko vidim, pozabaviti i tvojim slucajem.


Mina molim te....ako si nervozna nemoj na meni pokusavati da iskalis jer ne pali....
Opet si izvukla iz konteksta to sto sam rekla...user posted image user posted image
I draga moja posto sam ja godinu dana molila i trazila ko ce da resi moj problem,skupljala potpise,prijavljivala naravno da ce jednom da mi dosadi...I opet kazem,ni ja nisam kriva za nista a opet ispastam!
I zaista nisam htela da izazovem ovo,ali ti si jedina koja reaguje ovako,molim te zelim da mi boravak ovde bude lep,a ne da te izbegavam!

Ipak si ti moja rr drugarica,htela ti to ili ne! user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:11:26   
Anoniman
Da se razumemo, moje ponasanje nije bilo OK ali ja znam 100% da sam imala pomracenje uma...Moj bivsi kaze da me nije prepoznao i da se brinuo da ce srce da mi stane...
Nakon toga...mesec dana sam bila u teskoj depresiji...plave usne od plakanja, podocnjaci...
Ja razumem da ne vole svi ljudi zivotinje ali trovanje...
Pri tom...macka je macka...ne zelim da ispadne da ne volim pse(obozavam i njih) ali macka???kome ona smeta? ona ne pravi buku, ne ujeda niti to moze...Kome ona moze da smeta?
a ova moja je bila trudna...boze!!!

Pandur mi je rekao da postoji zakon za trovanje zivotinja ali da moram da odnesem les u laboratoriju da utvrde da je otrovana a onda da nadjem dokaz da je to uradila bas ta zena...
...
uh!

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:13:40   
Anoniman
Mari, ja te razumem...Bilo je lutalica koje su ujedale malu decu kod mene u blokovima ali se slazem DA NE TREBA COVEK DA UZME OTROV I DA UBIJE ZIVOTINJU....Zaboga!

pa ja ne znam da li bih mogla da zivim sama sa sobom nakon toga...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:14:34   
Mari86
IZVORNA PORUKA: minavb

Vakcine ih nece spreciti da te bude nocu.


Ne pricam o toj vakcini mina!!!!!
I ne radi se samo o tome da me bude nocu, oni zeno cuce kod kapije kako se otvori tako lete napolje,vijaju ljude po ulici,
da ne pricamo o uzasnom smradu leti,ponekad se ne cujemo kada sedimo na terasi..ali opet oni nisu krivi nego njihov gazda!!
Rekla sam da necu to uraditi,posto se nadam da sam sada nasla resenje!user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:14:42   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ljudi, a odakle otrovi u slobodnoj prodaji? Kod nas se lepo sve truje, nesto mi smeta, daj malo totcilina da ubijem stetocinu. Nigde ne postoji kontrola prodaje, a i ako ide na crno, zasto se o tome cuti? Ne znam tacno, ja samo verujem da otrovi ne bi smeli da se slobodno prodaju, ne kazem da bi to smanjilo trovanje, ali eto, i to bi onda bilo neko prekrsajno delo, pa imamo vec dva i da se sudi za oba (za kupovinu i trovanje).

I ne smeju. U normalnim zemljama pravilo je sledece-toksicne materije se mogu kupiti samo u odredjenim prodavnicama koje za to imaju dozvolu drzave. Kupac  mora da ostavi tacne podatke i na uvid da da licnu kartu. Podaci se upisuju u registar, i ako dodje do trovanja na odredjenoj lokaciji, vrlo lako moze da se dodje do trovaca koji potom placa kaznu i ide u corku.
Dodala bi i to da kreozan, omiljeni otrov beogradskih trovaca zivotinja, moze da ubije i dete a ne samo psa. Tokasican je i u malim kolicinama, nema miris i gotovo je neprimetan kad se razmaze po travi.

< Poruku je uredio minavb -- 13.1.2010 13:17:30 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:17:44   
Anck Su Nmaun
Joj pa ja prva poludim...izadjem da prosetam moje stene... a psi lutalice nas napadnu !
Jednom zamalo i ja da naj.....user posted image

Sta sutra kad izadjem dete da setam??????

Strasno..opet nebih ubijala ...ali Azil pod hitno...a  o tome se jako malo vodi racuna...treba para..... jer drustvo za zastitu zivotinja zabranjuje Sintere... a ko ce da se isprsi???

A onda neke zenetine s ulice vriste kad moje kuce vide na lancu...sta ga setas po gradu..oces da ujede nekoga..o boze ..pa vristi a nisam joj ni na 20 m.....user posted image   Pa njega cistog , umoljatog, vakcinisanog porede sa onim lutalicama....user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 13.1.2010 13:19:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:17:54   
Mari86
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ljudi, a odakle otrovi u slobodnoj prodaji? Kod nas se lepo sve truje, nesto mi smeta, daj malo totcilina da ubijem stetocinu. Nigde ne postoji kontrola prodaje, a i ako ide na crno, zasto se o tome cuti? Ne znam tacno, ja samo verujem da otrovi ne bi smeli da se slobodno prodaju, ne kazem da bi to smanjilo trovanje, ali eto, i to bi onda bilo neko prekrsajno delo, pa imamo vec dva i da se sudi za oba (za kupovinu i trovanje).


Otrov postoji u prodaji...u poljoprivrednoj apoteci ima otrova koji mogu da usmrte zivotinje,ali ja ga nisam kupila.
Draga moja,za sta  se sve cuti kod nas..ovo je nista...
Sto se tice cipovanja i vakcinisanja,mislila sam,gazda ce morati da plati sve to,i da ce ga to opametiti,ili u krajnjem slucaju ako to ne bude zeleo neka mu oduzmu pse...


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:19:44   
Mari86
Zvala sam i Azil posto ga ima u gradu,oni nisu nadlezni...a i nemaju sada mesta pretrapni su....nazalost!!!user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:21:26   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

Mari, ja te razumem...Bilo je lutalica koje su ujedale malu decu kod mene u blokovima ali se slazem DA NE TREBA COVEK DA UZME OTROV I DA UBIJE ZIVOTINJU....Zaboga!

pa ja ne znam da li bih mogla da zivim sama sa sobom nakon toga...



Imali smo velikih problema sa lutalicama kada smo ziveli na Vozdovcu, ne da su ujedali, nego je to bilo starsno. Ne znam sta bih rekla, ja nisam nikako za trovanje, ali ako bi moje dete izujedali psi, mozda bi se i meni pomracio um. Iskreno, ne mogu da kazem da ne bih bila u stanju da i ja povredim nekoga....ne znam
Ali, ovde se prica o tome da se truju kucni ljubimci i suludo mi je sve to, ali opet, suludo je meni svasta sto se dogadja.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:21:44   
cipiripi
Srbija nije Amerika....

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:24:56   
Anoniman
mnogo je zeznuta ova tema...jer postoje dve perspektive a ja razumem i jednu i drugu...
slazem se sa lillyt...sta bih radila da mi pas ujede dete????
Pa mislim da bih lom napravila!

Naravno da je najveci problem to sto kod nas nema ko da se bavi time nego ljudi bivaju primorani da resavaju svoje probleme:
- jedni da se rese lutalica kako oni znaju
- drugi da strepe nad svojim ljubimcima...

uzas je to...
ali u ovoj zemlji mnogo toga vaznijeg nije reseno...nije za cudjenje...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:27:29   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ali, ovde se prica o tome da se truju kucni ljubimci i suludo mi je sve to, ali opet, suludo je meni svasta sto se dogadja.

Suludo, nego sta.
Tvrdim da svaki problem, pa i problem lutalica, moze da se resi.Za to je opet potrebna edukacija, pa i opismenjavanje gradjana a i vlasnika. Ova zemlja za to nema para tako da...macki o rep!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:43:09   
Mari86
U mom mestu su postojala dva dana u godini,kada su lovci uzimali puske i isli po celom gradu dok nisu pobili sve pse koje su nasli na ulici...user posted image   tacno smo znali kada ne treba da izlazimo napolje,jer se puca user posted image to je ludilo za mene...

Svaki problem moze da se resi to je istina,ali ne kod nas,jer nikoga nije briga i nema sluha za tvoj problem.
Svi ti ljudi su postavljeni na radna mesta zbog drugih razloga..a ne da bi pomogli gradjanima.


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trovanje kucnih ljubimaca
13.1.2010 13:48:32   
minavb
Mari, gradjani su problem! Pasa na ulici ne bi bilo toliko kada bi vlasnici svoje pse sterilisali, kada ih ne bi pustali da se pare nekontrolisano a posle stenad ostavljali na ulici. Kad ljudi zivotinu koja im dosadi, ne bi nesterilisanu izbacivali napolje i kad bi sve lutalice bile sterilisane, nihov broj bi bio kontrolisan i vremenom smanjen. Tako je to u civilizovanom svetu, a ne da se svake godine resetaju psi koji su na ulici zavrsili krivicom ljudi.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here