|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
9.1.2012 20:01:37   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da li je moguce da jos neko ovde ima neke nedoumice oko ove procedure,ili cisto iskustvo gde je radio ,kako je sve proslo itd...ja sam nasla Helixlab koja za dva dana izdaje rezultate samo jos ne znam ako se odlucim to da uradim,gde da izvadim tu plodovu vodu?Gde privatno?Ne znam da li drzavni uopste daju uzorak pa da ga ti nosis negde?

Što se tiče da je nalaz gotov posle 2 dana, možda ako je u pitanju kasna amniocenteza, za RAC (ranu) treba bar 8 dana.
Ja sam radila analizu privatno, a vađenje sam radila državno. Pitali su me da li nosim privatno ili u Dečiju (svejedno sam nosiš). Ako ima ovde u NS-u, u BG sigurno ima.

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Znam ali ac je i vrlo rizicna samnim tim sto je invanzivna metoda i treba dobro promisliti pre konacne odluke...u Ultramediki gledaju i taj marker koji drugi ne gledaju OS VOMER se zove e ako on postoji do 16 nedelje 98 posto sansa da dete nema ds..

Os vomer se gleda uvek pri prvom ekspernom UZ (os=kost na latinskom; čini zadnji deo nosne pregrade). Svaki dr koji to radi gleda tada i vomer, pored NT i još nekih stvari, a kao moguće pokazatelje Dauna.

Što se tiče MRI, ona jeste neinvazivna i (za sada) se smatra ne škodljiva za plod, ali ipak je preporuka da ako mora da se radi (a radi se kod sumnje na neke anomalije mozga obično) da se radi posle 2.tromesečja.

Što se tiče invazivnosti nekih metoda kao što je AC, svako naravno mora da prevaga da li je za to, ali neinvazivna dijagnostika nikako ne može da da veću tačnost od npr. kariotipa.

Helixlab radi analizu trizomije 21,13,18 i dva polna za dva dana...ceo kariotip znaci na sve ostale trizomije koje se ne rade o drzavnom trosku,cekaju se dve nedelje...postoji njihov sajt ..mozete videti ...prva genetska lab.kod nas...os vomer nije isto sto i nosna kost koju gleda svaki ginekolog i na najoobicnijem uz,mozes naci clanak na internetu kada je i to u pitanju...sto se tice MR fetusa nije stetno,tj.isto je stetno koliko i ultrazvuk ali jos uvek ne znam da li moze da pokaze anomalije vezane za Dauna ,cekam dr.koja to radi da se vrati sa odmora pa da mi to kaze...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Amniocenteza?
9.1.2012 20:10:25   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: veki79

Ukoliko se neko plasi da radi amniocentezu, neka procita moju poruku.
Tripl test mi je bio jako los, pa sam radila amniocentezu, koja je pokazala da beba ima Daunov sindrom :( Prekinula sam trudnocu u 17. nedelji. Iskustvo je uzasno, nikome ga ne bih pozelela, ali i to se prezivi. Moj vam je savet da obavezno radite amniocentezu, cak i ukoliko su vam testovi krvi bili dobri, jer vam je njen rezultat jako vazan. Rizik koji ona nosi je, bar prema mom iskustvu, smesan, moja beba se nije pomerala posle toga nista vise nego inace, nikakve kontrakcije nisam imala.


Ja se plasim amnio ..vecini ne bude nista ali postoji procenat zena koje i prokrvare i navuku infekciju i imaju oticanje plodove vode,i kontrakcije i na kraju izgube bebu...ne bi se zvala invanzivna da nije i opasna sa jedne strane...

(odgovor članu veki79)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Amniocenteza?
9.1.2012 23:03:59   
crazymama
nego sanchy, sta si ti nama odlucila..?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 0:12:09   
Sanchy
Zakazala sam za 27.01.u Visegradskoj amnio ali prethodno cu raditi i tripl pa ne znam jos cu videti da li cu otici...jedino me tesi sto ova lab.radi rezultate za dva dana ,ne bih mogla da cekam nedeljama...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 11:18:56   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

os vomer nije isto sto i nosna kost koju gleda svaki ginekolog i na najoobicnijem uz,mozes naci clanak na internetu kada je i to u pitanju..

Nisam napisala da je os vomer nosna kost već da čini zadnji deo nosne pregrade. Jbg., bar anatomiju čoveka znam. A mislim da znam i toliko šta se gleda na UZ kod ginekologa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 11:30:52   
Jeca.V
Sanchy,meni su iz te laboratorije javili rezultat isti dan,odnela sam uzorak oko 9h,a javili su mi oko 18h i poslali na mail.Oni se to ograde da im treba dva dana ako na primer odnes uzorak popodne ili te zahvati vikend,tako je meni rekla ona teta sto radi tamo.Kompletan kariotip su mi javili tacno 14-ti dan od kad sam odnela uzorak!user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 12:29:35   
crazymama
sanchy, nadam se da ce tripl biti ok, u svakom slucaju, naoruzaj se pozitivnim stavom i skupi hrabrost kao sto smo i mi... sve smo super prosle.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 19:08:39   
Sanchy
Hvala devojke...strasno sam strasljiva kada su bolesti kojekakve u pitanju ,dosta citam medicinsku literaturu posto mi je i sestra dr.pa ima raznih knjizurina,pratim napredak medicine i prosto mi je zao sto neke stvari jos nisu stigle do nas ..i ko zna kada ce...a i kada pomenem neke novine naa polju medicine uglavnom me napadnu oni koji godinama uce iz knjiga od pre trideset godina pa jos ispadnem grbava..user posted image ..uglavnom drago mi je sto ste sve prosle ok na amnio ali eto kad znam sta sve moze da podje naopako prosto nece noge na tu stranu..user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Amniocenteza?
10.1.2012 19:19:22   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Sanchy

os vomer nije isto sto i nosna kost koju gleda svaki ginekolog i na najoobicnijem uz,mozes naci clanak na internetu kada je i to u pitanju..

Nisam napisala da je os vomer nosna kost već da čini zadnji deo nosne pregrade. Jbg., bar anatomiju čoveka znam. A mislim da znam i toliko šta se gleda na UZ kod ginekologa.

http://www.yumama.com/trudnoca/pregledi-u-trudnoci/3825-vomer-novi-ultrazvucni-marker.html

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Amniocenteza?
11.1.2012 15:37:03   
crazymama
IZVORNA PORUKA: Sanchy

ali eto kad znam sta sve moze da podje naopako prosto nece noge na tu stranu..user posted image


eh, pa ima stara izreka "covek kad bi znao kad ce da padne, on bi seo"

u zivotu se mora rizikovati... ne postoji sigurica.


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Amniocenteza?
11.1.2012 18:53:33   
Sanchy
E da...ali ja ceo zivot igram na sigurno nikad nisam rizikovala jednostavno nije bilo potrebe uvek mi je bilo jasno sta treba uraditi...ali sada to nije slucaj...i ne mogu da shvatim sta mi se desava kako ne mogu da donesem ispravnu odluku..user posted image ...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Amniocenteza?
11.1.2012 21:22:49   
bea83
Sanchy čituckam već danima i vidim da se baš mučiš sa odlukom...Ne mogu ti pomoći ličnim iskustvom jer ga nemam (mada sam želela da radim horionske čupice s obzirom da sam prethodnu bebu izgubila zbog deformiteta pa sam bila baš uplašena ovaj put ali zbog rizičnog početka trudnoće i krvarenja nisam se usudila) ali mogu samo da ti prenesem različita iskustva tri trudnice oko mene
- kuma(27 godina) je radila analizu horionskih čupica (koju zovu rana amniocenteza, a rizik za pobačaj je čak i veći pa ti zato navodim i ovaj primer) jer je imala porodično opterećenje sa obe strane ( sestra od tetke sa Daunovim sindromom, sestrić sa rascepom usne, brat njenog muža sa nekom vrstom mišićne distrofije, ne znam tačnu dijagnozu), iz N.Fronta su joj dali preporuku da uradi čupice u Institutu ali su je tamo odbili sa obrazloženjem da sve to nije dovoljan rizikuser posted image  Ona je raščistila u glavi i rekla sebi da mora to da uradi kako bi bila mirna i uradila je privatno. Prema rezultatima sve je u redu, i svaki naredni ultrazvuk je potvrdio da beba super napreduje. Ležala je tri dana strogo i nije primala nikakvu terapiju.
- drugarica odnosno žena od drugara ali nije ni važno(20 godina) je takodje radila analizu horionskih čupica i to zbog lošeg rezultata Double testa, to je praksa u Insitutu za majku i dete, da ako dabl ne valja odmah rade čupice, ležala je tri dana, primala terapiju progesteronom i antibioticima, rezultat je bio super, nikakvih genetskih anomalija nije bilo, imala je kontrolni UZ za dve nedelje na kom je nažalost konstatovano da se bebino srce ne razvija kako treba, pustili su je tako još dva puta po dve nedelje, znači sad je 20ta nedelja i nažalost juče je ušla u bolnicu kako bi joj prekinuli trudnoću jer se stanje nije poboljšalo
- druga drugarica (26 godina)ima jako loše rezultate double i triple testa i ide u petak na amnio, iako su joj rekli da je beba super na ekspertnom ali hormoni nisu nikako dobri, videćemo kakvo će njeno iskustvo biti, ja se nadam najboljem

Ovim postom sam samo htela da ti kažem da su se sve tri odlučile da urade invazivan zahvat iako su upoznate sa rizicima. Medjutim svaka od njih je donela jednu važnu odluku pre toga a to je da žele da prekinu trudnoću ukoliko rezultat pokaže neki problem. To je važna i intimna odluka, ja lično bih možda mogla to da uradim nakon čupica ali nakon amnio najverovatnije ne bih. Moraš i ti da preispitaš sebe i da doneseš tu odluku. I isto tako moraš da budeš svesna rizika da iako rezultati budu dobri to ne znači 100% da će sve biti u redu. Nažalost, trudnoća je nepredvidivo stanje.

Ja ti od srca želim sve najboljeuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Amniocenteza?
11.1.2012 22:38:43   
Sanchy
Hvala na prethodnom postu Beaznam ja da amnio nije za sve i da ne moze da pokaze neke razvojne anomalije...uglavnom gde god da krenem sci me pitaju za amnio da li cu raditi pa cak su me pitali i na institutu za transfuziju danas kada sam isla da vadim grupu i rh faktor....i svi odobravaju kada cuju da imam35 god...medjutim poslednjih dana stalno nesto brljavim dole pa sad pitanje je da li cu uopste moci da radim..svaki put ja odem kao hitan slucaj na pregled i uz i uvek je sve ok ,terapija mi je utrogestan i to je to...ici cu privatno na uz kod tog dr.sto treba da mi radi amnio pa cu jos jednom videti i sa njim...do sada me je pregledalo jedno deset_ doktorauser posted image kakav sam postala panicar.user posted image
http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=9074 e gde smo mi a gde je svet....

< Poruku je uredio Sanchy -- 11.1.2012 22:43:31 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Amniocenteza?
11.1.2012 23:05:23   
bea83
Samo ti lepo razmisli i kakvu god odluku da doneseš biće prava jer si razmotrila sve solucijeuser posted image Ne daj da te plaše godinama, nemaš ih puno a i uopšte više nije pravilo da se problemi javljaju kod starijih trudnica...to vidiš i iz iskustva ove moje drugarice koja ima jedva 20 godina...Samo hrabrouser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Amniocenteza?
12.1.2012 11:13:17   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bea83
Medjutim svaka od njih je donela jednu važnu odluku pre toga a to je da žele da prekinu trudnoću ukoliko rezultat pokaže neki problem. To je važna i intimna odluka, ja lično bih možda mogla to da uradim nakon čupica ali nakon amnio najverovatnije ne bih. Moraš i ti da preispitaš sebe i da doneseš tu odluku. I isto tako moraš da budeš svesna rizika da iako rezultati budu dobri to ne znači 100% da će sve biti u redu. Nažalost, trudnoća je nepredvidivo stanje.


Sanchy, ne znam da li si unazad čitala, ja sam radila amnio u obe trudnoće zbog porodičnog opterećenja (mm tetka je imala Tarnerov sindrom). Trenutno imam 30 godina, svi biohemijski markeri su bili OK (ali to je statistika). Ovo što je Bea napisala je presudno - moraš shvatiti i doneti plan za slučaj da rezultati nisu dobri, kao i da li bi mogla da neguješ dete koje bi se rodilo sa nekom anomalijom. Ja ne bih i davno sam znala (u dogovoru sa mm) da ćemo prekinuti trudnoću ako nešto ne valja. To je nešto što je meni pomoglo da ne razmišljam "šta ako" nešto krene naopako oko same intervencije.
U svakom slučaju, srećno!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Amniocenteza?
12.1.2012 13:24:34   
malik
Prilikom donošenja odluke da li da idem na amniocentezu, najveći strah sam imala od mogućih komplikacija. Čini mi se da sam najlakše raščistila sa sobom "šta ako rezultati ne budu dobri". Najviše sam se ipak plašila da zbog spontanog ne izgubim zdravu bebu koju smo čekali 5 godina.

Uf Sanchy, nimalo ne pomažem svojim komentarom, znam.

< Poruku je uredio malik -- 12.1.2012 13:25:47 >


_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Amniocenteza?
12.1.2012 14:10:47   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: malik

Prilikom donošenja odluke da li da idem na amniocentezu, najveći strah sam imala od mogućih komplikacija. Čini mi se da sam najlakše raščistila sa sobom "šta ako rezultati ne budu dobri". Najviše sam se ipak plašila da zbog spontanog ne izgubim zdravu bebu koju smo čekali 5 godina.

Uf Sanchy, nimalo ne pomažem svojim komentarom, znam.

E pa to je to..ja znam sta cu ako rezultat bude nepovoljan,ne daj Boze,ali izgubiti zdravu bebu zbog same procedure to je nesto najstrasnije ja mislim...zbog toga se toliko i dvoumim...

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Amniocenteza?
12.1.2012 14:40:09   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

E pa to je to..ja znam sta cu ako rezultat bude nepovoljan,ne daj Boze,ali izgubiti zdravu bebu zbog same procedure to je nesto najstrasnije ja mislim...zbog toga se toliko i dvoumim...

Bez obzira na moj lični stav, ako nisi spremna na to, nemoj da se primoravaš.
Samo dobro razmisli "šta ako".
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Amniocenteza?
12.1.2012 15:23:21   
Sanchy
zakazala sam ipak i triple test i ako znan da je statistika ali sam ga zakazala kod dr. sto treba da mi radi amniocentezu pa cu nakon toga da se konsultujem sa njim...on je inace jedan jako dobar dr i ljubazan sto je meni takodje bitno jer volim dr.sa kojima mogu da razgovaram a ne one koji dignu nos i jedva nesto prozbore..ja ne znam kako ste vi ali ja sam non stop po lekarima...sad mi je mr.dr.sci.Igor Pilic ,koji isto vazi za dobrog lekara ,samo zato sto sam malo prokrvarila bukvalno u tragu ,dao svakojake analize neke da odradim...plus utrogestan...isto jako fin doktor...ali eto non stop sam po lekarima...user posted image
I veruj mi nema sta nisam procitala od literature preko interneta ,do postavljanja pitanja preko Doktor.rs itd....kada su u pitanju analize u trudnoci..trizomije jedino mogu da se vide amnio,horionske i kordo i svako ko vam kaze da je dovoljan uz i dobar lekar u pravu je u 90 posto slucajeva ali u deset_ posto dzabe ne mora nista,apsolutno nista da ukaze da je dete bolesno..na zalost ali stvarno je tako...svako moze da dodje do istog zakljucka ako se malo samo udubi u problematiku...user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.1.2012 15:29:43 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Amniocenteza?
16.1.2012 13:52:33   
traveler81
Ja dolazim sa sveze uradjene amniocenteze. Medote obavljna zahvata u NS su iste kao pre 20 godina.
Detalje o postupku sam napisala u svom blogu http://traveler81.blog.rs/blog/traveler81/radost-jedne-trudnice/2012/01/14/18.nedelja-trudnoce-amniocenteza-i-po-koje-plakanje

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Amniocenteza?
20.1.2012 12:22:41   
Winni
Ja sam juce vadila plodovu vodu u decijoj bolnici u Novom Sadu.Sve je proslo o.k,sada lezim jer moram da mirujem tri dana,a rezultate cu dobiti tek za tri nedelje...do tad molim Boga da sve bude uredu user posted image
Veliki pozdrav za sve user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Amniocenteza?
20.1.2012 21:54:51   
crazymama
winni, znam kako je tesko to iscekivanje, ali razmisljaj pozitivno, i bice sve ok :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Winni)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Amniocenteza?
21.1.2012 9:57:15   
serendipity
Winni, slobodno pozovi i posle dve nedelje, oni kazu tri da se osiguraju, ali nekad bude ranije.
Meni su bili rezultati posle dve nedelje i dva dana mislim...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Amniocenteza?
21.1.2012 19:05:43   
crazymama
ja sam amnio radila 17.11., a rezultati su bili gotovi oko 01.12.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Amniocenteza?
25.1.2012 12:05:45   
blackmagic
Pozdrav za sve vas...pridruzujem vam se u prici u vezi amnio...

Ja imam 35god i cetiri meseca preko...dr. ipak zeli da uradimo amnio zbog mojih godina,mada ja mislim da nisam presla neku veliku granicu...ali ajd sad...:/

Dabl mi je bio dobar,kazu ispod skale...zakazana sam za 21.02...
Moram otvoriti kazton u Palmoticevoj,a radicu amnio u Frontu...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here