|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
25.1.2012 23:27:05   
Sanchy
Ja sam napunila 35 sad pocetkom januara i poslata sam na amnio i ako je dabl bio dobar,svaki UZ dobar,sedam lekara me je do sada gledalo na uz posto sam panicaruser posted image ...i niko nista sumnjivo nije video ...sama intervencija me ne plasi ali cekanje rezultata...uzas...i ako radim privatno i na najcescih pet hromozopatija cu rezultat dobiti za dva dana , ceo kariotip cekam dve nedelje....to je jako dugo......ne znam kako popuniti to vreme,za mene nemoguca misija...user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Amniocenteza?
25.1.2012 23:37:05   
blackmagic
I ja da budem iskrena to ce me cekanje ubiti....user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 13:45:29   
Sanchy
Jos uvek se premisljam da li da idem...sutra mi je zakazano..jednostavno osecam da ga direktno ugrozavam tom procedurom i tesko mi je,sve sam zivo procitala sto se tice amnio i cela ta prica mi se uopste ne svidja,ne mogu to da shvatim kao jos jedan test ka sto mnoge tako gledaju...user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 13:50:38   
Jeca.V
Sanci,a kakav je ispao tripl?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 13:51:26   
^iva^
sanchy ako su ti svi rez ok ja nebi isla da sam na tvom mestu ali odluka je samo tvoja user posted image ja sam imala los dabl dobar tripl pa sam zakasnila na ac i geneticari su predlozili i zakazali kordocentezu ili kako se vec zove ali ja sam odustala bas iz razloda jer se plasim rizika da izgubim bebu trebalo mi je 5 god da zatrudnim i nisam htela da rizikujem a i mm se slozio samnom strumf ce se roditi jos malouser posted image tako da opet ti kazem odluka je samo tvoja popricaj sa muzem i odluci

_____________________________

iva

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 14:31:09   
blackmagic
Recite mi molim vas..ako znate...koliko ranije se mora otvoriti karton u Palmoticevoj?

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 18:32:07   
Sanchy
Dabl dobar ,tripl los..povisen hcg,medjutim zadesilo me da mi je sa trudnocom iskocila cista na vratu a taj hcg je inace i tumor marker koji je povisen i kod malignih i kod benignih izrastaja,taka da ja te testove nisam trebala ni da radim posto je i sam rezultat diskutabilan...i sta cu sad ..verujte toliko sam toga procitala i o tim testovima i o amniocentezi i zakljucila da su i sami doktori podeljeni oko mnogih pitanja i nista apsolutno nista ne garantuje zdravo dete,ali ako nesto ne uradis pa na kraju ispadne lose samu sebe bih krivila sto nisam nesto od tih testova uradila jer eto mogla sam da vidim na vreme...user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 18:40:55   
bea83
IZVORNA PORUKA: bea83

- druga drugarica (26 godina)ima jako loše rezultate double i triple testa i ide u petak na amnio, iako su joj rekli da je beba super na ekspertnom ali hormoni nisu nikako dobri, videćemo kakvo će njeno iskustvo biti, ja se nadam najboljem



Stigli rezultati, rodiće se zdravi, mali Vasilijeuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 18:49:45   
zivka
Vasoooo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 18:57:50   
zivka
blackmagic ja sam radila amnio tako...naimeprvo ides u front pa zakazesu Palmoticevoj i tamo odete na razgovor tj da vam uzmu podatke i yakaye dan za amniocentezu. Razgovor smo obavili nesto jako rano -oko 8-10nedelje, jos jedno vidjanje s dr i onda uzorak uzet u 19stoj nedeljiu frontu- odnet isti dan(samnom je isla koleginica pa se ona popela u Palmoticevu jer je na cetvrtom spratu aja sedela u autu)
NE BOLI!!!!

< Poruku je uredio zivka -- 26.1.2012 18:58:40 >

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:00:30   
crazymama
IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: bea83

- druga drugarica (26 godina)ima jako loše rezultate double i triple testa i ide u petak na amnio, iako su joj rekli da je beba super na ekspertnom ali hormoni nisu nikako dobri, videćemo kakvo će njeno iskustvo biti, ja se nadam najboljem



Stigli rezultati, rodiće se zdravi, mali Vasilijeuser posted image


ziv bio!

ja sam vec dovoljno pricala o svojoj amniocentezi... u sledecoj trudnoci koja ce, ako bog da, da bude oko 39.godine, cu opet raditi, jedino sto cu se odluciti za Institut za majku i dete, umesto Fronta.


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:06:54   
Sanchy
Sta su vam dali posle amnio da pijete?Ja sam pitala dr da li smem bromazepam pre nego dodjem na intervenciju on rece da mogu ali na internetu uopste nesto ne mogu da nadjem koliko moze da bude stetan za bebca a bez njega nema sanse ni u zgradu da udjem a kamoli ordinacijuuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:13:43   
blackmagic
Hvala ti Zivka puno..user posted image ...nadam se da ce sve proci u najboljem redu..nije mi svejedno..ali sta da se radi...trudim se da razmisljam pozitivno....ma prezivecu ja i to...user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:14:52   
crazymama
ja nisam bas nista dobila da pijem, ali znam da moze bensedin od 2mg pre, i moze antibiotik preventivno posle, da se spreci eventualna bakterijska infekcija...
sanchy, ja ti savetujem da se smiris, ako si odlucila da ides, reci sebi "ajde i to da obavimo", stegni zube, sve prodje... nije lako podneti cekanje rezultata, ja sam nekako kulirala 3 nedelje, a onda na dan kad su trebali da stignu, i sutradan (posto su ih zagubili u frontu, pa su me zamajavali dva dana) sam preplakala kao kisa... a tek plakanje od srece kad vidis da je beba zdrava! :):):)

u svakom slucaju, zelim ti da prodje bez problema... i da rezultati budu dobri!

p.s.

blackmagic, sve ovo vazi i za tebe :)


< Poruku je uredio crazymama -- 26.1.2012 19:15:17 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:24:13   
blackmagic
Hvala ti puno na recima podrske...znace..veoma....user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:32:14   
Sanchy
nemam ni bensedin ni antibiotik i nemoguce ga je sad nabaviti posto ti treba recept i za jedno i za drugo...imam bromazepam od svekrve sto mogu da uzmem i to je to,a primala sam penicilin injekcije do utorka sad 1600000 jedinica dnevno pa to bi trebalo da me jos stiti?user posted image Nije tu u pitanju samo cekanje rezultatanego i neke druge stvari na primer radila sam TORCh i citomegalovirus je povisen igg znaci stara infekcija ,igm je negativan znaci nema trenutne infekcije ali pitanje je da liamniocenteza moze da poveca sanse za sirenje ovog virusa na plod?Ako mi verujete pet lekara pet razlicitih misljenja...user posted image a koliko zena nije ni radilo TORCh i uopste ni ne razmislja o ovoj potencijalnoj opasnosti...to vazi i za toksoplazmozu i za herpes i 1 i 2 ma za svasta..user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 19:55:36   
crazymama
nisam radila nista od toga i skroz sam ok... nije ni moja sestra koja je preksinoc dobila sina, ocenjen 10/10 ...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 20:12:09   
Sanchy
Ja sam manijak kad je u pitanju nesto sto se mene tice ili sad i bebe,sta sam sve citala,itd...isla na konsultacije sa dr samo da ga pitam da li iglom prolazi i kroz posteljicu ili ne,posto sam negde procitala da nasi dr to rade inace a to nije dobro nikako..eto doktor se smejao koliko pitanja sam mu postavila i rekao mi da sam pogresila fakultetuser posted image ...ali sam zato cini mi se jos vise opterecena...user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Amniocenteza?
26.1.2012 21:07:13   
^iva^
bae bas mi drago za drugaricu user posted image user posted image ziveo VASAAAAA

_____________________________

iva

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Amniocenteza?
27.1.2012 8:53:35   
zivka
BM -Nema na cemu...
Sanchy- nezeki! Koji ce ti bili sta za mirenje!
Ja sam isto bila uplasena da ne kazem nesto drugo...posto sam citala- A NISAM TREBALA!!! Trebala sam samo da slusam tri trezvene zene pored ene koje su to radile! Nista poseno ne boli-boli samo onaj deo dok igla probada kozu- znaci kao injekcija! Ne drami jer dr sve lepo prati sa 3D UZ i traje jako kratko! Urade detaljan pregled bebirona-taman cujes velicinu bebe, ja sam pitala da mi kaze jel se vidi pol i teta rekla da je MOZDA decak...Evo ga malisa sad kodmene u krilu i pije mleko user posted image
Ja sam sizela sto mm ide na put bas dan ranije...pa je isla samnom koleginica kojoj je radjena pre amniocenteza..Super je ispalo jer je sedela samnom u hodniku -niko ne pita da li je trudnica....a muskarci su u hodniku kod lifta....
SRECNO ZENE! ZELIM VAM BRZ I LAK PORODJAJ! A AMNIOCENTEZA CE BITI DOBAR REZULTAT user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio zivka -- 27.1.2012 8:56:31 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Amniocenteza?
27.1.2012 9:11:43   
Jele
Ne znam sad da li ću ovim svojim postom nekome pomoći, ali... Sa prvim detetom mi je savetovana AC zbog godina i nisam je uradila, bila sam izbezumljena, zbunjena, sve živo sam iščitala, prvo dete, neznanje, neiskustvo, nesigurnost, itd. te dve nedelje odluke da ili ne su za mene bile pakao, očekivala sam od doktora da mi kažu da li da radim ili ne - niko ti neće dati taj odgovor, oni zbog godina savetuju da se uradi... Taj procenat mogućnosti pobačaja usled komplikacije AC je za mene bio ogroman, sve sam preuveličavala, uglavnom bila sam preplašena. Ostatak trudnoće sam provela nervirajući se da li će sve biti ok, budući da smo odlučili da ne radimo AC.
Kod drugog deteta smo odlučili da radimo AC bez puno dvoumljenja. Kada sam dobila rezultate bila sam toliko srećna i neki ogroman teret je kao spao sa mene što se tog pitanja tiče. Nervirala sam se zbog nekih drugih stvari, ali makar nisam morala da se nerviram još i oko toga.
Na kraju mogu samo reći da bih se kod trećeg (a iskreno se nadam da ćemo imati još dece) sigurno radila AC.

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Amniocenteza?
27.1.2012 13:39:41   
jelenadunja
citam sve ovo ali i dalje me je strah,i ne znam da li da idem na AC ili ne.......jako se plasim.....user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 20:00:21   
Rada T.
Evo mene napokon čekam rezultate sa AC i pokušavam da ne razmišljam o tome.

AC sam radila na institutu za majku i dete na NBG-u tamo se leži tri dana, prevencije radi. Posle su nas otpustili uz prepisanu terapiju.
Rezultate čekamo od 15 do 20 dana, to zavisi od brzine rasta i razvoja ćelija u plodovoj vodi.
Procedura je bezbolna, malo nelagodna ali je ok... i ako su meni od ovoliko sala na stomaku i dva reza uspeli da vide sve i da obave sve kako treba za vas ostale neće biti frke!

Nemojte se plašiti zdrava deca zdrava porodica! Radite to zbog njih user posted image

A da.. meni je triple test bio loš i zato sam radila AC

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 21:21:35   
crazymama
rado, super sto si se javila, posto ja za sledeci put planiram da radim u institutu za majku i dete, cini mi se da ozbiljnije pristupaju uzimanju uzorka, a i ne set_aju te da nosis uzorak u palmoticevu ili u NS, vec se sve radi na jednom mestu.

ne sumnjam da ce ti rezultati biti ok, u vecini slucajeva je tako, a i ako nisu, bolje je znati.


< Poruku je uredio crazymama -- 1.2.2012 21:22:10 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 21:38:07   
Rada T.
На институту је дивно... топло као у бањи user posted image

имаш купатило које можеш да користиш кад ког желиш
вц је мало дискутабилан... понесеш оно за даску и све ок
храна је исто мало тужна али нећеш бити гладна
сестре су прељубазне и све на нивоу
и то што кажеш... озбиљно прилазе проблему

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here