|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 21:39:09   
crazymama
ma mene su uhvatili na brzinu da zakazem u frontu, nisam se lepo ni raspitala, ali za drugi put, Boze zdravlja, znam :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 21:56:55   
New Mom
Rado user posted image Sve će biti OK!
OFF: Poslah ti poruke po svim medijima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Amniocenteza?
1.2.2012 22:07:15   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: New Mom

Rado user posted image Sve će biti OK!
OFF: Poslah ti poruke po svim medijima.


dušo moja milauser posted image

ja ti odgovorila ali ti nije stigla poruka... nestlo kredita... a tek sam danas izašla iz kuće itd. da ne dužim.

u svakom slučaju sad mi je ostalo samo da čekam.... i da se pridržavam terapije koju su mi prepisali.

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 13:38:05   
zivka
Rado a kakva terapija?!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 13:45:04   
zivka

IZVORNA PORUKA: crazymama

rado, super sto si se javila, posto ja za sledeci put planiram da radim u institutu za majku i dete, cini mi se da ozbiljnije pristupaju uzimanju uzorka, a i ne set_aju te da nosis uzorak u palmoticevu ili u NS, vec se sve radi na jednom mestu.

ne sumnjam da ce ti rezultati biti ok, u vecini slucajeva je tako, a i ako nisu, bolje je znati.



Verovatno su u pitanji bolnicki dani... No nema veze. Meni licno je smor da budem bez razloga u bolnici tri dana a koleginica koja je imala VTO je bila na institutu i nije joj uspeo test-amnioceteza pa je radila cupice...Nego što kao je bila tu tri dana a taj treći je nije niko ni pogledao vec samo otpustili...Hocu da kazem nije bilo nikakvog UZ posle uzimanja uzorka a kao zadrzavaju za svaki slucajuser posted image Ta "rupica" je izuzeno mala jer je igla ULTRA tanka-iskreno ja sam se zapitala da li ce proci kroz kozu...Sve sam gledalakako rade...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 13:47:05   
zivka
Srecno! SVE CE BITI O.K.!user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 16:36:58   
Sanchy
Ja sam radila u Visegradskoj sad u petak,nema potrebe za ostajanjem ,pridrzavas se terapije i mirujes i to je sve...citala sam neke strane sajtove pa u Engleskoj cini mi se zenama ne preporucuju samo da taj dan rade znace da ne idu na posao nego da odleze kuci a sutradan sve po starom...zamislite koliko je to ne ozbiljno onda...mislim da je bitno ko ti radi amnio i da do problema moze da dodje jedino ako je nestrucno obavljena,ali to je nemoguce i dokazati....najgore je cekanje rezultata to ubija..ja sam radila analizu privatno pcr metoda je dobra,isti dan sam dobila rezultat na pet najcescih sindroma,sad cekam citogenetiku ,to se ceka minimum deset dana a postoji jos preko sto razlicitih sindroma user posted image ..mnogi od tih sindroma se cak neispoljavaju ni po rodjenju bebe nego tek kasnije,nekad od treceg meseca nekad od trece godine sto je tek strasno...zato bih sada kada sam dosta toga novog saznala,amniocentezu preporucila svima,samo jos kad bi skratili to cekanje rezultata...

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 17:18:10   
Jeca.V
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam radila u Visegradskoj sad u petak,nema potrebe za ostajanjem ,pridrzavas se terapije i mirujes i to je sve...citala sam neke strane sajtove pa u Engleskoj cini mi se zenama ne preporucuju samo da taj dan rade znace da ne idu na posao nego da odleze kuci a sutradan sve po starom...zamislite koliko je to ne ozbiljno onda...mislim da je bitno ko ti radi amnio i da do problema moze da dodje jedino ako je nestrucno obavljena,ali to je nemoguce i dokazati....najgore je cekanje rezultata to ubija..ja sam radila analizu privatno pcr metoda je dobra,isti dan sam dobila rezultat na pet najcescih sindroma,sad cekam citogenetiku ,to se ceka minimum deset dana a postoji jos preko sto razlicitih sindroma user posted image ..mnogi od tih sindroma se cak neispoljavaju ni po rodjenju bebe nego tek kasnije,nekad od treceg meseca nekad od trece godine sto je tek strasno...zato bih sada kada sam dosta toga novog saznala,amniocentezu preporucila svima,samo jos kad bi skratili to cekanje rezultata...
Sanchiuser posted image Bas mi je drago da si se ipak odlucila da uradis amnio.Jesi li uzorak nosila u Helix?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 18:29:42   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: zivka

Rado a kakva terapija?!


ginipral
verapamil
cefaleksin
metildopa


_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 18:34:19   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: zivka


IZVORNA PORUKA: crazymama

rado, super sto si se javila, posto ja za sledeci put planiram da radim u institutu za majku i dete, cini mi se da ozbiljnije pristupaju uzimanju uzorka, a i ne set_aju te da nosis uzorak u palmoticevu ili u NS, vec se sve radi na jednom mestu.

ne sumnjam da ce ti rezultati biti ok, u vecini slucajeva je tako, a i ako nisu, bolje je znati.



Verovatno su u pitanji bolnicki dani... No nema veze. Meni licno je smor da budem bez razloga u bolnici tri dana a koleginica koja je imala VTO je bila na institutu i nije joj uspeo test-amnioceteza pa je radila cupice...Nego što kao je bila tu tri dana a taj treći je nije niko ni pogledao vec samo otpustili...Hocu da kazem nije bilo nikakvog UZ posle uzimanja uzorka a kao zadrzavaju za svaki slucajuser posted image Ta "rupica" je izuzeno mala jer je igla ULTRA tanka-iskreno ja sam se zapitala da li ce proci kroz kozu...Sve sam gledalakako rade...


smor jeste, taman i da je krajnje nužno... ležanje u bolnici je smor. Ali nije nepotrebno.
Iskreno rečeno ja kod kuće ne bi imala mira zato što imam dete od godinu dana koje bi i da ga uzmem i da ga nosam i koje može vrli lako u igri i li u toku presvlačenja da me zategne nogom u stomak.
Prijalo mi je odmaranje u bolnici a i manjak sekiracije... veliko psihološko olakšanje nastaje u momentu ako se ne daj Bože nešto desi a vi ste tamo gde treba i gde vam mogu pomoći.
Ni meni se nije svidelo što nije bilo onog UZ pre izlaska... to im jedino zameram.

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 18:37:55   
Olga75
Rado , ja sam pila methyldopa od cetvrtog meseca  , pisala sam u nekoj temi o trudnoci i povisenom pritisku pa ako hoces moje iskustvo pogledaj tu temu ( nemam sad vremena da trazim ali 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 18:39:04   
Rada T.
naravno da ću pogledatiuser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 18:40:48   
Verus
Rado cestitam, eto nisam ni znala....Meni su 1 i 2 trudnoca bile kao nebo i zemlja.  Prva skoro se porodila, pa mirovanje, a druga: nosala Helena, sve radila po kuci, isla na posao sve do punih 38 nedelja, ma neverovatno....Cuvaj se!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 19:34:51   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Jeca.V

IZVORNA PORUKA: Sanchy


Sanchiuser posted image Bas mi je drago da si se ipak odlucila da uradis amnio.Jesi li uzorak nosila u Helix?

Da,u Helix..stvarno su brzi sto se tice pcr metode vec u pola cetiri su mi javili a odnela u devet...to je sve ok,sad samo citogenetika,iskreno se nadam da ce i to biti ok.svaki dan sam sve nervoznija...

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 19:40:13   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: zivka

Rado a kakva terapija?!


ginipral
verapamil
cefaleksin
metildopa


Ja sam dobila samo palitrex konjsku dozu od 1000mg dva puta dnevno i nista vise...nastavila utrogestan koji sam pila i pre amnio...napisao je i partusisten u slucaju da dobijem kontrakcije ali nisam ih dobila tako da to nisam ni pila...sve terapije se razlikuju od dr do dr to je ocigledno ..a na UZ sam isla privatno dva dana posle amnio za svaki slucaj ..nisam mogla vise da razmisljam...

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.2.2012 19:42:19 >

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 20:55:21   
zivka

IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: zivka

Rado a kakva terapija?!


ginipral
verapamil
cefaleksin
metildopa



Ja nisamapsolutno nista pila, ne yato sto ja nisam htela nego je tako trebalo.Samo na pocetku Utrogestan i folnu non-stop a ja licno sam ubacila par puta magneyijum zbog grceva u listovima

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Amniocenteza?
2.2.2012 21:43:25   
crazymama
zivka, kad sam napisala da smatram da ozbiljnije pristupaju uzimanju uzorka, mislila sam na svoje iskustvo iz fronta gde me je mlada dr ubadala dva puta i uplaseno vadila iglu, jer je na UZ videla da se beba primakla glavicom, zatim mi rekla da ustanem i da idem "da prosetam malo po bolnici", pa da pokusamo ponovo za 15-20minuta... zar to nije neozbiljno?
zavrsilo se tako sto je usla starija dr i rekla "Ej, jesi gotova, da odradim jedan vaginalni pregled na brzaka?", a mladja njoj "da li mozete da pogledate ovo, nisko mi je da ubodem treci put..?"
starija prilazi i ne seda, vec mi onako i prolazu zabada iglu i uzima uzorak, jer je zurila da pregleda tu neku svoju vaginalno...
nakon svega toga, daju mi spric u koverti najobicnijoj i kazu mi da neko moj to treba da odnese u NS u institut za genetiku...

obzirom da na institut za majku i dete dodjes, odradis, odlezis 3 dana, i ne setas sa uzorkom u spricu okolo - meni je to dovoljno ozbiljnije za sledeci put!
hvala Bogu, pa sam imala srece u frontu i sve je u redu...

sanchy, drago mi je da si i ti prezivela.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 11:49:20   
Rada T.
A jooooj CM user posted image nemam reči user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 12:31:40   
crazymama
majke mi, nisam nista preuvelicala... tek sam posle svega postala svesna koliko je to neozbiljno... inace, na forum je dolazila zenica kojoj je specijalizant u frontu uzimao uzorak, u prevodu STUDENT!!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 12:38:30   
New Mom
Specijalizant nije student.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 14:32:53   
Jeca.V
Meni je uzorak uzimao decko koji je student,ali je to super odradio.I ja sam se plasila tih prica,i molila boga samo da mi iskusan doktor uradi intervenciju,a posle pomislih i moja rodjena sestra je student medicine i svasta radi na vezbama pa kako bi njoj bilo da neko nece da mu ona zameni kateter ili bilo sta drugo.......Sve u svemu i moj utisak o Frontu je da je ta amniocenteza olako shvacena,ali sam na svu srecu super prosla!user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 14:58:01   
crazymama

IZVORNA PORUKA: New Mom

Specijalizant nije student.user posted image


meni jeste, jos uvek uci, jel tako..?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Amniocenteza?
3.2.2012 15:01:58   
zivka
Nemam komentar! Uzas!
Meni se zadesila divna doktorka ck je na moje pitanje jel se vidi pol- kao bice rezultat...pa ipak potrazila i s osmehom rkla da joj se cini daje decak...

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Amniocenteza?
4.2.2012 12:28:11   
Anoniman
Rado , cekamo rezultate i navijamo da budu odlicni user posted image user posted image

(odgovor članu zivka)
  Direktna veza do poruke: 949
   RE: Amniocenteza?
4.2.2012 12:31:16   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: ribizla

Rado , cekamo rezultate i navijamo da budu odlicni user posted image user posted image


Joooj dušo i ja čekam... nadam se da će sve biti ok.
Juče mi je stigla otpusna lista a za jedno nedelju dana ću zvati da pitam jesu li gotovi rezultati

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here