|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
28.12.2011 22:33:14   
Sanchy
Da,sad sam nesto citala na tu temu ali to se kod nas jos uvek ne radi izgleda...a sta mi vredi ta zena na Institutu kad kazes da je nemoguce zakazati...nije mi jasno da nisu poceli privatno da rade..pise da j bezbedno za bebu od drugog trimestra i da se sve anomalije mogu videti apsolutno sve ..pa sto onda rade te horiocenteze i amnio kad je ovo mnogo manje invazivno a cak se i vise vidi...bezveze

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Amniocenteza?
28.12.2011 22:38:30   
mama kukunka
Ako imas neku vezu, probaj da zakazes..ja nisam ni pokusavala..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Amniocenteza?
28.12.2011 22:41:43   
Sanchy
Nemam,da je visegradska u pitanju no problem ali na institutu jok...znas li kad se to radi odprilike

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Amniocenteza?
28.12.2011 22:44:21   
mama kukunka
mozda moze neko iz visegradske da proba da zakaze?koliko sam shvatila njima se salju  ti indikovani slucajevi  sa svih strana.. ne znam kada se radi-mislim da je isto kad i amniocenteza..


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Amniocenteza?
28.12.2011 23:15:30   
Sanchy
Nasla sam sad privatnu kliniku za magnetnu rezonancu na Crvenom krstu pise na sajtu da rade i snimanja fetusa...inace tamo su zaposleni svi lekari iz Klinickog centra Srbije sto meni odgovarauser posted image .imaju i ginekologiju na kojoj radi Prof.Berisavac ako ste culi za nju ona je godinama vazila za dobrog strucnjaka..Inace poslala sam im mejl i pitala da li rade,kada se radi i koliko kosta,kao i da sam cula da je preciznije od amniocenteze...na samom sajtu pise da je potpuno bezbedno,procedura traje 15 minuta,aparat je nov sa softverom iz 2009...ufff kako bi me ovo spasilo ako je to sve tako...cekam odgovor od njih ja se nadam da ce mi tokom sutrasnjeg dana odgovoriti pa cemo videti...tebi hvala na ovoj informaciji kakav god mi odgovor daju..user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Amniocenteza?
29.12.2011 19:11:56   
Sanchy
Ta privatna ordinacija ne radi magnetnu ploda ,nemaju softver ,u pregovorima su za nabavku...medjutim pronasla sam da se to radi i u Centru za magnetnu rezonancu u KCS moze i na licni zahtev pa cu sacekati da mi se mama vrne sa puta posto je ona zaduzena za Klinicki,,,user posted image ...ali nasla sam jos nesto postoji novi uz marker os vomer cije prisustvo mora postojati izmedju 10 i 16 nedelje trudnoce ..Ako postoji ,trizomija 21 i 13 je prakticno iskljucena ...moram se jos raspitati o tome...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Amniocenteza?
29.12.2011 21:37:17   
crazymama
al' si se ti dala u istazivanje ;)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Amniocenteza?
29.12.2011 21:48:35   
Sanchy
Uvek sam bila sistematicna katastrofa...perfekcionista u svemu...mnogo puta sam se uverila da od deset lekara jedan zna svoj posao ,tako da im jednostavno slabo verujem pa se trudim da budem upucena...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 15:46:00   
Sanchy
Da li je moguce da jos neko ovde ima neke nedoumice oko ove procedure,ili cisto iskustvo gde je radio ,kako je sve proslo itd...ja sam nasla Helixlab koja za dva dana izdaje rezultate samo jos ne znam ako se odlucim to da uradim,gde da izvadim tu plodovu vodu?Gde privatno?Ne znam da li drzavni uopste daju uzorak pa da ga ti nosis negde?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 16:00:12   
mama kukunka
Au, sanchy sta si sve saznala..
Evo da ti jos jednu smernicu dam, juce sam cula da je dr Tika Mihailovic koji ima neki space ultrazvuk u Vojvode Dobrnjca  sa  timom lekara otkrio jos neki nacin ranog otkrica anomalija..e pa sad ti guglaj, ja  sam zaboravila  i kako se ordinacija zova ( bila kod njega u orvoj trudnoci na 4d), nemam telefon..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 16:31:34   
Sanchy
user posted image znam za to,zove se os vomer,to je neka sicusna koscica u nosnoj kosti...ako nje nema do 16 nedelje onda je sigurno 96,7 posto da dete ima daunov ali ako je ne vide salju na amniocentezu...hvala u svakom slucaju...mislila sam kod njega da zakazem uz ...user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 19:04:41   
crazymama
mislim da je Jeca V, vadila uzorak u Frontu,  i nosila u Helixlab..
ja znam da privatno vade uzorak i u ordinaciji Jurisic, ali ga ne analiziraju, nego u saradnji sa nekim lab. rade, pa rezultate dobijes za 10-ak dana, ceka je oko 300e.
ja inace privatno idem kod Jurisica, ali ne za sve.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 19:23:50   
Sanchy
Razmisljala sam se gde da zakazem 4D ,Jurisice uglavnom svi hvale ima i nekih negativnih ali dobro,ali Ultramedika ima bolju dijagnostiku sto je mama kukunka napisala spejs satl UZ...pa sam se zato odlucila za njih sto se tice toga a za amnio hmmm nisam jos nista odlucila...pare nisu problem...privatno bih i radila ali treba mi ta varijanta rezultat u sto kracem roku jer ne bih mogla da cekam tri nedelje nikako...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 23:01:45   
crazymama
ja sam u 16.nedelji radila 4d kod jurisica, tih dana im je stigao neki najnoviji UZ na kom je umeo da radi samo vlasnik ordinacije, pa me je on i pregledao, a moj dr koji tamo radi honorarno je posmatrao :)))
sto se tehnike tice, jako su dobro opremljeni, ali dr jurisic nije bio puno pricljiv, osim da je sve ok i da je devojcica i da ce mi sestra narezati cd :)
ako ocekujes nasiroko i nadugacko, on mi nije u tom fazonu. :)
a da vade uzorak plodove vode, vade!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 23:13:28   
mihi
IZVORNA PORUKA: mama kukunka

Au, sanchy sta si sve saznala..
Evo da ti jos jednu smernicu dam, juce sam cula da je dr Tika Mihailovic koji ima neki space ultrazvuk u Vojvode Dobrnjca  sa  timom lekara otkrio jos neki nacin ranog otkrica anomalija..e pa sad ti guglaj, ja  sam zaboravila  i kako se ordinacija zova ( bila kod njega u orvoj trudnoci na 4d), nemam telefon..



Dr Tika je sjajan radiolog i ima super aparat no naravno UZ kao dg metoda ima svoja ograničenja misli da dr Tika kaže da može da vidi i refluks kod dece na UZ i polip na debelom crevu....... Mislim da opetnkažem UZ ma kakv aparat bio ima svoj limit, i da kada postoje indikacije za AC treba to i uraditi. Jer kaže dr LJUBIĆ KOD 1% slučajeva UZ savršen a postoji trizomoja 21 hromzoma tj Daunov sindrom.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 23:19:49   
Sanchy
Znam ali ac je i vrlo rizicna samnim tim sto je invanzivna metoda i treba dobro promisliti pre konacne odluke...u Ultramediki gledaju i taj marker koji drugi ne gledaju OS VOMER se zove e ako on postoji do 16 nedelje 98 posto sansa da dete nema ds..takodje postoji i magnetna rezonanca ploda radi se u Centru za magnetnu u Klinickom centru ,sutra cu dobiti informacije sta se time postize i mogu li se videti neke anomalije mozga koje upucuju na trizomiju 21,18,13..to su sve neinvazivne metode i neskode plodu a ac...itekako moze da te kosta a i nemora zavisi kakve si srece..

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Amniocenteza?
3.1.2012 23:24:14   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: crazymama

ja sam u 16.nedelji radila 4d kod jurisica, tih dana im je stigao neki najnoviji UZ na kom je umeo da radi samo vlasnik ordinacije, pa me je on i pregledao, a moj dr koji tamo radi honorarno je posmatrao :)))
sto se tehnike tice, jako su dobro opremljeni, ali dr jurisic nije bio puno pricljiv, osim da je sve ok i da je devojcica i da ce mi sestra narezati cd :)
ako ocekujes nasiroko i nadugacko, on mi nije u tom fazonu. :)
a da vade uzorak plodove vode, vade!

Hvala na informaciji da vade uzorak plodove vode ako se ipak odlucim ...Jurisici su ok ,moje obe snaje su isle kod njih ali jednostavno pogledaj na sajtu ultramedike sta oni gledaju i sta sve mogu da vide na UZ..zato sam se ja odlucila za njih ,nista drugo...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Amniocenteza?
4.1.2012 1:06:15   
mama kukunka
Tika je pricljiv za sve pare..bar je bio kad sam pre 8 godina bila kod njega!! Prica o svemu i svacemu..
Jako mu je zanimljivo bilo sto  mi je tu  trudnocu vodio dr Stanojevic, i sve vreme se hvalio-e, ovo tvoj Dusko ne moze da vidi,  e kad bi on ovo mogao da zna itd itd..Te koliko dize iz benca.. Uspeo je da mi kaze da beba ima neke horionske ciste u mozgu..na svu srecu pa se u prvoj trudnoci nisam toliko tripovala, pa kad sam dr Stanojevicu to rekla, samo  mi je rekao  da ga ne znaima i da su to gluposti..
Vrhunac je bio kad mije rekao da karlicni deo nece da gleda, nije zgodno postavljena bebe (14 nedelja sam bila), izmedju ostalog da bih dosla jos neki put ??
Malo je pun sebe, uglavnom je cackao nos jednom rukom, dok je drugom vrteo onu sondu...ma sou  od pregleda..
Znam da za njega kazu da je vrhunski strucnjak, i verovatno jeste, ali malo je sasav..bar je tada bio

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Amniocenteza?
4.1.2012 1:24:22   
Sanchy
Pa ja vise ne znam gde covek da ide,za svakog lekara uvek postoji neko ko da negativno misljenje...ja jedino sto sam cula jeste da je uobrazen ali brate priznati su i van nase zemlje pisu i objavljiju za priznate sv.naucno medicinske casopise,vidim da ih uvazavaju ...najbolje izgleda ne ici nigde na kraju..user posted image

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Amniocenteza?
4.1.2012 6:36:03   
mama kukunka
To sto je on  tako pun sebe ne znaci da ne treba da odes kod njega i da ne zna posao! Ako ces se umiriti, opustiti, ipresatati da razmisljas o AC. S ' druge strane, ako mislis da ti njegovo ili misljenje nekog sa magnetente rezonance nece biti dovoljno, ti uradi AC, mada mislim da je i kod nje 98% tacnost odredjicanja trizomije..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Amniocenteza?
4.1.2012 11:11:40   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pa ja vise ne znam gde covek da ide,za svakog lekara uvek postoji neko ko da negativno misljenje...

Tako je oduvek i u svemu.
Moje mišljenje je da je najbitnije da je preporuka stigla od kolege.
Znam da nije prijatno kada dr Jurišić npr. ćuti sve vreme dok radi, ali ako njegove kolege kažu da je odličan uz dijagnostičar, meni je to dovoljno.
Isto važi i za Tiku. Sto ljudi-sto ćudi, nekome više leži ćutljiv, nekome brbljiv doktor, a jedino je bitno da on svoj posao radi dobro.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Amniocenteza?
4.1.2012 13:06:17   
crazymama
pa i ja mislim da je nezahvalno zapitkivati ako ti u startu kaze SVE JE OK!
ipak je on strucnjak, a ne ja...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Amniocenteza?
5.1.2012 13:19:10   
Sanchy
Ipak volim kad se dr postavi prijateljski prema meni ,odgovara na moja pitanja i prica o onome sto gleda ili radi...ti cutljivi me nerviraju u smislu nipodastavanja mene kao licnosti pa onda kao pacijenta i kod takvih mogu samo jednom da odem i vise nikad...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Amniocenteza?
8.1.2012 22:56:32   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da li je moguce da jos neko ovde ima neke nedoumice oko ove procedure,ili cisto iskustvo gde je radio ,kako je sve proslo itd...ja sam nasla Helixlab koja za dva dana izdaje rezultate samo jos ne znam ako se odlucim to da uradim,gde da izvadim tu plodovu vodu?Gde privatno?Ne znam da li drzavni uopste daju uzorak pa da ga ti nosis negde?

Što se tiče da je nalaz gotov posle 2 dana, možda ako je u pitanju kasna amniocenteza, za RAC (ranu) treba bar 8 dana.
Ja sam radila analizu privatno, a vađenje sam radila državno. Pitali su me da li nosim privatno ili u Dečiju (svejedno sam nosiš). Ako ima ovde u NS-u, u BG sigurno ima.

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Znam ali ac je i vrlo rizicna samnim tim sto je invanzivna metoda i treba dobro promisliti pre konacne odluke...u Ultramediki gledaju i taj marker koji drugi ne gledaju OS VOMER se zove e ako on postoji do 16 nedelje 98 posto sansa da dete nema ds..

Os vomer se gleda uvek pri prvom ekspernom UZ (os=kost na latinskom; čini zadnji deo nosne pregrade). Svaki dr koji to radi gleda tada i vomer, pored NT i još nekih stvari, a kao moguće pokazatelje Dauna.

Što se tiče MRI, ona jeste neinvazivna i (za sada) se smatra ne škodljiva za plod, ali ipak je preporuka da ako mora da se radi (a radi se kod sumnje na neke anomalije mozga obično) da se radi posle 2.tromesečja.

Što se tiče invazivnosti nekih metoda kao što je AC, svako naravno mora da prevaga da li je za to, ali neinvazivna dijagnostika nikako ne može da da veću tačnost od npr. kariotipa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Amniocenteza?
9.1.2012 19:54:08   
veki79
Ukoliko se neko plasi da radi amniocentezu, neka procita moju poruku.
Tripl test mi je bio jako los, pa sam radila amniocentezu, koja je pokazala da beba ima Daunov sindrom :( Prekinula sam trudnocu u 17. nedelji. Iskustvo je uzasno, nikome ga ne bih pozelela, ali i to se prezivi. Moj vam je savet da obavezno radite amniocentezu, cak i ukoliko su vam testovi krvi bili dobri, jer vam je njen rezultat jako vazan. Rizik koji ona nosi je, bar prema mom iskustvu, smesan, moja beba se nije pomerala posle toga nista vise nego inace, nikakve kontrakcije nisam imala.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here