|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
15.2.2012 20:33:35   
Rada T.
a da... hvala svima na podršci user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Amniocenteza?
15.2.2012 20:37:27   
Anoniman
Čestitam Rado, sad opušteno i uživancijauser posted image

(odgovor članu Rada T.)
  Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Amniocenteza?
15.2.2012 20:50:42   
mihi
Šta sam rekla Rado, uživaj sada.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Amniocenteza?
15.2.2012 22:22:46   
Jele
Čestitam Rado user posted image user posted image A sad uživaj user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Amniocenteza?
16.2.2012 9:07:40   
Anoniman
Aaa , znaci nije kraj iznenadjenjima user posted image Ma samo kad je sve u redu user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Amniocenteza?
20.2.2012 16:01:57   
pinky
česitam Rado! Mogu da zamislim kolika je tvoja sreća. Ja čekam rezultat sa AC, iskreno se nadam da ću se i ja radovati!
user posted image

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Amniocenteza?
20.2.2012 16:11:10   
mama kukunka
pinky, imas isti avatar kao razlicak koja svakog dana treba da se porodi, eno je u trecem tromesecju-ceka subotu!..i gledam u post, pa ne verujem sta pise...kaze , cekam rezultat ac ?? t pa gledam datum, opet procitam..tek iz treceg puta mi pogled padne na nick :))
potpuno sam se zbunila!

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Amniocenteza?
20.2.2012 17:22:56   
pinky
evo, promenila sam avatar, da ne dođe ponovo do zabune.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Amniocenteza?
21.2.2012 16:34:18   
blackmagic
Evo..ja prezivela....danas ...user posted image
Sve je proslo dobro...izvadjena plodova vodica koja je bistra,lepa..bas me to obradovalo...doktor je malo zurio sa UZ-om jer je bilo bas guzve,onako usput mi je rekao da je mozda devojcica...i dodao..izmedju ostalog to nije ni bitno..na sta sam ja rekla da je totalno u pravu...user posted image
Sad cekamo rezultate...:)user posted image

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Amniocenteza?
21.2.2012 19:04:56   
crazymama
jesi u frontu radila? i meni su odmaj kad su uzeli uzorak pokazali spric i pohvalili bistrinu i boju plodove vode, sto me je ohrabrilo!
ma bice sve ok!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Amniocenteza?
21.2.2012 21:31:14   
blackmagic
Da,u frontu.I meni je sad kao malo lakse kad sam videla plodovu vodu...svetlo zuta,bas bistra tecnost...ma..ja iskreno smatram da rezultat ne moze biti los..:)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Amniocenteza?
21.2.2012 21:46:04   
crazymama
tako je ;)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Amniocenteza?
22.2.2012 22:32:17   
Modessty
ima previse stranica da bi citala sve. Da li ima nekog ko je radio u Nisu i gde?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Amniocenteza?
22.2.2012 23:11:48   
pinky
ja am poslala plodovu vodu u Nis, u klinički centar...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Amniocenteza?
25.2.2012 23:22:44   
Modessty
Za desetak dana radim double test pa cu videti da li ce mi pomenuti amnio. Ja se plasim toga mnogo. Nesto sam bas sumnjicava.

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Amniocenteza?
25.2.2012 23:24:26   
pepeljuga
Mod, i ti si trudna??? Cestitam!!! Tvoj prosli porodjaj je prvi kom sam prisustvovala na RR user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Amniocenteza?
25.2.2012 23:28:14   
Modessty
user posted image hvala. e bas si me nasmejala! pomislice neko da uzivo prenosimo porodjaje ha ha haha mada kad je verus recimo u pitanju to i nije daleko od istine user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Amniocenteza?
25.2.2012 23:29:40   
Anoniman
Mod, jel se smirilo krvarenje?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Amniocenteza?
2.3.2012 16:44:52   
nas dvoje i tata
Pozdrav od nas troje svima!
Trudni smo 12 nedelja i 5 dana, a na ovoj temi smo jer nas zanima da li je neko radio AC na Zvezdari? Na sajtu je cena od 15.000,00RSD-a, sto je jako povoljno, nema potrebe da se zakazuje bilo sta, potrebno je samo odneti im uzorak plodove vode-ja proverila licno odlaskom kod njih.

Ne znam jos uvek koji metod je u pitanju i sta sve pokriva ( malo sam zbunjena jer negde sam pronasla da se trazi 3 najucestalije hromozomopatije a negde cak 5 kao i pol a mislim da sam negde cak procitala  da se moze imati informacija i o buducem sluhu bebice).

U sledeci cetvrtak imam razgovor sa geneticarom u njihovom savetovalistu, imam puno pitanja  ali i za postavljanje pravih pitanja treba vec znati ( mnogo )  ponesto...

Takodje me zanima da li neka od buducih mama koja je radila AC vec moze da mi kaze na koje infekcije, koje su potencijalno opasne za bebu prilikom AC, ih je doktor upozorio?
tata i ja zelimo potpuno samoinicijativno da uradimo AC, za sada- a nadam se da ce tako i ostati, nemamo nikakve faktore rizika zbog kojih bi to neizostavno moralo da se uradi.

Jedina stvar koja meni stvara problem jesu potencijalne infekcije, mada i za to postoji resenje u smislu ovih antibiotika koji se preventivno daju.

Zahvaljujem unapred!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Amniocenteza?
2.3.2012 20:05:48   
Sanchy
Svaka infekcija je potencijalno opasna za bebu...ja sam radila vaginalni i cervikalni bris i toksoplazmozu,posto da je bilo sta tu bilo pozitivno resava se antibioticima ,cak i u slucaju toksoplazmoze daje se spiromicin kako bi se smanjila mogucnost prenosa na bebu...E sad posle amniocenteze obavezno se prepisuju antibiotici,za svaki slucaj,posto i iglom prilikom prolaska kroz trbusni zid dr moze da ti unese neku bakteriju,mada sam bas ovde citala da devojke posle amnio nisu dobile antibiotik da piju,sto je po meni van pameti i to obavezno pitaj u savetovalistui da li je praksa ili ne...dobila sam i ginipral ali samo u slucaju da mi se pojave kontrakcije ,folnu i utrogestan sam pila od ranije pa sam samo nastavila.-...posto ides kod drzavnog dr ,koliko sam razumela posto mi nije jasna ona cena koju si navela jer kad ides sa uputom nista ne placas?!,verovatno rade citogenetiku i to ti je brojanje hromozoma,posmatranje njihovog kvaliteta,dakle bice iskljucene sve moguce trizomije i dobices napismeno pol deteta xx ili xy...pitaj koliko se cekaju rezultati i obavezno ,obavezno se raspitaj kakav je dr koji ce ti raditi amnio posto je to po meni najjbitnije jer smatram da do pobacaja posle amnio dolazi iskljucivo nestrucnoscu doktora...sama procedura ne boli nista i jao kratko traje..ako imas jos koje pitanje,tu sam ,pozdravuser posted image

(odgovor članu nas dvoje i tata)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 10:03:20   
blackmagic
I meni nisu dali nista od terapije...bas nista...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 10:07:03   
nas dvoje i tata
Sanchy, hvala!
Rezultati se cekaju max 18 dana, a uglavnom se dobijaju ranije...cena je ta-verovala ili ne, ja kada sam gledala sajt nasla cenovnik i meni je zvucalo malo, obzirom koliko je u privatnim ordinacijama.

Sto se tice placanja, stvari stoje tako da ne mozes to raditi o trosku zdravstvenog fonda odnosno besplatno ukoliko nemas indikacije da tako nesto moras uraditi ( godine starosti, los dabl ili tripl, nasledje ), ali srecom za 15.000,00rsd mozes potpuno samoinicijativno...ipak je velika razlika u ceni u odnosu na druga mesta, a mi planiramo i deponovanje maticnih celija sto je velika finansijska stavka ,  tako da se trudim da ne ne trosim novac  ako bas ne moram.
U Palmoticevoj je starosna granica 35 godina, bila sam i tamo.

Nisam proverila jedino za uzimanje plodove vode, mozda se i to placa mada kapiram da to ne moze biti velika stavka.

Sto se tice infekcija, pretpostavila sam da je tako-da sve moze biti opasno, ja planiram da uradima neke testove pre nego odem-ne moze da skodi i eventualno terapija pre toga...porazgovaracu sa svojim ginekologom sta tu moze da koristi i geneticarom na Zvezdari.

Pisem procedure i odgovore-uvek ce nekog to zanimati.

poz!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 10:53:42   
Maryjana
Da li su brisevi obavezni pre amniocenteze?Meni niko nista nije rekao osim da 19.marta dodjem da mi urade amnio.

(odgovor članu nas dvoje i tata)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 13:33:59   
crazymama
meni je dr iz DZ dala uput za vaginalni i cervikalni bris pre amniocenteze, a dr iz fronta mi je rekao da mi to ne treba, jer igla ulazi preko stomaka i da amniocenteza nema veze sa predelom "dole", ne dolazi ni u kakav kontakt... tako da nisam radila i ok je sve bilo. ja bih ti preporucila samo da trazis preventivno antibiotik, posle intervencije.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 15:27:59   
Maryjana
I ja sam zakazana za N. front.user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here