|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
21.3.2012 14:50:24   
Maryjana
Evo i ja zavrsila amnio juce.Ne boli ama bas nista,a bude toliko brzo gotovo da nisam uspela ni da se uplasim ko covek (inace sam uzasno plasljiva) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sad sledi cekanje rezultata.Vidim da je vecini rezultat bio posle 3nedelje pa se nadam da ni ja necu cekati duze.

A plodova voda mi je bila bistra kao suza.Belicaste boje.Unutra su bili neki studenti i bas im je dr objasnjavala kako plod.voda treba da izgleda bas tako.Ne znam sta to konkretno znaci niti da li to ukazuje na mogucnost da moja bebica ipak bude dobro ali bilo mi je drago sto sam to cula.

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Amniocenteza?
27.3.2012 21:39:11   
sneskica75
pozdrav svima. ima li neko da je radio ac u Kragujevcu? kakvi su tamo?

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Amniocenteza?
29.3.2012 19:54:41   
sladja77
Devojke, jel radila neka amnio u Kragujevcu, kod mene je samo age risk posto imam 35 godina i mesec dana? PS Prestravljena sam.

(odgovor članu SnezaNS)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Amniocenteza?
29.3.2012 19:55:44   
sladja77
Sneskice ako si radila javi

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Amniocenteza?
29.3.2012 20:36:32   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: sladja77

Devojke, jel radila neka amnio u Kragujevcu, kod mene je samo age risk posto imam 35 godina i mesec dana? PS Prestravljena sam.

Cisto da te utesim nemas razloga da budes prestravljena ,ja sam u bg radila posto sam odatle ali verujem da princip rada nije nista drugaciji ni u ostalim gradovima...opusti se.procedura traje jako kratko,ubod neces ni osetiti,nemoj da gledas u iglu jer je dugacka pa ce te to uplasiti a u stvari nema razloga i sta god ti dr rekao ti posle amnio lezi kuci sedam dana nakon procedure ,obavezno kupi ginipral i verapamil da vec imas kod sebe ako pocne ne daj Boze da te bolucka stomak donji to odmah pijes i antibiotik neki u stvari meni je prepisan Palitrex i to konjska doza cetiri dana...naravno i ovde doktori razlicito rade,neko antibiotike i ne prepisuje ali s obzirom da se bakterija i iglom moye uneti u matericu logicno mi je da se piju...najgore je cekanje rezultata ali sta da radis i u principu ako ti je beba na uz bila ok ,vidjena nosna kost i nuhalni nabor manji od dva ...u velikom procentu beba je okkuser posted image tako da nemoj da panicis nije toliko za paniku...sve prodje...user posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 10:56:31   
sladja77
Verujem ti i bas zbog toga sto je samo do godina strah me je ipak je to invazivna metoda, ali da ne uradim opet bi me kopkalo da li sam trebala... Sve je u redu i nosna kost i sve ostalo, ali opet....idem u sredu na genetsko savetovaliste u kg pa cu videti sta oni na to kazu..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 16:55:56   
crazymama
sladjo, slusaj sanchy i ne brini... tako smo svi mi ubedjivali nju, kao ona tebe sada i prosla je super :)))

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 17:27:06   
sneskica75
sladjo, koja si nedelja? ja nisam jos radila amnio, tek treba da idem u savetovaliste. kad si ti zakazala, da li se dugo ceka? ja sam tek danas dobila uput da zakazem u Kg, a inace nemam nista od nalaza osim kks.

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 22:03:13   
sladja77
kks?13 nedelja i u sredu su mi zakazali savetovaliste u kg-u, a tebi?

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 22:04:45   
sladja77
hvala crazymama, al ubedjujte me jos malo, plizzzzzuser posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Amniocenteza?
30.3.2012 22:06:04   
sladja77
sneska mozes da pozovesi zakazes za sredu, samo je sredom savetovaliste

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Amniocenteza?
31.3.2012 0:39:26   
mama kukunka
Ja cu ponovo pisati o svom slucaju:
U septembru 2011sam napunila 37 god, a u januaru 2012 rodila drugu cerku
Cim su mi ustanovili trudnocu poslase me u Palmoticevu da zakazem AC..i zakazala sam nevoljno a prvi slobodan termin je bio krajem moje 19. nedelje..
Svaki dr koji me je video je govorio da je potrebno da je uradim, ali ja nisam bila sigurna da zelim..
Dabl je bio ok ( cak i age risk nesto malo preko 250).Ovoj trudnoci su prethodili jedan spontani u 9. nedelji i jedan missed iz nepoznatih razloga.. Nisam se plasila same procedure..plasila sam se jako onog1:100 statistickog rizika od spontanog posle AC..na kraju, to je skoro 3 puta veci rizik nego age risk iz dabla..Presudno za odluku da NE zelim da radim amniocentezu za mene je bilo kad smo mm i ja shvatili ( narocito ja,jer je beba u mom stomaku) da i ako nam AC pokaze neki problem kod bebe-nisam u stanju da idem na fetocid sa u nekoj 24-5 nedelji..
Radila sam ekspertski UZ dva puta..Mirno sam sacekala da se moja beba rodi..Rodila se hvala Bogu zdrava..
Presudno za tvoju odluku za ili protiv AC je to -sta bi uradila da se ne daj Boze ustanovi neki od sindroma ( pri tom osim onih najcescih na kojie se ispitivanja rade prilikom AC postoji jos nekoliko hiljada koje su redje i koje ova metoda ne uzima u obzir)
Odluka je samo vasa, a kaoi svuda, i ovde mozes cuti razlicita misljenje koja ces propustiti kroz nekoliko filtera, pre nego sto konacno resis

Maryjana, nadam se da ce rezultati tvoje AC biti dobri!!

< Poruku je uredio mama kukunka -- 31.3.2012 0:42:02 >

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Amniocenteza?
31.3.2012 8:44:29   
Maryjana
Hvala, mama kukunka!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Amniocenteza?
31.3.2012 22:18:50   
sladja77
Hvala mama kukunka!

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 20:40:38   
Maryjana
Danas su me zvali iz Palmoticeve.Rekli su mi da je rezultat gotov ali da na zalost nije dobar.Rekli su mi da sutra dodjem sa muzem i da ce mi sve objasniti.Posto kazu da se ovako nesto desava jednoj u 700zena iskreno se nadam da ce bar narednih 699 zena imati odlican rezultat.Moj rezultat dabl testa je ukazivao na Daunov sindrom i bio je bas onakav kakav je opisan u knjigama.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Da li neko zna zasto traze da dodjem sa suprugom?

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 20:52:21   
Sanchy
Jao Maryana bas mi je zao...mozda nije toliko strasno,bio je vec jedan slucaj ovde da su zvali majku i oca da urade kariotip pa u slucaju da se ta greska pojavi kod tebe ili kod mm onda ce i beba biti ok,ali da ne lupam,procitaj par strana unazad bice da je ovde taj slucaj...bilo bi najbolje da je samo to u pitanju...ne mogu ni da zamislim kako ti je sad a znam kako je meni bilo dok sam cekala rezultat a tripl 1:67...tako da javi ovde sta je bilo sutra ides jel?

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:17:45   
Maryjana
Da,sutra idemo.Receno mi je da rezultat ne valja,ja sam pitala da li beba ima 47hromozoma rekli su mi-da,dodjite sutra sve cemo vam objasniti.Mislim sta da mi objasne?!Sve mi je savrseno jasno.

< Poruku je uredio Maryjana -- 3.4.2012 21:18:47 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:19:08   
Maslacak15
Ako su oni upotrebili izraz 1 u 700 onda nazalost verovatno jeste Down...user posted image To je ucestalost sindroma.Jako mi je zao Maryiana. Budi hrabra.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:22:10   
crazymama
maryjana i meni je jako zao, nikad ne ocekujemo da cujemo da je nekome los rezultat, ali eto... budi jaka!user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:22:20   
Maryjana
Danas je tacno 14.dan od kad sam radila amnio.Bas su mi brzo stigli rezultati i bas sam se iznenadila.Jos su oni mene zvali.

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:24:07   
Sanchy
Da ako ima 47 hromozoma na zalost,nije dobro....bas mi je zao..ne znam sta da ti kazem...eto...user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:24:28   
Maryjana

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ako su oni upotrebili izraz 1 u 700 onda nazalost verovatno jeste Down...user posted image To je ucestalost sindroma.Jako mi je zao Maryiana. Budi hrabra.


Nisu oni upotrebili taj izraz vec ja.Oni nista nisu rekli osim da dodjem sutra sa muzem i dali su mi odgovor na pitanje da li beba ima 47hromozoma (odgovor je da).Hvala Maslacak15 na podrsci.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:25:04   
crazymama
ja sam amnio radila 17.11., a rezultat je bio gotov 02.12. otprilike im treba dve nedelje, ali oni vole da kazu tri...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:25:52   
Maryjana

IZVORNA PORUKA: crazymama

maryjana i meni je jako zao, nikad ne ocekujemo da cujemo da je nekome los rezultat, ali eto... budi jaka!user posted image


Hvala crazymama!!!!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Amniocenteza?
3.4.2012 21:27:42   
Maryjana
Ma samo da se ovo sto pre zavrsi i da sad ne ispadnu neke dodatne komplikacije (posebno mislim na odredjivanje kariotipa mm i mene.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here