|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 16:38:15   
crazymama
ne brini nista, nekoliko stranica unazad sam pisala sve sta treba dan ranije za prijem i kako izgleda na dan prijema, pa nadji procitaj, ako te zanima... pozzz

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Amniocenteza?
3.3.2012 16:41:49   
Sanchy
Nisu obavezni brisevi ,neki dr traze neki ne,ja sam htela da uradim sve to za svaki slucaj...desava se da nakon amnio dodje do curkanja plodove vode par dana pa otkud znam ako nesto izlazi onda moze i da ulazi u matericu,mislim na bakterije...u svakom slucaju antibiotik posle intervencije je vise nego preporucljiv i trebalo bi da ti ga prepisu...

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Amniocenteza?
6.3.2012 16:09:45   
vila raviojla
Cao..Nova sam na forumu i zamolila bih nekoga ko je imao slicno iskustvo kao ja da mi malo pomogne.Imam 36 god.,u 19oj sam nedelji trudnoce i radjana mi je AC pre tacno 2 nedelje na institutu za majku i dete.AC je radjena zbog godina,dabl test je bio odlican,kao i ultazvucni nalaz.Danas sam zvala zbog eazultata i receno mi je da suprug i ja moramo da dodjemo jer treba da odradimo kariotip i da ne mogu nista vise preko tel. da mi kazu.I ja sam sada u haosu,jer ne znam sta bi to moglo da znaci.Zna li neko?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Amniocenteza?
6.3.2012 18:02:34   
crazymama
znam u kakvom si haosu, tako su mene u frontu zamajavali za rezultate, na kraju je sve bilo ok... na tvoje pitanje nemam pravi odgovor, ali mozda bi mogla new mom da ti pomogne, ona ima iskustva i znanja.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Amniocenteza?
6.3.2012 18:35:11   
vila raviojla
hvala u svakom slucaju:)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Amniocenteza?
6.3.2012 19:01:37   
crazymama
kad su vam rekli da dodjete?

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Amniocenteza?
6.3.2012 19:33:08   
vila raviojla
u cetvrtak.trazila sam po netu neko objasnjenje,ali ga ne nadjoh....

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 7:09:39   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vila raviojla

receno mi je da suprug i ja moramo da dodjemo jer treba da odradimo kariotip i da ne mogu nista vise preko tel. da mi kazu.I ja sam sada u haosu,jer ne znam sta bi to moglo da znaci.Zna li neko?

Moguće da postoji neko odstupanje, pa verovatno hoće da iskuljuče da ste vi nosioci toga, tj. da se utvrdi da li ima potrebe za novom amnio. (ako postoji sumnja da ovaj materijal nije bio adekvatan) ili je stvarno prisutna neka aberacija.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 7:14:49   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Maryjana

Da li su brisevi obavezni pre amniocenteze?Meni niko nista nije rekao osim da 19.marta dodjem da mi urade amnio.

Nema potrebe za tim, procedura ide preko prednjeg zida stomaka.

< Poruku je uredio New Mom -- 7.3.2012 7:15:24 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maryjana)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 8:37:39   
Maslacak15
Vila ravijola,
Verovatno su dobili neki relzutat koji ukazuje na postojanje nekog naslednog sindroma, aberacije. To je jedino objasnjenje zasto bi radili kariotip roditelja. Da bi utvrdili prisustvo/odsustvo aberacije. Ako je u pitanju nesto sto je nasledno onda bi neko morao da bude nosilac jer su de novo mutacije retke. Cista spekullacija, ali ako utvrde da se neko od vas nosilac onda nije neophodno da ponavljaju amniocentezu jel bi to objasnilo rezultat. Naravno moguca je i neka proceduralna, metodoloska greska ali ne vidim sto bi trazilli vas kariotip. Ako je za utehu, sigurno nije upitanju nijedna od trizomija 13. 18. kao ni Down jer one nisu u tom smislu "nasledne" vec nastaju kao posledica gresaka u razvicu jajne celije. Tako da mozda nije nista strasno. S obzirom da ne znam sta sve proveravaju jako je tesko nagadjati o cemu se radi. Zelim ti sve najbolje i da se situacija razresi u najpovoljnijem svetlu za tebe i bebicu.!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 16:34:04   
vila raviojla
hvala vam.saznacu u svakom slucaju sutra o cemu se radi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 17:29:25   
pinky
Drage moje,
evo dođoh malo k` sebi, pa mogu da podelim sa Vama najlepše vesti koje sam mogla da dobijem. Posle 3 nedelje stigao je rezultat amniocenteze:
NORMALAN ZENSKI KARIOTIP 46XX user posted image . Ovo je došlo kao šlag na tortu jer već imamo dečaka.
Dakle, posle 8 nedelja od katastrofalnog Double testa sa rizikom od 1:132, gde je b-Hcg bio 6.95 MOM Corr. i 3 nedelje posle AC konačno malo, u stvari, neopisivo mnogo sreće. Zato želim da se obratim svim budućim mamama:
LOŠ DOUBLE TEST ZAISTA NE MORA DA ZNAČI DA SA BEBOM NEŠTO NIJE U REDU, ČAK I PORED OGROMNOG RIZIKA..
Osećaj sreće je neopisiv, ali ipak ne mogu, a da se ne set__im i onih zena koje, na žalost nisu imale ovako lepo iskustvo. Koliko god mogu saosećam se sa njima i mogu samo da zamislim kako je biti u njihovoj koži.
Dobra stvar koja se dogodi u ovom izuzetno stresnom peridu, jeste da čovek u ovakvim situacijama shvati koliko je u stvari srećan zato što mu je Bog dao da bude zdrav i da ima zdravu porodicu i da je zapravo to najbitnije u životu! Ali zaista! Sve ostalo su sitnice koje ne zavređuju trunke nerviranja i sekiracije!
Želim Vam svima puno, puno sreće u trudnoći i životu i da bude još puno, puno ovako lepih objava! Hvala svima na podršci, pogotovo tebi Sanchy!
Ako ikako mogu da pomognem nekoj od Vas svojim informacijama, slobodeno se obratite, biću tu. A sad malo uživancije... konačno
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pinky -- 7.3.2012 17:31:03 >

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 17:36:57   
nink
Pinki drago mi je da je sve okuser posted image .Sanchy nemoj da te slucajno nema na rr kada ja budem radila double da mi protumacis rezultate,po tvojim postovima vidim da se razumes u dosta stvariuser posted image

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Amniocenteza?
7.3.2012 17:52:50   
Sanchy
Pinky superuser posted image user posted image ,bas mi je drago da je sve ok,sad do kraja trudnoce da se ne nerviramo vise user posted image ...Nink tu sam ja ne radim vise,a preporuceno mi je mirovanje tako da mi je najcesca relacija komp,dnevna.kuhinjauser posted image ...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 14:25:28   
nas dvoje i tata
divno, vise nego divno!!! to je jedno veeelikooo rasterecenje, zaista! Uzivajte u sreci!


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 15:08:44   
blackmagic
Draga..zaista sam srecna zbog tebe....verujem da si sad maksimalno rasterecena...sad mozes konacno da uzivas u ostatku lepe trudnoce....post koji si mapisala je vise nego divan..prelep..dirljiv..ma odusevljena sam..user posted image

Iskreno se nadam da cemo se sledece nedelje radovati mom rezultatu....proslo je dugih dve nedelje..samo jos ova treca..user posted image ..hehe..

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 16:00:03   
crazymama
pinky, znam kakav je osecaj kad cujes lepe vesti vezane za rezultate, a black magic i tebi zelim da ih cujes sto pre!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 16:20:20   
blackmagic
Hvala ti draga..jos samo 5 dana..hehe(sitno)...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 21:24:31   
pinky
Blackmagic, skoro da sam sigurna da će sa tvojim rezultatom biti sve u redu jer mislim da godine nemaju nikakav uticaj, posebno još ako si na granici. Brzo će proći i još tih nekoliko dana, a posle toga biće ‚‚Sunce posle kiše", videćeš!user posted image . Obraduj nas uskoro lepim vestima!

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 22:10:56   
vila raviojla
e ovako..danas sam saznala rezultate svoje ac i razloge zasto nam traze kariotip.beba je zdrava,bogu hvala,a razlog je taj jer postoji inverzija hromozoma 9,sto je potpuno bezopasno po bebino zdravlje i veoma uobicajena pojava,pa oni hoce da utvrde od koga ja dete to nasledilo i to je sve..nadam se da cu ovim pomoci nekoj mami koja ce se naci u ovoj situaciji da ne brine:))))

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Amniocenteza?
8.3.2012 23:16:32   
crazymama
cestitam na zdravoj bebi :), znala sam da su te istraumirali za dz!! kao da to nisu mogli preko tel da ti kazu, kreteni!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vila raviojla)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Amniocenteza?
9.3.2012 8:38:12   
Maslacak15
Cestitam Vila raviojola !user posted image

Stvarno su mamlazi. Lepo je sto poseduju naucnu radoznalost ali bi mogli da budu svesni da traumiraju pacijente. Trebalo je stvarno da vam kazu preko telefona da se ne radi ni o cemu relevantnom. Drago mi je da se tako zavrsilouser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Amniocenteza?
9.3.2012 9:13:57   
New Mom
Čestitam vilo!!!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Amniocenteza?
9.3.2012 9:46:08   
blackmagic
Lepa vest vilo...super...jupii..:)))user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Amniocenteza?
12.3.2012 0:01:50   
vila raviojla
hvala vam..:)))ne mogu da vam objasnim koliko sam se uplasila..i stvarno nisu normalni sto ti ne objasne da se ne radi ni o cemu strasnom,ali navodno ne smeju da daju informacije preko tel.

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here