|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
16.5.2012 16:20:30   
Sanchy
Cestitammmmuser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Amniocenteza?
16.5.2012 21:24:50   
ana77
Hvala :) :) :)!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Amniocenteza?
18.5.2012 15:13:03   
sladja77
ana i kod mene je isto!:0

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Amniocenteza?
18.5.2012 19:48:33   
ana77
Divno, sve devojcice :) :) :)!!! Ja sam nesto mislila intuitivno da je decko ali sam sad bas odusevljena sto ce biti dve sestre :)!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Amniocenteza?
18.5.2012 22:48:30   
New Mom
Čestitam vam! Super što je sve dobro!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Amniocenteza?
19.5.2012 11:50:00   
ana77
Hvala ti puno :)!
Super su ti fotkice na tikeru sa gitarama :) :) :)!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Amniocenteza?
19.5.2012 12:11:16   
New Mom

IZVORNA PORUKA: ana77

Super su ti fotkice na tikeru sa gitarama :) :) :)!!!


Da se zna koliki smo! :)

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Amniocenteza?
19.5.2012 15:28:58   
sladja77
ana i meni je!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Amniocenteza?
21.5.2012 14:22:22   
mlada_mama
Da podjelim svoje iskustvo i da kazem svoje misljenje,
prije svega, u 12 nedelji radila sam EUZ, sutra dan i Double test, koji je pokazao sledece:

Slobodna BETa: 0.32 MoM
PAPP-A: 1.28 MoM

nuhalni nabor 1.3mm u 12 nedelji, i velicina bebe 3.7mm u 12 nedelji...

zatim...

rizik prema starosnoj dobi: 1:910 (cut-off 1:250)
rizik za down sindrom: 1:60138 (cut-off 1:250)
rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250)

odnijela sam ovaj nalaz svojoj doktorici ginekologu, koja mi je preporucila da zbog
rizik za edwards-ov i patau-ov sindrom: 1:37142 (cut-off 1:250) odem kod geneticara i da mi on kaze da li mi treba amniocenteza...isti dan otisla sam kod geneticara, koji mi kaze da sam prije svega mlada (21 godina ja, muz 23 godine), u uzoj i siroj porodici niko nema nikakve bolesti, prva trudnoca mi je, bez abortusa i porodjaja, zdrava sam, nemam bolove u trudnoci, beba je na uzv normalna, i tvrdi, citiram:
,,Mozes uraditi amniocentezu, a i nemoras, po meni, mozda bi mogla, cisto zbog bete, koja ti je na donjoj granici

i recite vi meni, ko bi po ovom svemu uradio AC, ja nisam, jer ne mogu da vjerujem da 2 doktora tvrde dve razlicite stvari, i da mi ona tako ladno kaze, mozes i ne moras, nije rekla : pa nalazi su takvi da bi trebala...

Odlucila sam da ne rizikujem svoju trudnocu koja je zeljena vec godinu dana, i da stavim na rizik 1:37000 pa da vidim sta mi je Bog dao...

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Amniocenteza?
21.5.2012 14:41:00   
anajid
Joj mlada mama ja stvarno ne znam sta da ti kazem.Ali bas ne znamuser posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Amniocenteza?
21.5.2012 14:47:45   
Sanchy
Sa takvim odnosom ni ja ne bih radila amnio...eventualno zbog niske bete triple test cisto da vidis da li se unormalila ...ali ac ne..

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Amniocenteza?
21.5.2012 14:51:02   
mlada_mama
da, triple test, zasto niti jedna od njih dve nije spomenula triple test, msm ne ide mi u glavu da tako ,,olako,, mogu slati nekoga na AC, msm to jeste moja odluka, nisu one mene tjerale, ali ne mozes reci: eto mozes ici na ac, i ne moras,,
to nije i ne treba da bude recenica doktora geneticara...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Amniocenteza?
21.5.2012 18:29:40   
ana77
Znas, oni ne mogu da ti kazu sta da radis, ta odluka jeste na tebi. Najbolje uradi triple test, pa vidi sta se dogodilo sa betom, mada i to na kraju krajeva ne mora nista da znaci.
Meni je double test bio odlican, triple ne bas fantastican i moja dr licno mi je rekla, pa uradite - ali ja imam 35 godina i zbog toga sam i radila. Da nemam 35 godina niko me ne bi ni slao na triple :)!

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Amniocenteza?
22.5.2012 19:28:28   
sladja77
Mlada mama ja bih radila ac. da sam sada trudna prvi put radila bih svakako opet. statisticki testovi su samo sekiracija, cak i ako su dobri postoji rizik. a ac nije nista strasno, kazu da se na institutu za majku i dete za poslednjih 10 godina nije dogodio nijedan pobacaj.. odluka je tvoja.. pozdrav

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 12:30:08   
ljoljica
sada mi je dr rekao da bi mi on preporucio amnio...ne znam odakle da pocnem...a imam 2 nedelje za to ...kako ste vi,gde ste radile k,koliko platile,castile,jel ste imale vezu??? upomoc user posted image bas se plasim...

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 16:45:59   
ana77
Moras da uzmes uput za genetsko savetovaliste kod drzavnog dr. Uzmi za sve koja postoje u Beogradu - Postoje u Narodnog Fronta, Institutu za majku i dete i u bolnici za Zvezdari. U Institutu za majku i dete se zakazuje i mislim da si tamo zakasnila, a u NF i u bolnici na Zvezdari oni rade jedan dan nedeljno i tad odes tamo predas knjizicu sa uputom i cekas red. Onda te tamo dr salju dalje. Ako misle da si kandidat za amniocentezu onda ti je urade, a ako misle da nisi onda ce ti raditi ekspertski UZ u 20. nedelji da bi te pratili. Ako te oni svi odbiju za AC (a po tvojim rezultatima i godinama - posto nemas preko 35 velike su sanse da ce te odbiti, mene su odbili i sa losijim rezultatima jer nisam imala 35 godina u prosloj trudnoci, a sa mojom bebom je sve bilo OK na kraju, sad ima dve godine) onda ti ostaje opcija da radis privatno i da platis ili da je ne radis. A mozes i da ponovis triple test. To sam ja uradila u prosloj trudnoci. I ti drugi rezultati su mi bili OK i onda sam odustala od amnioceneteze.
Sve u svemu, nadji na netu telefone za genetska savetovalista u tri nabrojane bolnice i raspitaj se kojim danima rade, uzmi uput kod drzavnog dr i kreni u akciju. Nece ti biti lako ali to je procedura. Ako imas 400 eura idi odmah lepo i plati i zavrsi sa tim sa manje stresa, i rezultati ce ti pre biti gotovi. Iscitaj temu da bi videla o cemu se radi, da ja ovde ne ponavljam informacije :D! SRECNO!

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 17:11:55   
ljoljica
Ana hvala ti puno :) od ponedeljka krecem u akciju ...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 17:17:49   
Silvi TD
draga, meni su je savetovali zbog navodno malo losijih parametara, ali sam otisla samo kod geneticara...zakazala termin za amnio u medjuvremenu posavetovala se sa drugim ginekologom i nikad nisam otisla na amniocintezu. Moj zivot odnosno moja trudnoca je mnogo lepse i prijatnije protekla bez gluposti i bezpotrebnog opterecavanja.
Sada tvrdim da za amniocintezom nikad nije bilo potrebe.

(odgovor članu ljoljica)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 17:39:17   
Sanchy
Ja u genetsko savetovaliste nisam ni isla,po meni to je gubljenje vremena,uradila sam dabl koji je bio negativan ali bhcg povisen pitala dr koji mi vodi trudnocu sta cemo,on je rekao tripl pa cemo videti...tripl mi je bio katastrofalan,otisla do Doma zdravlja uzela uput za amniocentezu ,zakazala ,u medjuvremenu se raspitala koja lab radi privatno analize,koliko kosta,za koliko su gotovi rezultati,i najavila da ce neko doneti plodovu vodu..i kraj price..analizu sam platila 25000 zajedno pet najcescih hromozopatija ,rezultat stize isti dan i citogenetiku koja stize za deset dana maksimum...drzavna analiza traje tri nedelje i mislim da se mora ici i u Palmoticevu da se vadi karton i da se zakazuje i tamo posto su prebukirani ali to stvarno nisam sigurna jer nisam tako radila..i jos nesto ako postoji i najmanja indikacija treba uraditi amnio jer je to dijagnosticki metod koji ti kaze da li ti je dete zdravo u odnosu na to na sta je testirano jer hromozomskih aberacija ima jako jako puno a amniocentezom se rade samo najcesce sto je opet vise od onoga sto ti kaze dabl ili tripl test a to je fakticki nista s obzirom da se radi o statistickim testovima.

(odgovor članu Silvi TD)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Amniocenteza?
26.5.2012 20:51:08   
mlada_mama
sladja 77, ja tebe razumijem , svako ima svoje misljenje, osjecaj, i iskustvo... ja necu da rizikujem, mlada sam, zdrava i mislim da su ti svi testovi cista glupost, na kraju, necu ici do moje babe, i prababe koje su radjale u supama zdravu djecu, i koje nisu ni isle na preglede a kamoli vise, a eto moje mame koja nista od toga nije radila, neka, hvala svima na misljenjima ali radije bi izabrala 1:37000 (ciste statistike) nego 1:100 rizika od pobacaja (kod nas u BANJA LUCI)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Amniocenteza?
27.5.2012 10:54:15   
srbijanka
Pozdrav svima! Ja sam radila dva puta double test, prvi put je ukupan rizik bio oko 1:700 (povisena beta), drugi put, posle nedelju dana 1:1400 (ponovo povisena beta, sve ostalo ok). Lekar iz dz mi je dao uput za triple i geneticara (iako oni kao imaju zabranu slanja na double i triple). Prosle nedelje odem u gradsku bolnicu, gde mi doktorka konstatuje da sam rano dosla, te da sl. nedelje uradim triple, pa onda odmah kod geneticara, jer smatra da je povisena beta katastofalna (prethodna dva lekara su konstatovala da povisena beta ne znaci nista specijalno). Da li ima nekog ko je isao na genetsko u gradskoj bolnici? kakva su iskustva?

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Amniocenteza?
5.6.2012 18:56:40   
Clara83
Pozdrav svima! Želim da podelim svoje iskustvo sto se amniocenteze tiče. Najpre da napomenem da sam radila dabl test na kom mi je free beta HCG bio nizak 0,28, a PAPP-a povišen 2.51. Ukupan rizik što se tiče godina, rizika na tizomiju 21 i 18 je bio odličan, ali su me zbog vrednosti HCG-a i PAPP-a poslali na tripl test. On je pokazao još nižu vrednost free beta HCG-a 0,13 čime mi je rizik na trizomiju 18 bio 1:199 zbog čega sam i poslata na amniocentezu koju sam uradila na Institutu za majku i dete. Intervencija nije bila bolna, samo malo neprijatna. Sve je jako kratko trajalo, svega par minuta. Na Institutu sam bila 3 dana. Rezultate sam dobila danas posle duge dve nedelje i nosim zdravu devojčicu. user posted image
Želela bih još samo da napomenem da su na Institutu SVI bili jako profesionalni i ljubazni (lekari, sestre, servirke) i svima bih preporučila da ukoliko moraju na amniocentezu istu urade baš na ovom mestu.

(odgovor članu srbijanka)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Amniocenteza?
5.6.2012 21:02:37   
sladja77
Slazem se clara i jasam imala isto iskustvo s tim da mi je na triplu rizik za trisomiju 18 bio 1 prema 50! zato sam i morala na ac. mlada mama, svakako, svi imaju razlicita i iskustva i stavove, ja te podrzavam i zelim ti sve najbolje, ja sam samo rekla to da ako bih opet radjala, odmah bih isla na ac, jer me je stres pre toga oko statistickih testova ubio!ali ja imam 35 godina pa je to i normalno:)

(odgovor članu Clara83)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Amniocenteza?
5.6.2012 23:51:50   
Clara83
Sladjo77 ja imam 28 ali cu u sledecoj trudnoci ako je bude bilo ici na analizu horionskih cupica. Dabl i tripl test u zivotu vise ne zelim da radim. Hvala dragom Bogu pa je beba prezivela sve stresove koje su mi doneli svi testovi. Mlada mama sa bebom je verovatno sve ok. Pitanje je samo da li si dovoljno jaka da ne razmisljas o glupim rezultatima i izguras trudnocu do kraja. Meni su kod geneticara rekli da se kod trizomije 18 kao donja granica uzima 1:100, sve iznad je navodno dobar rezultat. Meni je rizik bio 1:199 ali su mi ipak preporucili AC. Tvoj je rezultat daleko bolji. U svakom slucaju sta god odlucila puno srece.

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Amniocenteza?
8.6.2012 21:10:22   
sladja77
upravo tako clara, svako bira sta mu je najbolje!

(odgovor članu Clara83)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here