|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 7:54:23   
ana77
IZVORNA PORUKA: sladja77

Imam sve sem tih briseva , imam i to ali ostalo u domu zdravlja.a da li treba i spavacica i to?bas ti hvala ana.


Pretpostavljam da pod licnu higijenu spada i spavacica :D! Ali verovatno i oni imaju tamo da ti daju...

@CM: hvala puno na podrsci :D! Ja sam izabrala IMD jer mi se cini da oni nekako najozbiljnije pristupaju tome jer te prate par dana posle toga. Meni ce biti malo frka zbog cerke ali to je ipak samo tri dana... Taman cu uspeti da procitam neke knjige koje ne uspevam sto godina :)!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 8:18:59   
ana77
IZVORNA PORUKA: sladja77

Ana vidi ovo deo teksta sa ultramedikinog sajta.

Pitanje postaje još složenije ako se zna da je amniocenteza praćena sa malim ali ipak signifikantnim rizikom od rupture membrana, intraamniotske infekcije, krvarenja, izo-imunizacija majke i gubitka ploda. Nedavni izveštaj u medicinskoj literaturi navodi čak i smrtni slučaj nakon genetske amnioceneteze. Pre nego što se odlučimo za amniocentezu trudnica mora znati da bez obzira što se većina geneskih amniocenteza završi dobro, da ona ipak nije univerzalno benigna procedura.


Ja sam u IMD dobila brosuru na nekoliko strana o proceduri amniocenteze. Doduse ne pise ovo za smrtne slucajeve jer je to verovatno neki gadni izuzetak ali sve jedno, bolje ti je da ne citas sve te komplikacije posebno sto ces je svakako uraditi :D! Srecno nam bilo, u svakom slucaju, a najvise da dobijemo dobre rezultate :D!!!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 9:00:07   
Sanchy
U bre gde vi odoste....cinjenica da se lose stvari desavaju,cinjenica je i to da je to vrlo retko....ja sam se dugo borila sama sa sobom sto se amnio tice bas zbog toga sto sam citala a i sticajem okolnosti poznajem neke ljude u Visegradskoj koji su mi i potvrdili da nije sve tako belo....e zato sam se ja raspitala prvo ko je najbolji dr za amnio u visegradskoj,pa onda zakazala kod njega,pa nasla gde radi privatno,isla na konsultacije kako bi me covek upamtio i objasnio mi proceduru u detalje i onda sam otisla na samu proceduru opusteno,,mogla sam i ja da lezim u bolnici ali meni je bilo isto cak sigurnije kuci...inace on je svojoj zeni radio amnio i ako je bila mladja od 30 godina jer smatra da je to jedini metod kojim mogu da se potvrde odredjene trizomije pa me je i to utesilo da zna sta radi jer ne bi svoju zenu podvrgao metodi koja je toliko rizicna.....eto ,ukratko,ako imate mogucnosti raspitajte se o dr koji vam radi proceduru jer je on najbitniji u celoj prici a to gde cete raditi u kojoj bolnici vise manje bitno....

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.4.2012 9:03:33 >

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 22:01:12   
sladja77
ovo za spavacicu pitam da ne bih vukla odavde jer u nekim bolnicama ne dozvoljavaju da nosis svoje stvari.. svud je razlicito...i meni je frka zbog male, ima samo 2 i po godine a nismo se odvajale, sa mnom i spava...Pravo da vam kazem posle svog ovog maltretiranja tamo-ovamo, vise se i ne plasim ac. sta da radim.mada, da sam sada na poc trudnoce ne bih isla na bilo koje testove vec bih odmah zakazala ac.sekirala sam se, nervirala, maltretirala, a prilicno sam sigurna da je sa bebom sve ok..dabl i je bio odlican, a sad tripl sumnja na edvardsov, koji se u 18 ned trudnoce vidi na ultrazvuku od 98-100 posto.. a ja opet idem na ac..i rizikujem svoju bebu...a edvardsov se javlja u 1 od 3000 slucajeva.. i kazu da u bolnici u cupriji svakom trecem nije dobar tripl.. i eto... olaksah se malo.. ali sam ljuta i bespomocna...zato sve prihvatam i necu se brinuti koliko god mogu zbog rezultata dok cekam... jer ovo je ubijanje u pojam!user posted image user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 22:45:17   
ana77
Potpuno te razumem, ni meni se ne ide na AC i jos uvek se kolebam da li da odem jer sam i ja negde sigurna da je sa bebom sve OK, double mi je bio super (1:2600), a ni triple mi nije bas toliko katastrofalan ("samo" je rizik za down-a 1:468, a hormoni deluju prilicno OK). A opet i ta AC je rizik negde i za bebu (naravno, to se uglavnom ne desava). Ponesi spavacicu za svaki slucaj, ne mogu da ti je uzmu :), ipak ce ti biti prijatnije u svojoj :). Ali ovako cemo biti 100% sigurne.

Ja cu se jos konsultovati sa mojom dr od ponedeljka ako uspem da je ulovim posto od 1.5. ide na godisnji, a prosle nedelje je imala neki smrtni slucaj.

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 23:13:42   
sladja77
ma meni je kod tripla bio nizi neki hormon i ispalo je 1 prema 50 na trisomy 18 a kod dabla pre tri ned bilo je 1 prema 10000.nego kod mene se ne poklapa trudnoca po uz je starija nego po menstr.. mislim da je to najvise doprinelo takvoj statistici... sad opet citam a i dve koleginice mog muza med sestre mi juce rekose da to prilicno i boli... POLUDECU!ali javljam kako je bilo, REALNO!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Amniocenteza?
21.4.2012 23:45:50   
Sanchy
Ne boli,ni malo....ne osetis ubod,ne osetis nista fakticki i traje jakoo kratko...

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Amniocenteza?
22.4.2012 6:19:38   
sladja77
Al dok ne pocne Sanchy, umrecu!user posted image Jos dan...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Amniocenteza?
22.4.2012 9:03:50   
ana77
Bice sve super, ne brini. Mislim da je najgori deo cekanje rezultata...
Srecno sutra i javi kako je bilo :)!!! (Ja cu mozda otici pre nego sto se ti vratis mada sam i dalje u dilemi da li da uopste idem) :)!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Amniocenteza?
22.4.2012 11:51:09   
Sanchy
Veruj mi najgori deo je ko sto Ana rece cekanje rezultata,ja sam jos nosila privatno pa sam na pet najcescih hromozopatija dobila isti dan rezultat a citogenetiku za deset dana pa mi je opet bilo katastrofa to cekanje eto..i jos nesto cela amniocenteza ne traje duze od deset minuta sa sve ekspertskim uz ,uzimanjem plodove vode i pisanjem izvestaja od strane dr...oko tog dela nemas sta da brines...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Amniocenteza?
22.4.2012 17:23:37   
sladja77
Hvala puno devojke, sjajne ste!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Amniocenteza?
22.4.2012 22:08:29   
sladja77
odoh ja u krevet u 5 mi krece bus za bg.. ako odspavam bice dobro.. drzite mi palceve, plizzzzzzzzzzzzuser posted image

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Amniocenteza?
23.4.2012 0:12:25   
ana77
Srecno Sladjo!!! Sve ce biti super!!!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Amniocenteza?
26.4.2012 16:24:14   
sladja77
evo mene! sanchy bila si u pravu, kao injekcija je!osoblje i lekari fenomenalni, hrana karastrofa samo hleb na 100 nacina!jedva se odcepismo od zatvora!sve u svemu, sjajno!Nadam se da je ana otisla!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Amniocenteza?
27.4.2012 12:56:50   
tixy1
Javila nam se doktorica sa genetike da je rezultat AC u redu a takodje i test na fragilno X.

Mala zdrava devojcica!!! jeeee!

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Amniocenteza?
27.4.2012 16:32:22   
ana77
cestitam Tixy, dobro je da se sve srecno zavrsilo!!! Meni su jutros radili AC, nije bas prijatno, mene je i bolelo ali sve u svemu se brzo zavrsi! Ovde su jkao fini i strucni, dobila sam i antibiotil posle intervencije. Sve u svemu jos samo treba sacekati rezultate.

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Amniocenteza?
27.4.2012 16:52:10   
Sanchy
Tixy superrrr:):)....Ana zao mi je sto te je bolelo to se vrlo vrlo retko desava i moze da bude samo do doktora...lezi kuci sad i ne mrdaj,bice sve ok...user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Amniocenteza?
27.4.2012 17:43:10   
ana77
Ja sam jos na institutu, ovde lezim jos sutra, a u nedelju idem kuci. Mikog nije bolelo sem mene. Tako da sam ja malo izgleda svilena. Sad samo treba sacekati rezultate! To sam doduse vec rekla! Izvinjavam se na greskama u pisanju, pisem s telefona.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Amniocenteza?
27.4.2012 17:48:43   
Sanchy
I ja uglavnom pisem sa telefona posto vise ne mogu da sedim za kompom,nezgodno mi skroz...tako da razumem,ok,i kad doidjes kuci lezi,mozda su ti rekli samo tri cetiri dana odmor ali veruj mi,sto duze to bolje a pogotovu sto te je bolelo verovatno si osetljivija malo...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Amniocenteza?
29.4.2012 21:42:00   
sladja77
ana koji lekar ti je radio

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Amniocenteza?
29.4.2012 21:56:08   
ana77
Dr Ubavka Radivojevic ili kako se god preziva ali sjajna je. Bas je jedan divan brizan lekar. Moj slucaj je bio classic i srecom nije bilo komplikacija ali imala sam jednu cimerku kojoj se nesto sa besikom iskomplikovalo. Ona je bila dezurna 24h i toliko se brinula o njoj na jedan em strucan em dobronameran nacin da sam ja bila sokirana :)! A u mom slucaju mi je sve lepo objasnila unapred,  onda mi je okrenula ekran da mi pokaze bebu i dodatno objasni, pronasla je super mesto za ubod (sto u mom slucaju nije bilo pretesko jer mi je posteljica na zadnjem zidu materice), a UZ je proverila bebu i posle intervencije.
I da, kupatilo i WC se stvarno redovno ciste, a radi i aparat za kafu :D :D :D!

Ko je radio tebi?

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Amniocenteza?
30.4.2012 13:11:49   
sladja77
Pedja Ilic i trajalo je otprilike sekund i po:) I nije nista bolelo. Tamo su svi sjajni.Samo ona hrana-hleb na milion nacina nas je sve u sobi ubila, tako da smo sve imale zatvor!I naravno kreveti neudobni do bola.. Ali sestre lekari i svi ostali-sve pohvale!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Amniocenteza?
30.4.2012 15:49:56   
ana77
Hrana je horor. Onoliko hleba u zivotu nisam videla, a kamoli pojela. Srecom ima onih radnji preko puta i plus ono sto su mi moji donosili. Ali verovatno im je to fond za hranu, pa sta ce :)! 

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Amniocenteza?
1.5.2012 10:25:52   
sladja77
Pa da prekoputa, ali i to je manje vise hleb:)))))bitno da smo zavrsile, a ko ce da doceka rezultate... jos dve nedelje...meni...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Amniocenteza?
1.5.2012 18:22:49   
ana77
Meni jos skoro tri nedelje.... Verovatno ce poslednjih par dana biti najgori za zivce. 

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here