|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
6.3.2010 0:59:00   
Silvija9
Još jednu predrasudu samo da razbijem... Nije strašno, ništa ne boli, samo je malo ne prijatan osećaj. Posle intervencije treba mirovati dva tri dana, stomačić bude sav težak i napet ali se vrati u normalu odmah sutradan... Nisam pila nikakve lekove pre intervencije i sve je bilo OK. Gotovo za par minuta, samo je važno da se opustiš... Termina ima, i ne mora da se radi kod privatnika ako ima osnova da sumnjaju na nešto (najčešće preko 36god i loš DUble ili Triple test... mada ima i drugih razloga) dobiješ odmah termin user posted image user posted image user posted image ... E, sad ako se trudnica odluči bez ikakvog razloga na amnio centezu ne znam koja je procedura stvarno... user posted image

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Amniocenteza?
6.3.2010 10:14:05   
srecca
Ja moram na AC zato sto mi je PAPP-a snizen(o,35) a i imam vec 36,5 godina pa je rizik koji je vec bio 1:269 povecan na 1:151,inace NT mi je 1,38 ;CRL65mm inace nosna kost vidjena,vidljive morfoloske strukture-krenijum,mozak,kicma,abdomen,ruke noge ok,zeludac,besika protok krvi ok,ali sigurno je samo ono sto je provereno.Zato i razmisljam koliko se ceka nalaz jer ako je duze od 2 nedelje u decijoj ima da poludim,a bas mi se ne daju pare privatno posto sam na bolovanju i jos nisam dobila ni dinara posto poslodavac kasni sa zaradama,zato jos jednom molim sve devojke koje su radile Ac u NS (a nisu oprivatno) da mi jave koliko su cekale nalaz da se na vreme opredelim(idem za 22.03)HVALA SVIMA UNAPRED

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Amniocenteza?
6.3.2010 22:47:17   
Anitaaa
Moj rizik je bio još gori od tvog 1:98 prvi put i kad smo ponovili 1:79 (a ja imam 23 god)al je sve ispalo ok.
Rodjaka mm je radila AC u Ns i čekala je 3,5 nedelje ali to je bilo prošle god

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Amniocenteza?
7.3.2010 10:18:22   
srecca
Hvala ti Anitaaa na recima utehe,mnogo znace i ulivaju naduuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Amniocenteza?
7.3.2010 22:24:49   
Nena81
Ja imam dve trudnoce iza sebe. U I je sve bilo u redu dabl, tripl test celu trudnocu sam pratila na 4D UZ.
U II trudnoci na dabl testu u privatnoj lab ne urade dijagram, dr ne moze bez toga da bude siguran u nalaz, radim tripl test, on pokazuje jedno retko oboljenje ploda, koje ako se potvrdi na AC trudnoca se prekida. Napominjem da sam uveliko gurala 25 nedelju, da od losih vesti nisam znala gde se nalazim. Savetuju mi hitno da radim AC, i uradila sam je privatno. Cekanje rezultata je bilo najduzih 10 dana u mom zivotu. Na srecu sve je bilo u redu.
Ono sto bih htela da napomenem je da bih sada imajuci ovo iskustvo u narednoj trudnoci preskocila sve te testove i isla pravo na AC jer ona ne moze da pogresi.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Amniocenteza?
7.3.2010 22:31:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81


Ono sto bih htela da napomenem je da bih sada imajuci ovo iskustvo u narednoj trudnoci preskocila sve te testove i isla pravo na AC jer ona ne moze da pogresi.



Draga ti u svakom slučaju, svakoj trudnici bez obzira na godine i ostale okolnosti preporučuješ amnio?
Jesi pila neke lekove pre-posle?


(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Amniocenteza?
7.3.2010 23:03:43   
Nena81
Pre AC nista a posle antibiotik radi prevencije od infekcije.

Samo kazem sta bih sl put uradila.Ipak i AC ima svoje rizike, nije stand procedura.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Amniocenteza?
8.3.2010 8:57:09   
Anitaaa
Ne slažem se sa tim da se AC radi uvek.U većini slučajeva dabl i tripl budu ok i onda je nepotrebno trudnicu izlagati dodatnom stresu.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Amniocenteza?
8.3.2010 10:23:32   
Cvorak
Dodatni stres trudnice, je najmanji problem. Ono što se meni ne sviđa je procenat komplikacija nakon intervencije. Mislim da se ta činjenica zanemaruje. 

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 12:46:32   
Anoniman
Poslala mi je Lilly RR sms:

Evo me draga, stigoh kući, za sada sve ok, uzimanje uzorka malo bolno, sada blagi pritisak, još sam ošamućena od Bensedina :). Po boji pl. vode i dr i biolog koji radi analizu kažu da će to biti ok. Dr ponovo rekao da je vočica. Mirovanje naredna 3 dana.

Pozdravila vas je sve.

(odgovor članu Cvorak)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 12:49:34   
maslinica
samo da sve bude okuser posted image ...mislimo na njuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 13:32:14   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Poslala mi je Lilly RR sms:

Evo me draga, stigoh kući, za sada sve ok, uzimanje uzorka malo bolno, sada blagi pritisak, još sam ošamućena od Bensedina :). Po boji pl. vode i dr i biolog koji radi analizu kažu da će to biti ok. Dr ponovo rekao da je vočica. Mirovanje naredna 3 dana.

Pozdravila vas je sve.

Bas mi je drago.
Lilly user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 13:41:25   
uplasena
blago tebi kad si to zavrsila. ja radim amniocintezu sutra na patologiji trudnoce u Nishu, mnogo sam uplashena. zasto si radila amniocintezu?user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 13:50:38   
uplasena
odnosno zasto je radila amniocintezu?sad sam videla ovaj forum i uclanila se. 

(odgovor članu uplasena)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 14:12:10   
anci 81
Sad  citam ove postove pa mi nesto nije jasno... user posted image
Ja sam radila dabl test,rezultati su bili odlicni,a tripl nisam ni radila...
Vidim da su neke devojke(zene) AC radile posle tripl testa,kad je on pokazao nesto "sumnjivo"..
A sta ja koja nisam radila tripl?
Ako je dobar dabl da li je obavezno da se ide na tripl? Meni dr. to nije ni pomenula...user posted image  Jel' moguce da dabl bude dobar a tripl ne pa da te salju na AC?
Joj,nista mi nije jasno...

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 19:21:46   
Anoniman
uplasena, Lilly je imala odstupanja na Double.

anci, ja nakon Double u prvoj trudnoći, koji je bio ok, nisam išla na Triple. Mislim da ne treba da brineš.

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 19:33:53   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Poslala mi je Lilly RR sms:

Evo me draga, stigoh kući, za sada sve ok, uzimanje uzorka malo bolno, sada blagi pritisak, još sam ošamućena od Bensedina :). Po boji pl. vode i dr i biolog koji radi analizu kažu da će to biti ok. Dr ponovo rekao da je vočica. Mirovanje naredna 3 dana.

Pozdravila vas je sve.




Lillyka user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Amniocenteza?
9.3.2010 20:30:03   
Dora
Liliuser posted image

Ljubim te!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 10:04:38   
Lilly*
Samo da vas ljubnem što mislite na mene user posted image user posted image pa odoh da ležim. Još juče su me leđa rasturala od ležanja, a ne prija mi nikako drugačije nego na leđima sa nogama savijenim u kolenima. Ko će izdržati još ova 2 dana. Ne znam kako izdržavaju ženice koje moraju da miruju i po nekoliko meseci pa čak i celu trudnoću, od sada ću im svakako pružati više podrške user posted image
Ono što sam zaboravila Tashi juče da napišem, je da su rezultati za 7-10 dana počevši od danas.
I dalje pijem Partusisten i Panklav.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 10:14:22   
LillyT
Nickmenjakinjo user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 10:20:10   
anci 81
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Samo da vas ljubnem što mislite na mene user posted image user posted image pa odoh da ležim. Još juče su me leđa rasturala od ležanja, a ne prija mi nikako drugačije nego na leđima sa nogama savijenim u kolenima. Ko će izdržati još ova 2 dana. Ne znam kako izdržavaju ženice koje moraju da miruju i po nekoliko meseci pa čak i celu trudnoću, od sada ću im svakako pružati više podrške user posted image
Ono što sam zaboravila Tashi juče da napišem, je da su rezultati za 7-10 dana počevši od danas.
I dalje pijem Partusisten i Panklav.


Ja sam jedna od tih koje moraju da "odmaraju" tj. da se po ceo dan smaraju,tako da od mene imas punu podrsku!
Proci ce 2 dana...
user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 10:31:42   
srecca
Cao svima,drago mi je sto je kod Lilly proslo sve u najboljem reduuser posted image ,a sto se tice pitanja Anci81,meni je geneticarka objasnila da nema veze kakvi su ti rezultati na dabl testu (iako je meni PAPPA snizen)da svako ko predje 35 godina mora na AC tako da usustini i nemoras da radis ni dabl i tripl testuser posted image Nadam se da sam bar malo pomogla

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 10:54:55   
anci 81
IZVORNA PORUKA: srecca

Cao svima,drago mi je sto je kod Lilly proslo sve u najboljem reduuser posted image ,a sto se tice pitanja Anci81,meni je geneticarka objasnila da nema veze kakvi su ti rezultati na dabl testu (iako je meni PAPPA snizen)da svako ko predje 35 godina mora na AC tako da usustini i nemoras da radis ni dabl i tripl testuser posted image Nadam se da sam bar malo pomogla

Hvala,srecco!
Meni je geneticarka rekla,kada sam uzimala rezultate dabla,da je sve super.
To mi posle kaze i moja dr. ali posle par nedelja ona kao meni:"Jel' ti nisi radila tripl?",ja sva zbunjena,pa niko mi nije ni rekao da ga radim.
Onda malo citala ovde i tako....
Ja imam 28 god.,znam da je od 35 god. to kao obavezno da se radi.

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 11:04:43   
srecca
Ne znam stvarno zasto te onda salju na AC,mada se nekad i desava.Hoces raditi tripl?

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Amniocenteza?
10.3.2010 14:58:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Samo da vas ljubnem što mislite na mene user posted image user posted image pa odoh da ležim. Još juče su me leđa rasturala od ležanja, a ne prija mi nikako drugačije nego na leđima sa nogama savijenim u kolenima. Ko će izdržati još ova 2 dana. Ne znam kako izdržavaju ženice koje moraju da miruju i po nekoliko meseci pa čak i celu trudnoću, od sada ću im svakako pružati više podrške user posted image
Ono što sam zaboravila Tashi juče da napišem, je da su rezultati za 7-10 dana počevši od danas.
I dalje pijem Partusisten i Panklav.


Samo budite dobro,ti i devojčicauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here