|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 18:50:32   
Lilly*
Te lekove što mi je dr dao da pijem služe za umirivanje materice, jer je ac invazivna metoda i može dovesti do pobačaja, a ovim lekovima se to svodi na minimum
Srecca, poslaću ti na pp, a molim i ostale devojke da to urade preko pp user posted image

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 18:53:55   
Anoniman
lilly kad stižu rezultati?    

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 18:57:21   
Lilly*
Hej Kali, nisi čitala user posted image Dao mi je samo lekove za pripremu za ac i idem u utorak da mi uzme uzorak, pa su rezultati za nedelju dana user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 18:58:43   
Anoniman
aha..izvini i ja sam zbrzala...user posted image


sigurno si na iglama, reko* aj malo da ti pružim podršku .... user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 19:02:57   
Lilly*
Ma ja sam ga pogrešno razumela, i napravila frku u ponedeljak mislivši da će da me u utorak bode, kad mi on kaže, nee, prvo uz da vidimo jel sve spremno za ac i lekovi pa za nedelju dana bockanje. Nisam sada toliko na iglama kao pred utorak, ali videću kakva ću biti pred analizu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 19:13:50   
Anoniman
Dobro je što ti je doktor toliko temeljan. Imam utisak da si u dobrim rukama ....
Pa normalno je da se plašiš....Radila si u prvoj trudnoći koliko sam razumela?

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 21:09:58   
Lilly*
Ma da, doca je  moj stari drugar user posted image Družimo se još od pre prve trudnoće user posted image Super je, smiren i ja se osećam smireno kada završim sa pregledom, tako da verujem da će i ovo sve proći u najboljem redu user posted image Da, radila sam i u prvoj trudnoći amnio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Amniocenteza?
4.3.2010 22:07:18   
Anitaaa
Uf kad se samo setim....brrrr

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:32:31   
srecca
Anitaaa koliko sam shvatila i ti si radila AC pa me interesuje da li znas koliko se ceka rezultat posle iz decije klinike

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:35:43   
Anitaaa
Ja sam radila privatno pa sam čekala 2,5 nedelje.To je minimum koliko treba da se uradi test.Moja zaova je radila državno i čekala je mesec ipo dana.Užas!Ja sam osedela od brige i za ove dve ipo nedelje a još da sam čekala duže...poludela bih

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:38:57   
srecca
Ja jos nisam odlucila gde cu odneti uzorak,u privatnoj su mi isto rekli kao i na dec.klinici da se ceka 2 nedelje pa prosto ne znam sta da uradimuser posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:42:08   
Anitaaa
A koja si nedelja trudnoće?Nemaš tiker pa ne vidim.
Ne znam šta da ti kažem.Ja bih volela da sam mogla drugačije odrali su nas.Platila sam 350E za Amniocentezu plus još 5000din za rogam.Ali ja sam bil u 6 mesecu pa smo morali brzo sve da odradimo


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:50:26   
srecca
Pa ja sam u 14 nedelji

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 9:58:03   
Anitaaa
Pa ti onda i možeš da uradiš u dec.Sigurno je sve ok.Nemoj da se sekiraš a parice ostavite da bebanu kupite šta treba a trebaće vam i kad se porodiš.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 10:32:40   
Cvorak
Ma , ovde, u Beogradu, ako nećeš privatno onda moraš da zakažeš čim saznaš da si trudna.Inače, nema termina.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 10:56:57   
Anoniman
Lilly, kod koga ti vodiš trudnoću?

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 12:20:19   
Singi
Evo da se i ja prijavim.Zakazana sam na amniocintezu 23.3. u Institutu za majku i dete.Imam 39 godina ,pa su me odmah poslali na amnio.Inace doktorka mi je rekla da pocnem uzimati antibiotik palitrex i gynipral 3 dana pre same intervencije.Uzasno sam zabrinuta jer znam za moguce komplikacije.Ovo cekanje je najgore.
Pozdrav za sve

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 12:45:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ja sam radila privatno pa sam čekala 2,5 nedelje.To je minimum koliko treba da se uradi test.Moja zaova je radila državno i čekala je mesec ipo dana.Užas!Ja sam osedela od brige i za ove dve ipo nedelje a još da sam čekala duže...poludela bih


Draga, koji su razlozi zbog kojih si radila AC?

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 12:51:24   
gagins
Ja sam u decijoj bolnici radila i rezultati su bili gotovi za manje od tri nedelje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 13:05:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagins

Ja sam u decijoj bolnici radila i rezultati su bili gotovi za manje od tri nedelje!

Gagin evo i tebi pitanje koje sam postavila Aniti u postu iznad.... user posted image

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 13:11:40   
gagins
Potpuno glupi,dabl mi je bio ok,ali sam bila na pocetku trudnoce boravila ISPRED kabineta za RTG,pa su me zbog toga poslali kod geneticara.Ona je smatrala da je to glup razlog,ali da ipak uradimo tripl test,on je pokazao povisen jedan hormon i savetovana je amniocinteza!Eto,sta reci!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 13:17:52   
Anoniman
Baš nezgodno..toliko razloga a nijedan konkretan!?user posted image
A double je bio ok... ma ko će ga znati....

Ne daj bože da se nešto iskomplikovalo... sav taj rizik... da se razumemo alo bi dr smatrao da je potrebno uradila bi AC ali samo uz valjan ralog... mada, šta je to danas...?user posted image

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 23:03:26   
srecca
Ja stvarno ne znam sta da radim AC mi je zakazana na GAK-u a naravno obrada u decijoj i stvarno ne znam da li do kraja da odnesem u privatnu lab,jel zna neko tacnije koliko se cekaju u NS rezultati u decijoj.Ludi javiteuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Amniocenteza?
5.3.2010 23:42:53   
New Mom
Radila sam amnio u Betaniji, ali sam uzorak odnela privatno i dobila rezultate 9.-og dana (rekli su mi da se u najboljem slučaju u Dečijoj čeka 3 nedelje, ali pošto sam bila pred Novu godinu, postojala je mogućnost do 6 nedelje, što nisam htela da čekam, bila sam u 19.-oj nedelji). Sve je ispalo dobro, user posted image , stomak me je 2 dana boleo kao sam radila 1000 trbušnjaka u cugu. Ne znam, teška odluka, pogotovo što su nalazi UZ, double i triple testa bili savršeni, ali zbog postojanja porodične istorije sa mm strane, ipak doneta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Amniocenteza?
6.3.2010 0:35:36   
Silvija9
Ćao devojke... Vidim tema AMNIOCENTEZA pa reko da se uključim jer sam je ja radila u 17.nedelji. Uzorak su uzimali u Narodnog fronta, pa sam ga nosila u Palmotićevu... Rezultati su bili gotovi za tačno tri nedelje. Inače, nije mi bio dobar Duble, pa sam radila Triple, koji je bio OK, ali onda pametni doktori Narodnog fronta iz tri puta na UZ ne vide nosnu kost pa me šalju na amniocentezu, a ja uradim privatno 4D i sve je Ok kaže privatnik... Ali što je sisurno-sigurno, uradim ja tu amniocentezu i naravno rezultati ekstra... Pa zaključak, doktori su pogrešili i ne idem više u Narodni front!

Pozdrav!

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here