|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:59:57   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Olga RR

nisi vakcinisala i to je tvoja stvar i stvar tvog deteta
ako pedijatar prijavi onda ce se umesati drzava
i to je to
pada kolektivni imunitet i crkavacemo od davno zaboravljenih bolesti i mrse sto kazu
ali ok je to , evolucija user posted image

Izvini ali kada procitam da dete od te iste vakcine moze da dobije sve ono sto se vezuje za morbile pa niko mi poludeo nije da sama iniciram tako nesto a sto se tice drzave i ogranicavanja prava pacijenata,moje slobodne volje i uverenja pa postoje sudovi i van nasih granica Boze moj..neka mi obezbede pojedinacne vakcine da ih sama kupim i svi ce biti zadovoljni,no frks..I jos nesto kao moguca negativna reakcija na vakcinu navedena je i upala testisa znaci ako dete dobije zauske u mladjem dobu tipa do tinejdzerskih dana sansa da dobije i upalu testisa i ostane sterilno je gotovo nepostojeca a ovde se u uputstvu navodi da je to moguce ako primi vakcinu znaci bez obzira sto je mali..pa mislim,..no dobro..

< Poruku je uredio Sanchy -- 29.1.2015 15:02:43 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 15:03:55   
Olga75
ma sve pet user posted image
uopste ne zelim da bilo sta obrazlaem
postujem tvoje misljenje , nemoj da ga vakcinises
ja sam vakcinisala i to je to

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 15:10:49   
ishler
Treba da bude kao svuda u svetu da svako odluci za svoje dete da li hoce da mu dete primi vakcinu ili ne,i svako odgovara za sebe,a ne da nas drzava primorava,jer kada drzava bude lecila decu od nus pojava od vakcine pa makar bile i najblaze onda moze da nas natera na nesto.Samo znam da sam skoro svaki lek a u to spada i najjeftiniji antibiotik kupila jer lekar sam kaze ne sme da propise,drzava mu zabranjuje.Svako moze da navede argumente za obe strane,sto ne znaci da je ta strana u pravu.....Treba da postoji sloboda izbora i svi smo srecni....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 15:11:58   
Sanchy
Pet ili deset svejedno je,to su cinjenice a ne teorije zavere sve mozete i sami procitati,eno i sliku sam postavila ako meni ne verujete verujte svojim ocimauser posted image ..inace postoji pojedinacna vakcina Rouvax protiv morbila pa ako je drzava toliko zabrinuta neka je uveze sutra cu ga vakcinisati..nezeljena dejstva ove vakcine se svode na temperatura,kasalj,kozni osip...sve prihvatljivo ako vec mora ,,nema tezih reakcija

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 15:14:20   
Olga75
naucila sam da citam odavno , procitala sam sve nezeljene reakcije kad je bilo vreme da vakcinisem svoje dete
i ponovo , sve pet ili deset kako kazes user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 19:50:29   
Ana RR
Pričala sam skoro sa našom doktorkom ovde, kaže da se sva deca vakcinišu iako recimo imaju mogućnost izbora. Vakcinišu se i protiv ovčjih boginja.

Ja sam takođe imala dilemu jer prosto je nemoguće biti imun na sve priče (a ja medicinski nisam potkovana) ali posle razgovora sa našom pedijatricom odlučili smo samo da sačekamo da prođe leto, da ne dobija vakcinu tada kada su velike vrućine, posle je nešto bio bolešljiv tako da je konačno primio sa 16 meseci (ako se dobro sećam). Iskreno, više se plašim bolesti i mogućnosti da dete umre od posledica tih bolesti, nego mogućnosti da bude autistično.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 22:24:13   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Sanchy

+I jos nesto kao moguca negativna reakcija na vakcinu navedena je i upala testisa znaci ako dete dobije zauske u mladjem dobu tipa do tinejdzerskih dana sansa da dobije i upalu testisa i ostane sterilno je gotovo nepostojeca a ovde se u uputstvu navodi da je to moguce ako primi vakcinu znaci bez obzira sto je mali..pa mislim,..no dobro..


E vidis meni je danas dr rekla ako ga ne vakcinisem npr. moze dobiti neku bolest (nisam sigurna koju je rekla pa necu da lupam gluposti) uglavnom moze ostati sterilan.
A sto se tice uputstva i nezeljenih efekata van svake pameti mi je to. Pa kada najobicniji sirup kupim i procitam sta sve pise ne bi treballo ni da ga pijem.
I jos nesto danas mi dr. kaze da ovde uopste nije obavezna vakcina kao sto se prica nego ko ne zeli da vakcinise dete mora da potpise da ne zeli i to je to.
A u Hrvatskoj uvode zakon ukoliko pacijent udje u ordinaciju i krene da prica ja na internetu procitao ovo ili ono i krene da pametuje dr. ga po zakonu moze "izbaciti" iz ordinacije tj. odbiti da ga leci.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 9:07:18   
Modessty
Odakle ideja da muško dete koje dobije zauške ne može da dobije upalu testisa? Da li ti je neki lekar podpisao tu tvrdnju?! Jer nama su svi lekari sa kojima smo razgovarali rekli da može, ali u manjem procentu nego kada je stariji. Zato se i kaže da je boginje i zauške lakše preležati kad si dete nego u kasnijem dobu.

Svaka bolest i svaki lek ima svoje posledice - teže ili lakše. Ali ih ima.

Mene kao i Anu više plaše bolesti protiv kojih se vakciniše nego same vakcine. Ja sam samo odabrala da ne koristim domaće zastarele vakcine već da kupim ove nove.

Kada me neko pita šta da radi u vezi vakcina kažem ono što znam - moja su deca rođena u terminu i zdrava su, pedijatar je rekao da treba da prime vakcine i primili su. Pitaj svog lekara, pitaj nekog drugog specijalistu ako ti nije dovoljno mišljenje pedijatra pa odluči. Ja ne mogu i nemam pravo nikoga da savetujem da li da svom detetu da vakcinu ili ne. Mogu samo da ispričam svoje iskustvi i napomenem da moje iskustvo nije relevantno za njegovu ili njenu decu.
Zato ne razumem kako tako olako savetujtete i agitujete nekome da detetu ne da vakcinu i da je sve što medicina savetuje i radi štetno?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 10:56:34   
serpica
U Nisu zabelezen jedan slucaj,dete obolelo od morbila,u Leskovcu takodje jedno dete user posted image krenulo je,

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 10:59:01   
soni
posle vakcinisanja??????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 10:59:28   
soni

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma sve pet user posted image
uopste ne zelim da bilo sta obrazlaem
postujem tvoje misljenje , nemoj da ga vakcinises
ja sam vakcinisala i to je to

user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:03:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: soni

posle vakcinisanja??????




Ne znam da li su vakcinisani ili ne,nisu javili ni kolika su deca,ali mislim da nisu vakcinisani.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:11:12   
isidora88
zasto niko u novinama nije objavio podatak da li su oboleli ljudi vakcinisani? namerno izbegavaju to da napisu, ali bitno da dizu paniku o pojavi epidemijeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:22:27   
Modessty

IZVORNA PORUKA: isidora88

zasto niko u novinama nije objavio podatak da li su oboleli ljudi vakcinisani? namerno izbegavaju to da napisu, ali bitno da dizu paniku o pojavi epidemijeuser posted image


jeste objavljen podatak:

Zaključno sa 9. januarom, u Institutu za javno zdravlje "Batut" prijavljena su 72 slučaja sumnje na morbile, odnosno male boginje, od kojih je 38 laboratorijski potvrđeno."
Iz "Batuta" ističu da se uglavom radi o pacijentima koji nisu vakcinisani MMR vakcinama, izuzеv čеtiri osobe koje su vakcinisane. Oko 30 odsto obolelih ima između 35 i 40 godina, oko 34 odsto između 20 i 30 godina, 17 odsto između 15 i 20 godina, 11 odsto su deca od jedne do četiri godine, dve obolele osobe su starije od 40 godina i jedna je uzrasta od pet do 10 godina." (izvor: 021.rs)



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:23:50   
Modessty

IZVORNA PORUKA: serpica

U Nisu zabelezen jedan slucaj,dete obolelo od morbila,u Leskovcu takodje jedno dete user posted image krenulo je,


gde si videla ovo?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:38:11   
isidora88
neka mi neko objasni zasto se insistira na vakcini do 15.meseca zivota?

Primenom vakcine (MMR) ostvaruje se zaštitni nivo antitela u 95% kod dece koja su vakcinisana sa navršenih 12 meseci, pa čak i 98% kod dece vakcinisane sa 15 meseci i kasnije. Vakcine stvaraju dugotrajan, a možda i doživotan imunitet kod vakcinisanih.
Vakcinacija MMR vakcinom sprovodi se kad dete navrši 12 meseci, a mora se sprovesti najkasnije do navršenih 15 meseci života.
izvor. zdravlje.org

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 11:50:58   
wivern

IZVORNA PORUKA: isidora88

zasto niko u novinama nije objavio podatak da li su oboleli ljudi vakcinisani? namerno izbegavaju to da napisu, ali bitno da dizu paniku o pojavi epidemijeuser posted image

Ja to ne gledam kao na dizanje panike, vec da se skrene paznja rizicnim grupama na koje ova bolest moze jako uticati.
Mislim da, kao majka tromesecne bebe koja nije vakcinisana, ipak treba da imam informaciju o sirenju bilo kakvih bolesti i da smanjim mogucnost da mi se dete zarazi istom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 12:42:58   
Modessty
Kalendar vakcinacije - zašto vakcinisati novorođenče

Novi kalendar vakcinacije

Prete nam morbile, zauške i rubeola

Evo nekih tekstova sa RR. ovo je tema o tome da li vakcine izazivaju autizam kod dece pa bi mogle da nastavimo o tome da pišemo.

o MMR vakcini se piše OVDE

O pentaximu i infanrixu OVDE

uopšteno o vakcinama OVDE

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 12:46:12   
Modessty
Zauške ČLANAK
Zauške FORUM


Morbile ČLANAK
Morbile FORUM

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 19:34:44   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: serpica

U Nisu zabelezen jedan slucaj,dete obolelo od morbila,u Leskovcu takodje jedno dete user posted image krenulo je,


gde si videla ovo?




Javili na NTV juce ujutru,dr Tiodorovic,uzivo.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 22:39:17   
Klarita

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: isidora88

zasto niko u novinama nije objavio podatak da li su oboleli ljudi vakcinisani? namerno izbegavaju to da napisu, ali bitno da dizu paniku o pojavi epidemijeuser posted image

Ja to ne gledam kao na dizanje panike, vec da se skrene paznja rizicnim grupama na koje ova bolest moze jako uticati.
Mislim da, kao majka tromesecne bebe koja nije vakcinisana, ipak treba da imam informaciju o sirenju bilo kakvih bolesti i da smanjim mogucnost da mi se dete zarazi istom.


user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
30.1.2015 23:01:57   
Ivanka 75
Ako pojedinci koji su odlucili da ne vakcinisu svoju decu jer se plase bolesti, zasto onda trce kod lekara cim im dete kine ili pocne da kaslje?
Po nekoj logici onda decu ne treba da lece ni drugim lekovima jer svaki od njih ima nuspojave.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
31.1.2015 10:50:04   
isidora88
ne znam da li se tvoje pitanje ivanka odnosi na mene, ali ja ne trcim kod doktora uopste. ja kod dr idem samo kad jako kaslje, a ne ublazava se posle sirupa cisto da mu poslusa pluca, ili ako temp.traje duze od 4,5 dana. nikad nisam trcala kod doktora jer nisam panicar.
i uzasno me nervira osudjivanje i prozivanjeuser posted image
moje dete je redovno vakcinisano, osim mmr koja je odlozena i zbog konvulzija i zato sto je kasnije progovorio, i ne vidim cemu necije zgrazavanje na moju odluku koja je doneta u saradnji sa nasom dr kojoj verujem u potpunosti.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
31.1.2015 14:47:52   
dijana1*
Isidora sigurna sam da se nije na tebe odnosilo.
I jedno je odloziti vakcinu svesno u saradnja sa dr. a sasvim drugo reci ja svom detetu necu dati da je primi.
I mi smo je odlozili u dogovoru sa dr. ali ce je primiti.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
31.1.2015 17:12:25   
Ivanka 75
Isidora, nije se odnosilo ni na koga i ni na cije postove, ovo je moje licno misljenje.
I moje je dete vakcinisano sa 22meseca MMR-om bas zbog lose krvne slike i, po mom misljenju, totalne nezainteresovanosti za okolinu. Ispostavilo se da su moji strahovi neopravdani i da je ona jednostavno takvo dete bila u tom trenutku.
A ako neko ne veruje lekarima da ce vakcine spasiti dete od potencijalno smrtonosnih bolesti zasto mu onda veruje i za bilo sta drugo vezano za druge bolesti? Eto, to je moje misljenje. I razapnite me zbog toga ali ja u pojedinim stvarima ne vidim logiku.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here