|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 2:21:13   
jasnicak
Trudnjace ma nek ste vi nama zive i zdrave i da svaki dan svoje trudnoce budete vesele i nasmejane...a ako mislite da treba da pusite pa pusite breeee......veliki pozdravcic za sve i s'cigarom i bez njeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 8:05:06   
Anoniman
['Bem ti te cigare kad sam uopste i pocinjala....user posted image
[/quote]

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 12:57:27   
*Dixy*
Oti, jel si opet na poslu? Pijes kafu i pusis...sraaaaaamota :)
pozz

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 15:32:53   
Anoniman
jesam na poslu ali ne pusim...pusim se od pitanja: Sta ja radim ovde i do kad cu da radim?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A ti? Pusis, pusis...Cccccc user posted image

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 17:29:20   
*Dixy*
user posted image Sto ja imam osecaj da me neko gledauser posted image

Ja obavljam posao domacice i danas sam imala verbalne okrsajeuser posted image
Valjda takva nedeljauser posted image

Ma sredicu ja to sve po redu....kako u Vojvodini kazu na teeeenaaaneeeuser posted image

Manje sad pusim, al ne znam shta bi da ih nisam imala danasuser posted image

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 18:06:33   
Nensi*
Ja danas nisam zapalila ni jednu jedinu cigaruuuuuuuuu

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 18:11:03   
Verus
user posted image i nemoj!! Izguraj izguraj.  Ne govorim da vi koje pusite ne treba, ali juce sedim kod dr. i citam clanak iz magazina beba, i izaslo je istrazivanje koje je pratilo majke koje su pusile, i njihove bebe su posle kao odrasli bili pusaci.  Ima veze sa ovisnoscu o nikotinu, koji i beba dobija preko majke....

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 18:13:16   
Nensi*
Ovo mi se jos nije desilo,da mi se cak ni ne pusi...
Valjda sto sad znam da zivo bice raste u mom stomaku...
Nadam se da cu istrajati i da ce mi uvek biti kao danas...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 18:15:48   
Anoniman
Verce, to moze da znaci, ali i ne mora biti. Moja mama nije vadila cigaretu iz usta kada je bila trudna sa mnom (user posted image ), a ja sam veliki antipusac user posted image

Nensi, izguraj ako mozes i ostavi ih zauvek user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 18:56:31   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image i nemoj!! Izguraj izguraj.  Ne govorim da vi koje pusite ne treba, ali juce sedim kod dr. i citam clanak iz magazina beba, i izaslo je istrazivanje koje je pratilo majke koje su pusile, i njihove bebe su posle kao odrasli bili pusaci.  Ima veze sa ovisnoscu o nikotinu, koji i beba dobija preko majke....


Moja mama nikada nije pusila cak ni tata ni brat i skoro malo ih je u familiji koji puse a ja strastveni pusac.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:05:25   
AtenA
ja ne mogu da smisli cigare,i ne mogu da shvatim kako neko kaze da je pokusavao da ostavi cigare a nije uspeo!Kako to moze da se stvori tolika zavisnost od nikotina?!
Najvise me nervira kada vidim trudnicu da pusi,ili majku koja u jednoj ruci drzi bebu a u drugoj cigaru!PA ZADAVILA BIH JE!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:20:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AtenA

ja ne mogu da smisli cigare,i ne mogu da shvatim kako neko kaze da je pokusavao da ostavi cigare a nije uspeo!Kako to moze da se stvori tolika zavisnost od nikotina?!
Najvise me nervira kada vidim trudnicu da pusi,ili majku koja u jednoj ruci drzi bebu a u drugoj cigaru!PA ZADAVILA BIH JE!



jao, cekaj da Dixy ovo procitauser posted image

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:23:27   
AtenA
ma to je samo moj stav o tome!Nadam se da niko nece da me zamrzi zbog toga!?user posted image Pa zar nije ruzno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:25:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AtenA

ma to je samo moj stav o tome!Nadam se da niko nece da me zamrzi zbog toga!?user posted image Pa zar nije ruzno!


pa sad.....cekaj da se Dixi javi kada procita...user posted image

(odgovor članu AtenA)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:35:09   
indy_25
IZVORNA PORUKA: AtenA

ja ne mogu da smisli cigare,i ne mogu da shvatim kako neko kaze da je pokusavao da ostavi cigare a nije uspeo!Kako to moze da se stvori tolika zavisnost od nikotina?!
Najvise me nervira kada vidim trudnicu da pusi,ili majku koja u jednoj ruci drzi bebu a u drugoj cigaru!PA ZADAVILA BIH JE!



Cuj ZADAVILA BIH JE svasta. Pa tebi ako se ne svidja nemoj ni da gledas takve ali nemoj molim te da pocnes da davis bojim se da bi ih dosta udavila.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 19:48:21   
Trcosava
mudro izbegavam da pišem više u ovoj temi user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 20:38:48   
viking
Uh, baš se zahuktala rasprava, provokativna tema nema šta...
Ja ne pušim, ali volim da zapalim ponekad (popušim jednu paklu godišnje, dakle u baš posebnim prilikama ili kad me neko mnooogooo iznervira) i nemam razloga da branim trudnice i mame koje puše. Ja ne osuđujem te žene, jer znam da je to zavisnost... Mislim da malo preterujete sa napadima na njih. Koliko onih koji osuđuju pušenje na primer pokušava da se odrekne slatkiša pa nikako ne uspeva? Nije baš isto, ali hoću da kažem da nije lako ni jedno ni drugo iako tako izgleda. Najlakše je kritikovati tuđe slabosti. Ako je nama nešto pošlo za rukom, odmah pretpostavljamo da svako to može što nije u redu. Nismo mi merilo svega na  svetu. Nekome je nešto lako, drugome je to nemoguća misija i gotovo.
Verujem da sve žene znaju koliko je duvan štetan, da se trude i pokušavaju da puše manje i slično. I to je nešto.
ono što ne volim je da vidim mamu koja istovremeno drži dete i cigaretu. Ne smeta mi ako puši, ali samo ako dete nije u blizini tj. ne mora da duva dim detetu u lice.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 22:55:52   
*Dixy*
E kao sto vidim , ovo je bilo ocekivano od mene...

@AtenA
Vidi na predhodnim stranama smo bash o tome pricali....nije problem kako neko vidi stvari tj. na koji nacin.....al rekli smo nema pljuvalja...jbg ima toliko stvari koje bih ja nabrojala shto mi se gade a ima veze sa majkama i decom pa to ne radim jer ne postoji fin nacin da se to kaze a gore je od pusenja u trudnoci 100000000000000000 puta (al jbg to nije tema).
Takodje treba da znash da smo se vec svi slozili da pusenje, pogotovu u trudnoci nije nesto za pohvalu, lako je nepusacima da to iskritikuju kad nemaju pojma o cemu pisu znaju samo da je ruzno takodje je lako onima koji su uspeli da ostave sad da pishu da to ne valja.
Ali kao shto neko vec napisa, neko moze neko ne...
Ja mogu da skinem zvezde s nebauser posted image
Samo pazi kako pises o tome, jer se iz postova kao shto je tvoj moze izvuci zakljucak da recimo pusaci (majke, trudnice) ne zasluzuju decu....( a ko sem Boga to moze da odluci?.....da se malo ne preteruje sa ulogama? user posted image )
Zato se ja javljam svaki put kad su ovakvi postovi...znaci nemas pojma koliko to moze na trudnicu da utice...user posted image  dovoljno joj je ta muka shto  i sama zna shta radi sad joj treba neko da soli pamet....nadam se da si me shvatila o cemu pisem...
Svakako se ceni i drugacije misljenje samo birajte malo bolje reci ili nacin na koji tako neshto komentarisete ipak je u pitanju -drugo stanje- ...znaci malo vise osecaja....user posted image

Pozz, nadam se da si me shvatila


A ko je to "anonimus"user posted image ? Oce neko da mi udje u glavu user posted image

< Poruku je uredio *Dixy* -- 30.9.2009 23:01:33 >


_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 23:00:59   
Lu
Neko reče ovdje,mislim ,dunja ... da kritika pomaže pa evo jedan primjer.
Moja mama,žena koja je pušila preko 30 godina,kojoj je cigara bila preča od kruha, je prestala zato što joj je unuk,moj sin,rekao;
Bako nemoj me grliti,smrdiš na cigare!

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 23:01:13   
guppy RR
Molila bi korisnika koji je pisao pod "anoniman" da ne potpaljuje vatru na forumu.

Hvala,
guppy

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 23:02:10   
Lu
Eh da...nije imala krize,jela je suhe smokve ,koje su inače super za probavuuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 23:04:36   
*Dixy*
E guppy....ne treba meni potpaljivanje....ja sam stari panjuser posted image

Salim se, nije problem ovo bih svakako iskomentarisala...vidis da je to vec ocekivano...

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pušenje u trudnoći
30.9.2009 23:08:14   
*Dixy*
@ Lu

Znam i ja tih primera, ako ne pre ,daj Boze, da meni dete tako kaze a ja da uradim isto to....

Ja sam probala sa vodom i jabukama ....dosta sam bila smanjila to je  super recept...al jbg posle problemcici ovo ono i opet pocela...



_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pušenje u trudnoći
1.10.2009 10:10:08   
dzepna venerica
smatram da u trudnoci ne bi smele da pusimo, ali takodje sam cula da ne sme naglo da se prekine zbog izbacivanja toxina kroz plod, sto nikako nije dorbro, vec najpametnije bi bilo da se prekinulo sa pusenjem par meseci pre trudnoce, ali....nismo sve znale kada cemo zatrudneti :)    tako da ako ste bile strastveni pusaci, bataljuj je cigare po malo, na kraju ce vam se i same zgaditi :) bar se nadam :) p.s.tesim i sebe

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pušenje u trudnoći
1.10.2009 10:37:35   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: *Dixy*

E kao sto vidim , ovo je bilo ocekivano od mene...

@AtenA
Vidi na predhodnim stranama smo bash o tome pricali....nije problem kako neko vidi stvari tj. na koji nacin.....al rekli smo nema pljuvalja...jbg ima toliko stvari koje bih ja nabrojala shto mi se gade a ima veze sa majkama i decom pa to ne radim jer ne postoji fin nacin da se to kaze a gore je od pusenja u trudnoci 100000000000000000 puta (al jbg to nije tema).
Takodje treba da znash da smo se vec svi slozili da pusenje, pogotovu u trudnoci nije nesto za pohvalu, lako je nepusacima da to iskritikuju kad nemaju pojma o cemu pisu znaju samo da je ruzno takodje je lako onima koji su uspeli da ostave sad da pishu da to ne valja.
Ali kao shto neko vec napisa, neko moze neko ne...
Ja mogu da skinem zvezde s nebauser posted image
Samo pazi kako pises o tome, jer se iz postova kao shto je tvoj moze izvuci zakljucak da recimo pusaci (majke, trudnice) ne zasluzuju decu....( a ko sem Boga to moze da odluci?.....da se malo ne preteruje sa ulogama? user posted image )
Zato se ja javljam svaki put kad su ovakvi postovi...znaci nemas pojma koliko to moze na trudnicu da utice...user posted image  dovoljno joj je ta muka shto  i sama zna shta radi sad joj treba neko da soli pamet....nadam se da si me shvatila o cemu pisem...
Svakako se ceni i drugacije misljenje samo birajte malo bolje reci ili nacin na koji tako neshto komentarisete ipak je u pitanju -drugo stanje- ...znaci malo vise osecaja....user posted image

Pozz, nadam se da si me shvatila


A ko je to "anonimus"user posted image ? Oce neko da mi udje u glavu user posted image



Dixy izgleda da na tebe sve loše utiče osim cigareta (a pogotovo kritika) user posted image
Nisam mogla da odolim, izviniuser posted image

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Grčevi
Ana007

Kada su vašoj bebi prestali grčevi?

U 2 mesecu (49%)

U 3 mesecu (21%)

U 4 mesecu (11%)

Posle 4 meseca (18%)


Ukupan broj glasova: 423

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here