|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
19.3.2015 22:30:30   
Štetica
Mi u utorak primamo prvu dozu,stigla u dz.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
21.3.2015 22:49:42   
MakiJ
primicemo privatno vakcinu ipak u jednoj ordinaciji, tako da necemo za Madjarsku. Nadam se u cetvrtak, ako se bebac ne razboli jer nesto kasljuca user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 1:11:37   
ivai
A gde ste zakazali privatan pregled ako nije tajna? I ja imam problem, nismo primili drugu dozu a trebali smo u februaru.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 12:07:35   
MakiJ
tu u subotici u ordinaciji jednoj privatnoj

(odgovor članu ivai)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 13:44:45   
Mariya
Ja sam zvala 2 ordinacije u Subotici, u jednoj su mi rekli da nemaju vakcine a u drugoj su rekli da mogu da nam daju infanrix. A zvala sam i jednu apoteku u kojoj moze da se naruci pentaxim, donose ga iz nemacke, 80E ako nekog interesuje.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 16:07:51   
MakiJ
Mi ce mo da primimo infanrix moze umesto pentaxima jer je sastav isti. 5 000 je vakvina + 1 500 pregled.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 16:41:00   
Ivanka 75
Nije meni jasno....
Ako je moje dete rodjeno 2010, primila je 4 pentaxim-a do sada, koju ce vakcinu orimiti kad podje u skolu - taj besplatni pentaxim ili domacu? user posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 19:36:05   
ivai
MakiJ, jel ce Vase dete da primi sestovalentni ili petovalentni Infanrix?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 19:50:03   
mila83

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije meni jasno....
Ako je moje dete rodjeno 2010, primila je 4 pentaxim-a do sada, koju ce vakcinu orimiti kad podje u skolu - taj besplatni pentaxim ili domacu? user posted image


Ivanka,moja M je u petak imala sistematski,pred polazak u skolu..isto je primala Pentaksim od rodjenja,sada je dobila domacu vakcinu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 20:33:49   
MakiJ

IZVORNA PORUKA: ivai

MakiJ, jel ce Vase dete da primi sestovalentni ili petovalentni Infanrix?

Petovalentni jer je on prve dve doze primio pentaxim, njega sad nema pa ce sada infanrix IPV-HIB

(odgovor članu ivai)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 21:59:51   
Mariya
Makij, meni apotekarka rece da kod nas nema na trzistu petovalentni infanrixuser posted image vec samo sestovalentni i taj kosta 5000din.
H je primila 1 pentaxim i sad mi je sestra u savetovalistu rekla da ne moze da primi 2 sestovalentna infanrixa jer se hep b koji je 6. sastojak ovog infanrixa prima na 6 meseci. i tako ja trazim petovalentnu vakcinu. Nista mi nije jasno saduser posted image
Ivanka, dok tvoja iva krene u skolu, valjda ce se vec resiti ovo st(r)anjeuser posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 22:07:21   
MakiJ
Ima u madjarskoj tako i nabavljaju neke ordinacije. Ova je petovalentna, to sam prvo pitala, pedijatar je rekao moze umesto pentaxima jer je sastav potpuno isti.
Infanrix imas 2 vrste petovalentni i sestovalentni

< Poruku je uredio MakiJ -- 23.3.2015 22:08:49 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 22:08:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: mila83


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nije meni jasno....
Ako je moje dete rodjeno 2010, primila je 4 pentaxim-a do sada, koju ce vakcinu orimiti kad podje u skolu - taj besplatni pentaxim ili domacu? user posted image


Ivanka,moja M je u petak imala sistematski,pred polazak u skolu..isto je primala Pentaksim od rodjenja,sada je dobila domacu vakcinu.




Nema 5.doze pentaxima,tu koju primaju pred polazak u skolu je revakcinacija MMR-om.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 23:27:31   
Ivanka 75
Evo sad sam pogledala u kalendar vakcinacije, u pravu si.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 23.3.2015 23:29:24 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.3.2015 23:47:40   
mila83
Zene, ja ne znam gde ste i sta gledale,evo vam PRAVILNIK o imunizaciji sa kalendarom
Moje dete je u petak primilo dve boce( u svako rame po jednu ) i jednu vakcinu je popila....a i kod kuce imam jednu knjizicu sto sam odskoro uzela kod pedijatra , pise da ima revakcinaciju protiv DT, OPB i MMR.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 0:06:39   
mila83
Ako sam dobro skontala, posto nije revakcina za DTP vec samo DT(znaci nema protiv velikog kaslja) niti za Hib zato ne moze ni biti revakcina pentaksimom,koji u sebi ima sve tri komponente, pa sa i opb i Hib cini petovalntnu vakcinu. Ali nije samo revakcina za MMR u tom predskolskom uzrastu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 7:54:48   
serpica
Mila jedino ako ste dosta kasnili sa pentaximom pa vam se tako palo,kod mene u kalendaru pise tako,tako je i starija primila a i mladja ce sada 15.maja da primi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:00:24   
Modessty
Infanrix i Pentaxim je potupono isto, samo je različiti proizvođač.
Danilo je primao Infanrix, tada je njega bilo u apotekama. Nikola je prvu dozu primio Infanrix, a onda drugu Pentaxim, jer više nije bilo Infanrixa.

Mene nervria to što na ovaj način država ucenjuje roditelje da se deci daju trovalnetne vakcine. Neću mu dati državnu pa makar je nikad ne primio!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:01:07   
mila83
Serpi,evo bas gledam cerkin karton vakcinacije...primila je tri doze Pentaksima(to smo mi kupovali,nismo hteli Torlak) sve redovno a cetvrtu revakcinu tih bolesti je primila isto redovno , ali Torlak,odnosno kada je to bilo, nisam ni znala da ce biti vakcinisana, nismo kupili Pentaksim ili ga nije ni bilo u prodaji,ne secam se. Moram naci i sinov da vidim. Ali da li si pogledala Pravilnik? ja inace gde god sam gledala kalendar vakcina,stoji i da se to prima...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:05:39   
serpica
Mila,cetvrta doza pentaxima se prima godinu dana nakon trece doze,jesi li sigurna da je ona primila 4.dozu na vreme? Ili su mozda uveli nesto novo sada..
Mod sve te razumem user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:08:30   
mila83
Da , treca doza je bila 18.11.2008. a cetvrta(ali Torlak) je bila 27.11.2009.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:11:15   
serpica
E onda ne znam zasto su joj opet dali tu?
Videcu ja kad budemo isli 15.maja sta ce da nam kazu...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:20:57   
Ivanka 75
Evo kalendara vakcinacije
user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:22:34   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: mila83

Da , treca doza je bila 18.11.2008. a cetvrta(ali Torlak) je bila 27.11.2009.


Taman godinu dana razmaka izmedju 3 i 4 doze.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:24:07   
mila83
Eto, da ne citam po netu i forumu, konkretno ne bih znala koje vakcine mi je dete primilo , a sada ne znam ni zasto. Nista nam dr ne pricaju, samo bude pregled i odobri vakcinisanje..bar je kod mene takav slucaj, zivim u malom mestu. nema reci ni o reakcijama, eventualno kazu daj paracetamol ako bude imala povisenu T i to je sve...kod nas je dosta roditelja vrlo neupuceno....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here