|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
28.2.2013 11:12:16   
adulence
rekao je samo Ib i jezgra u tragovima...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ultrazvuk kukova
11.3.2013 16:17:06   
mica0
kada se ide na prvi uz?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ultrazvuk kukova
14.3.2013 6:47:51   
Skockica
Ja nemam pojma nista o tim jezgrima sto pominjete. Mi smo juce sa dva meseca prvi put isli na UZ dr kaze da se to ukostavanje jos nije zavrsilo ako sam dobro razumela to je jos hrskavica. Rekla mi da dodam jos jednu tetra u povoj i uputila me kod ortopeda i bas nesto strepim da li je to sve ok ili imam razloga da se brinem.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ultrazvuk kukova
20.4.2013 20:12:04   
jovicaa
nama je pedijatar(na zadnjoj redovnoj kontroli, vakcina) uputila na snimanje donjeg dela ledja, kod repne kosti, kaze da joj tu nesto ne izgleda dobro, tako nesto... ali da ne mora da bude nista strasno.
zanima me da li je neko imao slicno iskustvo?

na uputu pise upucuje se na pregled radi: spinalni dit... ne mogu da procitam sta
i pise UZ LS dela kicme.
nisam nasla odgovarajucu temu, pa pitanje postavljam ovde.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ultrazvuk kukova
20.4.2013 20:26:20   
Ana RR
Jovice, jedino za šta sam čula je spinalni disrafizam, sećam se da je jedna trudnica u školici to spominjala (valjda neko u njenoj porodici to ima) ali ne sećam se nikakvih detalja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ultrazvuk kukova
20.4.2013 21:03:35   
cockic
meni je peki isao kod neurologa kao beba par putatj.do prvog rodjendana zbog spine bifide acute koliko se secam.ima dosta naziva,ali misli da je ta.on je imao iznad guze tj.iznad cmara zatvvorenu rupicu i gore na kraju trtice je imao dve linije mesto jedne.lena mi to nema ja sam sa njom pre trudnoce nekih dva meseca pila folnu.kazu da ona to sprecava.mada nije to srasno.ima dosta kao sto rekoh tih spina koje su bas katastrofa.ali uglavnom je sve to ok.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ultrazvuk kukova
20.4.2013 21:27:12   
cockic
pekisa nije isao na snimanje,a kod neurologa se ide zbog hoda.prate kad dete ustane,pocne da hoda...mi smo prestali ici bas kad je prohodao.sto je kod nas bilo sa 11meseci.i slala nas je u tirsovu.nama je pekijev pedijatar rekao da 30% beba ima to.tako da je u veceni slucajeva sve ok.
ja kad sam se kacila po netu,nalazila sam svasta.jedva sam ziva bila u tom periodu kad smo isli kod neurologa.sto manje se cita sa neta to bolje.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ultrazvuk kukova
20.4.2013 22:27:49   
jovicaa
uf sad sam se bas prepala, a bila sam skroz mirna, dok nisam pocela da trazim po glupom netu.... ko me terao.. bolje da sam sacekala uz, sad cu da odlepim do snimanja.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ultrazvuk kukova
27.6.2013 13:47:36   
ivaMark
Bile smo juce na UZ kukova, prvi put... bebana ima skoroooo dva meseca...
Da napomenem da ne nosimo siroki povoj!
Nalaz: obe strane Ib... za taj uzrast kaze dr da je dobar nalaz, kontrola za cetiri nedelje, siroki povoj i vezbe, s"tim sto me nije ni pitao da li joj stavljam siroki user posted image
Pre nas bebica nije imala dobre kukice (a videla sam da nosi siroki) i dr je rekao njima nesto kao: kontrola za dve nedelje, povoj i vezbe, ako ne bude ok onda terapija i pomenuo je zagarantovanu anonimnost u njihovim dokumentima, nije mi jasno zbog cega, pa nema beba ne znam ni ja kakvu bolest user posted image bas mi je bilo zao mame i tate te bebe i ja bih se istraumirala kada bi mi tako rekao... Ne razumem to, ali stvarnooo... Bice sve to u redu ja sam sigurna user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ultrazvuk kukova
10.7.2013 14:06:59   
jole82
Bili smo na kontrolnom UZ kukica sa 5 meseci ... Ia bill...jezgra + obostrano user posted image
A prvi put smo isli sa 2 i po meseca...tad je bio nalaz Ib bill..jezgra -
Siroki smo nosili 3 meseca....tako su nam rekli posle prvog UZ-a...a i taman bilo i hladno pa nam je bio dobro dosao user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ultrazvuk kukova
10.7.2013 14:25:48   
Janncica
Mi nosimo do 8 meseca siroki... user posted image Na jednom kuku ima jedna glavica femura,na drugom nista(treba 3)... user posted image

A i na drugom i na trecem snimanju nam napisao dasu Ia obostrano...samo nema tih glavica femura(*bem ih ja)

< Poruku je uredio Janncica -- 10.7.2013 14:29:44 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ultrazvuk kukova
30.7.2013 15:18:12   
ivaMark
Drugi uz, zrelost Ia... kaze dr da skinemo povoj, samo pampres i vezbice...
Mi siroki ni dana nismo nosili... Ne znam ni kako se stavlja user posted image
Kontrola sledeca za dva meseca!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ultrazvuk kukova
30.7.2013 15:35:17   
Janncica
Znam da sam dosadna user posted image je l vam rekao nesto za okostavanje?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ultrazvuk kukova
30.7.2013 16:19:53   
ivaMark
Za okostavanje doca ne rece nista, niti sam ga ja pitala user posted image
Javicu za dva meseca kakva je situacija user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ultrazvuk kukova
30.7.2013 18:43:01   
mali_mis
Mi smo danas bili na uz. Kukovi ok. Ne moramo vise da nosimo siroki povoj, mada ga nismo nesto ni nosili od kad su pocele ove vrucine.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ultrazvuk kukova
30.7.2013 21:09:54   
Janncica
mali mis...tebi sta rekose za okostavanje... user posted image

Nigde logike,skidaju deci povoj sa mesec,dva,tri,a moja muka debela mora do 8. da nosi... user posted image jer mu nisu okostali skroz kukovi,a inace su Ia. kako nekim bebama budu okostali sa mesec dana? I kako svuda u svetu ljudi koji ne rade uz kukova i ne nose im deca siroki povoj dok ne krenu u skolu znaju da li su okostali sa 3 ili sa 8 meseci...
E izdrzacemo i mi jos mesec dana...za 15 dana ga vodim na uz...

< Poruku je uredio Janncica -- 30.7.2013 21:10:45 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ultrazvuk kukova
31.7.2013 8:32:07   
mali_mis
Janncice, nikakvo okostavanje nije spomenula. Imamo kontrolu za nekih mesec i po dana.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ultrazvuk kukova
8.8.2013 17:49:02   
minnica
Mi danas bili na UZ. Dr rekao da su mu kukovi savršeni. user posted image Piše ovako: Ia obostrano dobro formirani cetabulumi jezgra, osifikacije u formiranju, glava, vrat, kičma i stopala uredni. Ne treba mu široki povoj i da ne spava potrbuške. Kontrola kad prohoda. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ultrazvuk kukova
16.8.2013 16:19:39   
Natalie018
Nas ceka sa dva i po meseca prva kontrola kukova. Imamo uput za Banjicu, pa me zanima da li je guzva oko zakazivanja i koliko ranije treba zakazati?

< Poruku je uredio Natalie018 -- 16.8.2013 16:20:08 >

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ultrazvuk kukova
17.8.2013 18:59:40   
M.mama
Mi smo bila sa 3 meseca na uz, doktor rece da je sve super, bas je zadovoljan bio. Kontrola na 6 meseci... A ni dan ga nisam siroko povijala.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ultrazvuk kukova
19.8.2013 17:49:02   
Janncica
Skinuli i mi povoj danas....jabadabadu...user posted image user posted image
Sve super okostalo...

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ultrazvuk kukova
20.8.2013 10:04:39   
Cindarella
Nama je zakazan uz tek u oktobru. A Mateji je radjen sa puna 3 meseca,tada mu je i skinut siroki povoj.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ultrazvuk kukova
24.10.2013 13:29:03   
ivaMark
Poslednji uz uradjen pre tri dana... Sve je kako treba, nema vise kontrolaaaa user posted image

Siroki nismo nosili ni dana.

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ultrazvuk kukova
26.11.2013 17:50:34   
Noelia
Evo informacija vezanih za UZ kukova u Novom Sadu:
UZ kukova zakazuje se jednog datuma u mesecu za termin u sledecem mesecu. Recimo 17.oktobra se trebalo zvati da bi se dobio neki termin u novembru, 21. novembra za termin u decembru itd. Pregledi se obavljaju u Domu zdravlja "Novi Sad" na Limanu (Bulevar Cara Lazara 75, soba 55). Pregled se zakazuje pozivom call centra na broj 4879-000, od 7h ujutru. Na pregled je potrebno poneti zdravstvenu dokumentaciju majke i deteta (zdravstvene knjizice, otpusne liste iz porodilista, izvestaj o prethodnoj poset_i ako je u pitanju kontrola), 2-3 pamucne i 2-3 jednokratne pelene.

Na uputstvu iz DZ-a pise da je skrining optimalno urditi izmedju 6. i 8. nedelje zivota deteta, a najkasnije do 3.meseca.

Moj malisa je isao na 1. UZ kukova posle nesto vise od mesec i po dana (kad smo dobili termin u DZ). UZ je pokazao da je sve ok, a nakon sto ga je doktorica manuelno pregledala, konstatovala je da su jos malko labavi kukovi i pretpostavljam da je zbog toga prepisala siroki povoj jos 8 nedelja ali samo nocu.

< Poruku je uredio Noelia -- 26.11.2013 17:51:44 >

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ultrazvuk kukova
6.1.2014 10:23:17   
srna001
Da li neko zna koliko ranije mora da se zakaže u Tiršovoj UZ i da li mogu da zovem da zakažem iako još uvek nismo dobili izvod i jmbg

(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sinovi kao mame, ćerke kao tate. Zašto lič...
Genetika je komplikovan posao. Jedina stvar koju znamo je da smo uvijek priklonjeniji jednom roditelju, što ponovo zavis...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here