|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
7.1.2014 18:24:22   
serpica
Citam kako vasi lekari pisu na nalazima a kod nas nista,mi smo prvi uz radili sa 2,5 meseca i dr je rekao samo da je ok ali kontrola za mesec dana,nismo ni stigli da odemo neodgovorno nema sta,i sad planiram da ga vodim a imace 5 meseci za koji dan,nadam se da nije kasno?user posted image inace mi nismo ni nosili siroki povoj ni sa drugom cerom nisam stavljala rekli nam jos u porodilistu da je dovoljan samo pampers. I da,na prvom uz pise samo nalaz uredan,nije nista moglo da se promeni za dva meseca jel da?
Srna ne znam kako je u bg-u ali kod nas se ceka oko 2 nedelje otprilike..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Ultrazvuk kukova
7.1.2014 23:45:10   
srna001
Zakazala sam putem online formulara.Odlična stvar, popuniš podatke oni ti odgovore, fenomenalno.Inače dobro je što sam sad zakazala zbog termina.Idemo tačno kad napuni dva meseca a sad ima dve nedelje i 5 dana

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Ultrazvuk kukova
8.1.2014 0:23:35   
Azra_
Mi smo prvi uvz radili oko 3.meseca, sa 2,5 otprilike, ne sećam se tačno kad. Nama je dr rekao da je sve ok i da nema potrebe da više dolazimo na kontrolu, jer su se pojavile te neke ćelije koje oni prate. Dok smo se spremali za snimanje, i kasnije oblačili, dve bebe istog uzrasta su bile i dr je njima rekao da je sve ok, kontrola za mesec dana.

Široki povoj smo stavljali do tog uvz-a, posle se opustili. Inače, kada su nam došli kumovi iz Nemačke, koji nisu naši, nego baš baš Nemci, bili su zgranuti dok su gledali kako povijamo bebu. Kažu da to prvi put vide. A decu kod njih i ne šalju na uvz, samo ako je uočljiv neki problem, ili ako je beba bila karlično.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Ultrazvuk kukova
9.2.2014 21:36:58   
dijana1*
Mi sutra idemo na prvi UZ kukica. Nadam se da ce biti sve uredu.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Ultrazvuk kukova
9.2.2014 21:38:52   
serpica
Dijana pa jel nije rano za uz? Kod nas se radi tek krajem 3.meseca prvi put.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Ultrazvuk kukova
9.2.2014 21:46:15   
dijana1*
Kod nas je prvi sa mesec dana, ali posto smo sa mesec dana zaglavili u bolnici nisam ga odevela. Ali nisam se nesto zabrinula, verujem da je sve uredu. Redovno radim vezbice a siroki povoj nosimo samo zato sto mi je lakse da drzim bebu dok je jos malauser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Ultrazvuk kukova
9.2.2014 21:49:57   
Moiraina
Ja sam se porodila oba puta u NF i na otpusnim listama za oba deteta je pisalo da uradimo UZ kukova sa mesec dana, pa smo tako i uradili. Moji nisu nosili široki povoj ni dana i već sa 3 meseca su se obojici pojavila zrnca okoštavanja (starijem obostrano, a mlađem na jednom kukiću, a na sledećoj kontroli je već bilo obostrano).

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Ultrazvuk kukova
9.2.2014 22:43:16   
Sanjica26 RR
Nama su zakazali za 20.februar. Jedva cekam da skinemo sirok povoj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2014 15:24:07   
dijana1*
Jutros smo isli na UZ. Rekao je dr da dodjemo ponovo za 4 nedelje i da radimo redovno vezbice. Kao u ovom periodu je trebalo malo vise da bude okostano ali da nije nista strasno. Na sledecoj kontroli znacemo vise user posted image
i naravno i dalje siroki povoj.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2014 15:40:46   
World
Dijana, gdje ste radili UZ?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2014 15:46:21   
dijana1*
Zotovic.
Gde ste vi radili?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2014 15:57:11   
Azra_
Nemojte brinuti... Kad tad će biti ok. Npr.mom klincu je već oko 2-3 meseca, na prvoj kontroli bio uredan nalaz, sa znacima okoštavanja, a sestriću tek oko 8-9 meseca. dr je govorio da je i to u redu, samo nisu smeli da ga stavljaju u sedeći položaj i da gledaju da sam ne zauzima taj položaj, ili bar što ređe. Sestra se plašila, ali posle bilo sve ok. Naravno, nije nosio širok povoj sve vreme. Sestra skinula nakon 5.meseca.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Ultrazvuk kukova
21.5.2014 11:29:01   
little_one
Juce bili i na uz kukova, prva kontrola sa mjesec dana. Nalaz uredan, kontrola za 6 nedjelja i skinuli siroki povoj, mada smo ga mi vec bili batalili.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Ultrazvuk kukova
21.5.2014 11:40:39   
ivaMark
Bravo za Aleksandru user posted image
Zar vec proslo mesec dana user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Ultrazvuk kukova
21.5.2014 11:45:10   
little_one
Da, da velike smo vec....jos malo i tebe ceka isti scenario user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Ultrazvuk kukova
21.5.2014 11:52:25   
ivaMark
Samo leto da preguramo, a razlika izmedju beba nam je ista skoro user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Ultrazvuk kukova
26.5.2014 11:19:12   
Klarita
Kao sto vec pisah, juce smo bili na prvom UZ. Sve u redu, poprilican izvestaj, promatrao dr i stopala, ali najbitnije da je sve u redu. Rekao nam da ne bi bilo lose da nastavimo siroki povoj,a N ni ne stavljamuser posted image a, sledeca kontrola sa punih 6 meseci.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Ultrazvuk kukova
26.5.2014 23:29:24   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: little_one

Juce bili i na uz kukova, prva kontrola sa mjesec dana. Nalaz uredan, kontrola za 6 nedjelja i skinuli siroki povoj, mada smo ga mi vec bili batalili.


Barvo za nasu malu drugaricu user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Ultrazvuk kukova
27.5.2014 10:43:07   
ivaMark
Klarita i mojoj J nisam stavljala ni dana sirokog. Dr je na svakoj kontroli pricao: sve je ok, nastavite sa sirokom. Vazi, hocemo user posted image
Sva tri puta je nalaz bio uredan.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Ultrazvuk kukova
16.7.2014 15:25:47   
New Mom
Odradili smo prosle nedelje UZ kukova. Nalaz na oba je Ib, nadziru se zrnca okostavanja. Za siroki je preporuka jos mesec dana (mada ga eto sa njom iz spleta okolnosti nismo ni stavljali) i nisu potrebne dalje kontrole.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Ultrazvuk kukova
16.7.2014 15:41:11   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Azra_

Naravno, nije nosio širok povoj sve vreme. Sestra skinula nakon 5.meseca.


Azra, jel to znači da on nije i do 5 meseca svo vreme nosio široki povoj?

Pitam, jer bi S htela neki put ostavila bez širokog, pogotovu kada krenu velike vrućine (kažu od sledeće nedelje). Ne znam da li smem ..
U bolnici nakon porođaja su mi rekli da ima mekane kukove i naložili obavezan široki u UZ u Tiršovoj (imamo za mesec dana zakazano).
Dr. na kontroli pre dva dana kaže da su kukovi super i da su lepo otvoreni (pun krug nogica).


< Poruku je uredio dunja RR -- 16.7.2014 16:04:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Ultrazvuk kukova
21.7.2014 12:43:19   
pari
dunja, kad si zakazala uz kukova? šta ti je bilo potrebno da to uradiš?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Ultrazvuk kukova
21.7.2014 13:07:39   
dunja RR
Pari, evo iz teme Prva bebina kontrola:

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pari, zavisi gde su ti rekli da radite UZ. Meni je na otpusnoj listi pisalo da radimo u Tiršovoj. Ja sam zakazala kada smo došli iz porodilišta (telefonom, ima broj za zakazivanje na njihovom sajtu), posle par dana. Velika je gužva u Tiršovoj, bar tada kada sam ja zvala, dobila sam termin za 15.8., tada ćemo imati dva meseca, rekoše u Tiršovojo da je tada najbolje da se radi prvi UZ.




A dodajem još, ja sam zakazala na ime deteta jer tada nisam imala još njegov matični broj, ali kada smo dobili broj, nazvala sam Tiršovu pa su dopunili.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.7.2014 13:16:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Ultrazvuk kukova
21.7.2014 13:18:24   
pari
hvala dunja! nama ne piše gde da ga radimo...samo nam piše UZ kukova za mesec dana...
ja se razmišljam da ga možda uradimo i privatno




_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Ultrazvuk kukova
11.8.2014 10:47:39   
Sanchy
Prvi uz smo radili u Domu zdravlja a onda im se pokvario aparat pa smo druga dva radili privatno..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Sinovi kao mame, ćerke kao tate. Zašto lič...
Genetika je komplikovan posao. Jedina stvar koju znamo je da smo uvijek priklonjeniji jednom roditelju, što ponovo zavis...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here