|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:04:10   
Anoniman
Prvi test na antitela sam radila u Zavodu za transfuziju i rekli su mi da dolazim OBAVEZNO svakog meseca. Pošto sam neposredno posle toga zaglavila u bolnici antitela su mi do kraja trudnoće radili u Frontu SVAKOG meseca.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 326
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:10:49   
nink
Joovice i Nina secam se da sam u prvoj trudnoci isto tako isla kao sada  ni jednom mi nisu rekli svaki mesec,raspitajte se vi i kod dr...Posle svakog porodjaja sam primila rogam..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:11:54   
Verus
ovde se trudnicama u svakoj trudnoci sve ponovo radi...mada, i 10 puta da dodjes u bolnicu zbog neceg, SVAKI put se radi sve.  Mi kod mene nikada ne radim transfuzije na osnovu nekih kartica ili dokumenata gde pise da je neko odredjena krvna grupa...
IZVORNA PORUKA: jovicaa

zar se ponovo odredjuje krvna grupa?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:21:12   
jovicaa
koliko kosta ta analiza privatno?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:32:18   
nina26
Nista, onda cu opet raditi uz kkS koji mi je dat za sledeci mesec, bolje spreciti nego lecitiuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:33:58   
nink
Nije bas jeftino ,mislim da je 1800 ali nemoj me drzati za rec,znam samo da mi se vise isplatilo da uzmem uput za Zavod za transfuziju jer se to ne radi u domu zdravlja

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 19:57:23   
Anoniman
I ja sam radila 4x antitela u svakoj trudnoci , u ovoj sam do sad uradila 2x , sar u 27 odnosno 28 cu uraditi treci put , tako mi rece prosli a i ovaj ginekolog ..
Krvnu grupu sam ponovo vadila u drugoj trudnoci ..
I ovo sto sam ti napisala za prvo vadjenje za antitela 06.12. je bio prvi pregled ..

(odgovor članu nink)
  Direktna veza do poruke: 332
   RE: RH negativne majke
10.4.2012 20:04:15   
jovicaa
a nazvacu ga pa cu videti... jeste da mrzim da ga zovem, ali bolje da proverim.
mada mislim da bi mogla i tek za 2 nedelje na kontroli da mu trazim uput, ali hajde... da ne razbijam glavu

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 11:51:57   
dunja RR
Drage naše,

jedna naša korisnica je zamolima za informaciju, pa ako neko zna, molimo za odgovor:

"Da li postoji mogucnost da me informisete kolika razlika izmedju trudnoca treba biti kod rh negativnih mama , kod kojis su se stvorila antitela u toku prethodne trudnoce a da je pritom primljen rogam. Unapred hvala."

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 15:02:50   
jovicaa
meni je razlika izmedju dve trudnoce godinu i 2 meseca, a rh - sam i primila sam rogan posle prvog porodjaja. lekar mi nista nije govorio u vezi razlike.
i da spomenem da mi je rekao da do 18. nedelje nece da mi radi nikakve analize krvi. tek u 18. ce mi dati uput za antitela kao i za obicnu krvnu sliku
da li su se tebi antitela stvarala u toku trudnoce?

< Poruku je uredio jovicaa -- 12.5.2012 15:03:36 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 15:37:02   
Anoniman
Meni takođe niko nije rekao da je potrebno praviti pauzu, s tim da se meni antitela u trudnoći nisu stvarala, nakon porođaja sam primila Rhogam jer je beba rh pozitivna.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 16:00:58   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Meni takođe niko nije rekao da je potrebno praviti pauzu, s tim da se meni antitela u trudnoći nisu stvarala, nakon porođaja sam primila Rhogam jer je beba rh pozitivna.

da, ni meni se nisu stvarala u trudnoci.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 19:04:11   
Anoniman
Ja sam mom doktoru sela na glavu da mi da uputu za screening na antitela user posted image

U prvoj trudnoći sam prvi screening radila u 9. nedelji i onda svakog meseca po jedanput, kažem ja - treba mi uput, Mihajlo je +, primila sam resogam, ali opet... On se izbečio u mene i kaže dovoljna ti je zasad KKS user posted image I sad ko je ovde lud?! Izgleda da ću morati još da čekam za test...

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 338
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 19:08:37   
jovicaa
nina opusteno, znaju oni sta rade, vidis da ovaj moj meni nece antitela da radi do 18. nedelje... sadistauser posted image
promenila si avatar, i sad ne znam da li si ti ta nina na koju ja mislim, jesi pre imala neku plavu kuglicu na avataru?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 19:10:46   
Anoniman
Bejzbol loptu user posted image Jeste... Ovo je moje dete, pa mi lepše od bejzbol rukavice i lopte user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 340
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 19:12:59   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: n i n a

Bejzbol loptu user posted image Jeste... Ovo je moje dete, pa mi lepše od bejzbol rukavice i lopte user posted image

pomislila sam da je on, bas je sladakuser posted image
ne zameri mi na pogresnom tumacenju avatara, mozak mi radi na rezervi od kad sam trudna..user posted image
bas mi je drago da ste se odlucili za drugo, znam da si zelela.. cestitamuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: RH negativne majke
12.5.2012 19:15:54   
Anoniman
Mi smo se davno odlučili, samo nam je trebalo da nam se i desi user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 342
   RE: RH negativne majke
13.5.2012 12:52:01   
antitela
treba mi pomoc, zelela bih da se ostvarim kao mama po treci put, ali mi se sa drugom trudnocom pojavila antitela u 35 nedelji trudnoce, porodaj je ubrzan i odradjen na GAK ,, NARODNI FRONT,, jer nasi nemaju iskustva sa tim . Bebac je srecom bio ok anemija nije bila toliko velika tako da je bebac bio lecen samo fototerapijom, a sada vec imamo 3 godine pa bih volela da jos jedno ali me zanima da li neka mama ima sa tim iskustva i koliku razliku bih trebala da napravim i dal uopste da o tome razmisljam. UNAPRED HVALA user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: RH negativne majke
13.5.2012 13:33:24   
jovicaa
antitela zasto se ne posavetujes sa svojim lekarom? on ce ti sigurno dati najbolji odgovor...


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu antitela)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: RH negativne majke
13.5.2012 14:34:10   
antitela
kod naseg doktora sam se posavetova,a ali kako da kazem to i nije odgovor na koje konkretno pitanje njegov odgovor glasi,, ako beba bude rh negativana nema problema , a ako bude rh pozitivna bice mnogo vece kolicine antitela,, sada ti vidi macka u caku bilo koja informacija bi mi znacilajer bih volela jos deceuser posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: RH negativne majke
16.8.2012 19:49:00   
slandjela
Cao svima, nova sam na forumu i sve vas pozdravljam!:) Zelim da pitam da li neko zna sta ja treba da radim posto sam RH negativna a imala sam dva abortusa, jedan namerni i drugi spontani? Koje pretrage treba da obavim? Tek planiram trudnocu, bicu ako Bog da starija prvorotka. Rogam nikada nisam primila. Nazalost.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: RH negativne majke
16.8.2012 19:59:45   
Anoniman
slandjela dobrodošla user posted image
Ima nas dosta Rh negativnih majki, pa će sigurno neka uspeti i da te posavetuje... Vidi na transfuziji da li možeš odraditi screening antitela mimo trudnoće... Ne moraš se brinuti jedino ako ti je partner isto Rh negativan. I toplo preporučujem da se konsultuješ sa svojim ginekologom. Srećno user posted image

(odgovor članu slandjela)
  Direktna veza do poruke: 347
   RE: RH negativne majke
16.8.2012 20:26:49   
Zemunka85
Zene, ja sam nulta pozitivna, pa mi opet rade antitela.
Kada sam radila KG, svi su dobili sutradan, ja za tri dana.
Onda su objasnili da je to neka mnoooogo retka i zeznuta podgrupa.
Pored tipa grupe, pise W, to je "oslabljen D antigen, tj njegova kvantitativna retardacija", tj D Weak.
NISTA JA TO NE KAPIRAM, ne moze to bez skole :-). Citala sam, ne vredi.
Dva puta su mi radili antitela i to bukvalno na moju molbu, a na tome je insistirao transfuziolog.
Nemam pojma da li bi to trebala jos da proveravam, jer ko god vidi nulta pozitivna, ubedjuje me da ne treba, a ja znam :-) da to WEAK menja sve :-).
Trebala bih i ROGAM da primim, a da li ce znati i oni to...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 1:46:02   
slandjela
Nina poslala sam ti na mejl poruku, nadam se da ces videti... Jos jednom hvala puno!!!!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 9:34:38   
jovicaa
zene da li se uvek u drugoj, trecoj trudnoci daje roghan u trudnoci?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu slandjela)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here