|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 14:43:29   
bojanica7
jovice, znas kako... koliko sam ja shvatila:
najvaznije je da ti posle porodjaja s prvom bebom, ako je ona pozitivna, daju rogan, kako telo ne bi stvorilo antitela i da bi sve bilo ok u drugoj trudnoci. ukoliko je ona takodje negativna kao mama (kao gala i ja) onda se ne prima rogan, i druga trudnoca se tretira, sto se toga tice, kao prva. neka me neko ispravi ako gresim!!!
dakle, radis normalno onaj test u ne znam kojoj nedelji i ako se nisu stvorila antitla, nista do porodjaja, a ako ni druga trusnoca nije pozitivna, ni onda nema rogana...
mada je meni najsigurnija ona varijanta da se primi ona injekcija u 28. nedelji, cini mi se, koja te preventivno stiti do porodjaja. videcu s ginekologom novim sta on misli o tome.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 15:09:13   
jovicaa
pa za tu u 28. nedelji i pitam, da li je prima svaka trudnica koja je rh-? aleksandar je bio pozitivan tako da sam ja primila roghan posle porodjaja.
meni su napisali na nalazu u sedmom mesecu ponovo kontrola antitela. tako nesto...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 15:16:46   
nina26
jovo ja nisam primila tu inekciju jer proveravam antitela svakog meseca...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 15:30:23   
bojanica7
pa koliko sam skontala, kad primis injekciju, onda te bas briga, nema provere, a ako ne, onda se cesce chekira. mada ja mislim da sam u prvoj samo jednom proverila. i to tako nesto u sestom-sedmom.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 15:50:18   
Anoniman
jovice, ja nisam primila u trudnoci, samo posle porodjaja i posle spontanog. radila sam antitela samo u trudnoci.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 16:16:06   
jovicaa
da li moze neka mama koja je rh- a prosla je celu drugu, trecu trudnocu, da mi kaze kakva je procedura sa roganom u trudnoci?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 16:18:29   
Anoniman
meni je to bila druga trudnoca (prva je zavrsila spontanim), ali u srbiji i grckoj se razlikuju procedure, ovde se samo prati nivo antitela i ne daje se nista do porodjaja, a posle porodjaja samo ako je beba pozitivna.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 357
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 17:20:27   
malik
Na početku prve trudnoće određene krvne grupe roditelja. Tokom cele trudnoće praćena antitela koja su bila OK. Posle prvog porođaja određena krvna grupa bebe. Kako je beba Rh+, dobila sam Rhogam u porodilištu.

Na početku druge trudnoće prvo me pitali da li je dete od istog oca user posted image . Opet sve isto: praćenje antitela na svakih 4-6 nedelja, druga beba je Rh- i nisu mi ništa dali. Da sam radila amniocentezu, tj. da je bilo prilike da se mešaju bebina i moja krv, dali bi mi ponovo Rhogam.

IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li moze neka mama koja je rh- a prosla je celu drugu, trecu trudnocu, da mi kaze kakva je procedura sa roganom u trudnoci?



_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 20:34:59   
jovicaa
ok, hvala na odgovoru, znaci ne moram da zurim kod lekara.... nije obavezno da se prima rogan, meni na nalazu pise trudnica da se javi ponovo u sedmom mesecu na proveru antitela sa uputom gin. a kod ginekologa cu ici sledece nedelje verovatno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 22:42:54   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa za tu u 28. nedelji i pitam, da li je prima svaka trudnica koja je rh-? aleksandar je bio pozitivan tako da sam ja primila roghan posle porodjaja.
meni su napisali na nalazu u sedmom mesecu ponovo kontrola antitela. tako nesto...


ja sam primila rogam nakon spontanog. Onda sam opet ostala trudna i proveravala antitela jednom mesečno, od valjda trećeg ili četvrtog meseca pa do kraja trudnoće. Neznam za druge gradove i klinike, ali u Nišu ne daju Rhogam tokom trudnoće. Primila sam Rhogam nakon porodjaja

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 22:47:24   
Ana RR
Ja sam primila rhogam u 28oj nedelji, u zavodu su mi rekli da je to sada obavezno ali se niko toga ne pridržava. Injekciju sam kupila i primila kod moje privatne doktorke. Posle porođaja nisam primila pošto Maki ima moju krvnu grupu, B negativnu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 22:51:36   
miva
Ja sam Rogam primila posle vadjenja plodove vode i posle porodjaja.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: RH negativne majke
4.9.2012 22:59:47   
pepeljuga
I ja sam primila nakon porodjaja i nakon kordocenteze, ali valjda moze po savetu lekara i negde u dvadeset i nekoj nedelji, ali to zavisi od antitela, tj. od tih nalaza. Ako je sve ok, ne prima se u toku vec samo posle porodjaja ili nekog zahvata.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: RH negativne majke
7.9.2012 9:42:16   
Anoniman
Ja na prvi screening na antitela idem sledeće nedelje-moj dr kaže da je i to nepotrebno, jer sam nakon Mihajla primila Rhogam, ali ja sam insistirala. Čisto da mirno spavam noću user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 364
   RE: RH negativne majke
11.3.2013 22:56:24   
daca78
Jedina sam u celoj familiji RH-,cudo jedno.Izgubila sam bebu pre par godina i tada saznala da sam ta a- grupa.Sada imam sina a tokom cele trudnoce su mi vadili krv na analizu zbog antitela.Hvala Bogu sve je ok.Primila sam rogan inekciju posle porodjaja jer je mali na tatu A+. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: RH negativne majke
11.3.2013 23:04:54   
sneza24
Ja sam isto rh negativna i nisam primila rogam ni prvi ni drugi put jer su i deca rh negativna.
U prvoj trudnoći sam 3-4 puta proveravala antitela a u drugoj samo jednom kad sam ušla u 9-ti mesec i sve je bilo u redu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu daca78)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: RH negativne majke
11.3.2013 23:07:10   
Anoniman
zna li neko sta se radi u slucajevima kada se pojave antitela? user posted image

(odgovor članu daca78)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: RH negativne majke
11.3.2013 23:08:23   
dijana1*
U trudnoci ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: RH negativne majke
11.3.2013 23:10:17   
mamamikka
ja sam a rh- , stariji sin isto a mlađi a rh+

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: RH negativne majke
12.3.2013 1:35:05   
bojanica7
macaki, to i mene zanima...

ja sam prvi put u trudnoci radila dva puta, a sad tri puta. posle porodjaja nisam dobila rogam jer je cerka isto negativna, a sad cmeo videti.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: RH negativne majke
30.4.2013 13:44:35   
ivekpivek
ja sam o rh- ,dvoje djece obadvoje uzeli moj rh - i nisu mi dali rogan ,tokom trudnoca pratila dali imam antitjela ,sve bilo ok ,sad opet trudna neznam kad cu vaditi antitjela nadam se iducim pregledom

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: RH negativne majke
30.4.2013 19:43:08   
bojanica7
i druga cerka negativna user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu ivekpivek)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: RH negativne majke
30.4.2013 19:46:26   
bojanica7
ana, vidis ti si primila injekciju najnormalnije, a moj dr kaze da ne zna nista o tome...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: RH negativne majke
20.7.2013 10:47:55   
dunja RR

Naša korisnica pita, pa ako neko zna neka pomogne:

Zanima me da li ima neka mama da je rh negativna a da je kojim slucajem doslo do pojave antitela u trudnoci i posle toga se ponovo usudila da rodi ?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: RH negativne majke
20.7.2013 13:41:18   
dijana1*
Koliko ja znam bitno je posle svake trudnoce da se primi rogan i da je svaka trudnoca prica za sebe. Ja sam i posle kiretaze primila rogan. Bez obzira sto sam bila kratko trudna morala sam da ga primim. Sada sam 19 -ta nedelja i jos nisam kontrolisala antitela. Nadam se da je sve uredu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here