|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
20.7.2013 16:45:33   
Modessty
Ako nije primila rogam ne znači da neće moći da ostane trudna (što je česta zabluda kažu lekari) niti znači da će i u sledećoj trudnoći doći do pojave antitela. Jedino što tu sledeću kontrolu treba više kontroloisati. Kod nas na žalost nije praksa da se rogam prima tokom trudnoće, kao što je slučaj u inostranstvu. Mnogi lekari tvrde da čak i nema koristi kontrolisati antitela pre 28. nedelje trudnoće. Meni to deluje malo neodgovorno.

Dakle, jedini savet koji mogu da dam je - ne plaši se trudnoće, samo se odmah dogovori sa svojim ginekologom oko kontrolisanja na antitela i raspitaj na vreme - "šta ako se desi da se opet stvore antitela".

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: RH negativne majke
12.8.2013 15:58:16   
dijana1*
Vadila sam krv za antitela i hvala Bogu sve je negativnouser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: RH negativne majke
12.8.2013 16:05:47   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Modessty

Kod nas na žalost nije praksa da se rogam prima tokom trudnoće, kao što je slučaj u inostranstvu. Mnogi lekari tvrde da čak i nema koristi kontrolisati antitela pre 28. nedelje trudnoće. Meni to deluje malo neodgovorno.




Nije praksa u domovima zdravlja, inače u zavodu za transfuziju krvi to preporučuju i ja sam rhogam primila u 28. nedelji trudnoće. Moja privatna dr i dr iz Mišovića su takođe bile za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: RH negativne majke
12.8.2013 16:14:21   
dijana1*
Anci a sto si primila, jel ti nesto bilo pozitivno?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: RH negativne majke
12.8.2013 16:42:50   
Ana RR
Dijana, zato što ga nisam dobila posle spontanog i doktori nisu želeli da rizikuju. A svakako dr u zavodu pokušavaju da to uvedu kao obaveznu proceduru ali mi i dalje imamo najpametnije lekare na svetu koji to neće da rade.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: RH negativne majke
20.6.2014 16:21:48   
Njica
Pozdrav trudnice, radi li se ovaj test za antitela privatno? Dobila sam uput za Zavod, otici cu sl.nedelje i tamo, da li znate da li je guzva? Hvala unapred puno!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: RH negativne majke
20.6.2014 18:11:15   
Štetica
Njica moze i privatno,raspitaj se ko radi,ali sto bi placala kad mozes na uput,kao trudnica bi trebalo da imas prednost.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: RH negativne majke
20.6.2014 18:20:15   
milicicak
Njica, uput iskopiras 6 puta i kad prvi put odes predas original, svaki sledeci put predajes kopiju. Imaju salter i posebnu sobu za trudnice tako da nema velikog cekanja. Mislim da se krv daje od 7-9, ali pogledaj na sajtu. Mozes da radis i privatno, ali zaista nema smisla da placas. Ako moras da radis i krvnu grupu i Rh faktor taj uput je poseban i overava se u Nemanjinoj. Ako te mrzi to da radis, mozes i u Institutu za transfuziju krvi da platis tu analizu. I treba ti overena knjizica.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: RH negativne majke
20.6.2014 20:46:19   
Njica
Mnogo vam hvala Stetice i milicicakuser posted image imam i krvnu grupu i uput, hvala za savet za upute!
Ne bih ni ja privatno, a i kad cu koristiti te prednosti ako ne saduser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: RH negativne majke
21.6.2014 8:13:00   
serpica
Kod nas ovo ne moze privatno,u bolnici priznaju samo iz zavoda za transfuziju krvi,i krvnu grupu i antitela za rh negativne majke.
Ja sam ih radila u sve tri trudnoce svakog meseca pocev od 26.nedelje cini mi se.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: RH negativne majke
23.6.2014 9:32:44   
plačljiva
Drage moje,pomagajteuser posted image
Idem na amniocentezu,Rh sam negativna i primam fraxiparin...Ima li neka koja je imala istu situaciju kao ja i kako se sve završilo...Baš sam uplašena,noćas nisam oka sklopila,koliko razmišljam...user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: RH negativne majke
23.6.2014 9:55:45   
Ana RR
Plačljiva, nisam sigurna, ali mislim da se posle ac prima rhogam. Kažem, nisam sigurna pa to proveri.

Ja sam ga primila u 28. nedelji, kako se inače radi svuda u svetu, sem kod nas.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: RH negativne majke
23.6.2014 11:25:48   
plačljiva
Da,da prima se rogam posle ac znam sigurno,ali me hvata strah jer sam i na fraxiparinu...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 16:52:15   
antitela
Postovane buduce, i sadasnje trudnice potreban mi je jedan savet. Nalazim se u 7 nedelji trudnoce .Priliko radjenja analize antitela dobila sam rezultat Coombs ( Neg. ) ; Slani +/- ( poz); albumin+/-(poz) . Da li se koja susretala sa ovakvim nalazima i kakav tok moze imati ovakva trudnoca. Molila bih za savet jako sam zabrinuta user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 17:25:31   
serpica
Ja zaista ne znam kakva su to antitela koja se rade u tako ranoj trudnoci,ako si rh negativna proveravaces antitela ali tek od neke 26 nedelje trudnoce do kraja.Ako dete bude imalo pozitivnu krvnu grupu primices rogam ako je dete negativno onda ne primas. To sto si ti radila je verovatno nesto drugo,javice se neko ko se bolje razume.Jel to prva trudnoca? Jesi imala neki pobacaj do sada?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu antitela)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 17:27:41   
Anoniman
mislim da je najbitnije da je coombs negativan. ova dva ne znam sta znace.

(odgovor članu antitela)
  Direktna veza do poruke: 391
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 17:45:34   
antitela
Drage ovo mi je treca trudnoca , zbog prethodne trudnoce u kojoj sam dobila antitela u 37 ned. trudnoce, radjeno mi je prisustvo antitela pre trudnoce i bila su ok pa shodno sa tim i usudila se na ovu trudnocu , tako da sada sam i na pocetku trudnoce krenula sa proverom istih ali me sada brine sto su se pojavila sada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 17:57:54   
Anoniman
pa kako su se pojavila kad je coombs negativan? kad ides kod dr da pokazes?

(odgovor članu antitela)
  Direktna veza do poruke: 393
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 18:00:31   
antitela
Sutra pre podne , jos dnas kada sam ih uzela na salteru su mi rekli da se posavetujem sa ginekologom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: RH negativne majke
28.8.2014 18:07:08   
Anoniman
nemoj unapred da se plasis, mozda to pokazuje samo neka stara antitela. a i kad je coombs pozitivan to samo po sebi nista ne znaci vec samo pracenje do odredjenog nivoa antitela.

(odgovor članu antitela)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: RH negativne majke
19.3.2015 7:19:45   
serpica
Juce mi je dr rekao da uradim antitela po drugi put u ovoj trudnoci,kaze,ako su negativna nikom nista ako slucajno pise titel < 1:8 da mu se odmah javim. Sta to znaci? kolika je opasnost po bebu ako se jave antitela? Do sad ni u jednoj trudnoci ih nije bilo i posle svakog porodjaja sam primala rogam. Dr misli da je sve ok ali moram da proverim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: RH negativne majke
19.3.2015 7:27:45   
mamin mish
Stvarno neznam da ti kazem koja je opasnost bo bebu.
Meni su radili ati tels svake rti nedelje od treceg meseca.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: RH negativne majke
19.3.2015 7:46:44   
milicicak
Serpi, povisen titar antitela znaci da je beba Rh+ i da ces najverovatnije primiti Rhogam za vreme trudnoce. Bitno je da se prati status antitela i sve moze da se prevenira. Beba ce mozda imati blagu anemiju i to je to, ali moras da kontrolises i slusas dr.
Da li ti je neko dete Rh+?

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: RH negativne majke
19.3.2015 7:55:14   
Modessty
Šerpi neverujem da će bit problema. Mora da se kontroliše svakako, ali mislim da ne treba unapred da brineš! Ako postoje antitela, ko što reče Milicicak, primićeš Rhogam i to je to

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: RH negativne majke
19.3.2015 10:08:53   
serpica

IZVORNA PORUKA: milicicak

Serpi, povisen titar antitela znaci da je beba Rh+ i da ces najverovatnije primiti Rhogam za vreme trudnoce. Bitno je da se prati status antitela i sve moze da se prevenira. Beba ce mozda imati blagu anemiju i to je to, ali moras da kontrolises i slusas dr.
Da li ti je neko dete Rh+?




Milicicak sva su mi deca rh+ ali do sad ni u jednoj trudnoci ih nisam imala a kontrolisala sam ih cesto.
evo jutros sam dala krv sutra su rezultati.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here