|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
29.5.2017 22:32:22   
Duškić
Emice, super! Bravo za oboje!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.5.2017 0:34:40   
choopa choops
Bravo emice!!!user posted image Bravo maleni user posted image
Nadam se da ce biti sve u redu i za 10godina user posted image

Je l' nemate nikakvu kontrolu do tada?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.5.2017 8:28:39   
emicaa
Hvala vam drage moje.
Choopo ima kontrolu u subotu kod djecijeg doktora pa onda opet par dana posle toga.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.6.2017 17:07:28   
Bunnyca
Na otpustu iz bolnice konstatovan je nespusteni levi testis.Upuceni smo u Tirsovu kod decijeg urologa.
E sad mi recite da li je moguce da se on spusti i do kada. Doktorka mi je samo rekla da se operacija radi posle godinu dana. Problem moze nastati ako se on spusta i ukljesti.Prepala sam se.posebno sto sam onda procitala o mogucem sterilitetu, malignitetu i ostalo, pa sam se bas jako uplasila.
Da li je neko imao iskustva da su se testisi ipak spustili i da je bilo sve u redu?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.6.2017 17:20:35   
emicaa
Bunny ovde je zadnji rok za spustanje 9 mjeseci,posle toga ako se ne spusti sam rade operaciju.
Trca je pisala,ima u postovima unazad da se njenom Luki spustio sam kad je prohodao.
Mozda se i kod vas spusti sam,kod nas nisu htjeli cekati jer je Davidovo dosta manje i vjerovatno bez fumkcije pa su pricvrstili i drugo da nebi doslo do ostecenja.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.6.2017 23:00:01   
choopa choops
bunny novija praksa kaze da se te operacija vrše što ranije, odonosno od 9-tog mjeseca pa na dalje. Znam djecu koja su operisalai sa recimo sedam i više godine. Tako je bilo ranije, kao čekali su da se spusti. Ne sekiraj se bice t sve u redu, drzim fige da uspjete bez operacije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.7.2017 13:32:50   
IvanaSK RR
Bunnyca, nemoj da se sekiras, Choopa i Emica su ti sve rekle. Bice to u redu.
Kad idete u Tirsovu?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.7.2017 13:34:58   
mali_mis
I nama je na otpusnoj pisalo nespusten testis, i pedijatar je dao rok do prvog rodjendana, ali se spustio.
Nemoj da brines, spustice se user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.1.2018 16:35:49   
Queen Lady
Mene i S ovo ceka za tri dana (u nedelju treba da se javimo na odeljenje) i bas mi je frka. user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.1.2018 17:09:56   
Bunnyca
Mi cekamo kontrolu sa 8.5 meseci, znaci u martu.
Ne znam kada ce nam zakazati operaciju.QL koliko ima tvoja beba.Da li cete u Tirsovoj ili Institutu?

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
26.1.2018 17:39:48   
Queen Lady
Mi smo iz KG-a, pa nam ovde rade. Ima tri i po god, sa dve je tek radio kontrolu. Prvi put zakazano sa pune 3 god, vec dva puta nam je otkazivano, evo tek sad da je zdrav, pa cekamo nedelju. Em sto je veliki,ne znam kako cu. Bas mi je frka. Nama je ovaj Dr rekao kao nema veze zbog god, otkud znam.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
28.1.2018 8:18:53   
Bunnyca
Queen Lady, zelim vam svu srecu,da brzo sve prodje i da sto pre dodjete kuci i zaboravite sve.Javi se da cujemo kako je proslo

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
28.1.2018 8:23:49   
vocicana
Koliko sam srecna sto su me te neke situacije zaobisle. Puno srece deci i mamama, bice sve u redu, ali nije sve jedno. Uh...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
28.1.2018 14:18:44   
isidora88
Drzim fige da sve super prodje.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
28.1.2018 21:05:19   
choopa choops
Javi kako ste prošli...Držim fige da sve bude super user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
28.1.2018 21:19:42   
emicaa
Bice to sve u redu,znam da se ti jedes od brige ali nije to nista komplikovano.
Javi kako ste prosli

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.3.2018 14:50:54   
daki81
Da li je necije dete mozda u skorije vreme imalo operaciju nespustenih testisa u Tirsovoj?Imam sincica koji u martu puni godinu dana,od rodjenja mu se nisu spustili testisi,visoko su u kanalima pa mora operacija.Prosle nedelje smo bili u Tirsovoj i zakazana nam je operacija za 20. april a anesteziolog 19. E sad imam par pitanja ako neko moze da pomogne..da li za pregled kod anesteziologa sme dete da jede i pije pre toga,u praksi s obzirom na uzrast deteta(mi pijemo formulu odmah cim ustanemo)da li se operacije zakazuju rano ujutru jer ne znam kako detetu da satima ne dam ni vodu ni hranu,da li se odmah napusta bolnica jer su nama tako rekli,operacija ujutru i odmah kuci bez zadrzavanja,da li mora mirovanje posle toga,jer ne znam kako da bebac od god dana da miruje...uf sto pitanja pa ako neko zna....

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.3.2018 14:56:34   
Bunnyca
Daki, mi cekamo operaciju do maja, sada u martu idemo na pregled.Mi cemo na Institutu.KOliko ja znam pre operacije i anestezije 12 sati ne sme nista da jede, niti pije.Intervencije su rano ujutru bas zbog toga. Tako je meni receno.Ne znam, valjda ce se javiti neka mama koja je to prosla.
Da li je vama radjen UZ_ nama do sada nije niti jednom

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.3.2018 16:10:36   
daki81
Jeste radjen po rodjenju i sada na pregledu u bolnici.Pri rodjenju je receno da su na samom izlazu i da ce se verovatno sami spustiti ali sad su bas visoko.Mi smo puni pitanja,glava ce mi eksplodirati,sta li cemi tek biti u glavi kad dodje vreme za bolnicuuser posted image

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 14:45:57   
Queen Lady

IZVORNA PORUKA: daki81

Da li je necije dete mozda u skorije vreme imalo operaciju nespustenih testisa u Tirsovoj?Imam sincica koji u martu puni godinu dana,od rodjenja mu se nisu spustili testisi,visoko su u kanalima pa mora operacija.Prosle nedelje smo bili u Tirsovoj i zakazana nam je operacija za 20. april a anesteziolog 19. E sad imam par pitanja ako neko moze da pomogne..da li za pregled kod anesteziologa sme dete da jede i pije pre toga,u praksi s obzirom na uzrast deteta(mi pijemo formulu odmah cim ustanemo)da li se operacije zakazuju rano ujutru jer ne znam kako detetu da satima ne dam ni vodu ni hranu,da li se odmah napusta bolnica jer su nama tako rekli,operacija ujutru i odmah kuci bez zadrzavanja,da li mora mirovanje posle toga,jer ne znam kako da bebac od god dana da miruje...uf sto pitanja pa ako neko zna....


Ne znam kako rade u Bg-u, ali evo kako je u Kragujevcu.
25.01. smo prikupili svu dokumentaciju (uput za dec. hir., misljenje pedijatra da li je dete zdravo (za operaciju)...
26.01. smo vadili krv i davali mokracu (nama su rekli da 7 dana pre oper. mogu da se rade ove analize, mi smo cekali zadnji dan jer nam je odlagano 2x pre toga zbog prehlada)
28.01. (nedelja) smo primljeni na deciju hirurgiju, Nama su taj dan rekli da od ponoci ne uzima nikakvu hranu, cak ni vodu. Ispitaju te lekari da li ima neku terapiju, standardne neke stvari (mi imamo terapiju zbog alergija i rekli su nam ujutru da mu ne dajemo terapiju).
29.01. je oko 10h bila operacija, taj dan je dolazio anesteziolog, pita da li je alergican na nesto, nas su pitali i da li koristi pumpicu i sta ima od terapije (posto ima dijagnosu bronhijalne astme). Kazes sve, cak i ako mislis da je ne bitno, bolje napomeni.
Anesteziju je da kucnem u drvo dobro podneo, malo je bio kenjkav kada su ga izveli iz sale. Pre operacije mu prikacili infuziju i par min pre operacije ubacili lek za smirenje (uspavljivanje). I rekli nam da je za pola sata gotova operacija. Ali je kod nas trajala malo duze, skoro sat vremena, jer su mu ujedno nasli i kilu. Pa i su i to sredili. Kazem posle operacije je malo bio kenjkav, zaspao relativno brzo i do uvece je vise spavao nego sto je bio budan. Dve infuzije je ukupno primio. Znaci od ponoci i taj dan kad je operacija nista od hrane, ni voda. Tek pridvece smo probali sa cajem, mada je povratio, i par grisinica je pojeo. Meni je S povratio 2 ili 3 puta taj dan kada je bila operacija, ali je sve bio slajm, i tecnost (jer su mi rekli da probam da mu dam malo caja). Tek uvece je malo zivnuo, Vise je prespavao taj dan.
30.01. su nas pustili kuci. Taj dan je isto dva puta povracao. Posle popodnevnog spavanja je vec trazio da jede cajnu, mada smo mu po malo davali jer je povracao (cak je i pasulj trazio da jede, ali se nisam usudila da mu dam). Par dana nije kakio posle toga, ali realno, dan i po nista nije jeo, tako da nisam ni brinula mnogo. Dali su nam palitrex sirup, pili ga do kontrole. Prva kontrola nam je bila 7 dana posle operacije, pa posle 7 dana jos jedna. Od druge kontrole nam je zakazana posle mesec dana.

Odprilike to je to. Tako je kod nas u Kg-u. Ako vas interesuju jos neki detalji pitajte, ako sam nesto izostavila.
Kod nas i posle operacije kile i posle spustanja testisa pustaju sutra dan, a ne taj dan kada je bila operacija.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 14:46:42   
Queen Lady

IZVORNA PORUKA: daki81

Da li je necije dete mozda u skorije vreme imalo operaciju nespustenih testisa u Tirsovoj?Imam sincica koji u martu puni godinu dana,od rodjenja mu se nisu spustili testisi,visoko su u kanalima pa mora operacija.Prosle nedelje smo bili u Tirsovoj i zakazana nam je operacija za 20. april a anesteziolog 19. E sad imam par pitanja ako neko moze da pomogne..da li za pregled kod anesteziologa sme dete da jede i pije pre toga,u praksi s obzirom na uzrast deteta(mi pijemo formulu odmah cim ustanemo)da li se operacije zakazuju rano ujutru jer ne znam kako detetu da satima ne dam ni vodu ni hranu,da li se odmah napusta bolnica jer su nama tako rekli,operacija ujutru i odmah kuci bez zadrzavanja,da li mora mirovanje posle toga,jer ne znam kako da bebac od god dana da miruje...uf sto pitanja pa ako neko zna....


Ne znam kako rade u Bg-u, ali evo kako je u Kragujevcu.
25.01. smo prikupili svu dokumentaciju (uput za dec. hir., misljenje pedijatra da li je dete zdravo (za operaciju)...
26.01. smo vadili krv i davali mokracu (nama su rekli da 7 dana pre oper. mogu da se rade ove analize, mi smo cekali zadnji dan jer nam je odlagano 2x pre toga zbog prehlada)
28.01. (nedelja) smo primljeni na deciju hirurgiju, Nama su taj dan rekli da od ponoci ne uzima nikakvu hranu, cak ni vodu. Ispitaju te lekari da li ima neku terapiju, standardne neke stvari (mi imamo terapiju zbog alergija i rekli su nam ujutru da mu ne dajemo terapiju).
29.01. je oko 10h bila operacija, taj dan je dolazio anesteziolog, pita da li je alergican na nesto, nas su pitali i da li koristi pumpicu i sta ima od terapije (posto ima dijagnosu bronhijalne astme). Kazes sve, cak i ako mislis da je ne bitno, bolje napomeni.
Anesteziju je da kucnem u drvo dobro podneo, malo je bio kenjkav kada su ga izveli iz sale. Pre operacije mu prikacili infuziju i par min pre operacije ubacili lek za smirenje (uspavljivanje). I rekli nam da je za pola sata gotova operacija. Ali je kod nas trajala malo duze, skoro sat vremena, jer su mu ujedno nasli i kilu. Pa i su i to sredili. Kazem posle operacije je malo bio kenjkav, zaspao relativno brzo i do uvece je vise spavao nego sto je bio budan. Dve infuzije je ukupno primio. Znaci od ponoci i taj dan kad je operacija nista od hrane, ni voda. Tek pridvece smo probali sa cajem, mada je povratio, i par grisinica je pojeo. Meni je S povratio 2 ili 3 puta taj dan kada je bila operacija, ali je sve bio slajm, i tecnost (jer su mi rekli da probam da mu dam malo caja). Tek uvece je malo zivnuo, Vise je prespavao taj dan.
30.01. su nas pustili kuci. Taj dan je isto dva puta povracao. Posle popodnevnog spavanja je vec trazio da jede cajnu, mada smo mu po malo davali jer je povracao (cak je i pasulj trazio da jede, ali se nisam usudila da mu dam). Par dana nije kakio posle toga, ali realno, dan i po nista nije jeo, tako da nisam ni brinula mnogo. Dali su nam palitrex sirup, pili ga do kontrole. Prva kontrola nam je bila 7 dana posle operacije, pa posle 7 dana jos jedna. Od druge kontrole nam je zakazana posle mesec dana.

Odprilike to je to. Tako je kod nas u Kg-u. Ako vas interesuju jos neki detalji pitajte, ako sam nesto izostavila.
Kod nas i posle operacije kile i posle spustanja testisa pustaju sutra dan, a ne taj dan kada je bila operacija.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 14:49:58   
Queen Lady
Izvinjavam se za dva ista posta, sa posla kucam, a non stop mi neko upada u kanc, pa spustam prozor non stop :D

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 15:35:59   
daki81
Prvo da vam se zahvalim puno na postu,svako iskustvo nam puno znaci!Nama je receno da taj dan ide kuci sem ako ne bude povracao a anesteziologa su nam zakazali dan ranije u bolnici,isto od kuce dolazimo i odmah se vracamo.Ja jedino ne znam kako da dete miruje posle operacije,ne mislim na onaj deo dok deluje jos anestezija nego par sati kasnije ili dana jer se nas ne smirujeuser posted image .Kako ste se snalaziki sa koncima posle tj ranom zbog pelena i kupanja?Jel vam daju da ga nosite u narucju po izlasku iz sale kako bi se umirio ili mora biti u krevetu?

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 16:15:34   
Queen Lady
Meni je S taj dan kada je bila operacija ceo dan prelezao u krevecu u bolnici. Trazio je uvece da predje kod mene, ali sam uspela da mu objasnim da mora da bude u krevecu jos to vece. Ima 3.5 god, pa razume sve i srecom nisam imala problem da pravi frku oko toga sto je u krevecu. Mada ce ceo taj dan da bude osamucen, pa nece ni da mrda mnogo. Ako taj dan izlazite kuci, onda neka spava sa tobom u krevetu ili spusti sroz ogradicu da ti bude u ravni sa krevetom ako ti spava u krevecu. Ceo taj dan ce verovatno da bude miran. Meni je S sutradan malo prosetao po kuci, ali je veci deo leskario u krevetu. Ne znam koliko ti je dete, ali verovatno ce da oseti da ga zateze ili bolucka, pa nece mnogo biti nemiran. Opet kazem meni S ima 3.5 god, pa je veci i pricala sam mu non stop da mora da odmara. Mi smo u utorak izasli iz bolnice, on je vec u subotu popodne po krevetu pravio cirkus, kao da nije imao operaciju, jedva sam uspela da ga smirim, cak je i trckarao po kuci. Evo ga sad posle mesec dana, kao da nista nije bilo, osim sto ne da da mu se dira pisa, svaki put kad trazi da piski, kaze ne diraj mi kure. I to postujemo. Za pelene ce vam verovatno objasniti doktor, pitaj ih sta god te zanima, sestre isto. Meni S ne nosi pelene, pa sa tim nemam iskustva. Kod nas su sestre za svaku pohvalu, cimala sam ih i pitala svasta nesto i stvarno nisam imala loseg iskustva ni sa jednom. Nadam se da ce i vama biti tako. Doktora smo videli posle operacije i sutra dan u viziti kada je rekao da idemo kuci. I na kontroli. Posle izlaska iz sale meni je S bio u krevecu. U tom krevecu su ga odveli na operaciju, u njemu su ga i vratili. Jaga iskreno nisam uzimala u ruke,a li mi je jedna strana kreveca bila spustena i do kreveta, pa sam nekako uspela da mu se maksimalno priblizim. Posto pominjete pelene, predpostavljam da je manje dete u pitanju, bolje je da neko vreme bude u krevecu, videcete i sami zbog infuzije i svega da li cete moci da ga drzite, a ako vas pustaju isti dan, vidite neka bude sa vama u krevetu dok ste u bolnici, za to vam ne bih davala neki konkretan savet vec vidite u trenutku kada ga dovedu sa oper kako ce da je podnese i vidite sa sestrama da li moze da bude kod vas ili je bolje da bude u krevecu, procenite sami, mozda ce dobro da podnese anesteziju. Meni je S kenjkao mozda deset min, kmecao, nije plakao mnogo i posle 10 min je vec spavao. Izvinjavam se unapred sto ovako opsirno pisem, ali znam kako je meni bilo tih dana pred operaciju, pa bih sto vise detalja da vam kazem. Opet sve zavisi i od deteta. Meni su pricali da posle budjenja ocekujem svasta (kod nas u Kg-u ih bude u sali, pa ih tek onda dovode kod nas u sobu), bacanje, vristanje, ali realno gledajuci po S, mislim da sem nekog plakanja (i to onako vise tuznog, nego nekog dranja), drugo ne mozete da ocekujete, bas zbog toga sto su osamuceni. Pre nas je jos jedno dete bilo na oper, i ono je onako tuzno plakalo mozda nekih 20 min maksimu, posle je zaspalo i nisam vise cula da dete place, bili su soba do nas.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 16:22:16   
Queen Lady
Za konce su nam rekli da ih ne kvasimo, recice vam, ako vam ne kazu nesto sto vas zanima, pitajte, makar i najbanilnije stvari. Ja sam glavnoj sestri dojadila taj dan kada su nas pustali kuci, mislila sam da ce da kaze, aman batali zeno. Ali opet kazem stvarno je osoblje super. Tih prvih 15 dana od operacije ne mogu da kazem ni sam okupala dete kako treba, ali smo se nekako plaknuli. Gacice mi nije nosio jedno 10 dana, nosila sam mu untruke i sire pidzame. E sad kazem ako nosite pelene, verovatno ce vam objasniti sestre, lekar. Pitajte. Nadam se da su vam lekari i sestre ok po tom pitanju. I da, 3-6 meseci posle operacije nema jahanja konjica, klackalica, voznje autica (guralica) i tih stvari, ali ako je mali, verujem da oko toga necete imati problem

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here