|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
5.6.2011 10:22:05   
nina26

IZVORNA PORUKA: Milka76

Ovi saveti su super obzirom da do kraja godine planiram da idem na FET i da sam imala 3 neuspele VTO. Imamo jos 3x3 smrznutih embrioncica i bas bih htela da se najbolje pripremim za njih.
Da li su brazilski orasi isto sto i indijski?


Mislim da jesu, ali nemoj me drzati za rec.

I ja cu krajem godine na FET user posted image

Jel si ispitala malo uzroke sto ti nisu uspele ni jedna od 3 vto ?

Nadam se da ce sledeci put biti uspesanuser posted image

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
5.6.2011 21:17:36   
Vrdalica
Brazilski i indijski orah nisu isto. Brazilski je krupniji, deblji i masniji, kao polumesec nekako vise, a indijski je tanji i vise zakrivljen. Svakako u radnji ce ti reci koji je kojiuser posted image



(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
6.6.2011 23:15:56   
Milka76
Sto se uzroka neuspelih VTO tice, niko nije imao sta utesno da mi kaze. Ja super odreagujem na terapiju, poslednji put sam imala 18 folikula, oplodili su 9 i svi su bili ok, ubacili su 3 blasociste i ispratili me kuci. Beta je 15 dana bila oko 20 i vec su tada kad sam ih pozvala znali da nije dobra, jer su mi sve nesto bili zvanicni preko telefona. Na kontroli, posle user posted image , samo su konstantovali da imam jos smrznutih embriona, da se ne brinem i da ne odustajem.
Nalazi pred VTO su bili dobri, moji su svi uredni, radila sam i histeroskopiju i celioskopiju, suprug operaciju varikokele posto ima losiji spermogram, ali za VTO to nije problem. Tako da nememo nekih odgovora koji bi nas uputili sta dalje.
Ja se i dalje nadam da ce se cudo dogoditi samo od sebe, nisam izgubila nadu ni nakon 6 godina...

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
6.6.2011 23:21:01   
Milka76
A i nasim najboljim prijateljima su nakon inseminacije dr rekli da sa takvim spermogramom nista nikad nece uraditi, oni krenuli na vadjenje papira za VTO i tog meseca ostali user posted image . Tako da se time tesim, da ce me jednog dana iznenaditi, ali za to vreme da ne budem lenja, bavim se domacim zadatkom - priprema za FET.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 19:41:54   
nina26

IZVORNA PORUKA: Milka76

Sto se uzroka neuspelih VTO tice, niko nije imao sta utesno da mi kaze. Ja super odreagujem na terapiju, poslednji put sam imala 18 folikula, oplodili su 9 i svi su bili ok, ubacili su 3 blasociste i ispratili me kuci. Beta je 15 dana bila oko 20 i vec su tada kad sam ih pozvala znali da nije dobra, jer su mi sve nesto bili zvanicni preko telefona. Na kontroli, posle user posted image , samo su konstantovali da imam jos smrznutih embriona, da se ne brinem i da ne odustajem.
Nalazi pred VTO su bili dobri, moji su svi uredni, radila sam i histeroskopiju i celioskopiju, suprug operaciju varikokele posto ima losiji spermogram, ali za VTO to nije problem. Tako da nememo nekih odgovora koji bi nas uputili sta dalje.
Ja se i dalje nadam da ce se cudo dogoditi samo od sebe, nisam izgubila nadu ni nakon 6 godina...



Uh, sta da ti kazem ,osim da nastavis da se boris, to pricam i sebi. Jednom mora da uspe. I mene ceka histeroskopija...
Jeste da smo offtopic, ali jesi li uradila sva antitela, mozda se tu krije uzrok ?

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 21:37:30   
Milka76
Radili smo jos 2007, i meni je rezultat bio povisen (24, granica je 14) a mm u normali, ali nam ove rezultat nisu trazili za VTO tako da ih nismo radili ponovo.
Sada planiram da proverim prolaktin posto me i on malo zeza (prosek dnevnog profila mi je 1040 a max je 600) i da vidim sa dr da li da koristim taj bebi aspirin za sleeci put, pa da uradim i analize za to.
Razmisljala sam se oko tih antitela i na toj temi sam pitala za poneki savet pa mozda odradim i to.
Sad su godisnji odmori i moracu jedno po jedno jer nas je malo na poslu pa nema izostajanja.
Ne brini se za histeroskopiju, ne traje duze od 20ak minuta, oziljak je minijaturan na pupku, a meni je teze pala anestezija od intervencije, ali posle svih pokusaja i na to sam se navikla.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 21:39:00   
Suncicabg
Brazilski orah
user posted image

Indijski orah

user posted image

Ja volim i jedan i drugi, ali brazilski se preporucuje svega par komada dnevno.user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 21:41:20   
nina26

IZVORNA PORUKA: Milka76

Radili smo jos 2007, i meni je rezultat bio povisen (24, granica je 14) a mm u normali, ali nam ove rezultat nisu trazili za VTO tako da ih nismo radili ponovo.
Sada planiram da proverim prolaktin posto me i on malo zeza (prosek dnevnog profila mi je 1040 a max je 600) i da vidim sa dr da li da koristim taj bebi aspirin za sleeci put, pa da uradim i analize za to.
Razmisljala sam se oko tih antitela i na toj temi sam pitala za poneki savet pa mozda odradim i to.
Sad su godisnji odmori i moracu jedno po jedno jer nas je malo na poslu pa nema izostajanja.
Ne brini se za histeroskopiju, ne traje duze od 20ak minuta, oziljak je minijaturan na pupku, a meni je teze pala anestezija od intervencije, ali posle svih pokusaja i na to sam se navikla.


Moj savet ti je pre nego sto se upustis u FET, da uradis sve te analize ponovo. Cudo mi da nisu nista rekli za antitela a povisena su ti bila ?
Sa prolaktinom kreni odmah da ga regulises, a aspirin ako nisi uzimala do sada, konsultuj se sa lekarom prvo.
Znam za anestezije i ja, navikla sam vise, sta ces kad se mora.

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 21:42:53   
nina26
Ja sam definitivno jela onda indijske user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
7.6.2011 21:48:45   
Milka76
Eto, nauci covek i nesto novo!
Samo se nadam a me ovi iz zdrave hrane nece cudno gledati kad krenem da se izmisljam: "pa nisu to ti orasi koji meni trebaju..."

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
9.6.2011 9:19:32   
neron
meni je moja doktorica savjetovala da do postupka jedem ananas, popijem po casu piva i izadjem iz auta tj. da hodam bar 5 km dnevno. Da li ce to biti dobitna kombinacija to cemo tek da vidimo. a ja pored toga svaki dan uzimam i maticnu mlec pre svega da bi svoj imuni sistem drzala urednim.
a sto se tice piva ja licno mislim da je ono zdravo , s tim mislim na casu dnevno, jer je pivski kvasac jedina namirnica koja u sebi sadrzi cjeli komleks B vitamina. a i pivo ima pozitivan uticaj na matericu.

(odgovor članu Milka76)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
9.6.2011 9:53:12   
nina26

IZVORNA PORUKA: neron

meni je moja doktorica savjetovala da do postupka jedem ananas, popijem po casu piva i izadjem iz auta tj. da hodam bar 5 km dnevno. Da li ce to biti dobitna kombinacija to cemo tek da vidimo. a ja pored toga svaki dan uzimam i maticnu mlec pre svega da bi svoj imuni sistem drzala urednim.
a sto se tice piva ja licno mislim da je ono zdravo , s tim mislim na casu dnevno, jer je pivski kvasac jedina namirnica koja u sebi sadrzi cjeli komleks B vitamina. a i pivo ima pozitivan uticaj na matericu.



I ja sam sve to isto radila, osim piva. Ipak je to alkohol, a uzimala sam i dosta vitamina pa nisam htela da mesam.
A setnja se savetuje zbog kvaliteta j.celija, tako da setate obavezno.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
13.6.2011 9:32:03   
neron
ja koliko znam da pivo utice na debljinu endometrijuma , a casa piva dnevno nemoze da nasteti, u njemu se nalaze b vitamini.
a sto se setnje tice otkako sam pocela se setati osjecam da imam mnogo vise energije stvarno setnja pozitivno djeluje na organizam.
i da moja dr mi je rekla da obavezno pre vto odem na more i dobro isuncam jajnike, kaze da mnogo dobro utice na kvalitet jajnih celija pre vto.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
13.6.2011 15:53:57   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: neron

meni je moja doktorica savjetovala da do postupka jedem ananas, popijem po casu piva i izadjem iz auta tj. da hodam bar 5 km dnevno. Da li ce to biti dobitna kombinacija to cemo tek da vidimo. a ja pored toga svaki dan uzimam i maticnu mlec pre svega da bi svoj imuni sistem drzala urednim


da li si jela svez ananas ili onaj u konzervi?
ja uzimam neki koji je "oslobodjen" secra, ali je u konzervi...+jedem brazilski..

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
14.6.2011 9:08:04   
neron
svjez ananas kupim jedam pa ga prepolovim danas pola a sutra pola . jer konzervisani tokom prerade gubi dio vitamina.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
9.9.2011 23:12:59   
Simana
ja sam radila icsi u maju ove godine,nazalost nije nam uspelo ali pitaj sve sto te zanima?

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
9.9.2011 23:35:32   
hanka
Mico A ODAKLE si?Pitam zbog nekih informacija vezanih za Nis vec 2 dana niko da mi odgovoriuser posted image

(odgovor članu Simana)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
17.9.2011 15:44:06   
Slavija
Cao,VTO-ovke user posted image ..evo i mene malo kod vas...Imam jedno pitanje za vas...27.sept. mi je zakazana drugostepena komisija...prvu sam prosla...medjutim ja bi trebalo da dobijem 26...pa mi molim vas recite jel ce moci da mi rade UZ.?(posto su mi rekli da ce tog dana meni da rade UZ ali nisu rekli koji...ako je vaginalni logicno je da ne mogu..)pa mi sad to nije jasno...Samo su mi rekli apstinencija 2-3 dana...jer uzimaju odmah m.m spermu za analiziranje...i nista vise..nisu me ni pitali za ciklususer posted image ...Inace ja se uveliko pripremam i radujemuser posted image ..dugo sam cekala na ovouser posted image (oba jajovoda neprohodna 100 % sa anomalijama-spermogram ok..,,moj slucaj,,)....Pijem folnu kiselinu i vitamin E..jedem dosta..banane,ribu,kupus,karfiol..nemasno bareno meso..i sokove od borovnice..

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
17.9.2011 15:46:21   
Slavija
Bas bi bilo bez veze..da mi odloze ako dobijem tada..user posted image

(odgovor članu Slavija)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
17.9.2011 15:51:46   
tina37
Waginalni UZ moze da se radi i kad imas,ne brini

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu Slavija)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
17.9.2011 15:58:01   
Slavija
Yooopi..user posted image   E sad mi je laknulo..ceo dan zovem kliniku niko mi se ne javlja...HVAAAALA PUUUNO  tina37user posted image

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
18.9.2011 22:28:01   
Suncicabg
Ja sam pocela sa brazilskim orasima, folnakom i ovoga puta i PIVO user posted image plus dosta povrca i voca

(odgovor članu Slavija)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
19.9.2011 2:15:45   
Slavija
Suncice draga...o kom ti to pivu ??? Samo da mi je znati ciji je to savet...user posted image ..Mozda nisam kompetentna da govorim o nekim drugim svarima vezanim za vto ..ali za alkohol ne vezano dali je pivo ili bilo sta u pitanju..sigurna sam 100% da nije dobro..!!!nikako...Prvenstveno jer smanjuje efekat vitamina....i bilo kojeg leka...cak i ako se konzumira odredjeno vreme pre terapije..A i ne samo to alkohol cak i u malim kolicinama moze da dovede do izostanka ovulacije...neke statistike govore da zene koje piju po jednu casu nekog alkoholnog pica cak 50 % umanjuju plodnost...Trebalo bi i u upustvu folnaka da pise...kao i u drugim..folnim kiselinamA.(ALKOHOL UMANJUJE EFEKAT LEKA)!!!Tacno je da pivo sadrzi vitamin B ali isto tako sadrzi i alkohol...Bolje je onda popiti Bebiplex....po jednu tableticu dnebno ..uz folnak..on sadrzi sve grupe vitamina B.odlican je!!!...NISAM OVO NAPISALA JER SE JA SAD KAO NESTO PRAVIM PAMETNA VEC ZATO STO VAM SVIMA ZELIM ODuser posted image  ISTO STO I SEBI..nemamo vremena za propuste i greske.....ZA PIVO NEMA MESTA U OVIM TRENUCIMA...Najpre da mi user posted image ..pa ce biti vremena kada cemo moci opusteno da se opijamo user posted image

< Poruku je uredio Slavija -- 19.9.2011 2:16:29 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
19.9.2011 19:53:19   
Nataša1
Ja baš volim pivo, tj. volim da popijem čašu piva ili vina uz klopu, ali u ovom slučaju slažem se sa Slavijom - kada žena ima problem i pitanje je kada će i kako uspeti da zatrudni, pivu stvarno nema mesta.

Alkohol iz piva stvara više štete nego što donosi koristi B vitamin. I meni je žao zbog toga, ali definitivno sam i ja odlučila da ga se potpuno odreknem user posted image

(odgovor članu Slavija)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
19.9.2011 20:01:01   
Suncicabg
Pa dosta devojaka je reklo da je casa piva cak pozeljna  user posted image I ja ga jako volim ali naravno da bih se odrekla zbog user posted image
Ali isto tako realno milslim da casa piva ne moze da skodi, mada ja pijem sada dok nemam nikakvu teratpiju, kad krenu boce, naravno da necu piti user posted image
Moj malo veci problem je sto pusim, takodje minimalno, ali mi bas prija user posted image
A pijem i Bozu, i za nju sam cula da dobro utice na zenski organizam, uopste

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here