|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 16:34:36   
jole82
Ja sam za vakcinaciju.i sve je do sad primila..al smatrala sam da treba MMR da odložimo malo, pa joj damo pred leto, jer je trebalo da je primi jedan petak a u ponedeljak bi krenula u jaslice, pa čisto zbog reakcije koja može da znači i "malu bolest", nisam želela da se to poklapa sa adaptacijom. Evo trecu nedelju idemo u jaslice, nadam se da će se tako i nastaviti, a da će se razboleti sigurno hoće pitanje je vremena...al eto nisam htela iz tog razloga tad da joj se da...

E sad sledi nastavak...dr koja me ubedjuje..Ma adje majka sad da je bocnemo to je minutić jedan...i ja neću, ponavljajući moju priču...priča kreće u drugom pravcu, gde me dr (ta ista)pita jel progovorila (Nije ni jednu reč a ima 14. meseci) i dobijem konačni odgovor "Pa onda ćemo sačekati da progovori ili da ima pune dve godine tj da zagazi u treću, da ne bude posle nešto..." user posted image I šta ja (kao majka) sad treba da mislim kad mi pedijatar koji je već maltene krenula T da zavrčće rukav, kaže "...da ne bude posle.."??!!!

Da dopunim...ne pecam se ja na priču o autizmu, ali ima majki koje ne znaju mnogo o ovome i samo su nešto čule, upravo na relaciji rekla - kazala i kad im dr tako nešto kaže, može samo jedna stvar da se zaključi, zar ne? user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 7.4.2014 16:43:00 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 16:45:24   
Sanchy
Ja sam primila M.vakcinu,dakle samo protiv morbila,i sutra bih bebcu dala M vakcinu ili MR vakcinu,morbili i rubeola, koju daju u Japanu bebama medjutim ova vakcina u ovom obliku gde su kombinovana tri ziva virusa me plasi jer obicno gde ima dima ima i vatre,,zasto bi jedan odredjeni broj doktora,dakle ne mi koji da nije njih ne bi ni razmisljali o tome,verovatno,protiv ove vakcine?Sta imaju od toga?

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 17:05:18   
jole82
Pa nek je neosnovano sve što NEdoktori pričaju i misle o konkretno MMR vakcini..al tačno je...i odredjen br dr smatra da dete treba da progovori ili da ima pune dve godine...pa sad ko je ovde lud..
Da, na zapadu je drugačije, al njima je i sistem zdravstvenog finansiranja i pravni sistem potpuno drugačiji...npr bolnice "vode" NEdoktori tj pravnici (bilo još daaavno u seriji ER user posted image )...što eto mene navodi na mišljenje da ne mogu ni doktori tamo eto tek tako da odluče da pomere vakcinaciju, jer majka ima neko svoje mišljenje...nego cuti, radi, primi platu i ne idi u tvorza, a za ostalo te niko nije pitao...takva je "politika kuće"...
Konkretno znam za svoju struku za taj zapad...npr savladjivanje kontraktura posle npr preloma..što je jaaako bolan proces...kod nas se radi kako treba i covek bude osposobljen za mesec do dva..a na zapadu, ne dao ti Bog da se pacijent požali da ga boli na fizikalnoj...e zato tamo rehabilitacija za tu istu stvar traje minimum 6 meseci...al zato i fond naplati to deeebelo od poreskih obveznika...pa što ne bi bilo drugačije i za vakcine...ne kažem da je relacija ista...nisu stvari za apsolutno poredjenje...al eto taj primer me navodi da razmislim da ima tu još nešto...jer ne trubi se o tome samo u Srbiji, nego i u svetu..
Opet ponavljam-ja sam ZA vakcinaciju i moje dete će biti vakcinisano...al čisto navodim na razmišljanjeuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Bojkot vakcinacije
7.4.2014 19:00:27   
Rosita
Ovo u SAD sto se desilo, uh, jezivo je. Sto kaze maslacak i milj, plasim se da stvarno moze doci do epidemije ako se trend nevakcinisanja nastavi. A imam i taj nazovimo roditeljski strah od mmr, po malo. Ali i ja cu da vakcinisem dete. Vise se plasim ovih bolesti. Zvirnula sam u pomenutu grupu na fb. O, koliko zaludjeno ekstremnih stavova, cudnih psiholoskih potreba clanova, do slavljenja one doktorke kao bozanstva -ako je zena uopste dr-. Uglavnom, trend nevakcinisanja izgleda uzima maha, a bojim se i kuda to vodi. Prica nije crno bela. Maslacak, deder dodji kod nas i sa podacima ukrsti koplja sa onom dr, 'ocemo te na TV :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 18:08:47   
Olga75
puno se prica o za i protiv , svi kontempliramo o vakcinaciji , sta nam je jasno sta nije nikom nista
molim vas da dobro pogledate ovaj link pre sto bilo sta kazete , to je jedna emisija , videcete ko su gosti i sve emitovana na lokalnoj subotickoj televiziji 02.02. 14te
STETNOST VAKCINACIJA

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 18:47:15   
Maslacak15
ponovo ista doktorka i ponovo ista prica.Po meni - tesko laganje. Prva stvar koju je rekla je fabrikat. Klasicna zamena teza. Trovalentna vakcina MMR je uvedena kasnije, ali se protiv morbila vakcinise od 60 tih godina proslog veka u USA i Canadi i jasno je da je od tada broj slucajeva dramaticno opao.

http://www.vaclib.org/images/graphs/IJOE-141pdf.jpg

Prica o poliju je isto izvrtanje cinjenica. U uslovima kad je vakcinacija smanjila dramaticno broj slucajeva od virusa koji se javljaju u svetu, koristi se kontroverza sa jednim tipom tzv " zive" polio vakcine. U odredjenom broju slucajeva u 1 na 3 miliona datih doza zabelezeno je da je doslo do paralize. Mozda zato sto je virus mutirao ili su osobe bile imunosuprimirane. Sve jedno radi se o potpuno grubom iskrivljavanju istine koja glasi : 1988 bilo j eu svetu 350 000 slucajeva polija a 2012 samo 223. Na celoj planeti . To kod nas i nije relevantno posto se kod nas daje polio kao mrtvi antigen u okviru Pentaksima ili ditipera.

Ja ne znam sta zeli ova zena niti zasto je zovu u sve emisije, ali cinjenica da je zavrsila medicinu i da je drzala negde neka predavanja ne cini
je nikakvim ekspertom.

Ali mi je jasno da ovakvim nastupima moze da unese pometnju jel nije svako duzan da se bavi imunologijom i epidemiologijom u slobodno vreme.....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 18:56:47   
lesica
Meni je sad kad odgledah i ovaj link interesantno to sto doticna dr identicnu pricu, stavise identicne recenice koristi u svakoj emisiji...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 19:00:09   
Olga75
ja samo kazem : pogledajte , ima kad se otvori jos predavanja ili sta vec
pa onda kad se sve poslusa to je to
misljenje mora da postoji kod svih nas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 19:21:38   
Maslacak15
hahhaha izvinjavam se Olga hahahha ovo je jako zabavnouser posted image gospodja Velkov je dobila efikasan antidot na licu mestauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 19:23:10   
lesica
Maslačak user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Bojkot vakcinacije
9.4.2014 20:58:48   
Misha i Ljisha
Maslačak e svaka ti cast na provedenom vremenu da istrazis sve to. Jeste da sam i ja u prirodnim naukama ali iskreno mi hemija nije jaca strana kao i biologija pa se nisam ni htela upustati u neko istrazivanje. Ja verujem nasoj dr koja nas je ajd da kazem smirila nekim podacima koje nam je iznela kao i svojim dugogodisnjim iskustvom ali eto kad su u pitanju deca lako je uneti strah roditeljima u kosti. Pogledala sam evo deo snimka i stvarno zena dr Velkov identicnu pricu prica, mozda ima napisan govor, a ovaj dr mi je superiska hehehe...Simpa covek. U svakom slucaju verujem da su se neki roditelji pokajali sto su vakcinisali svoju decu, u smislu da su im stvarno deca posle toga obolela, ali naravno to je mali procenat. Ali sto kaze moj dr recimo i za dabl test, neka je verovatnoca jedan u milion sta ako ste vi bas taj jedan, bolje da se uradi amnio. Nikad covek ne moze biti skroz siguran. Ja sam citala da je u stvari za bebe stresniji ubod, odnosno sam cin vakcinisanja, da prosto ne podnose dobro samo vakcinisanje bez obzira koja je vakcina u pitanju pa se tu stvara neki stres i mozda kao sto rece onaj dr u emisiji zene mozda je to ipak samo okidac za autizam i ostale posledice. Ja moram da kazem da je Dunja od vakcinacije naucila jos stvari user posted image evo danas je crtala kao krugove tj elipse. Ja odusevljene. Slaze u vis bar tri kocke i td. I sve to od petka. Neverovatno. Ja cim sam videla da radi nesto novo i da je proces ucenja neometen odmah sam se smirila. user posted image A iskreno bila sam potresena celom ovom pricom

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 0:06:58   
Sanchy
Ne znam zasto bi lagala jer ne vidim neki interes u svemu tome,,to je kao i u pravu ako ne postoji motiv nema ni zlocina..,ne znam zasto se ne radi na pronalazenju lekova za te bolesti nego se samo stancuju vakcine i u tela dece ubacuju takvi patogeni bez obzira sto im je cilj da stvore antitela sve je to meni brrr..ali posto ne postoji drugi nacin zastite primismo sve a ja osedeh za svaku jos malo..osim mmr vakcine,nju za sad preskacemo,osim ako ne uvedu m.vakcinu ili mr.vakcinu ili ne proizvedu inaktivisanu mmruser posted image ..eto tako..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 9:27:33   
Peace*
ponovo ista doktorka i ponovo ista prica.





Meni je sad kad odgledah i ovaj link interesantno to sto doticna dr identicnu pricu, stavise identicne recenice koristi u svakoj emisiji...



Čak je isto i obučena stalno. user posted image

Juče sam odgledala "Žene"... Pa Velkovka je vakcinisala svoje dete!?

Ova Puleva na prvi pogled user posted image , ali lepo priča! user posted image user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 9:34:10   
lesica
Peace user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 10:10:46   
Maslacak15
Interes moze da joj bude egzistencijalni, posto verovatno pronalazi zrtve kkoji joj placaju te nastupe ili prosto hranjenje ega. Umesto sto je lekar opste prakse ako je i to postala je medijska licnost, koja gostuje svugde po televizijama. Nije ni prva ni poslednja koja je stekla slavu na na cemu. Dodje mu kao neka vrsta rijaliti zvezde ociglednouser posted image Ljudi vole kontroverze, pa je novinari eto zovu a ona ponavlja istu pricu ko papagaj.
Sanchy sto se tice medicinske nauke-precenjujes je. Pronalazenje leka za bilo koju virusnu bolest je izazov koji je tesko savladiv. Ne kazem da je nemoguce ali su resenja sa stanovista onoga sto se zna trenutno vrlo limitirana i kad bude pronadjeno resenje eto i Nobelove nagrade na temuuser posted image . Virusi su intracelularni patogeni, znaci ulaze u celuju u kojoj propagiraju. Vrlo je tesko, da ne kazem ne moguce targetovati virus a ne ubiti samu celiju. Ili razlikovati ne zarazene od zarazenih celija. To je sustina u prinicpu i problema lecenja raka, moze se ubiti celija na zilion i jedan nacin ali je skoro nemoguce napraviti lek koji ce targetovati samo maligne celije a zdrave ne. Sve antivirusne terapije su time delom sistemske i bazirane delimicno na boostovanju imunog sistema ( tipa intereferonske) i samim tim isto nisu bezazlene. Tako da je mnogo efikasnije i bolje spreciti nego leciti kada su u pitanju virusi, narocito sto su vakcine bezbedne i nude trajnu zastitu.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 11:01:20   
Modessty
maslačak user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 11:20:47   
Rosita
Doktori su vrlo simpaticni i prilicno su je ispreskakali. Gospodja V. kao da nema emocije, a pogled joj je vrlo cudan. Vrlo se uzivela u ulogu kako oni rekose, mesije, i stalono govori MI, Mi imamo, kao da je ona vodja pokreta, kao da je sekta u pitanju ili vec- u njenim ocima ocito da je njena misija vise od @spasavanja sveta@ i da joj prija uloga koju dobija. Pocela sam da sumnjam u motivaciju nje kao konkretne persone. Doktori su iyneli dosta kvalitetnih argumenata. Katja je, medjutim, pri kraju izbacena iz koloseka i govorila je/ niko vam nece poverovati, to je u suprotnosti sa temeljima nauke ili vec, pisem na brzinu i ne se cam se, juce gledah. Ali mnogi veliki preokreti su tako pocinjali a njihovi pobornici proglasavani ludima, pa cesto priznati tek posle smrti... eto, samo par primecivanja na brzinu, pored onog sto rekoste. Ja ssam za vakcinaciju, rekoh vec :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 11:25:10   
Rosita
E da, videh da je veceras tema i kod Danijele Segan na studiju B.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 11:42:36   
Torbica
Maslacak legendo user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 12:39:37   
Olga75
ja moram da kazem da je Puleva prilicno gruba zena bez imalo slifa , skoro je bio skandal sa samaranjem jedne devojcice a mislim da je i Smeskica imala problema kad je vodila svoje devojcice kod nje
eto ta cinjenica je moze diskreditovati jer tuci pacijente nije ni malo humano a ni eticki
a dr Velkov nije imala pricu sem nekih statistika tipa Indija ( a znamo kako vecina ljudi u Indiji zivi i koliko se tamo obraca paznje prenatalnoj nezi uopste bilo kakvoj prevenciji pa i lecenju - setite se samo sijamskih blizanaca - skoro svi su rodjeni u Indiji ) i neke Americke statistike
sve u svemu dosla je ili vrlo nepripremljena ili ne znam sta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 12:43:06   
Misha i Ljisha
vidi se da je gruba i bez slifa sto kazes, ali je ona potkovana i izgleda da zna svoj posao, a Velkov je ko mi mame ovde, rekla kazalauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 13:49:08   
Rosita
Velkova unosi ozbiljnu pometnju:

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0.480.html:486634-%D0%A6%D0%93-%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%B3-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B5
ako nije lep link, prastajte, pokusala sam vise puta.

Ih, ne moze nesto. Neko je delio na fb, al nesto je neispravan link

< Poruku je uredio Rosita -- 10.4.2014 13:56:20 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:22:30   
Peace*
Pa prepričaj nam sad. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:30:21   
Rosita
evo, rucno sam otkucala linAk:

Panika zbog vakcinacije dece

izvor: Večernje novosti

< Poruku je uredio Modessty RR -- 10.4.2014 23:10:50 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Bojkot vakcinacije
10.4.2014 14:30:51   
Olga75
Rosita , link nije dobar nikako user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here