|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
6.6.2012 21:40:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: najda

Ja sam htela da pitam da li moze nego da mi protumaci ove moje rezultate mokrace...Pise:
krv neg
bilirubin neg
urobilinogen neg
aceton neg
belancevine neg
nitriti neg
glukoza neg
ph kisela
le.esteraza poz+++

eritrociti 2
leukociti 28
plocasti epitel malo
bakterije dosta
komentar retki kristali,ca-oksalata,malo okruglog epitela.

Ako nesto znate javite,jako sam zabrinuta. Hvala vam unapreduser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 14:18:05   
anajid
Nalazi su mi svi solidni,jedino mi je gvozdje nisko.Sta od namirnica je dobro da jedem,jer sam u prosloj trudnoci pila neki sirup od kojeg sam dobila strasan zatvor,a nista mi nije pomoglo pa bih sada da probam sa nekim prirodnim preparatima.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 14:28:55   
New Mom
Moj nutriciolog je tražila da dnevno jedem mesa koliko moje 2 šake. Nisam pila ništa od preparata a Fe mi je nije bilo ispod 27.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 14:35:30   
anajid
New Mom,kako mislis?Puno mesa,jel?Ja za danas dinstam junetinu.Ma nisam vise pametna.Andrija mi bolestan i onda o sebi ni ne mislim,ko luda sam.A sutra idem stavljati serklaz.Sve me stiglo.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 14:38:56   
New Mom
Da, više crvenog mesa. Tipa 2 šnicle veličine tvoje šake na dan (naravno, ne verujem da ćeš baš uspeti toliko, ali što više).
Dalje, ako se ne gadiš, probaj konjsko meso da nađeš (prethodno veče ga potopiš u mleko a sutra dinstaš kao junetinu).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 14:40:42   
New Mom
Pogledaj ovde KLIKNI ima dosta saveta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.6.2012 15:15:38   
anajid
Hvala ti New Momuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.6.2012 17:32:05   
Honey
Da li neko zna da mi protumaci ove nalaze jer se ja bas i ne razumem... user posted image user posted image user posted image

http://i1147.photobucket.com/albums/o550/micy91/IMG_0600.jpg

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.6.2012 17:40:54   
ana77
Onoliko koliko ja vidim, hemoglobin ti je snizen (kao i svim trudnicama :)). Ono sto je odstampano boldovanim slovima je van opsega. Leukociti su isto blago poviseni ali to je normalno za trudnocu.
Ostale parametre koji su van granica ne znam sta su.

< Poruku je uredio ana77 -- 18.6.2012 17:41:31 >

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.6.2012 18:40:46   
Honey
Ana 77 hvala na odgovoru, znaci nije nista zabrinjavajuce... Inace, ostalo sto je podebljano: Hématies su eritrociti, polynucléaires neutrofhiles-polimorfonuklearni neutrofil, glycosurie je valjda nesto vezano za secer... user posted image a koliko sam primetila taj zadnji parametar je povisen, da li je to normalno u trudnociuser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.6.2012 19:30:30   
ana77
Pa i meni se cini da je to neki secer ali nije iz krvi nego iz mokrace. To ne znam sta znaci ni na srpskom :D :D :D!

Nema na cemu :)!

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
18.6.2012 21:19:54   
New Mom
Glikozurija=koncentracija glukoze u urinu. Jesi li radila i nalaz šećera u krvi? Da se isključi dijabetes.

A ovo drugo - crvena krvna loza, hemoglobin (sniženi), leukociti i neutrofili (povišeni) su fiziološke vrednosti za trudnoću.

< Poruku je uredio New Mom -- 18.6.2012 21:20:20 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.6.2012 16:13:23   
Honey
Neke parametre kao sto su V.G.M, T.C.M.H i C.C.M.H ne znam ni sta su, ali vidim da je ok, koliko se secam, nisam radila nikakve nalaze secera do sad, a i ovo je prvi put od kad sam user posted image da mi je dao da proverim urin i buni me taj secer, a nikad nisam imala problema sa secerom...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.7.2012 22:21:52   
tijatija
Meni je HBG 89 a donja granica 120 znacii jednostavno neznam vise sta da radim, a tek sam 5 -ti mesec sutra idem kod dr. o urinu user posted image nema sta nema , pa sta je ovo vise user posted image

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.7.2012 22:31:08   
Anoniman
Ja sam posle CR imala tako nizak HGB. Sredila sam ga kupinama i malinama i obojenim sokovima.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.7.2012 22:37:00   
tijatija
I ja sam proslu imala ali kad sam bila 7 mesec i jela sam dosta kupina , a na polaninu gde ih imamo nisu jos zrele, neznam kakve su one zamrznute a sta mislis na kupinovo vino ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
16.7.2012 22:38:43   
Anoniman
I to su mi tada donesli, ali nisam mogla da ga progutam, gadno mi je. Navodno je extra za KS.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
17.7.2012 7:56:10   
Anoniman
tijatija, evo baš bilo na jutarnjem programu da je počela berba kupina, tako da će za par dana da ih bude i na pijacama user posted image
Možeš probati i one prirodne sokove "Bakina tajna" ili "Terra organica"- ima kupina, borovnica, crna ribizla, malina... Sve je odlično za krvnu sliku, i nisu dodatno zaslađivani, imaju baš naturalni ukus.
Ja sam u prvoj trudnoći pokušala da pijem kupinovo vino sa Zlatibora, recimo nekih 1dcl dnevno, ali pošto je imalo 12% alkohola uopšte mi nije prijalo. Ako nađeš negde vino sa 7% i manje probaj...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.7.2012 16:53:30   
jacagoga
Jel moze neko da mi da savet, radila sam nalaze krvi i urina, u sustini su dobri, medjutim sedimentacija mi je uvecana, dozvoljeno je 12 a kod mene je 43, leukociti su u normali, ima li neko iskustva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.7.2012 17:00:26   
Ana RR
JG, mislim da se sedimentacija i ne radi trudnicama jer su u trudnoći skoro uvek uvećani. Meni je dr uvek pisala da ih radim i uvek su bili iznad granice.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.7.2012 17:12:25   
jacagoga
To sam i ja cula, ali ne znam da moj rez nije previse uvecan

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
19.7.2012 17:19:32   
Ana RR
Sad sam pogledala par svojih nalaza, na jednom je sed 30 a na drugom 32, nikad mi dr nije rekla da je to neki problem. Najbolje da pitaš lekara, ipak će ti on najbolje reći. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.9.2012 13:25:05   
tijatija
Aronija u trudnoci DA ILI NE?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
7.9.2012 21:41:32   
Ana RR
Meni su rekli da može, ali posle prvog tromesečja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.10.2012 12:26:23   
tijatija
evo mene opet user posted image , leukociti u mokraci 70 ovo je covek da poludi, da li je neko imao ovako nesto slicno ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here