|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
21.3.2014 20:46:15   
dunja RR
U ponedeljak radila KS i urin, sve ok, čak mi je i šećer prilično pao, što me raduje (sa 5,9 na 5,19).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sanjalica90)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
24.3.2014 10:07:58   
ivaMark
Evo i mene...
Ks u najboljem redu a u urinu imam dosta soli Ca karbonata i povecani Le (15-20) kaze dr da su povecni zbog peska u mokraci... user posted image da pijem Prolim vodu i da ponovim nalaze pocetkom maja.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 12:26:32   
Štetica
Imam pitanja za iskusne trudnice. Kada ste prvi put radile KS i Urin u trudnoci,tj u kojoj nedelji?
I da za sve RH- mame,kada su vam prvi put u trudnoci radjena antitela?
To mi je sve nepoznanica,a najvise mi je za ta antitela,jer ja sam AB- a mm 0+. Posle kiretaze(maj 2011) sam primila rogam,ili kako se vec zove ta injekcija.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 14:11:04   
bossanova
Za antitela, koliko se secam, posle 20te nedelje su poceli da me salju na redovne provere.
Inace, isto sam AB- a muz B+ user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 14:12:01   
bossanova
I, da, zaboravih, krvnu sliku i urin sam radila pre 2 nedelje, u 11 nedelji.


(da ne zbunjujem, ovo mi je druga trudnoća, za antitela se sećam iz prve, još me u ovoj nisu slali).

< Poruku je uredio bossanova -- 23.5.2014 14:13:27 >

(odgovor članu bossanova)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 15:41:22   
Mariya
Ja sam KS i urin radila odmah, cim je dr. konstatovao trudnocu,(6ned.) odmah mi je dao upute za laboratoriju i radila sam ih svakih mesec dana do 5. meseca, dalje na mesec ipo/2 meseca. Dosad sam 4x vadila krv, a 21. ned. sam.
Sto se tice antitela, to neznam, ja sam rh+.

(odgovor članu bossanova)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 16:14:59   
Štetica
Hvala

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
23.5.2014 16:49:04   
Njica
Stetice, ja sam isto AB+ a bebin tata 0+, pre par dana kad sam usla u 12 nedelju sam pitala moju doktorku u Frontu kad da radim proveru antitela i ona mi je rekla u 16.nedelji. Nadam se da sam pomogla,pozdravuser posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 13:41:06   
vonavoj
radila sam analizu krvi,25.ta nedelja..i van granice mi je
HCT 0.347...(0.356-0,470)
PCT 0,140 (0,190-0,36)
PDW 17,4 (15,5-17,1)


HGB 122 (119-157)

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:20:15   
Njica
Bravo vonavojuser posted image i meni su te brojke bas slicne a HBG isto 122.

I ja sam radila detekciju antitela, ne razumem se u sve nalaze, a za jedan je bas obelezeno tamnom bojom:

WBC 10.8 ( 4.0 - 10.0 ),

Ako neko moze da mi pojasni znacenje i da li je to okej vrednost, bila bih zahvalnauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:25:52   
wivern
Njica WBC su leukociti, povecan broj oznacava neku infekciju, ali mislim i da se to u trudnoci cesto desava tj da leukociti budu povecani.
Tebi je to malo iznad granice tako da sigurno nije nista strasno a ni specijalno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:28:45   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Njica

Stetice, ja sam isto AB+ a bebin tata 0+, pre par dana kad sam usla u 12 nedelju sam pitala moju doktorku u Frontu kad da radim proveru antitela i ona mi je rekla u 16.nedelji. Nadam se da sam pomogla,pozdravuser posted image

A sto se to radi kad oboje imate pozitivan RH faktor?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:38:20   
Njica
Verolina,moja greska u postu, ja sam AB- user posted image
Wivern, hvala ti, moji leukociti su uvek poviseni a i sad u trudnoci su sto je normalno,
znaci WBC na nalazu sa skrininga za pojavu antitela u trudnoci su isto moji neki leukociti?

Poviseni su mi takodje LYM 3.39 (1.00-2,50)
Za ovaj nalaz takodje je obelezeno ali sve bojom da je van granica normale. Nisam se zabrinula, samo ceSkamuser posted image i tumacim nalaze, znate kako je touser posted image

< Poruku je uredio Njica -- 30.6.2014 14:40:45 >

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:50:05   
wivern
LYM su limfociti i oni bi trebalo da stvaraju antitela za odbranu od virusa. w wbc su leukociti i na tom nalazu, ja barem mislim user posted image
Razumem te u potpunosti za analize, ja prosli put dobijem urin sa masom bakterija i urinokulturu na kojoj pise da nema urinarne infekcije ali ima gomila razlicitih bakterija i odlepim. A dr mi objasni da je to sasvim normalno u trudnoci i da se tu cesto izbacuje i pesak user posted image
Ja ove nedelje radim analize pa cu videti koja je moja dobitna kombinacija

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
30.6.2014 14:56:18   
Njica
Bas isto tako i jaaaa, sve su normalni nalazi ali opet ih nesto ponekad pogledas kao da nisu. A jesu!user posted image user posted image
Hvala ti wivern punouser posted image , ove nedelje smo sve nesto vredne.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.7.2014 11:08:22   
plačljiva
Ja sam pre par dana radila krvnu sliku i jetrini parametri AST i ALT su mi povišeni...Baš sam zabrinuta.Hoće li utrogestan kada se pije da ošteti jetru?Ima li neka iskustvauser posted image

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 12:45:57   
Ipokrisia
meni sad stigose nalazi urina , sve je ok osim sto vidim da nekih ploccastih celija ima dosta.Ne znam sta to znaci i da li normalno da tako bude u trudnoci?

(odgovor članu Nestrpljivaa)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 12:49:08   
Klarita
Nije bas normalno ali nije pa ni da se sekiras mnogo, Ja bih ti savetovala da povecas unos tecnosti, tj vode i bistrih sokova i bice sve ok!

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 12:51:56   
Ipokrisia
a koji je razlog njihovog povecanja? ne verujem da su bakterije jer pise malo, a i ostalo je sve u ref vrednostima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 12:53:12   
Ipokrisia
svakako cekam i nalaz urinokulture da vidim mozda ipak ima nekih bakterija

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 13:02:05   
wivern
Ako su epitelne celije u pitanju one nemaju neki veci znacaj.
Sto kaze Klarita mozes povecati unos tecnosti to svakako ne skodi, ali ako je samo to problemcic mislim da neces morati nista.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 13:04:13   
Ipokrisia
Hvala Klarita i Wiv! Ne pise da li su epitelne ili neke druge, samo pise plocaste, konzilijum je radio pregled.Mozda ne bi bilo lose malo Prolom da pijem, da iscisti to.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 13:07:07   
wivern
Mozes prolom a mozes i onaj caj od \josifa Pancica za trudnice tj bakterije u mokraci. On je super, jer se cesto kod trudnica javlja i pesak u mokraci i svasta nesto a sa njim se lepo iscistis.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 13:12:50   
Ipokrisia
A muz je predavao bocicu umesto mene, i valjda ga pitali da li sam trudnica i on rekao da jesam i da sam 20. nedelja user posted image a ja 16.user posted image i oni napisali u izvestaju da sam 20.,nadam se da to nije od neke vaznosti kad kontrolisu urin user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nalazi krvi i mokrace u trudnoći
1.9.2014 13:43:29   
wivern
Toliko o muskarcima user posted image , nema veze koja si nedelja bitno je da se setio da si trudna user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Click Here